۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
قابل توجه نمایندگان ملت؛

آن سوی خط قرمزها خطر در کمین است

ایران

امروز در حالی نمایندگان مجلس باید درباره طرح یک فوریتی اجرای برجام تصمیم بگیرند که مروری بر خطوط قرمز هسته‌ای نشان می‌دهد اغلب این خطوط در برجام رعایت نشده و این مسئله وظیفه‌ای سنگین بر دوش نمایندگان ملت می‌گذارد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اصولگرایان ،رهبر معظم انقلاب تاکنون بارها در سخنرانی‌های متعدد خود از خطوط قرمز جمهوری اسلامی که بایستی در مذاکرات و نتایج به دست آمده از هر توافقی مورد لحاظ قرار بگیرد سخن گفته‌اند؛ بررسی برجام در عیار خطوط قرمز رهبر انقلاب به صراحت نشان از نادیده گرفتن این خطوط دارد معیارهایی که وظیفه نمایندگان مجلس که امروز یک فوریت طرح «اجرای برجام» را بررسی می‌کنند را سنگین و تاریخی می‌کند.
مرور چند باره خطوط قرمز مد نظر رهبر معظم انقلاب در این سخنرانی‌ها می‌تواند متن به دست آمده در وین و یا به تعبیری که رایج شده است برجام را مورد نقد منصفانه و مشفقانه قرار دهد.
مطالعه این خطوط قرمز به صورتی عیان و واضح نشان از آن دارد که در برجام متاسفانه اکثر این خطوط مورد لحاظ قرار نگرفته و از آن‌ها عبور شده است.
به عنوان نمونه می‌توان به سخنرانی حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در مورخه ۲ تیر ماه ۱۳۹۴ اشاره کرد. این سخنرانی پیش از اعلام توافق وین صورت گرفته و خطوط قرمز مد نظر رهبر انقلاب در آن به صراحت لیست شده است.
در این گزارش مهم‌ترین خطوط قرمز رهبر انقلاب در مذاکرات هسته‌ای را به استناد این سخنرانی مورد بررسی قرار می‌دهیم تا مشخص گردد که برجام تا چه اندازه این مطالبات را برآورده ساخته است و وظیفه سنگین نمایندگان ملت امروز چیست.
گفتنی است خطوط قرمز مد نظر رهبر انقلاب عینا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی معظم‌له و داخل گیومه ذکر می‌شود.
عدم پذیرش محدودیت‌های بلندمدت
«یکى اینکه آنها اصرار دارند بر محدودیت بلندمدت؛ ما گفتیم ما محدودیّت ده سال و دوازده سال و مانند اینها را قبول نداریم؛ ده سال یک عمر است؛ همه آنچه ما در این مدت به دست آوردیم، در حدود ده سال طول کشیده است! بله، سابقه هسته‌اى در داخل کشور بیش‌از اینها است که بعضى اوقات هم گفته می‌شود در بعضى از بیانات، لکن در آن سال‌هاى اوّل در واقع کارى انجام نگرفته بود؛ کار اساسى و عمده مال همین حدود ده، پانزده سال اخیر است. محدودیت ده‌ساله را ما قبول نداریم؛ ما مقدار سال‌هاى معینى را که مورد قبول ما است به مجموعه هیئت مذاکره‌کننده گفته‌ایم که چه مقدار، محدودیت را قبول کرده‌ایم، امّا تعداد سال‌هاى محدودیت را گفته‌ایم ده سال و دوازده سال و این چیزهایى که این حضرات می‌گویند قبول نداریم.»
ادامه کار تحقیق و توسعه و ساخت و ساز در زمان محدودیت
«در همین مدت محدودیت هم که ما قبول می‌کنیم، کار تحقیق و توسعه و ساخت و ساز باید ادامه پیدا کند، که این هم از جمله خطوط قرمزى است که مسئولین محترم روى آن تکیه کردند؛ گفتند ما حاضر نیستیم از تحقیق و توسعه دست برداریم؛ حق با اینها است. در طول این سال‌هاى محدودیت هم، بایست تحقیق و توسعه ادامه داشته باشد. آنها حرف دیگرى می‌زنند؛ آنها می‌گویند شما ده سال دوازده سال یا بیشتر هیچ کارى نکنید، بعد از آن شروع کنید به تولید، شروع کنید به ساخت! که این حرف زور مضاعفى است، حرف غلط مضاعفى است.»
لغو فوری تحریم‌های اقتصادی، مالی
و بانکی هنگام امضای موافقتنامه
«از جمله نقاط مهم این است: بنده تصریح می‌کنم، تحریم‌هاى اقتصادى و مالى و بانکى، چه آنچه به شوراى امنیّت ارتباط پیدا می‌کند، چه آنچه به کنگره‌ آمریکا ارتباط پیدا می‌کند، چه آنچه به دولت آمریکا ارتباط پیدا می‌کند، همه باید فوراً در هنگام امضاى موافقت‌نامه لغو بشود؛ بقیّه‌ تحریم‌ها هم در فاصله‌هاى معقول [لغو بشود]. البته آمریکایى‌ها در زمینه‌ تحریم‌ها یک فرمول پیچیده چند لایه عجیب و غریبى را مطرح می‌کنند که اصلاً اعماق آن معلوم نیست؛ از انتهاى آن چه در مى‌آید هیچ معلوم نیست. عرض کردم بنده بیانم بیان صریح است، تعبیرات دیپلماسى را بنده خیلى بلد نیستم؛ آنچه ما می‌گوییم صریح و همین [است‌] که گفتیم؛ این مورد نظر ما است.»
منوط نشدن لغو تحریم‌ها
به اجرای تعهدات ایران
«یک نکته‌ اساسى دیگر اینکه لغو تحریم‌ها منوط به اجراى تعهّدات ایران نیست؛ نمی‌شود بگویند شما رآکتور آب سنگین اراک را خراب بکنید، سانتریفیوژها را به این تعداد کاهش بدهید، این کارها را بکنید، آن کارها را بکنید، بعد که کردید، بعد آن‌وقت آژانس بیاید شهادت بدهد، گواهى کند که شما راست می‌گویید و این کارها را انجام داده‌اید، بعد ما تحریم‌ها را برداریم! نه، این را ما مطلقاً قبول نداریم؛ لغو تحریم‌ها منوط به اجراى تعهّداتى که ایران می‌کند نیست. البتّه لغو تحریم یک مراحل اجرایى‌اى دارد، ما این را قبول داریم؛ اجراییات لغو تحریم با اجراییاتى که ایران به عهده می‌گیرد، باید متناظر باشند؛ بخشى از این در مقابل بخشى از آن، بخش دیگرى از این در مقابل بخش دیگرى از آن.»
مخالفت با موکول کردن هر اقدامی
به گزارش آژانس
«ما با موکول کردن هر اقدامى به گزارش آژانس مخالفیم. ما به آژانس بدبینیم؛ آژانس نشان داده که هم مستقل نیست، هم عادل نیست؛ مستقل نیست زیرا تحت تأثیر قدرت‌ها است؛ عادل نیست [چون] بارها و بارها برخلاف عدالت حکم کرده و نظر داده. به‌علاوه، اینکه بگویند «آژانس باید بیاید اطمینان پیدا کند که فعالیت هسته‌اى در کشور نیست» این یک حرف غیر معقولى است. خب، چه‌جور می‌شود اطمینان پیدا کند؟ اصلاً اطمینان پیدا کردن [یعنى چه‌]؟ مگر تک‌تک خانه‌ها و وجب به وجب سرزمین کشور را اینها بگردند! چه‌جورى می‌شود اطمینان پیدا کرد؟ موکول کردن به این مسئله، نه منطقى است، نه عادلانه است.»
مخالفت با بازرسی‌های غیرمتعارف
«با بازرسى‌هاى غیر متعارف هم بنده موافق نیستم؛ پرس‌وجو از شخصیّت‌ها را هم به‌هیچ‌وجه قبول ندارم و موافق نیستم؛ بازرسى از مراکز نظامى را هم نمی‌پذیریم همچنان که قبلاً هم گفتیم»
مخالفت با زمان‌های ۱۵ و ۲۵ سال
برای اتمام برخی موضوعات
«زمان‌هاى ۱۵ سال و ۲۵ سال – که مدام می‌گویند ۱۵ سال براى فلان چیز، ۲۵ سال براى فلان چیز – و این زمان‌هاى این‌جورى را هم ما قبول نداریم؛ مشخص است، این زمان اوّل و آخرى دارد و تمام خواهد شد.»
بررسی برجام در عیار خطوط قرمز
رهبر معظم انقلاب
آنچه ذکر شد هفت مورد از خطوط قرمز مد نظر رهبر معظم انقلاب در مذاکرات هسته‌ای بود که بایستی متن به دست آمده در وین موسوم به برجام این خطوط قرمز را لحاظ کرده باشد.
۱- بر اساس آنچه در برجام آمده و هیئت مذاکره‌کننده با ۱+۵ بر سر آن به توافق رسیده است: «برای یک دوره ۱۵ ساله، غنی‌سازی و تحقیق و توسعه مرتبط با غنی‌سازی باید صرفا در نطنز انجام پذیرد.
همچنین برای یک دوره ۱۰ ساله، ظرفیت غنی‌سازی به ۵۰۶۰ دستگاه سانتریفیوژIR-۱  محدود خواهد شد.
بر اساس محدودیت‌های پذیرفته شده «تا ۱۵ سال ایران حق ندارد بیش از ۳/۶۷ درصد غنی‌سازی کند.»
از سوی دیگر ایران برای ۱۵ سال حق تولید سوخت برای رآکتور تهران را ندارد و باید از خارج وارد کند.
تا ۱۵ سال نیز ایران حق ندارد بیش از ۳۰۰ کیلوگرم اورانیوم غنی شده به صورت UF۶ نگهداری کند.
از سوی دیگر به استثنای موارد زیادی که در برجام ذکر آن رفته است ایران در طول دوره ۱۰ ساله حق ساختن سانتریفیوژ نخواهد داشت.
چنان که ذکر آن رفت در برجام علی‌رغم خط قرمز نخست رهبر معظم انقلاب یعنی عدم پذیرش محدودیت‌های طولانی مدت ۱۰ ساله یا ۱۵ ساله در موارد متعددی این محدودیت‌ها پذیرفته شده‌اند.
۲- در بخش مربوط به تحقیق و توسعه نیز ایران محدودیت‌های فراوانی را پذیرفته است.
۲-۱- ایران برای ۱۰ سال فقط بر روی چهار نسل IR-۸، IR-۶، IR-۵، IR-۴  می‌تواند تحقیق و توسعه داشته باشد.
۲-۲- تحقیق و توسعه روی سانتریفیوژهای نسل های بالاتر تنها به صورت شبیه‌سازی کامپیوتری مجاز است.
۲-۳-ایران برای ۱۰ سال حق ندارد بر روی سایر روش‌های غنی‌سازی مثل غنی‌سازی لیزری، دیفیوژن گازی و … تحقیق و توسعه انجام دهد.
۲-۴- تحقیق و توسعه بر روی چهار نسل IR-۸، IR-۶، IR-۵، IR-۴ نیز با محدودیت‌های شدید همراه است (توجه به این نکته ضروری است که تحقیق و توسعه بر روی یک نسل از سانتریفیوژ ابتدا به صورت تکی، سپس زنجیره‌های متصل به هم از آن انجام می‌شود. آزمایش زنجیره‌ای نیز از زنجیره‌های کوچک شروع می‌شود و به زنجیره ۱۶۴ تایی از آن خاتمه می‌یابد. زمانی تحقیق و توسعه بر روی یک سانتریفیوژ کامل می‌شود که زنجیره ۱۶۴ تایی آن در آزمایش‌ها موفق عمل کرده باشد) مطابق توافقنامه ایران حداکثر تا زنجیره‌های ۳۰ تایی می‌تواند آزمایشات خود را دنبال کند. مهم‌ترین محدودیت‌های تحقیق و توسعه عبارتند از:
۲-۵- برای ۱۰ سال تحقیق و توسعه بر روی IR-۴ فقط به صورت تک دستگاهی و زنجیره ده‌تایی از آن مجاز است.
۲-۶- برای ۱۰ سال تحقیق و توسعه بر روی IR-۵ فقط به صورت تک دستگاهی و زنجیره ده‌تایی از آن مجاز است.
۲-۷- پس از هشت و نیم سال ایران می تواند تحقیق و توسعه بر روی ۸-‌IR و IR-6 را حداکثر در زنجیره‌های ۳۰ تایی آزمایش کند.
۳- در رابطه با لغو تحریم‌ها در روز توافق نیز همه می‌دانند که این گونه نخواهد شد. بر اساس گزارش کمیسیون ویژه برجام «توافق برجام هیچ‌گونه ضمانت اجرائی حقوقی و قانونی به جز قطعنامه غیرالزام‌آور ۲۲۳۱ شورای امنیت ندارد و هر یک از اطراف توافق در هر زمان که اراده کند می‌تواند اجرای آن را متوقف ساخته و تحریم‌ها علیه ایران را بازگرداند. لذا با توجه به اقدامات اساسی ایران در تغییر و تحدید صنعت و برنامه هسته‌ای، این معادله از نظر بازگشت‌پذیری و حقوقی برای ایران مخاطره‌آمیز ارزیابی می‌شود.»
در بخش دیگری از این گزارش نیز تاکید شده است «کمیسیون پس از استماع نظرات تیم مذاکره کننده، بررسی متون و جمع‌بندی نظرات متعدد، به این ارزیابی نرسیده است که مفهوم لغو تحریم به معنای برچیده شدن زیرساخت قانونی تحریم‌ها در برجام وجود دارد و جز در موارد معدود و بسیار کم اهمیت، در تمامی موارد تحریم‌ها تعلیق و یا توقف در اجراء شده و زیرساخت قانونی آنها حفظ می‌شود و این امر تأمین‌کننده هدف ذاتی ایران از مذاکرات نیست.»
۴- در رابطه با منوط نبودن لغو تحریم‌ها به انجام تعهدات ایران نیز کمیسیون ویژه تاکید می‌کند «اصل تناظر در انجام تعهدات دو طرف در برجام به طور کامل رعایت نشده و اقدام واقعی از سوی ۱+۵ در زمینه تعلیق تحریم‌ها به انجام تعهدات ایران و راستی‌آزمایی آن از سوی آژانس موکول شده است. کمیسیون معتقد است که این امر بر اساس اعتماد به آژانس و در نتیجه دارای ریسک بسیار بالایی است.»
۵- در رابطه با موکول شدن هر اقدامی به گزارش آژانس نیز کمیسیون ویژه پس از تحقیق و بررسی تاکید می کند «آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از طرف برجام ـ به‌خصوص در ضمیمه پنجم آن ـ به عنوان یک داور بین‌المللی مسئول نظارت بر انجام تعهدات ایران شده است لذا اگر آژانس گام اول از انجام تعهدات ایران را تأیید نکند، طرف مقابل مکلف به برداشتن تحریم‌ها نخواهد بود. در گام بعدی نیز هرگاه آژانس گزارشی درباره عدم انجام ایران به تعهدات خود یا عدم صدور مجوز بازرسی از مکانهای مورد نظر آژانس منتشر کند، باعث بازگشت تحریم‌ها خواهد شد.»
۶- در زمینه مسائل نظامی و امنیتی خلاهای موجود در برجام فاجعه‌بارتر است. کمیسیون ویژه برجام با اشاره به این خلاها و با استناد به متن برجام تاکید می کند «دسترسی به تأسیسات نظامی ایران ممکن شده است. طبق متن منتشرشده، ایران موظف است به هر تأسیساتی ـ از جمله تأسیسات نظامی و امنیتی ـ حداکثر ظرف مدت ۲۴ روز دسترسی مورد درخواست را تأمین نماید. اگر دسترسی هایی که ایران بر اساس سند INFCIRC/254 موظف به ارائه آن به آژانس و کشورهای دیگر شده نیز در نظر گرفته شود، این جمع‌بندی به طور قطعی وجود خواهد داشت که رژیم دسترسی و بازرسی توافق‌شده در برجام، یک رژیم کاملاً ویژه و بسیار فراتر از پروتکل الحاقی است. کمیسیون اطمینان یافته است اجرای این رژیم بازرسی در ایران ـ در صورت تحقق ـ می‌تواند به جمع‌آوری بی‌سابقه اطلاعات از ایران منجر شده و زیرساخت‌ها، اطلاعات و سرمایه‌های انسانی، علمی، نظامی و امنیتی ایران را به نحو نگران‌کننده‌ای در معرض مخاطره قرار دهد. لذا کمیسیون بر منع صریح فرماندهی کل قوا مبنی بر ممنوعیت هرگونه راه دادن بیگانگان به حریم و حصار امنیتی و دفاعی و نظامی کشور به هر بهانه‌ای تأکید می‌نماید.
نتیجه
چنانچه به صورت خلاصه وار و بدون ذکر جمیع مستندات که اگر به آنها پرداخته شود مثنوی هفتاد من کاغذ می طلبد آمد، برجام در اکثر موارد از خطوط قرمز مد نظر رهبر معظم انقلاب به صراحت عبور کرده و این خطوط قرمز را نادیده گرفته است.
با این وجود چگونه نمایندگان مجلس می‌توانند یک فوریت طرحی را در بهارستان بررسی و به تصویب برسانند که اجرای بدون قید و شرط برجام را تضمین می کند و بر اساس مستندات فراوان خلاف مصالح ملی جمهوری اسلامی است؟
خطر نفوذ
رهبر معظم انقلاب در ماه‌های گذشته بارها از خطر نفوذ از طریق برجام سخن گفته و هشدار داده‌اند، سخن این جا است که برجام چه فتح‌الفتوحی است که این همه هشدار را درپی دارد؟!
حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در آخرین مورد از هشدارهای خود در دیدار با فرماندهان نیروی دریایی سپاه به نفوذ های صورت گرفته در مذاکرات هسته ای اشاره کرده و فرمودند: «در همین مذاکرات مربوط به مسائل انرژی هسته‌ای، هرجا فرصت پیدا کردند و میدان به آنها داده شد -که البته طرفهای ایرانی بحمدالله حواسشان جمع بود امّا یک جاهایی بالاخره آنها فرصتهایی پیدا کردند- یک نفوذی کردند، یک حرکت مضرِّ برای منافع ملّی انجام دادند؛ آنچه ممنوع است این است. مذاکره با آمریکا ممنوع است به‌خاطر ضررهای بی‌شماری که دارد و منفعتی که اصلاً ندارد؛ این فرق می‌کند با مذاکره با فلان دولتی که نه چنین امکاناتی دارد، نه چنان انگیزه‌ای دارد؛ اینها با همدیگر متفاوت است، این را نمی‌فهمند.»
سوال از نمایندگان مجلس این است که آیا آنان هشدارهای رهبر معظم انقلاب در باره خطر نفوذ را شنیده‌اند؟ اگر شنیده‌اند چگونه با یک طرح کلی که هیچ روزنه نفوذی را مسدود نمی‌کند و در عمل برجام را بی قید و شرط در مرحله اجرا قرار می‌دهد می‌توانند موافقت کنند؟ تدبیر آنان برای خنثی کردن حرکت مضر دشمن علیه منافع ملی چیست؟
تحریم‌هایی که برداشته نمی‌شود
و مشکلاتی که باقی می‌ماند !
کارشناسان و متخصصین حوزه اقتصاد بارها و به صراحت تاکید کرده‌اند که مشکلات اقتصادی کشور ناظر به تحریم ها نیست، هر چند این تحریم ها نیز برداشته نخواهند شد ولی دوای درد اقتصاد کشور همان اقتصاد مقاومتی است که رهبر معظم انقلاب بارها به آن تاکید و تصریح نموده‌اند.
باز کردن حساب ویژه برای برداشته شدن تحریم ها و ایجاد انگیزه‌های فراوان برای روزهای پسا تحریم که هیچ گاه نیز فرا نخواهد رسید به وجود آورنده این احتمال قوی است که عده ای چند ماه دیگر وقتی سراب توافق آشکار شد، وعده‌های خود را فراموش کرده و مدعی شوند؛ مشکلات اقتصادی با برداشته شدن تحریم های هسته‌ای بر طرف نمی شود و باید با قدرت های جهانی و بخصوص آمریکا سر موضوعاتی چون حقوق بشر و جبهه مقاومت نیز معامله کنیم!
ادعاهای عجیب و غریب
در حالی که بر اساس متن توافق ۲۶ مهرماه روز اجرای آن است، عده‌ای با فضاسازی های کاذب مدعی هستند تاخیر در اجرای توافق خسارات سنگینی را درپی دارد. در همین زمینه یکی از اعضای تیم مذاکره کننده دولت اصلاحات مدعی شده است ایران تاکنون ۳ میلیارد دلار به دلیل تاخیر در اجرا متضرر شده است!
برنامه هسته ای جمهوری اسلامی ایران که تاکنون ده ها میلیارد دلار بابت آن در دولت‌های مختلف هزینه شده و یک پروژه ملی محسوب می‌شود، عملاً با برجام تعطیل شده و ضرری عظیم و غیرقابل گذشت برجای خواهد گذاشت. عجله و دستپاچگی برخی به اصلاح صاحب نظران برای تعطیل کردن این صنعت با طرح ادعاهای فوق، در نوع خود قابل تامل و جالب است!
حال باید دید آیا نمایندگان محترم مجلس امروز و در این بزنگاه خطیر، تحت تاثیر این جوسازی‌های رسانه‌ای و روانی قرار گرفته و به دولت چراغ سبز نشان می‌دهند یا با درنظر گرفتن خطوط قرمز هسته ای و خطرات اجرای برجام، در عواقب رای خود تامل می‌کنند.

آن سوی خط قرمزها خطر در کمین است
منبع:کیهان
نوع مطلب : هسته ای ومسائل پیرامونی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
یکشنبه 19 مهر 1394
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات