۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
متن طرح پیشنهادی دارای 8 بند بود که 2 بند آن به تصویب رسید!

متن کامل طرح رئیس کمیسیون برجام که اجازه مطرح شدن نیافت

13940723000040_PhotoA

علیرضا زاکانی رئیس کمیسیون برجام به همراه تعدادی دیگر از نمایندگان مجلس، بر مبنای گزارش تخصصی این کمیسیون طرحی را آماده ارائه در صحن علنی مجلس کرده بودند که اجازه مطرح شدن به آن داده نشد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اصولگرایان،جمعی از نمایندگان در روند بررسی طرح برجام در جلسه روز سه شنبهصحن علنی متن پیشنهاداتی مبنی بر رعایت الزامات و احکام اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را که توسط علیرضا زاکانی نماینده مردم تهران و رئیس کمیسیون ویژه بررسی برجام مجلس شورای اسلامی آماده شده بود را منتشر کردند که اجازه قرائت آن در صحن علنی از سوی هیئت رئیسه داده نشد.

با توجه به اینکه متن طرح پیشنهادی دارای ۸ بند است و ۲ بند آن به تصویب رسید، بنا بر این بوده است که ۶ بند دیگر آن از سوی اعضا به عنوان نظرات تخصصی اصلاح شده ارائه و در نهایت به طرح تبدیل شود که هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی اجازه قرائت آن را نداد.

متن کامل پیشنهادات به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

متن پیشنهاد

ماده واحده:

دولت در چهارچوب مصوبات شورایعالی امنیت ملی در صورتی می‌تواند به شکل داوطلبانه برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را اجرا کند که احکام و تکالیف زیر را در فرآیند اجرا رعایت نماید.

۱) دولت مکلف است برنامه دراز مدت هسته‌ای ایران را با قابلیت دستیابی حداقل ۱۹۰ هزار سو تا پایان سال ۱۴۱۰ هجری شمسی و ایجاد زیرساخت‌های لازم غنی‌سازی تا سقف مورد نیاز جنبه‌های مختلف صلح آمیز هسته‌ای مد نظر از جمله راکتورهای تحقیقاتی و قدرت کشور، برابر حقوق اساسی ایران در پادمان را حداکثر ظرف دو ماه از ابلاغ این قانون آماده نموده و بعد از تصویب شورای عالی امنیت ملی به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ارایه نماید.

۲) دولت در راستای انجام اقدامات کشورهای اطراف برجام و نهادهای بین المللی مسئول در این توافقنامه می بایست اقدامات عملی خود را برابر لغو و تعلیق تحریم ها مطابق با الگوی زیر انجام دهد.

الف) دولت موظف است هرگونه اقدام عملی در اجرای تعهدات درج شده در برجام را بعد از گزارش آژانس انرژی اتمی پیرامون حل مسائل گذشته و حال مورد ادعای این نهاد بین المللی و بسته شدن این پرونده در آژانس انرژی اتمی انجام دهد.

ب) تعلیق فعالیت‌های فراتر از فعالیت ۵۰۶۰ سانتریفیوژ در مرکز غنی سازی شهید احمدی روشن (نطنز) و ۳۴۸ سانتریفیوژ در مرکز غنی‌سازی شهید علی محمدی (فردو) در برابر لغو مشروط تحریم های شورای امنیت، لغو دستورات اجرایی رییس جمهور آمریکا و تعلیق سایر تحریم های هسته ای در اروپا و آمریکا انجام پذیرد.

ج) تعهدات مربوط به ایران در نطنز و فردو در صورت لغو همه قوانین و آیین نامه‌های تحریمی اتحادیه اروپا در روز اجرا صورت پذیرد.

د) اقدامات پیرامون راکتور اراک و کاهش ذخایر اورانیم غنی شده مورد نظر باید در برابر تعلیق تحریم‌های ایالتی آمریکا و کنگره آمریکا توسط رییس جمهور آمریکا انجام گیرد.

تبصره ۱: آغاز اقدامات مندرج در مراحل چهارگانه فوق‌الذکر توسط دولت،  منوط به ارایه گزارش به صحن علنی مجلس در ارتباط با رعایت شروط ذکر شده و انجام تمهیدات لازم و کسب مجوز از مجلس شورای اسلامی برای آغاز هر سطح از اقدامات می باشد.

تبصره ۲: وضع هر نوع تحریم، در هر سطح و به هر بهانه ای از جمله تروریسم و حقوق بشر توسط هر یک از کشورهای طرف ایران (۵+۱) نقض عهد محسوب خواهد شد و در این صورت دولت می بایست طبق ظرفیت سازی و برنامه ریزی صورت گرفته قبلی، تمهیدات لازم برای کسب ظرفیت ۱۹۰.۰۰۰ سو در سریعترین فرصت ممکن حداکثر ظرف ۳ سال فراهم آورد.

۳) دولت و قوای مسلح موظف هستند جهت تقویت و صیانت از حوزه های امنیتی و دفاعی کشورو حمایت از متحدین ایران اسلامی در مقابله با تروریسم،  نسبت به توسعه کمی و کیفی برنامه های آفندی، پدافندی از جمله هوایی، دریایی، زمینی، موشکی و ایجاد آمادگی های لازم در برابر حملات هسته ای و ساخت پیش­ران ها، باطری های هسته ای، تصویربرداری نوترونی و سایر حوزه های فن آوری و خدماتی برنامه ریزی و اقدام نمایند.

تبصره: رعایت سازوکارها و موانع تقویت دفاعی و امنیتی کشور در برجام به ویژه در مسیر خرید کالاهای دوگانه که کاربردهای دفاعی و امنیتی دارند مطلقاً ممنوع است و در خصوص سایر حوزه های توسعه فن آوری و دانش در کشور نیز رعایت این بخش با لحاظ کردن جنبه های حفاظتی و امنیتی و در صورت عدم ایجاد مانع برای پیشرفت علمی کشور مقدور می باشد.

۴) ورود بیگانگان به حصار دفاعی و امنیتی کشور و بازرسی و نظارت از این مراکز به هر بهانه ای و نیز مصاحبه با دانشمندان کشور مطلقاً ممنوع بوده و در خصوص مراکز حیاتی و حساس نیز فقط با مصوبه موردی از شورای عالی امنیت ملی امکان پذیر خواهد بود.

۵) دولت موظف است منابع مالی آزاد شده را در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی و رونق تولید، سرمایه گذاری های ضروری و با الویت نیازهای بخش خصوصی و تقویت صندوق توسعه ملی صرف کند.

۶) دولت موظف است سیاست خلع سلاح هسته‌ای جهانی را به طور فعال دنبال نموده و در کلیه تلاش‌های بین المللی، حقوقی و دیپلماتیک برای نجات بشریت از خطر سلاح‌های هسته‌ای و اشاعه آنها، از جمله از طریق  ایجاد مناطق عاری از سلاح هسته‌ای بویژه در شمال آفریقا و غرب آسیا(خاورمیانه) فعالانه مشارکت نماید.

۷) کمیسیون تخصصی مشترک  نظارت براجرای برجام در طول اجرای این توافق تشکیل خواهد شد. ترکیب این کمیسیون با حضور ۷ نفر از منتخبین کمیسیون‌های امنیت ملی و سیاست خارجی، آموزش و تحقیقات، انرژی، حقوقی و قضایی، فرهنگی، اقتصادی و صنایع  و ۱۶ نفر از نمایندگان منتخب صحن مجلس شورای اسلامی تشکیل خواهد شد.

تبصره: وزیر امور خارجه موظف است روند اجرای توافقنامه را هر سه ماه یکبار به کمیسیون مشترک نظارت بر اجرای برجام ارائه داده و کمیسیون نیز با تحقیق و نظارت بر روند اجرای درست این توافقنامه گزارش‌های نوبه ای سه ماهه را در اختیار نمایندگان مجلس شورای اسلامی قرار دهند.

۸) دولت مجاز است به مدت یک سال از تاریخ ابلاغ این قانون پروتکل الحاقی را داوطلبانه اجرا نموده و سپس سالیانه تا پایان سال هشتم با ارایه گزارش پیشرفت اجرای برجام به مجلس شورای اسلامی و تقدیم لایحه، تمدید مجوزها را بطور سالانه را در این خصوص دریافت نماید.

تبصره: با ارایه مجوزهای سالانه مجلس شورای اسلامی در خصوص اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی “قانون الزام دولت به تعلیق اقدامات داوطلبانه در صورت ارجاع با گزارش روند هسته ای به شورای امنیت” مصوب ۱۳۸۴ و بند دوم قانون ” الزام دولت بر حفظ دستاوردها و حقوق هسته ای ملت ایران” مصوب تیرماه ۱۳۹۴ به طور موقت ملغی الاثر خواهد شد.

منبع:فارس

نوع مطلب : هسته ای ومسائل پیرامونی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 23 مهر 1394
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات