۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
باشگاه خبرنگاران - چه کسی صالحی را تهدید به کُشتن کرد؟
باشگاه خبرنگاران گزارش می‌دهد؛
نمایندگانی که شاهد برخورد یک نماینده مجلس با صالحی بودند می‌گویند، وی صالحی را تهدید
 
به گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سیصد و شصت و یکمین جلسه علنی مجلس شورای اسلامی(امروز یکشنبه 19 مهرماه) با ریاست علی لاریجانی و با حضور 199 تن از نمایندگان مجلس در حالی آغاز شد که در ابتدای نشست با تقاضای 50 نفر از بهارستانی‌ها برای بررسی با اولویت و خارج از نوبت طرح یک‌فوریتی اقدام متناسب و متقابل دولت جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام موافقت شد.

از همان ابتدای جلسه، مخالفان طرح برجام سعی کردند که رای نمایندگان مجلس را برای تصویب بررسی خارج از نوبت طرح تحت شعاع قرار دهند و مجلس را از رسیدگی به این طرح منصرف کنند.

چه کسی صالحی را تهدید به کُشتن کرد؟

"روح ‌الله حسینیان" نماینده مردم تهران در مخالفت با بررسی خارج از نوبت طرح مذکور گفت: آیین نامه داخلی به مجلس این اجازه را می‌دهد که اگر طرحی یک فوریتی و دوفوریتی را در دستور دارد، حداقل به مدت 10 روز طرح مذکور در کمیسیون مورد بررسی قرار بگیرد، ولی در حال حاضر مشاهده می‌کنیم که هیئت‌رئیسه برای تصویب این طرح دستپاچه است و این طرح اگر امروز تصویب شود، خلاف رویه معمول است.

وی ادامه داد: این مسأله در آینده به ترکمنچای دوم شباهت خواهد داشت و به عنوان قرارداد گلستان دیگری شناخته خواهد شد، بنابراین مجلس نباید نسبت به این طرح چشم‌بسته رفتار کند، در حال حاضر ما پشت این قضیه جریاناتی را می‌بینیم که مجلس را در مقابل عمل انجام شده قرار می‌دهد.

در ادامه علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در واکنش به اظهارات حسینیان گفت: شما عنوان کردید که هیئت‌رئیسه در این موضوع عجله کرده و دست‌هایی پشت پرده بوده است که بنده باید بگویم هیچ دستی پشت پرده نیست.

پس از به رای گذاشته شدن طرح برای بررسی خارج ازنوبت دستور و تصویب آن در صحن علنی موافقان و مخالفان این طرح نظرات خود را عنوان کردند.

در نشست امروز خانه ملت، وزارت خارجه‌ای‌ هاهم از ظریف گرفته تا کمالوندی و صالحی حضور داشتند.

"علی اکبر صالحی" رئیس سازمان انرژی اتمی به نمایندگی از تیم مذاکره کننده هسته‌ای، پشت جایگاه ناطقان مجلس رفت، اما اینبار سخنان صالحی رنگ و بوی دیگری داشت، وی پرده از سخنانی عجیبی برداشت که مخالفان "توافق هسته‌ای"، ظریف و وی را تهدید به قتل کرده بودند.

چه کسی صالحی را تهدید به کُشتن کرد؟


صالحی در ابتدای سخنان خود  اینگونه گفت: "آنچه که ما ادعا می‌کنیم براساس تعقل، مفاهیم علمی و بررسی‌هایی است که انجام داده‌ایم و در خلاء به شما قول نداده‌ایم؛ اگر مذاکره کردیم براساس چارچوب بوده است و فرصتی برای ما تعیین شده بود، تا به امروز سکوت کردم اما چند روز پیش آرزوی مرگ می‌کردم و فردی به تلویزیون آمد و مطرح کرده برنامه برجام ده سال است و همچنین گفته است بنده 66 سال دارم و متوسط عمر ایرانی‌ها 72 سال است و تا آن موقع بنده مرده‌ام آیا وی جای خدا نشسته که بداند تا آن زمان زنده هستم و یا خیر!

در همین حین روح الله حسینیان با فریادهایی از پشت صندلی خود، رو به صالحی گفت: دروغگو! دروغگو! دروغ نگویید این حرف شما دروغ است.

رئیس سازمان انرژی اتمی ادامه داد: "یکی از آقایان درهمین جلسه با قسم جلاله می‌گوید سیمان روی تو می‌ریزیم و می‌کُشیمت و در قلب راکتور اراک دفنت می‌کنیم، آیا این بیان در نظام جمهوری اسلامی و نحوه گفتار درست است؟"

چه کسی صالحی را تهدید به کُشتن کرد؟

در ادامه، صالحی با سر دادن فریاد به نمایندگان گفت: گوش کنید‌! گوش کنید‌! به حرف کسی که 40 سال در مسائل علمی کار می‌کند، گوش کنید. ما که قرار است سیمان بر روی سرمان بریزند، اما شما را به خدا به حرف حق گوش کنید.

اما ماجرا تنها به سخنان صالحی در جایگان ناطقان مجلس ختم نشد و حاشیه‌هایی را به همراه داشت، برخی از نمایندگان خانه ملت "روح الله حسینیان" را نماینده‌ای معرفی کردند که در جلسه امروز علی اکبر صالحی را تهدید به مرگ کرده است. لذا برای روشن شدن ماجرا تلاش کردیم تا از برخی از نمایندگان خانه ملت و افرادی که در آن لحظه در کنار صالحی حضور داشتند، واقعیت را جویا شویم.

"کمال‌الدین پیرموذن" نماینده مردم اردبیل در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان در تشریح حاشیه‌های به وجود آمده هنگام صحبت‌های صالحی، گفت: امروز در جلسه علنی، حسینیان پیش صالحی رفت و با کمال تاسف وی و ظریف را تهدید کرد.

وی ادامه داد: حسینیان به صالحی گفت که "حالا که شما برای راکتور اراک  سیمان می‌خواهید ما شما را می‌کُشیم و روی شما سیمان می‌ریزیم".

"بهروز کمالوندی" سخنگوی سازمان انرژی اتمی هم که امروز در صحن علنی مجلس شورای اسلامی حضور داشت، در رابطه با تهدید صالحی از سوی یک نماینده مجلس به باشگاه خبرنگاران جوان گفت:  بله. چنین جمله‌ای به آقای صالحی گفته شده است اما اخلاقی نمی‌دانم که به نام آن نماینده اشاره کنم.

وی ادامه داد: شنیدن چنین جمله‌ای برای ما خیلی تعجب‌آور بود و هنوز فکر می‌کنم در خواب هستم که یک نماینده مجلس زمانیکه یکی از مهمترین موضوعات ملی در حال بررسی است، یک مقام مهم کشور را تهدید به مرگ کند و بعد هم بگوید که فلان جا می‌بریمتان و بتن رویتان می‌ریزیم. ما البته این را به حساب عصبانیت این نماینده می‌گذاریم، در عین حال اصلاً حرف خوبی نبوده است.

کمالوندی در پاسخ به اینکه آیا صالحی شکایتی از این فرد دارد و یا می‌خواهد در این‌باره صحبت کند، گفت: به نظر من اگر این فرد پیش خود و خدایش توبه کند برای ما کفایت می‌کند، در عین حال آقای صالحی در یکی از مهمترین تریبون‌های کشور در این‌باره صحبت و ابراز تأسف خود از شنیدن چنین جمله‌ای را بیان کرد البته انتظار ما این نبود که درصحن علنی مجلس و در محضر مردم  درباره چنین مسأله مهمی یک نماینده حرف‌هایی بزند که در شأن خودش و مجلس نیست.


چه کسی صالحی را تهدید به کُشتن کرد؟

"رمضانعلی سبحانی‌فر" نماینده دیگری است که در این باره به باشگاه خبرنگاران جوان گفت: آقای حسینیان، صالحی را تهدید و گفت که وی خیانت کرده است.

حجت‌الاسلام "مجید انصاری معاون" پارلمانی رئیس جمهوربعد از پایان نشست پرحاشیه امروز مجلس با حضور در جمع خبرنگاران درباره اظهارات صالحی، گفت: متأسفانه یکی از نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز مجلس به آقای صالحی و آقای ظریف گفته است ما شما دو نفر را اعدام می‌کنیم و در رآکتور اراک دفن کرده و رویتان سیمان می‌ریزیم.

وی با بیان اینکه فکر می‌کنم آقای ظریف و صالحی از این صحبت‌ها بسیار شنیده‌اند گفت: ما این گونه سخنان را جدی نمی‌گیریم.

گذشته از اینکه بر اساس ماده ۶۶۹ قانون مجازات اسلامی که مقرر کرده "هر گاه کسی دیگری را به هر نحو تهدید به قتل یا ضررهای نفسی یا شرفی یا مالی و یا به افشاء سری نسبت به خود یا بستگان او نماید،‌ اعم از اینکه به این واسطه تقاضای وجه یا مال یا تقاضای انجام امر یا ترک فعلی را نموده یا ننموده باشد به مجازات شلاق تا ۷۴ ضربه یا زندان از دو‌ ماه تا دو سال محکوم خواهد شد"، قطعا طرح چنین موضوعی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی به عنوان نماد دموکراسی و یکی از ارکان نظام مقدش جمهوری اسلامی ایران، بسیار مذموم بوده و قطعا خوراک تبلیغاتی بسیار مطلوبی را برای بدخواهان ایران به وجود خواهد آورد، چراکه هر طرح یا لایحه‌ای که در مجلس برسی می‌شود موافقان و مخالفان خود را دارد، اما نباید با چنین رفتارهایی شأن نظام اسلامی، نمایندگان مجلس، تیم مذاکره‌کننده و تصمیمی در بدنه نظام و بعد از 12 سال مذاکره گرفته شده را زیر سوال برد.

انتهای پیام/
نوع مطلب : هسته ای ومسائل پیرامونی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
یکشنبه 19 مهر 1394
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات