۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن

وقتی رهبری زمین بازی را عوض می‌کنند‬سید مهدی حاجی آبادی

وقتی رهبری زمین بازی را عوض می‌کنند‬

 به این جمله از کاندولیزا رایس وزیر امورخارجه دولت جرج بوش پسر که بارها ممکن است شنیده باشیم توجه کنید: رهبر ایران می‌تواند نقشه‌هایی را که بهترین ذهن‌ها، با صرف بیش‌ترین بودجه‌ها، در زمانی بسیار طولانی کشیده و مجریانی ماهر اجرای آن را به عهده گرفته‌اند، با یک سخنرانی یک‌ساعته خنثی کند.

 
 

خبرنامه دانشجویان ایران: سید مهدی حاجی آبادی// به این جمله از کاندولیزا رایس وزیر امورخارجه دولت جرج بوش پسر که بارها ممکن است شنیده باشیم توجه کنید: رهبر ایران می‌تواند نقشه‌هایی را که بهترین ذهن‌ها، با صرف بیش‌ترین بودجه‌ها، در زمانی بسیار طولانی کشیده و مجریانی ماهر اجرای آن را به عهده گرفته‌اند، با یک سخنرانی یک‌ساعته خنثی کند.

تا اینجا را داشته باشیم.

رهبر معظم انقلاب را به حق و بدون تعارف باید بسیار هوشمند درعوض کردن زمین بازی عرصه استراتژیک دانست. ایشان در طول دوران زعامت بارها در چالشهای مهم داخلی؛ منطقه ای و جهانی نظام و مردم را  از گردنه های سخت و دشمن ساخته به سلامت عبور داده اند.

از مسائلی چون دادگاه میکونوس؛ حمله آمریکا و 29 کشور به عراق در پی حمله صدام به کویت، تحریمهای شدید داماتو، فتنه 78، قتلهای زنجیره ای، فتنه 88، جنگ نرم همه جانبه دشمن، نبرد اقتصادی شدید دشمن، جنگ سوریه و صدها مثال دیگر می توان نام برد که بررسی هرکدام؛ خود کتابی قطور خواهد شد.

ستون فقرات سخنرانی های اخیر رهبر معظم انقلاب، بحث نفوذ دشمن در تمامی ابعاد سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و امنیتی از پس مذاکرات با جمهوری اسلامی است. و البته لزوم هوشیاری اقشار مختلف به خصوص جوانان مومن انقلابی که  در بینش توحیدی ایشان موتور محرک کشورند و پدافند جنگ نرم بر روی دوش آنان است.

در همین حین ماجرای حادثه منا و شهادت چندهزارنفری حجاج امت اسلامی و به خصوص حجاج ایرانی، چالشی بزرگ و بین المللی را در مقابل ایران قرار داد.از توهینهای مکرر مسئولین سعودی گرفته تا ویزا ندادن به وزرای بهداشت و ارشاد ایران، عدم مجوز برای بررسی وضعیت مفقودین و شهدای ایرانی، تحویل ندادن جنازه های شهدا و بحث دفن آنها در عربستان بدون اجازه دولت ایران و دهها مثال دیگر.

از سوی دیگر مواضع ریاست جمهور و هیئت دولت در باب مذاکره سر مسائل غیر هسته ای با غرب و به ویژه آمریکا و گذر از خطوط قرمز منطقه ای و داخلی  مردم ایران نیز مسائل را به شدت پیچیده تر کرده بود.برنامه دولت که پس از روی کار آمدن تماما بر روی مذاکرات بسته شده بود و به دنبال پیاده سازی تئوری جناب سریع القلم در کتاب «ایران و جهانی شدن» با هدف ساختارسازی و بسترسازی از برجام برای ایجاد رابطه و عادی سازی روابط با آمریکا  نیز مشکلات بسیاری را برای کشور رقم زده بود. از رکود شدید اقتصادی گرفته تا کاهش شدید قیمت نفت و کسری بودجه چند ده هزار میلیاردی ناشی از کاهش شدید قیمت نفت در پی سیاست تنش زدایی دولت، پرداخت یارانه ها و افزایش شدید نقدینگی و واردات کالا و قاچاق 25 میلیارد دلاری روز به روز وضعیت کشور را وخیم تر میکرد.

در این بین رهبر معظم انقلاب با نگاه بلندمدت و استراتژیک از این گردنه نیز مسیر کشتی نظام را به صورت صحیح از صخره های سخت پیش رو عبور دادند. با نگاهی کلان و استراتژیک به موضوعات فوق به راحتی هر کدام می تواند کشور را به چالشی بلند مدت و خطرناک دچار کند.به صورت سریالی و به ترتیب  باید موضوع را اینگونه بررسی کرد:

1)    متاسفانه خط رسانه ای جناح مومن انقلابی در بحث خطرناک پروژه نفوذ پس از شروع مذاکرات با آمریکا، از عمق مساله و دغدغه ای که مقام معظم رهبری داشتند عقب تر بود. جناح اصلاحات و اعتدال با حاشیه سازی های خاص خود که بخش اعظمی از آن به عهده جناب هاشمی رفسنجانی بود که باید با موضع گیری های خاص و جنجالی و مشغول کردن رسانه های خط انقلابی ؛ آنان را از رسالت حقیقی خود یعنی تبیین وتشکیل پدافند غیرعامل برای پاسخ دهی تک های نرم دشمن و تبدیل تهدیدها به فرصت باز دارند.

2)    پس از آنکه رسانه ها از رسالت خود بازماندند؛ آنان برای پیشبرد اهداف میان و بلند مدت خود از طریق دستورالعملهای دیکته شده توسط استراتژیستهایی چون سریع القلم، حجاریان،موسوی خوئینی ها و ... تلاش بسیار می کردند. نرمالیزاسیون و عادی سازی روابط با غرب جهت پل زدن از اعتدال به اصلاحات اصلی ترین هدف آنان است.این موضوع در آخرین یادداشت سعید حجاریان که محصول اتاق فکر جریان لیبرال دموکرات بود، به وضوح دیده می شود.

3)    درگیری جمهوری اسلامی در چندین جبهه از سوریه تا عراق، فلسطین، بحرین، قطیف عربستان، افغانستان و شمال آفریقا با استکبار جهانی و لزوم برخورد با نقشه های دشمن که توسط مقام معظم رهبری بارها اعلام شده از دیگر مسائل مهم بود که بیش از پیش اوضاع را بغرنج میکرد.و متاسفانه برخی مسئولین داخلی به فرموده رهبر معظم انقلاب با سهل اندیشی و بی خیالی خود شرایط را بسیار سخت تر می کردند. به عنوان نمونه موضع چندی پیش آقای یونسی مشاور رییس جمهور در امور اقلیت ها؛ من باب بحث سخیف امپراطوری ایران و دیگر باب های مرتبط با آن کار را به جایی رساند که بسیاری از بافته های حاج قاسم سلیمانی در عراق  و سوریه پنبه شد.

4)    تقویم را که ورق بزنیم درست کمتر از شش ماه دیگر تاریخ برگزاری یکی از مهمترین انتخاباتهای پس از فتنه تلخ 88 است. یکی از مراکز به شدت مورد طمع دشمنان ؛ مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان  می باشد که از حساسترین نهادهای تصمیم گیر و تصمیم ساز نظام هستند.طبعا در هر دو مورد باید نگران و مراقب بود اما قطعا نفوذ برای دشمن در مجلس شورای اسلامی بسیار کم هزینه تر و راحت تر از مجلس خبرگان رهبری است.

مسائلی که در مقدمه مطلب نیز ذکر شده بود در کنار دیگر چالشهای طولانی مدت با نظام شیطانی ابوالهول آمریکایی، نیاز به تدبیری خمینی وار داشت.با پیش فرض هایی که ذکر شد، از دید مقام معظم رهبری بعنوان امام امت، بزرگترین خطر فعلی که کشور و نظام را تهدید میکرد، بحث نفوذ در تمامی ابعاد مختلف آنست.از دیگر سو مردم بعنوان ولی نعمتان نظام اسلامی بزرگترین خنثی کننده نقشه های دشمن در برهه های مختلف تاریخی اند و رهبری معظم انقلاب همواره بر لزوم آگاه سازی اقشار مختلف مردم و واگذار کردن کارها به دوش خودشان اصرار ورزیده اند.فتنه آمریکایی-اسرائیلی 88 بزرگترین مصداق فرض مذکور است که با حضور تاریخی مردم علی الخصوص  در 9 دی تمامی نقشه های بیست ساله دشمنان برای براندازی نظام را نقش بر آب کرد.

نتیجه: سعی کنیم با نگاه کلان و استراتژیک  مساله را دنبال کنیم.ایشان پس از آنکه در چندین سخنرانی خود ابتدا توپ نفوذ را به زمین بازی انداختند و بررسی جوانب مختلف و بازخوردهایی که از جامعه دریافت شد، لزوم عمیق شدن و نهادینه شدن در اذهان مردم به خوبی احساس می شد.

پس از آنکه خمیر مایه بحث نفوذ از طریق مذاکرات به خوبی آماده شد، رهبر انقلاب در بازی استراتژیکی زمین بازی را به کلی تغییر داده و اذهان عمومی را به سمت حادثه منا و کشتار حجاج سوق دادند.ابتدا با پیام سریع و متعاقبا موضوع گیری در جلسه درس خارج خود نظام را از موضع انفعالی نتیجه عمل سهل اندیشان، خارج نمودند.سپس در دیدار با نیروی دریایی ارتش و مسئولان رده بالای نظامی کشور،با موذی خواندن آل سعود و تهدید به برخورد سخت و خشن نظام جمهوری اسلامی فاز تهاجمی را کلید زدند.در تغییر موضعی آشکار،مسئولین سعودی با دستپاچگی عذرخواهی و تسلیت خود را اعلام نموده و بالاترین حد همکاری ها با مسئولین ایرانی را کلید زدند.

طبق آمار و برآوردهای میدانی، در هفته مذکور ایشان در صدر جدول خبرسازترین افراد قرار گرفتند.ایشان با در دست گرفتن افکار عمومی، ضمن آنکه  با یقه گیری آل سعود مساله منا را به سرعت حل کردند، با قراردادن نظام در دست بالای مطالبه گری، دیگر دست از آل سعود برنخواهند داشت.چنانکه حجت الاسلام محمدی گلپایگانی، رئیس دفتر ایشان گفتند: مطمئن باشید آقا دیگر آل سعود را رها نخواهد کرد.سیدحسن نصرالله نیز در موضعی مشابه گفت که اگر فریاد ایران نبود ماجرای منا مسکوت و در پس ابرهای تیره رسانه های استکباری رو به زوال می رفت.

در این حین ایشان دوباره زمین بازی را به زیبایی هرچه تمام تر تغییر دادند.پس ازبه دست گرفتن افکار عمومی، حال بهترین فرصت برای نشاندن تیر آخر به هدف بود. ایشان ضمن انتقاد شدید از عبور خط قرمزها توسط برخی سهل اندیشان و چرخاندن آنتن محاسبات و مواضع نظام به سمت مذاکره بر سر سوریه و مسائل چالشی دیگر با غرب، مسائل را یک به یک واکاوی و حل نمودند.با بررسی چند جمله کلیدی و نتیجه ی آن توجه فرمائید:

موضع رهبر معظم انقلاب در تاریخ 15 مهرماه 94 نتیجه می‌گویند چرا با مذاکره با آمریکا مخالفت می‌کنید درحالی‌که امیرالمؤمنین با زبیر، و امام حسین با عمرسعد مذاکره کرد.امیرالمؤمنین و امام حسین در حرف زدن با زبیر و ابن‌سعد به آنها نهیب زدند و آنها را نصیحت کردند؛ بحث مذاکره به معنای امروزی نبود. آیا امیرالمؤمنین با زبیر و امام حسین با ابن‌سعد معامله کرد؟ آیا تاریخ را این‌گونه می‌فهمید و زندگی ائمه را این‌گونه تحلیل می‌کنید؟‌

 پاسخ دادن  و مهر ابطال بر شبهات تاریخی که توسط برخی از غرب زدگان مدتها بود مطرح می شد و در موضع انفعال قرار دادن آنها مذاکره با آمریکا ممنوع است به خاطر ضررهای بی‌شماری که دارد و منفعتی که اصلاً ندارد. اعلام صریح ممنوعیت مذاکره در غیر مسائل هسته ای و لزوم رعایت خطوط قرمز و گرفتن مهمترین ابزار برقراری ارتباط با غرب یعنی  مذاکره  و عقب نشینی پی در پی  تا عادی سازی روابط از دست مصلحت اندیشان خسته از جهاد

مشکل کنونی کشور به خاطر وجود آدم‌های بعضاً بی‌خیال و یا بعضاً سهل‌اندیشی است که این واقعیات را نمی‌فمهند. البته این افراد در مقابل انبوه عظیم جمعیت انقلابی، آگاه و بصیر کشور، معدود و در اقلیتند. معرفی علت اصلی مشکلات فعلی و لزوم تغییر نگاه از برون به درون و حل آنها

معرفی مسببین اصلی مشکلات علی رغم فرافکنی و ادعاهای  دوساله آنان مهر اتمام بر بهانه گره زدن تمامی مشکلات به تحریمها جهت برقراری ارتباط با کدخدا

معرفی ماهیت و اقلیت بودن افراد ناآگاه علی رغم جوسازی های رسانه ای تحت عنوان « ما بی شماریم» و برداشتن فشار از روی جناح انقلابی

مهمترین موضع : اینکه با مذاکره با آمریکا مخالفیم علتی دارد؛ مذاکره‌ی آمریکا با جمهوری اسلامی یعنی نفوذ؛ می‌خواهند راه را باز کنند برای تحمیل

 مهمترین نتیجه: تغییر زمین بازی استراتژیک و آگاه سازی اقشار مختلف مردم از پروژه نفود دشمن، تشکیل پدافند عامل و غیرعامل از جوانان انقلابی برای مقابله همه جانبه با آن حالا دوباره با دقت بیشتر در این جمله تامل کنید: رهبر ایران می‌تواند نقشه‌هایی را که بهترین ذهن‌ها، با صرف بیش‌ترین بودجه‌ها، در زمانی بسیار طولانی کشیده و مجریانی ماهر اجرای آن را به عهده گرفته‌اند، با یک سخنرانی یک‌ساعته خنثی کند.

نوع مطلب : بهتربشناسیم(سیاسی)، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 22 مهر 1394
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات