۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن

صفار هرندی:

برخی در پساتحریم می‌خواهند اتفاقات را مباح و عادی‌سازی کنند/تغییر سبک زندگی مقدمه نفوذ است

صفار هرندی/2عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه تغییر سبک زندگی مقدمه نفوذ است، گفت: متاسفانه برخی‌ها این اهمیت را متوجه نشدند و در همان دوران برجام ماندند، پسا برجام یعنی اینکه یک عده‌ای می‌خواهند آن اتفاقاتی که افتاده را مقدمه‌ای قرار دهند تا همه چیز را مباح و عادی‌سازی کنند.

                   

به گزارش «نماینده» محمدحسین صفارهرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام قبل از ظهر امروز در همایش گفتمان عزت و پیشرفت با اشاره به ابعاد و اشکال مختلف نفوذ گفت: یکی از ابعاد و اشکال نفوذ شامل نفوذ امنیتی است که همین موضوع را می‌توان در ابتدای انقلاب مشاهده کرد و کسانی که در کانون‌های حساس جاگیر شده بودند و در زمان حیاتی ضربه‌هایی را از طرف سفارش‌ دهندگان پلیدی که کینه‌شان با انقلاب بود زدند که از جمله می‌توان به شهادت شهید بهشتی و یارانش در نفوذ یک عنصر نفاق در حزب جمهوری اسلامی اشاره داشت.

وی تاکید کرد: البته به تدریج به شرایطی رسیدیم که نفوذ امنیتی در انقلاب معنایش را از دست داد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام نفوذ سیاسی را یکی دیگر از اشکال و ابعاد نفوذ دانست و افزود: در پی این نفوذ کسانی همسو با جریان انقلاب همراه بودند در حالی که آرمان‌های آنها با آرمان جریان اصلی انقلاب متفاوت بود و با اهداف خاص خود آمده بودند و آنقدر هم جایگاه و وجاهت داشتند که در مراسم حکومتی جای بگیرند.

صفار هرندی ادامه داد: در زمان نخست‌وزیری پس از انقلاب کسی که دولت تشکیل داد فردی است که متعلق به دستگاه فکری متفاوت از جریان مرکزیت نظام بود که به هر ترتیب با اقتضاعات آن زمان آقای مصدق روی کار آمد و ایشان به دلیل تدینی که داشت مورد تایید حضرت امام قرار گرفته بود اما در دولت و کابینه ایشان افراد نفوذی و کاشته شده بیرونی‌ها بودند که اهداف آنها را دنبال می‌کنند که نمونه مشخص آن امیر انتظام بود که البته در ادامه پس از روشن شدن موضوع توسط حضرت امام، عملا نفود این چنینی نداشتیم و نفوذ از این جنس هم منتفی شد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به نفوذ اقتصادی تصریح کرد: حقیقت این است که در نظام برآمده از انقلاب تجربه‌های پیشین در حکومت‌داری نداشت و نسخه مشخصی برای اداره وضعیت اقتصادی کشور وجود نداشت و طبیعی بود که افرادی با دیدگاه‌های مختلف در حکومت رخنه کنند و نگاه‌های شخصی خود را پیش ببرند و البته این وضعیت دوام آورد و حتی به دهه دوم انقلاب رسید.

صفار هرندی ادامه داد: در یک دوره‌ای یکسری از افرادی که نگرش اقتصادی جامعه‌نگر داشتند این نگاه در یک دوره‌ای ادامه داشت که منجر به آثار و تبعات می‌شد و در ادامه کسانی هم که جایگزین این افراد شدند معکوس آن مسیر طی شده را پیمودند و به سراغ آزادسازی و رویکرد اقتصاد باز رفتند و همین موضوع منجر شد که پای نظریه‌پردازان جهانی در سال 70 به محیط اقتصادی ما باز شود که در این مقطع زمانی در دولت سازندگی عملا نسخه‌های پیچیده شده توسط بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول در دستور کار دولت قرار گرفت و مقامات دولتی بنا داشتند تا آخرین مرحله این راه را طی کنند که در این شرایط اگر مداخله حضرت آقا برای جلوگیری از آن وضعیت نبود ما دچار بحران‌های سنگین می شدیم.

وی با بیان اینکه از ابتدای انقلاب تاکنون شاهد برخی نفوذهای فرهنگی بوده‌ایم، گفت: نفوذ یعنی موثر واقع شدن و به انتها رسیدن که تا حالا عملیات نفوذ در کشورما نتوانسته به انتها برسد و نفوذی‌های ضد انقلاب هم با هدف فروپاشی صورت می‌گرفت که در این نفوذها شاهد به شهادت رسیدن بزرگان انقلاب بودیم که البته شهادت این بزرگان مانع از رسیدن این عناصر ضد انقلاب به اهداف اصلی‌شان شد که حاصل این ناکامی دشمن هم خرد و شجاعت و توجه به ابعاد مختلف از سوی رهبران انقلاب از جمله حضرت امام و مقام معظم رهبری بوده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: اولین نشانه‌های نفوذ جدید در کلام خود حضرت آقا ظاهر شد در آنجایی که ایشان تعبیر تهاجم فرهنگی را به کار بردند و الان هم وقتی به مصادیق مورد نظر ایشان توجه می‌کنیم می فهمیم آنچه که امروز ایشان بیان می‌کنند کسانی قصد نفوذ از بعد فرهنگی و فکری به ساحت انقلاب دارند همان روز هم این نگاه را داشتند منتها آن روز ذهن ما مبتدی بود و وقتی که تهاجم فرهنگی مطرح شد بسیاری از ما قضیه را به مسائل محدود کشاندند.

صفار هرندی در ادامه تصریح کرد: خیلی برای ما عجیب است، کسی که در دهه 60 مربی ما برای مقابله با ضد انقلاب بود حالا ایشان می گوید اگر ما تندروی‌هایی نکرده‌ بودیم خیلی از این اتفاقات اول انقلاب نمی‌افتاد که از این صحبت اینطور برداشت می‌شود که مسئول تمام مصیبت‌هایی که بر سرمان آمده خودمان هستیم.

وی ادامه داد: یا اینکه می گویند اگر تندروی‌ها و بعضی از این کارهایی که تندروها در اول انقلاب کرده بودند، نبود صدام به ایران حمله نمی‌کرد، درست برخلاف تمام تحلیل‌هایی که تا کنون داشتیم در حالی که مسئول تمام این اتفاقات آن خبیث (صدام) بود که سالها قبل برنامه‌ریزی شده بود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: این مطالب از سوی کسانی مطرح می‌شود که خودشلن مسئول تنظیم ذهن جامعه در آن زمان بر این مبنا بوده که دشمن شروع کننده جنگ بود و آن بساط را راه انداخت در حالی که ما کاری به کار آنها نداشتیم و هنگامی که این صحبت‌ها را مطرح می‌کنند یعنی اینکه دارند تاریخ را از منظر خودشان تغییر می‌دهند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: متاسفانه عملیات نفوذ وقتی که وارد کار می‌شود سراغ کسانی می‌آید که با تابلوی حزب‌الهی و اصولگرایی وارد صحنه شدند و آن را هم آلوده می‌کنند و می‌بینیم در دولتی نظریه‌پردازی برای مکتب ایرانی در برابر مکتب اسلامی مطرح می‌شود و پای این موضوع هم می‌ایستند.

صفار هرندی با تاکید بر اینکه تغییر سبک زندگی مقدمه نفوذ است گفت: تغییر محیط پرورش فرزندان و زندگی نیز زمینه و مقدمه نفوذ است.

وی با اشاره به مسئله برجام و با طرح این سوال که چرا آقا پسابرجام را مهمتر از برجام مطرح می‌کنند گفت: متاسفانه برخی‌ها این اهمیت را متوجه نشدند و در همان دوران برجام ماندند، پسا برجام یعنی اینکه یک عده‌ای می‌خواهند آن اتفاقاتی که افتاده را در نظر دارند مقدمه‌ای قرار دهند تا همه چیز را مباح و عادی‌سازی کنند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با طرح این سوال که چرا رهبر انقلاب مذاکره با آمریکا را ممنوع کرده‌اند گفت: چون طرف مقابل می‌خواهد به اسم مذاکره یک باب عاطفی را باز کند و عواطفی که رد و بدل می‌شود به نفع دو شخص است اما هزینه‌هایی که پرداخت می‌شود از جیب یک ملت است.

صفار هرندی خاطر نشان کرد: 10 سال پیش که آن سند امضا شد تا همه چیز را پلمب کنیم چند صد تا سانتریفیوژ در اختیار داشتیم و وقتی که آنها حکم کردند قرار شد که حتی یک سانتریفیوژ هم نداشته باشیم.

وی افزود: اما وقتی که 20 هزار سانتریفیوژ داشتیم آن وقت دیگر نتوانستند بگویند ایران هیچ سانتریفیوژی نداشته باشد بلکه بر وجود 6 هزار سانتریفیوژ اقرار کردند که حضرت آقا هم این موضوع را یکی از مسائل مثبت برجام اشاره داشتند و سپس فرمودند علت قبول طرف مقابل بر قبول 6 هزار سانتریفیوژ این بود که ما 20 هزار سانتریفیوژ داشتیم.

نوع مطلب : بهتربشناسیم(سیاسی)، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
جمعه 24 مهر 1394
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات