۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن

آیا اسم اشکالات حقوقی که به برجام می‌گیریم کاسبی تحریم است؟

۳ نفر از ۵ نفر موافق برجام در کمیسیون ویژه اقرار کردند که یک بار هم برجام را نخوانده‌اند و ما از آنها می‌پرسیدیم پس چرا کاندید شدید؛ آیا اسم این اشکالات که از سوی ما مطرح می‌شود کاسبی تحریم ...

 

۳ نفر از ۵ نفر موافق برجام در کمیسیون ویژه اقرار کردند که یک بار هم برجام را نخوانده‌اند و ما از آنها می‌پرسیدیم پس چرا کاندید شدید؛ آیا اسم این اشکالات که از سوی ما مطرح می‌شود کاسبی تحریم است

به گزارش شلمچه نیوز، مهرداد بذرپاش نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نشست بررسی برجام که در دانشگاه خواجه‌ نصیرالدین طوسی و با حضور دانشجویان و اساتید دانشگاه عمران این دانشگاه برگزار شد با اشاره به بررسی طرح اقدام متناسب دولت در اجرای برجام گفت: قطعاً ۲ روز آینده روزهای سختی برای مجلس خواهد بود.

وی اظهار داشت: امشب نیز نمایندگان دو فراکسیون عمده مجلس در جلسه شورای عالی امنیت ملی حاضر شدند تا هماهنگی‌های لازم درباره بررسی برجام در مجلس را انجام دهند.

نماینده مردم تهران در مجلس در ادامه اظهارات خود با اشاره به سیر شکل‌گیری پرونده هسته‌ای کشورمان گفت: سؤال اساسی این است که روند پرونده هسته‌ای ما دقیقاً از کجا شروع شد و دلیل آن چه بود.

بذرپاش با اشاره به خرید سانتریفیوژهای آلوده از سوی ایران در دهه هفتاد گفت: این سانتریفیوژها آلوده بود و اثبات این مسئله که این آلودگی برای کشور مبدأ بوده است برای ما زمان برد.

وی با اشاره به سه دوره مذاکره ایران و غرب درباره مسئله هسته‌ای ادامه داد: متن سوم مذاکرات ما با غرب یعنی از سال ۱۳۹۰ تا به امروز در جهت برداشته شدن تحریم‌های تحمیل شده به ایران به دلیل قطعنامه ۱۹۲۹ شورای امنیت سازمان ملل بود.

نماینده مردم تهران در مجلس در ادامه با یادآوری سیر تحریم‌های آمریکا علیه ایران و تحریم‌های مشترکی که از سوی آمریکا و شورای امنیت سازمان ملل علیه ایران و برخی کشورها مانند لیبی اجرا شد، گفت: لیبی در آن زمان تمامی تأسیسات خود را جمع کرد و به آمریکا فرستاد و پس از آن آمریکا تحریم داماتو و «مهار ایران لیبی» را با حذف نام لیبی تجمیع کرده و به عنوان قانون جامع مهار ایران و کاهش سرمایه‌گذاری به اجرا درآورد.

بذرپاش در ادامه با اشاره به شروع مذاکرات ایران و غرب در سال ۸۳ تصریح کرد:‌ مذاکرات در پاریس آغاز شد و در انتها به سعدآباد رسید که تقریباً همین تیم مذاکره‌کننده فعلی بر سر کار بودند؛ طرف غربی در مذاکرات تهران ناگهان گزینه تعلیق را روی میز گذاشت و مذاکرات به دلیل نپذیرفتن این پیشنهاد تا آستانه شکست پیش رفت ولی در نهایت ایران پذیرفت که در ازای عادی شدن پرونده‌اش تعلیق را اجرا کند.

وی با بیان اینکه این تعلیق چهار دوره شش ماهه تمدید شد، افزود: در آخرین دوره انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۴ برگزار و دولت تغییر کرد و رهبر انقلاب در همان فاصله تغییر دو دولت تأکید کردند که فک پلمب انجام شود.

بذرپاش ادامه داد: کشور از سال ۸۴ به بعد یک استارت بزرگ در مسئله هسته‌ای زد و تعداد ماشین‌های سانتریفیوژ ما به ۱۱ هزار رسید.

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به پیشنهادهای طرف غربی به ایران در زمان تصدی مسئولیت پرونده هسته‌ای از سوی سعید جلیلی اظهار داشت: یکی از پیشنهادهای آقای سولانا بحث منجمدسازی اقدامات دو طرف بود؛ آنها از ما می‌خواستند که از این مرحله بالاتر نرویم و در ازای آن پرونده ما از حالت غیر عادی خارج شود که ما تقریباً این پیشنهاد را قبول کردیم ولی تا سال ۸۸ خبری از اجرا شدن این پیشنهاد نشد.

وی با اشاره به آثار تخریبی فتنه ۸۸ بر مسئله مذاکرات هسته‌ای گفت: اینکه رهبر انقلاب بر روی مسئله فتنه ۸۸ تأکید دارند این است که فتنه تنها دعوای احمدی‌نژاد و موسوی نبود و این واقعه فرسنگ‌ها کشور را به عقب راند.

بذرپاش ادامه داد: پس از فتنه ۸۸ رئیس جمهور آمریکا علناً گفت که نظام ایران مشروعیت ندارد و وزیر امور خارجه آلمان تأکید کرد که باید تحریم‌ها را زیاد کنیم تا مردم در خیابان‌ها باقی بمانند و در همین شرایط از تهران نیز ترددهای انجام می‌شد که غرب ایران را تحریم کند که اخبار برخی از آنها به بیرون منتقل شد.

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به تصویب قطعنامه ۱۹۲۹ از سوی شورای امنیت سازمان ملل علیه ایران در سال ۸۹ گفت: پس از این تحریم‌ رئیس جمهور آمریکا نیز یک قانون حقوق بشری علیه ایران تصویب کرد و در واقع بهانه تحریم‌های نسل سوم علیه ایران فتنه ۸۸ بود.

وی در ادامه با بیان اینکه از سال ۹۰ به بعد تمرکز مذاکرات هسته‌ای برای رفع تحریم‌های ناشی از قطعنامه ۱۹۲۹ شورای امنیت سازمان ملل بود، تصریح کرد: از سال ۹۰ به بعد اتحادیه اروپا نیز بانک مرکزی و نفت ما را تحریم کرد؛ نکته قابل توجه آن است که در آن زمان می‌گفتند شما همه قطعنامه‌ها و تحریم‌ها را اجرا کنید و بعد مذاکره کنیم.

بذرپاش با اشاره به پیشنهاد غرب پیش از مذاکرات آلماتی به ایران مبنی بر لغو تحریم‌های مربوط به فلزات گرانبها و پتروشیمی در ازای اجرای قطعنامه‌های سازمان ملل گفت: ما در آلماتی ۲ پیشنهاد دادیم که اراک و فردو را تعلیق می‌کنیم و در ازای آن، آنها تحریم‌های بانکی و پولی را بردارند که این مسئله تا حدود زیادی از سوی طرف مقابل پذیرفته شد ولی خانم اشتون در مذاکرات دوجانبه استانبول با جلیلی در نهایت گفت که ما تا انتخابات ایران صبر می‌کنیم.

وی با اشاره به شروع مذاکرات هسته‌ای در دولت فعلی و رسیدن به توافق ژنو گفت: توافق ژنو در واقع امتداد سوابق مذاکرات آلماتی بود که به مذاکرات جدید منتقل شد و ما در ژنو اعلام کردیم که ۲۰ درصد را تولید نمی‌کنیم و همین مقدار را رقیق یا اکسید خواهیم کرد و به جای آن تحریم‌های مالی و بانکی در کنار آزادسازی ۴٫۲ میلیارد دلار نیز از دارایی‌های ایران آزاد شود.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه توافق ژنو به عنوان چارچوب مذاکرات ایران و ۱+۵ محسوب شد، افزود: البته تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای حرف درست می‌زند که می‌گوید مذاکرات ژنو در واقع یک توقف در روند تحریم‌ها بود.

بذرپاش با اشاره به مذاکرات لوزان گفت: در لوزان در واقع توافق هسته‌ای میان ایران و غرب تمام شده بود و فقط یک چرک‌نویس به مذاکرات وین منتقل شد.

وی با یادآوری انتشار فکت‌شیت پس از مذاکرات لوزان و جنجال‌سازی‌های پیرامون آن اظهار داشت: اگر فکت‌شیت منتشر شده از سوی خانم شرمن بعد از لوزان را بخوانید و بعد نگاهی به برجام بیندازید متوجه می‌شوید که تقریباً شبیه به هم هستند.

نماینده مردم تهران در مجلس افزود: اگر دوستان بعد از توافق لوزان انتقادات را قبول کرده و منتقدین را به عناوین مختلف متهم نمی‌کردند حتماً در وین به توافق بهتری می‌رسیدیم و اگر همین حرفها در لوزان شنیده می‌شد دلسوزانه‌تر کار پیش می‌رفت.

بذرپاش با اشاره به انواع محتلف تحریم‌ها اعمال شده علیه ایران تصریح کرد: وجود ۵۵ درصد تحریم‌های ایران مربوط به آمریکا و حدود ۳۵ درصد مربوط به اتحادیه اروپا است و ۱۰ درصد از تحریم‌ها نیز به صورت مستقیم در قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل آمده است.

وی در ادامه با اشاره به اختلاف‌نظرهای مجلس درباره برجام گفت: برخی فکر می‌کنند که اختلاف‌نظر بر سر تصویب برجام در مجلس است در حالی که ما راجع‌به ابهامات موجود در برجام بحث می‌کنیم و مجلس می‌خواهد یک سری شروط بگذارد که این ابهامات نباشد وگرنه دولت اصلاً لایحه‌ای نداده است که مجلس بخواهد آن را تصویب کند.

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به عدم ارسال لایحه از سوی دولت برای تصویب برجام در مجلس گفت: اگر دولت برای اجرای برجام لایحه می‌داد ما نمی‌توانستیم جزئیات آن را تغییر دهیم و تنها می‌توانستیم به آن آری یا نه بگوییم ولی اگر نمایندگان در این باره طرحی ارائه می‌کردند که البته این کار مرسوم نیست، ما می‌توانستیم جزئیات آن را نیز عوض کنیم.

بذرپاش با تأکید براینکه ارائه طرح درباره برجام خلاف قانون است، اظهار داشت:‌دلیل این مسئله این است که باید بار مالی برای این طرح در نظر گرفته شود و اگر هم این کار شدنی باشد همه بخش‌های آن قابل تغییر است ولی چون برجام متضمن به قطعنامه شورای امنیت شده اصلاً نمی‌توان آن را عوض کرد.

وی در ادامه با طرح این سؤال که آیا اجرای برجام نیاز به تصویب مجلس داشت یا خیر، گفت: این اجرا نیاز به تصویب نداشت چون نه دولت لایحه داد و نه در متن برجام آمده که مجلس ایران باید آن را تصویب کند؛ در این میان برخی دوستان نظرشان این بود که ما به دولت اجازه اجرای برجام را بدهیم و برخی این مسئله را خلاف آیین‌نامه داخلی مجلس می‌دانستند.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه اختلاف‌ بعدی ما در مجلس بر سر شروط اجرای برجام از سوی دولت بود، افزود: بالاخره در آینده همه افراد در مسئولیت‌های مختلف عوض می‌شوند در حالی که تعهدات ما بعضاً در برجام ۱۰ تا ۱۵ سال و حتی به صورت مادم‌العمر طول می‌کشد؛ در این میان یکی از سؤالات ما این بود که تکلیف برجام پس از تمام شدن عمر ۱۰ ساله قطعنامه شورای امنیت چه می‌شود، که متأسفانه هیچ‌کس به این سؤال ما پاسخ نداد.

وی ادامه داد:‌یکی از انتقادها این بود که عجله برای تعیین شروط برای اجرای برجام کار بیهوده‌ای است چون دولت به هر حال در ۲۶ مهرماه توافق را اجرا خواهد کرد حتی اگر مصوبه‌ای در این زمینه نباشد.

بذرپاش با اشاره به زمان اجرای تعهدات ایران پس از اجرای برجام در یک بازه زمانی ۲ ماهه اظهار داشت: برجام در واقع توافقی میان اوباما و طرف ایرانی است و ما می‌بینیم که شعار کاندیدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا لغو برجام است و حتی کلینتون که هم‌حزبی اوباما هم هست می‌گوید که من برجام را عوض خواهم کرد.

نماینده مردم تهران در مجلس با طرح این سؤال که اگر در آینده یکی از طرف‌ها برجام را نقص کرد ما چگونه می‌توانیم نسبت به این نقص شکایت کنیم، ادامه داد: در ۲۰ سال آینده تنها سند حرف می‌زند ولی در این میان برخی دوستان می‌گویند مثلاً آقای عراقچی تأکید دارد فلان موضوع آن گونه که گفته می‌شود، نیست.

وی با بیان اینکه در حوزه حقوقی و نقض قطعنامه شورای امنیت هزاران نکته مبهم وجود دارد، اظهار داشت: در بند اول طرح اقدام متناسب دولت در اجرای برجام آمده است که دولت اجازه دارد برجام را اجرا کند که اختلاف‌نظر ما و آقای لاریجانی در همین‌جا است؛ شما می‌بینید که «مجلسین» آمریکا هیچ‌کدام برجام را تصویب نکردند و فقط اوباما با استفاده از اختیارات خود آن را اجرا می‌کند.

بذرپاش با طرح این سؤال که چرا باید همه کشور را به پای سندی ببریم که امضاکننده آن تنها یک سال دیگر بر سر کار است، گفت: تازه این فرض در صورتی درست است که این آقای اوباما اجرای برجام را با مشکل مواجه نکند.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: ما باید در شروط دقت کنیم؛ یکی از شروط این است که در ازای هر نقض عهدی از سوی طرف مقابل مانند بازگرداندن تحریم‌ها بلافاصله آن را به عنوان نقض توافق تلقی کرده و برجام را متوقف کنیم؛ البته ما معتقدیم که باید یک شرط بالاتر از آن نیز گذاشته شود که برخی دوستان این را قبول ندارند.

وی با بیان اینکه برخی دوستان برای بخش اعظمی از ابهامات و سؤالاتی که درباره برجام وجود دارد جوابی ندارند، گفت: در کمیسیون ویژه برجام می‌گفت که ۹۰ درصد مردم با برجام موافقند و شما در حال سیاسی‌کاری هستید و پاسخ ما این بود که اگر ما دنبال سیاسی‌کاری هستیم در آستانه انتخابات باید حرف شما را گوش می‌کردیم.

بذرپاش با اشاره به نامه تعدادی از اعضای کمیسیون برجام علیه گزارش این کمیسیون گفت:‌ دقیقاً ۴ نفر از ۵ نفری که نام آنها زیر این نامه بود گفتند نامه را نخوانده امضا کرده‌اند.

نماینده مردم تهران در مجلس خاطرنشان کرد: ۳ نفر از ۵ نفر موافق برجام در کمیسیون ویژه اقرار کردند که یک بار هم برجام را نخوانده‌اند و ما از آنها می‌پرسیدیم پس چرا کاندید شدید؛ آیا اسم این اشکالات که از سوی ما مطرح می‌شود کاسبی تحریم است

فارس


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=2893نوع مطلب : هسته ای ومسائل پیرامونی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
سه شنبه 21 مهر 1394
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic