۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن

روایت بروجردی از بی تجربگی در کمیسیون برجام و بازخوانی یک خاطره تلخ؛

بازخوانی «تجربه پرهزینه دیپلماتیک» بروجردی در مدیریت حادثه مزارشریف

علاء الدین بروجردی// رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس منتقدان برجام را به عدم آشنایی با مسائل بین المللی متهم کرده است. همان کسی که ۱۷ سال پیش مسئول ستاد افغانستان در وزارت امورخارجه بود و ۱۶ سال پس از قتل عام دیپلمات های کشورمان در مزارشریف گفت: گوشت را دست گربه دادیم! چند سال بعد بروجردی درباره عواقب برجام چه خواهد گفت؟!

                    

به گزارش «نماینده» رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس منتقدان برجام را به عدم آشنایی با مسائل بین المللی متهم کرده است. همان کسی که ۱۷ سال پیش مسئول ستاد افغانستان در وزارت امورخارجه بود و ۱۶ سال پس از قتل عام دیپلمات های کشورمان در مزارشریف گفت: گوشت را دست گربه دادیم! چند سال بعد بروجردی درباره عواقب برجام چه خواهد گفت؟!

به گزارش رجانیوز، گزارش تخصصی کمیسیون برجام بازتاب گسترده ای داشت و واکنش های مختلفی را برانگیخت. اما شاید در این میان قابل تامل ترین واکنش مربوط به برخی از اعضای همین کمیسیون باشد که به بهانه های مختلف سعی دارند این گزارش را به حاشیه رانده و علیه آن فضاسازی کنند.

یکی از این واکنش های عجیب و غریب را سه روز پیش علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس از خود نشان داد و در مصاحبه ای گفت: برخی از این دوستان مقصر نیستند، کم‌تر با مسائل بین‌المللی در این سطح آشنایی دارند. با همه صداقتی که دارند، نوع مصاف با قدرت‌های جهانی متفاوت است!

بروجردی از کدام آشنایی با مسائل بین المللی می گوید و کارنامه وی در این زمینه چیست؟ گزارش پیش رو به بازخوانی یک از صفحات این کارنامه می پردازد؛ مزارشریف.

۱۷ سال پیش (۱۳۷۷) در حالی که طالبان با حمایت آشکار پاکستان اغلب شهرهای بزرگ افغانستان را اشغال کرده بود، دیپلمات های کشورمان پس از سقوط کابل، سفارت را ترک کرده و به شهر مزارشریف نقل مکان کردند تا ادامه ماموریت های خود را در کنسولگری ایران در این شهر پیگیری کنند. طالبان پیشروی خود به سمت مزار شریف را آغاز کردند و اواسط مرداد کمتر کسی بود که پیش بینی کند مزارشریف سقوط نخواهد کرد. در حالی که مسئولان وزارت خارجه وقت اجازه خروج دیپلمات ها از شهر را نداده بودند، اوضاع چنان وخیم بود که سفیر به تنهایی مزارشریف را ترک کرد. علاء الدین بروجردی معاون وقت وزیر امورخارجه و مسئول ستاد افغانستان به دیپلمات ها گفته بود، پاکستان امنیت کنسولگری را تضمین کرده و جای نگرانی نیست.

۱۷ مراد ماه آخرین خبر توسط خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی از مزارشریف به تهران مخابره شد. خبری که محمود صارمی فرصت پیدا نکرد آن را تمام کند؛ «مزار شریف سقوط کرد. هفدهم مرداد ماه ۱۳۷۷، اینجا محل کنسولگری ایران در مزار شریف است، من محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران هستم، گروه طالبان چند ساعت پیش وارد مزار شریف شدند. خبر فوری، فوری .مزار شریف به دست طالبان سقوط کرد، عده ای از افراد طالبان در محوطه کنسولگری دیده می شوند به من بگویید که چه وظیفه ای ...»

شهر سقوط کرد و افرادی مسلح وارد کنسولگری شده و همه را به رگبار بستند. در این جنایت هولناک ناصر ریگی، محمدناصر ناصری، کریم حیدریان، محمدعلی قیاسی، رشید پاریاو فلاح، نورالله نوروزی، حیدرعلی باقری و محمودصارمی به شهادت رسیدند.

در این واقعه الله‌مدد شاهسون به طرز معجزه آسایی نجات یافت و پس از مدت ها پیاده روی و عبور از مهلکه های خطرناک خود را به ایران رساند. پیکر شهدا بیش از یک ماه بعد در نزدیکی کنسولگری پیدا شد و به کشور بازگشت اما یک نفر در میان شهدا نبود؛ مجید نوری نیارکی.

هنوز هم پس از گذشت ۱۷ سال سرنوشت وی روشن نشده است. مرداد ماه امسال فرزند این دیپلمات کشورمان در نامه ای به رئیس جمهور از نامعلوم بودن سرنوشت پدر و بی توجهی ها گلایه کرد و نوشت؛ «سوالی که سال‌هاست ذهن ما را به خود مشغول کرده و پاسخی برای آن نمی‌یابیم این است که چرا هیچ‌کس در رابطه با این حادثه پاسخگو نیست؟ چرا مسوولان آن زمان وزارت امور خارجه یعنی آقای خرازی، وزیر خارجه وقت، آقای بروجردی، معاون آسیا و اقیانوسیه و حدادی، سفیر به خاطر این اشتباه استراتژیکی که انجام دادند و ۹ خانواده را عزادار کردند، پاسخگو نیستند؟ چرا وقتی شرایط مزار شریف افغانستان بحرانی شد، به دیپلمات‌های این کنسولگری اجازه ندادند که به کشور بازگردند؟...چرا هیچکدام از این افراد بابت سهل‌انگاری که انجام دادند مورد سوال قرار نگرفتند؟ و هیچ‌گونه پاسخی به سؤالات خانواده‌ها ندادند؟ چرا در طی ۱۷ سال که از این حادثه می‌گذرد هیچ‌گاه مسوولان خاطی حتی حاضر نشده‌اند بابت اشتباهی که کرده‌اند از خانواده‌ها عذرخواهی کنند و حتی به پست‌های حساس‌تری هم ارتقا درجه یافته‌اند؟ اگر هم مسوولان وقت ایران خود را مقصر نمی‌دانند و نوک پیکان را به سمت پاکستان نشانه می‌گیرند و این کشور را مسوول می‌دانند چرا از پاکستان مطالبه غرامت نمی‌کنند؟»

سرنوشت نوری نیارکی تنها ماجرای غمبار مزارشریف نیست. آنچه بر تنها بازمانده و بازگشته از آن مهلکه گذشت، خود داستان دیگری است. به جای آنکه مانند قهرمانی ملی با شاهسون برخورد شود، وی را منزوی و حتی پیش از موعد بازنشست می کنند و توجهی به روایت وی از فاجعه نمی شود. او اینک در یکی از روستاهای اطراف مشهد مشغول کشاورزی است!

البته امسال با اکران فیلم سینمایی مزارشریف گرد غربت تا حدی از چهره این حادثه غمبار زدوده و توجه ها به آن معطوف شد. فیلمی که به گفته دست اندرکاران آن، عده ای دوست نداشتند به نتیجه برسد و ترجیح می دادند به دست فراموشی سپرده شود.

سالها بعد مشخص شد حمله به کنسولگری ایران برنامه ای حساب شده از سوی سرویس اطلاعاتی ارتش پاکستان بوده تا جمهوری اسلامی را به جنگ با طالبان بکشاند. هدفی که با درایت رهبر معظم انقلاب ناکام ماند. نکته جالب خوش خیالی و محاسبات غلط وزارت امورخارجه در اعتماد به تضمین امنیتی پاکستان بود. همان کسانی که قرار بود جلوی تعرض طالبان را بگیرند، خود دست به جنایت زدند و هرگز هم تحقیقی در این رابطه انجام نشد و جنایتکاران بازخواست نشدند!

سال گذشته بروجردی در برنامه زنده تلویزیونی شناسنامه گفت: «معاونین وقت وزارت خارجه توافق نکردند که دیپلمات‌ها و خبرنگاران را از افغانستان بیرون ببریم و قرار شد مسوولیت را به نیروهای امنیتی پاکستان محول کنیم و به اصطلاح گوشت را به دست گربه دادیم»!!

حال پس از ۱۷ سال بروجردی منتقدان برجام را به نداشتن تجربه بین المللی متهم کرده و مدعی است نوع مصاف با قدرت های جهانی را می داند. آنهایی که نوع آشنائیشان با مسائل بین المللی و محاسبه درباره گروهی مانند طالبان و حامیانش چنین خسارتی به بارمی آورد، آیا چند سال دیگر در توجیه عواقب برجام خواهند گفت؛ گوشت را به دست گرگ دادیم؟!

نوع مطلب : بهتربشناسیم(سیاسی)، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
یکشنبه 19 مهر 1394
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات