۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
سامانه‌های اس 300 دور زدن تحریم‌های تسلیحاتی، قدم بعدی ایران در توافق هسته‌ای
تحلیلگر آمریکایی مدعی شد؛
دور زدن تحریم‌های تسلیحاتی، قدم بعدی ایران در توافق هسته‌ای
"مخالفان نگرانند که برداشته شدن تحریم‌ها باعث خرید سلاح‌های متداول توسط ایران می‌‌شود."

به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، وبلاگ خبری تحلیلگر آمریکایی جیمز لوب (lobelog) با انتشار مقاله‌ای مفصل به قلم "اِما اسکات" درباره گام‌های بعدی برجام و موضوع برداشته شدن تحریم‌های تسلیحاتی در توافق هسته‌ای نوشت: " چه طرفدار توافق باشید چه مخالف آن، برنامه جامع اقدام مشترک به انزوای ایران پایان داده، به این کشور مشروعیت و مقبولیت بین‌المللی اعطا کرده و آغازی بر فرایند طولانی وارد کردن ایران به جامعه جهانی می‌باشد."

 

 

" تصویب توافق هسته‌ای از درگیری‌های منطقه‌ای خاورمیانه به دور نگه داشته شده بود ولی اکنون زمان آن فرارسیده است تا اقدامات دیپلماتیک برای پایان دادن به جنگ سوریه با تروریست‌های داعش انجام شود. ای مسئله چالش‌های جدیدی را برای ایران (و توافق هسته‌ای‌اش) ایجاد می‌کند زیرا این کشور بشدت مخالف غرب و متحدانش در منطقه مانند اسراییل و عربستان سعودی می‌باشد."

 

 

خانم اسکات درباره حضور ایران در مسایل منطقه‌ای و جنگ با تروریسم می‌نویسد: " حمایت‌های مالی و نظامی ایران از گروه‌‌های غیردولتی در منطقه باعث شده که او را به دید یک قدرت ناپایدار کننده و سلطه طلب بنگرند. نیروهای قدس سپاه که در درگیری‌های سوریه و عراق حضور دارند اولین شاخه نظامی دولتی بود که توسط دولت بوش برچسب تروریست دریافت کرد. ولی رهبران ایران نظر متفاوتی دارند. آنها می‌گویند که در حال مبارزه با تروریسم و رفتار مسئولانه دربرابر همسایگانش است."

 

 

لوب‌لاگ در ادامه به اظهارات هیلاری کلینتون نامزد دموکرات ریاست جمهوری انتخابات سال 2016 آمریکا پرداخت و به نقل از وی نوشت: " استراتژی من در قبال ایران از 5 رکن تشکیل شده است. اول اینکه تعهد تزلزل ناپذیر آمریکا به اسراییل و تضمین برتری کیفی نظامی اسراییل را قوی‌تر می‌کنم. دوم، ضمن تاکید مجدد بر حیاتی بودن خلیج فارس برای منابع آمریکا و عدم توسعه برنامه هسته‌ای تسلیحاتی توسط کشورهای خلیج فارس، حضور نظامی استوار آمریکا در منطقه را حفظ می‌کنم."

 

 

" سوم اینکه اتلافی تشکیل می‌دهم تا با نایب‌های نظامی ایران در منطقه، علی‌الخصوص حزب‌الله مبارزه کنم، حتی اگر نیاز باشد تحریم‌های ایران را بخاطر حمایت از تروریسم، برنامه موشکی بالستیکی و بی‌ثبات کردن منطقه افزایش می‌دهم. چهارم، در برابر سو‌ءاستفاده ایران از خاک وطنی‌اش درخصوص بازداشت زندانیان سیاسی و سرکوب آزادی بیان خواهم ایستاد."

 

 

وی در آخر پنجمین رکن استراتژی خود را "تعبیه‌ی سیاست خارجی آمریکا در قبال ایران در یک استراتژی منطقه‌ای فراگیر" بیان کرد، زیرا به زعم وی توافق هسته‌ای باید در ابعاد وسیعتری از سیاست خارجی ایران گنجانده شود.

 

 

اِما اسکات درباره مفاد برنامه جامع اقدام مشترک درخصوص برداشته شدن تحریم‌های تسلیحاتی می‌نویسد: " این مسئله یکی از جنجالی‌ترین عناصر توافق بود. محدودیت‌های [تسلیحاتی] از سه جز تشکیل شده‌اند. این تحریم‌ها در ماه دسامبر سال 2006 طی قطعنامه 1737 شورای امنیت با هدف مجبور کردن ایران به تبعیت از الزامات پیمان منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای، تصویب شد. مورد اول محدودیت صدور یا ورود اجزا و فناوری مربوط به سلاح‌ هسته‌ای توسط ایران می‌باشد."

 

 

" اما در توافق هسته‌ای آمده است که ایران می‌تواند اقلام مورد نیاز برای برنامه هسته‌ای غیرنظامی را بدست آورد. مورد دوم که در سال 2007 و طی قطعنامه 1747 شورای امنیت تصویب شد؛ ممنوع کردن ارسال سلاح توسط ایران به شبه نظامیان عراق و دیگر کشورها بود. زیرا در آن موقع شبه نظامیان مختلف در عراق مشغول جنگیدن با سربازهای آمریکایی بودند که این کشور را مورد تجاوز قرار داده بودند."

 

 

این پایگاه آمریکایی با اشاره به چرخش روزگار و مجبور شدن نیروهای آمریکایی برای خارج شدن از عراق نوشت: " این خروج باعث تضعیف محدودیت‌های اعمال شده بر ارسال سلاح به عراق شد؛ زیرا گذرگاه‌های مرزی که قبلا توسط نیروهای آمریکایی به شدت کنترل می‌شد، به دست نیروهای عراقی و طرفدار ایران افتاد. "

 

 

" ایران در سال‌های سرد 2005 تا 2013 بسیار تغییر کرد. درحالی که این کشور قادر به حضور در بازارهای بین‌المللی نبود، مجبور به روی آوردن به گزینه خوداتکایی شد و اقتصاد مقاومتی را درپیش گرفت. با این کار ایران، واردات را با سرمایه گذاری داخلی در فرآیندهای تولیدی و قراردادهای مخفی با جهانیان جایگزین کرد. در این سال‌ها علاوه بر برنامه هسته‌ای، ظرفیت موشکی، پهپادی و دریایی ایران تا حد بی‌سابقه‌ای پیشرفت کرد."

 

 

اسکات که انتخاب شدن روحانی به عنوان رئیس جمهور ایران را نقطه عطفی در تغییر سیاست‌های این دوره می‌داند، مدعی شد: " روحانی به سپاه پاسداران هشدار داد که در سیاست دخالت نکند! این در حالی بود که روحانی بجای مبارزه با مفاسد اقتصادی، تحریم‌ها را مقصر مشکلات اقتصادی ایران می‌دانست."

 

 

" مورد سوم تحریم‌های تسلیحاتی اما این است که سلاح‌های متداول اجازه ورود به ایران را ندارند؛ البته به جز سامانه‌های موشکی سطح به هوا، اسلحه‌های دستی و سلاح‌های سبک. این تحریم‌ها هیچ وقت شامل سامانه‌های اس300 نیز نشد، البته هنوز مشخص نیست روسیه واقعا آنها را به ایران می‌دهد یا نه! طبق برنامه جامع اقدام مشترک شورای امنیت باید زودتر مسئله سلاح‌های متداول که تحت تحریم قرار دارند را بررسی و برای 5 سال آتی مشخص کند."

 

 

این مقاله درباره اینکه مخالفان نگرانند که برداشته شدن تحریم‌ها باعث خرید سلاح‌های متداول توسط ایران می‌‌شود گمان می‌کند که چنین اتفاقی رخ نخواهد داد زیرا روسیه و چین در حال حاضر چنان تمایلی به این کار نشان نداده‌اند. اسکات در پایان نوشت: " اما از نظر ایران هم که دلمشغولی درگیری‌های عراق با داعش را دارد، اختصاص دادن بودجه زیاد دفاعی برای خرید سلاح‌های معمولی سوال‌برانگیز است. این کشور روی مقدار کم سلاح‌های تولید داخل خود تمرکز خواهد کرد."

نوع مطلب : هسته ای ومسائل پیرامونی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 29 مهر 1394
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic