۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
در دیدار وزیر بهداشت؛
تقدیر مراجع‌تقلید از دولت/ باید حرمین را نجات داد
وزیر بهداشت روز گذشته با حضرات آیات صافی گلپایگانی، وحید خراسانی، مکارم شیرازی، نوری همدانی، موسوی اردبیلی ، جعفر سبحانی و جوادی آملی دیدار کرد.
 

به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، مراجع تقلید روز یکشنبه در دیدار وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر پیگیری علل وقوع فاجعه تلخ منا تاکید و از اقدام های به موقع دولت برای انتقال مجروحان و جانباختگان این حادثه تقدیر کردند.

 

 

این بزرگان بر این باورند که حادثه تلخ منا به دلیل سهل انگاری و بی تدبیری آل سعود اتفاق افتاده و کشورهای اسلامی باید برای مدیریت صحیح حرمین شریفین فکر اساسی کنند.

 

 

برخی مراجع عظام تقلید همچنین تاکید کردند که دولت عربستان سعودی باید دیه جانباختگان حادثه تلخ منا و رمی جمرات را بپردازد.

 

 

وزیر بهداشت که بعد از وقوع حادثه تلخ منا برای پیگیری سریع فاجعه منا و بررسی وضعیت مصدومان و جانباختگان به کشور عربستان سفر کرده بود روز گذشته با حضرات آیات صافی گلپایگانی، وحید خراسانی، مکارم شیرازی، نوری همدانی، موسوی اردبیلی ، جعفر سبحانی و جوادی آملی دیدار کرد.

 

 

*** آیت الله مکارم شیرازی در دیدار وزیر بهداشت گفت: مردم انتظار دارند علت این فاجعه پیگیری شود، گرچه بعید می دانیم حادثه تعمدی باشد و بیشتر به دلیل بی تدبیری بوده است. وی ادامه داد: دولت عربستان باید خسارت جان باختگان منا را بدهد و تدابیری بیندیشد که اینگونه حادثه ها دیگر تکرار نشود. این مرجع تقلید همچنین از اقدام به موقع دولت برای اعزام وزیر بهداشت به کشور عربستان برای پیگیری سریع فاجعه منا تقدیر کرد و گفت: ایران در بازگرداندن پیکرهای مطهر جان باختگان پیشگام بود و این نشان داد که مسئولان برای ایرانیان ارزش قائل هستند و تفاوتی بین فرد فوت شده و زنده نیست.

 

 

*** آیت الله لطف الله صافی گلپایگانی از دیگر مراجع تقلید نیز با اشاره به حوادث تلخ منا گفت: این رویداد فاجعه بزرگی برای مسلمانان بود و باید فکری کرد که دیگر چنین حوادثی تکرار نشود و امیدواریم که مسئولان عربستان و کشورهای دیگر در زمینه حج برنامه ریزی داشته باشند. باید در برگزاری موسم حج مدیریت صحیح و با مشارکت کشورهای اسلامی شکل بگیرد، کشورهای اسلامی درخصوص برگزاری مراسم حج باید به وحدت نظر رسیده و ارتباطات خود را بیشتر کنند.

 

 

*** آیت الله حسین نوری همدانی از دیگر مراجع تقلید نیز در دیدار وزیر بهداشت یادآورشد: مسلمانان و دولتمردان اسلامی باید فکری برای مدیریت حرمین شریفین داشته باشند، اسلام روز به روز وسعت بیشتری می گیرد و روزی خواهد آمد که ممکن است 10 میلیون انسان مسلمان در منا باشند و در این مورد باید برنامه ریزی شود.

 

 

*** آیت الله عبدالله جوادی آملی از دیگر مراجع تقلید نیز گفت: در منا راه و زمان حرکت مشخص است و معتقدیم مسلمانان به خصوص حوزویان و دانشگاهیان باید به این فکر باشند که حرمین از دست آل سعود آزاد شود و اداره آن به دست کشورهای اسلامی باشد.

 

وی با اشاره به اینکه دولت عربستان باید برای جان باختگان منا دیه شبه عمد پرداخت کند، افزود: جان باختگان فاجعه منا شهید گونه درگذشتند و در جبران خسارت این حادثه از نظر فقهی، سخن از قتل خطا نیست و سخن از قتل شبه عمد است.

 

آیت الله جوادی آملی تاکید کرد: از همان سالی که به حاجیان ایرانی حمله شد و نزدیک به 400 نفر به شهادت رسیدند بر این ایده بودیم که رهبری کعبه باید بدست هیاتی از کشورهای اسلامی بیفتد، بزرگان ما درباره این که حرمین از اسارت آل سعود در آید باید فکری کنند.

 

 

*** آیت الله حسین وحید خراسانی نیز در دیدار وزیر بهداشت با اشاره به اینکه کسانی که در مسیر الی الله و در سرزمین وحی و در حال احرام جان خود را از دست بدهند دارای جایگاه والایی هستند بیان کرد: این سخن و تعبیر نص صریح قرآن کریم است و تعبیر به کار برده شده درباره ضیوف الرحمن بهت انگیز می باشد.

 

وی ادامه داد: حجاجی که در سرزمین وحی جان باختند مقامی دارند که دارای درک و وصف نیست ، آنان مهاجر الی الله بودند و پاداش گفته شده وعده نیست، ضمانت است.

 

وی با بیان اینکه مشکل حج این است که خادم الحرمین خائن الحرمین شده است، اظهار داشت: وقتی کشوری روادید صادر می کند حفظ جان فرد را قانون تضمین می کند و عربستان نباید در این زمینه کوتاهی می کرد.

 

 

*** آیت الله سید عبدالکریم موسوی اردبیلی از مراجع تقلید نیز دردیدار وزیر بهداشت گفت: فاجعه منا بر اثر بی تدبیری مسئولان سعودی رخ داد و عمدی بودن این فاجعه بعید به نظر می رسد.

 

وی افزود: اقدامات صورت گرفته در زمینه خدمت رسانی به حجاج پس از این فاجعه و بازگرداندن پیکرهای جان باختگان قابل تقدیر است.

 

آیت الله موسوی اردبیلی با اشاره به بی تدبیری مسئولان دولت سعودی در مدیریت حرکت حجاج در منا، اظهارکرد: ایران از جمله کشورهایی بود که نسبت به بازگرداندن پیکرهای جان باختگان این فاجعه سرعت عمل و عملکرد خوبی داشت.

 

 

*** وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در این دیداربا مراجع تقلید به اقدامات صورت گرفته در خصوص رسیدگی به وضعیت جانباختگان و مجروحان حادثه منا اشاره کرد و گفت: بعد از پیگیریهای مکرر توانستیم به عربستان عزیمت کنیم و این در حالی بود که در نخستین روزهای پس از واقعه همکاری خوبی صورت نگرفت.

 

 

سید حسن هاشمی با اشاره به سخنان راهگشای رهبر معظم انقلاب بیان کرد: پس از حضور و برگزاری جلسات مختلف با مسئولان عربستانی قرار بر تحویل پیکرهای مطهر جانباختگان شد و بیش از 300 پیکر مطهر بازگشته است و پیکر 90 تن دیگر نیز به زودی به کشور باز می گردد.

 

فاجعه منا دوم مهرماه همزمان با روز عید قربان حین رمی جمرات زائران، بر اثر سوءمدیریت مسئولان سعودی رخ داد.

 

بیش از چهار هزار زائر از کشورهای مختلف در این فاجعه جان خود را از دست دادند که 465 زائر ایرانی بودند.

 

با گذشت حدود دو هفته از این فاجعه تلخ، هنوز پیکرهای همه جان باختگان به کشور منتقل نشده است و از سرنوشت 65 قربانی همچنان اطلاعی در دست نیست؛ تاکنون پیکر 308 قربانی این فاجعه به کشور انتقال داده شده است.

 

امسال 64 هزار زائر ایرانی برای انجام مناسک حج راهی عربستان سعودی شدند.

 

بیش از چهار هزار زائر از کشورهای مختلف در این فاجعه جان خود را از دست دادند که 465 زائر ایرانی بودند.

 

با گذشت حدود دو هفته از این فاجعه تلخ، هنوز پیکرهای همه جان باختگان به کشور منتقل نشده است و از سرنوشت 65 قربانی همچنان اطلاعی در دست نیست.

 

تاکنون پیکر 308 قربانی این فاجعه به کشور انتقال داده شده است. /ایرنا

نوع مطلب : اخبار مهم به روز و به ساعت، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دوشنبه 20 مهر 1394
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات