۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
وحشت غربی‌ها از آمادگی بالستیکی سپاه پاسداران؛
انعکاس وسیع نمایش تونل‌های زیرزمینی موشک‌های سپاه در رسانه‌های‌غربی
انتشار فیلم تونل‌های زیرزمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که در آنها لشکری از موشک‌های بالستیک آماده پرتاب نگه‌داری می‌شود، مانند بمب در رسانه‌های دنیا منفجر شد و وحشت استکبار جهانی را درپی داشت.
        
 

به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز،‌ انتشار فیلم تونل‌های زیرزمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که در آنها لشکری از موشک‌های بالستیک آماده پرتاب نگه‌داری می‌شود، مانند بمب در رسانه‌های دنیا منفجر شد و وحشت استکبار جهانی را درپی داشت.

 

 

شبکه خبری سی‌ان‌ان (CNN) مجموعه تونل‌های زیرزمینی سپاه را به صحنه فیلم‌های جیمز باند تشبیه کرد " کوهستانی بظاهر نفوذ ناپذیر مملو از مردانی یونیفورم‌پوش و موشک‌های خطرناک سوار بر لانچر که در تونل بسیار طولانی زیر زمین قرار گرفته‌اند" و مدعی شد که ایران درحال انجام تعمیرات اساسی در فناوری موشکی خود است.

 

 

سی‌ان‌ان با اشاره به صحبت‌های سردار حاجی زاده نوشت: " در سال آینده نیز نسل پیشرفته‌ای از موشک‌های سوخت جامد و مایع جایگزین تولیدات کنونی شده و موشک‌هایی با بردهای مختلف در این پایگاه‌های زیرزمینی بر روی لانچر آماده پرتاب هستند. به گفته حاجی‌زاده این تاسیسات زیرزمینی نشان داده شده تنها یکی از چندین پایگاه موشکی در کشور است."

 

 

این شبکه خبری در ادامه با بیان اینکه تمام پایگاه‌های نظامی آمریکا در خاورمیانه در تیررس موشک‌های ایرانی قرار دارند و نوشت: " درحالی از این تاسیسات پرده‌برداری می‌شود که ایران و گروه 5+1 به توافق هسته‌ای رسیده‌اند و چند روز پیش نیز موشک بالستیکی را آزمایش کردند که به گفته یکی از مقامات دولتی آمریکا نقض آشکار قطعنامه 1929 شورای امنیت سازمان ملل است."

 

 

سی‌ان‌ان در پایان اذعان کرد که ایران یک قدرت نظامی برتر در منطقه بوده و مدعی شد که نیروهای سپاه قدس در داخل سوریه سعی در پابرجا نگه داشتن دولت اسد با کمک‌های نظامی و مستشاری دارند.

 

 

پایگاه خبری رژیم صهیونیستی آروتز شوا (Arutz Sheva) با " نوک کوه یخ" خواندن تاسیسات زیرزمینی نشان داده شده نوشت که این یکی از چندصد پایگاه موشکی با عمق 500 متر زیرزمین است که در سراسر ایران پخش شده‌اند.

 

 

آروتز شوا مدعی شد که هدف ایران از افشا کردن این تونل‌ها، نشان دادن تدوام برنامه موشکی توسط سپاه علی‌رغم قطعنامه‌های شورای امنیت و توافق هسته‌ای است. این پایگاه صهیونیستی همچنین با لحن وحشت زده‌ای نوشت که موشک‌های بالستیک دوربرد تولید داخل ایران، توانایی حمل کلاهک هسته‌ای را دارند.

 

 

شبکه خبری آمریکایی فاکس نیوز (foxnews) نمایش پایگاه موشکی زیرزمینی سپاه و آزمایش بالستیک عماد را "سقلمه زدن ایران به آمریکا و غرب بعد از توافق هسته‌ای" تعبیر کرد و نوشت: " پایگاه نشان داده شده مملو از موشک‌های میان برد و دوربرد آماده شلیک بود که فقط یکی از چندین پایگاه مخفی در سراسر ایران است."

 

 

پایگاه خبری یاهو نیوز به نقل از خبرگزاری فرانسه (AFP) با بی‌سابقه خواندن این پرده‌برداری از تاسیسات نظامی مخفی سپاه نوشت: " مقامات ایران می‌گویند اگر دشمن اشتباهی مرتکب شود این موشک‌ها علیه آنها استفاده خواهد شد. این تصاویر فقط یک روز بعد از تصویب شدن برجام در مجلس و سه روز پس از آزمایش موفق موشک بالستیک جدید ایران که ممکن است قطعنامه شورای امنیت را نقض کرده باشد، پخش شدند."

 

 

این خبرگزاری مدعی شد که آزمایش موشکی و این نمایش تونل‌های زیرزمینی درپی فشارهای قانون‌گذاران بوده تا ثابت شود برنامه نظامی ایران با توافق هسته‌ای تضعیف نشده است و نوشت: "به گفته مقامات ایرانی توافق هسته‌ای، قدرت نظامی ایران و علی‌الخصوص برنامه موشکی را تضعیف نخواهد کرد."

 

 

" تونل‌هایی به طول چندصد متر و ارتفاع ده متری، با موشک‌ها و سخت‌افزارهای جنگی پر شده بودند. به گفته فرمانده سپاه این موشک‌ها آماده پرتاب از هر نقطه‌ای در ایران به دستور فرمانده کل قوا هستند. بنظر می‌رسید (سردار حاجی‌زاده) قصد داشت بگوید این نمایش در واکنش به قدرت‌نمایی دولت‌های غربی و روی میز بودن گزینه نظامی است."

 

 

پایگاه خبری شبکه آمریکایی اِی‌بی‌سی (ABC news) با یادآوری پرتاب موشک بالستیک عماد در روزهای گذشته و تصویب شدن توافق در مجلس شورای اسلامی، نوشت: "سردار حاجی‌زاده گفت که ایران هیچ جنگی را اغاز نخواهد کرد ولی اگر دشمن اشتباهی مرتکب شود، این پایگاه‌های موشکی مانند آتش‌فشان از زیر زمین فوران خواهند کرد."

 

 

پایگاه خبری بازفید (buzzfeed) تصاویر پخش شده از تلویزیون را در راستای تقویت نمایندگان مجلس خواند که با تصویب برجام، برنامه هسته‌ای ایران را محدود کردند و آن را بیرون آمده از دل فیلم‌های جیمز باند توصیف کرد: " ایران قصد دارد قدرت نظامی خود را پس از توافقی که برنامه هسته‌ای‌اش را تضعیف می‌کند، نشان دهد."

 

 

این سایت آمریکایی در گزارش خود سعی داشت از اثر این نمایش تصویری کم کرده تا رعب و وحشتی که در دل غربی‌ها افتاده را مخفی کند. بازفید در این راستا مدعی شد: " ویدئو به تنهایی نتوانست بینندگان را زیاد بترساند، زیرا حرکت زیاد دوربین، کات‌های سریع و نماهای لرزان بیشتر شبیه فیلم‌های مایکل بِی بود!"

 

 

روزنامه‌های واشنگتن پست (washingtonpost)، دیلی استار (Daily Star)، هاآرتص (Haaretz) و پایگاه خبری دیلی بیست (daily beast) به بازنشر خبرهای آسوشیتد پرس و خبرگزاری فرانسه اکتفا کرده و پخش تصاویر تونل‌های زیرزمینی را خودنمایی سپاه توصیف کردند.

نوع مطلب : اخبار مهم به روز و به ساعت، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 23 مهر 1394
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات