۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
تکذیب ظریف رفاقت با دشمن/
همان‌طور که رسانه‌های زنجیره‌ای اصلاح‌طلب درصدد عادی جلوه دادن مصافحه ظریف و اوباما هستند، به همین میزان نیز سعی دارند رابطه ایران و آمریکا را عادی‌سازی کنند،پروژه‌ای که با دیدار و ظریف و رئیس کاخ‌سفید کلید خورد.چگونه باید اظهارات ظریف درباره اتفاقی بودن مصافحه با دشمن را باور کنیم؟
 
گروه سیاسی مشرق - ماجرای دست دادن محمدجواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان با آقای پرزیدنت هنوز ابعاد مکشوف نشده‌ای دارد که هر از چند گاهی در رسانه‌ها بدان پرداخته می‌شود. بسیاری از کارشناسان سیاسی مصافحه ظریف و اوباما را قسمتی از پروژه نفوذ آمریکایی بعد از برجام آن‌هم در حوزه دیپلماسی قلمداد کردند و این مسئله را نیز یکی از نقاط ضعف «دیپلماسی خنده» برمی‌شمارند.

ظریف اخیراً بعد از سفر دوهفته‌ای به نیویورک به کشورمان بازگشت و در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس پاسخگوی عملکرد خود در نشست مجمع عمومی سازمان ملل و برخی از موارد دیپلماتیک بود. وزیر امور خارجه کشورمان درزمینهٔ ملاقاتی که از یک هفته قبل از سوی رسانه‌های زنجیره‌ای و خارجی پیش‌بینی‌شده بود، آن را از سوی آمریکا برنامه‌ریزی‌شده اعلام و اذعان داشت که دیپلماسی خنده، از دیپلماسی برنامه‌ریزی‌شده اوباما و آمریکا بازی‌خورده است.

در همین رابطه، نوذر شفیعی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به سؤال یکی از نمایندگان از ظریف در مورد دست دادن به اوباما، گفت: «مقیمی نماینده بهشهر درباره علت دست دادن ظریف با رئیس‌جمهور آمریکا پرسید و گفت که چرا شما که نماینده ملت ایران هستید، با رئیس‌جمهور آمریکا دست داده‌اید؟ که آقای ظریف در پاسخ به مقیمی توضیح داد که معمولاً رؤسای جمهور پس از سخنرانی خود، صحنه را ترک می‌کنند، اوباما هم پس از سخنرانی خود، جلسه مجمع عمومی سازمان ملل را ترک کرد. اما به نظر می‌رسد اوباما نه برای دست دادن با من بلکه برای دست دادن با روحانی برنامه‌ریزی کرده بود. پس دست دادن من با رئیس‌جمهور آمریکا اتفاق بود، اما آن‌ها برای روبرو شدن با رئیس‌جمهور ایران برنامه داشتند که البته میسر نشد چون اوباما به‌طرف من آمد و دست داد؛ آنچه من انجام دادم رسم ادب اسلامی بود؛ مجموعاً یک دقیقه طول کشید و اوباما گفت که «در خصوص برجام زحمت زیادی کشیده شده و باید در اجرای آن کوشا باشیم.»[1]

روایت ظریف از چگونگی غلبه دیپلماسی آمریکا بر «دیپلماسی خنده»‌/ دیدار اوباما و روحانی برنامه‌ریزی شده بود؛ دیدار ظریف با رئیس‌کاخ سفید نهموضوع جالب توجه در چنین مسئله‌ای این است که چطور آمریکایی‌ها در کشور خودشان با توجه به در اختیار داشتن وسایل جاسوسی مختلف نتوانستند با وجود برنامه‌ریزی که ظریف از آن سخن می‌گوید، رفتار حجت‌الاسلام حسن روحانی را زیر نظر بگیرند و در راهروهای سازمان ملل سرگردان شده و به طرف تیم دیپلماتیک بدون حضور روحانی آمده‌اند و به طور اتفاقی با ظریف ملاقات کرده اند؟ با توجه به اینکه روحانی نیز در همان روزها مهیای سفر به ایران می‌شد و خبر دست دادن ظریف با اوباما و بازگشت روحانی به تهران همزمان در یک روز یعنی 7 مهرماه در خروجی خبرگزاری‌های مختلف ایرانی و خارجی قرار گرفت، آیا خطای عملیاتی آمریکایی‌ها با این درجه بالا در کشور خودشان غیرعقلانی جلوه نمی‌کند و به نظر نمی‌رسد که در قدم دوم آمریکایی‌ها برای دیدار اوباما و ظریف برنامه‌ریزی کرده‌اند؟ [2]

این در شرایطی است که روزنامه‌های زنجیره‌ای اصلاح‌طلب نیز با اسم رمز «دیپلماسی اتفاقی»‌ به‌طرف مقابل پیام می‌دادند و اکثر این روزنامه‌ها چند روز مانده به سفر روحانی به نیویورک در مورد احتمال دیدار وی با اوباما سخن‌پراکنی کردند و احتمال چنین برخوردی که یکی از خط قرمزهای نظام جمهوری اسلامی است، کاملاً محرز بود. [3]

از سوی دیگر اگر محمدجواد ظریف موضوع دیدار اوباما با رئیس‌جمهور کشورمان را برنامه‌ریزی‌شده قلمداد می‌کند، چطور از دیدار خود با اوباما به‌عنوان یک اتفاق دیپلماتیک سخن می‌گوید و زیر بار اشتباه خود نمی‌رود و از ملت ایران عذرخواهی نمی‌کند؟ [4]

روایت ظریف از چگونگی غلبه دیپلماسی آمریکا بر «دیپلماسی خنده»‌/ دیدار اوباما و روحانی برنامه‌ریزی شده بود؛ دیدار ظریف با رئیس‌کاخ سفید نهاز همه این موارد مهم‌تر هماهنگی و بازی رسانه‌های زنجیره‌ای اصلاح‌طلب در عملیات دیپلماتیک آمریکایی است. این رسانه‌ها چه قبل از سفر روحانی و ظریف به نیویورک و چه بعد از پایان این سفر در مورد روابط مستقیم مقامات بالادستی دولت با باراک اوباما خبرسازی کردند و امروز نیز در ذیل پروژه نفوذ آمریکایی به عادی‌سازی دیدار اوباما و ظریف می‌پردازند و پاسخی شبیه به پاسخ ظریف که دور از اخلاق اسلامی بود که با طرف مقابل سلام و برخورد درستی انجام نگیرد، به افکار عمومی می‌دهند. آیا قبل از سفر به آمریکا و مصافحه ظریف با اوباما، وزیرخارجه کشورمان از این موارد و احتمالاتی که در سطح وسیعی مطرح شد مطلع نبود؟ چه اینکه رئیس‌ جمهور و تیم همراه وی همواره در سفر به نیویورک این دیدار را تکذیب می‌‌‌کردند.[5]

به هر جهت اگر پازل‌های مربوط به این ماجرا را کنار هم بگذاریم سناریوسازی داخلی و خارجی درزمینهٔ ارتباط مستقیم با آمریکا را به‌خوبی در این موضوع می‌بینیم. همان‌طور که رسانه‌های زنجیره‌ای اصلاح‌طلب درصدد عادی جلوه دادن مصافحه ظریف و اوباما هستند، به همین میزان نیز سعی دارند رابطه ایران و آمریکا را عادی‌سازی کنند، پروژه‌ای که به نظر می‌رسد با دست دادن اوباما و ظریف کلید خورد و ابعاد دیگر آن در آینده توسط همین عناصر و عوامل عملیاتی شود.[1] http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13940721001426

[2] http://www.mashreghnews.ir/fa/news/474342

[3] http://www.mashreghnews.ir/fa/news/474982

[4] http://www.mashreghnews.ir/fa/news/474762

نوع مطلب : بهتربشناسیم(سیاسی)، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 23 مهر 1394
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic