۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
 
گروه سیاسی مشرق، بسته گزارشی مشرق به بررسی برخی اخبار و مطالب مهم سیاسی امروز در لابه‌لای رسانه‌های کشور می‌پردازد. در این بسته گزارشی علاوه بر خوانش اخبار؛ سوابق و برخی اخبار موجود پیرامون این مطالب نیز آورده شده است.

بازگشت وزیر راه از میانه راه استیضاح، ناگفته‌های نامه وزرا به رئیس‌جمهور از زبان نعمت‌زاده، دست چپ و راست «ب.ز» چه کسانی هستند؟، ۱۹ ایراد بزرگ برجام در حوزه رفع تحریم‌ها، از آدرس خانه آخوندی تا آسفالت جاده ویلای جهانگیری، از جمله مطالب امروز بسته گزارشی مشرق هستند.

بازگشت وزیر راه از میانه راه استیضاح

بازگشت وزیر راه از میانه راه استیضاح/ ناگفته‌های نامه وزرا به رئیس‌جمهور از زبان نعمت‌زاده/ دست چپ و راست «ب.ز» چه کسانی هستند؟/ ۱۹ ایراد بزرگ برجام در حوزه رفع تحریم‌ها/ از آدرس خانه آخوندی تا آسفالت جاده ویلای جهانگیرینمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه) پارلمان پس از بررسی طرح استیضاح عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی و استماع صحبت‌های موافقان استیضاح وزیر راه و شهرسازی، مجدداً به وی اعتماد کردند.

وکلای ملت با  72 رأی موافق، 175 رأی مخالف و 5 رأی ممتنع از 252 آرای مأخوذه، مجدداً به وی اعتماد کردند.

آخوندی سومین وزیر استیضاحی دولت یازدهم است، نمایندگان مجلس نهم پیش از رضا فرجی‌دانا وزیر سابق علوم و علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش را استیضاح کرده بودند. (مشروح کامل استیضاح آخوندی در مجلس)

***بازگشت وزیر راه از میانه راه استیضاح/ ناگفته‌های نامه وزرا به رئیس‌جمهور از زبان نعمت‌زاده/ دست چپ و راست «ب.ز» چه کسانی هستند؟/ ۱۹ ایراد بزرگ برجام در حوزه رفع تحریم‌ها/ از آدرس خانه آخوندی تا آسفالت جاده ویلای جهانگیریمحمدرضا نعمت‌زاده امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به ارسال نامه چهار وزیر به رئیس‌جمهور و هشدار نسبت به شرایط فعلی اقتصاد کشور و تبدیل شدن رکود به بحران گفت: این نامه در رابطه با بازار سرمایه و بورس به رئیس‌جمهور ارسال شد، چرا که رئیس جمهور از وزیر امور اقتصادی و دارایی خواسته بود تا گزارشی از وضعیت موجود اقتصاد ایران را ارائه دهد، ضمن اینکه آمار بورس هم محرمانه نیست و هر روز بر روی سایت‌ها و نشریات مختلف قرار می‌گیرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به سئوال افزود: بنده هم به عنوان یکی از متولیان صنعت کشور، پای این نامه را به درخواست وزیر امور اقتصادی و دارایی امضا کردم و البته برخی از شرکت‌های زیرمجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت و نیز ذینفعان این وزارتخانه هم در بورس حضور دارند.

وی تصریح کرد: وزیر امور اقتصادی و دارایی از وزرای صنعت، دفاع و تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواست که این نامه را تائید کنند. در همین حال، برنامه‌هایی در دست اقدام است که بتوان اوضاع اقتصاد کشور را بهبود داد.

***

بازگشت وزیر راه از میانه راه استیضاح/ ناگفته‌های نامه وزرا به رئیس‌جمهور از زبان نعمت‌زاده/ دست چپ و راست «ب.ز» چه کسانی هستند؟/ ۱۹ ایراد بزرگ برجام در حوزه رفع تحریم‌ها/ از آدرس خانه آخوندی تا آسفالت جاده ویلای جهانگیریطبق کیفرخواست صادره اتهامات بابک زنجانی عبارت است از افساد فی‌الارض از طریق اخلال در نظام اقتصادی کشور، کلاهبرداری از شرکت ملی نفت، بانک مسکن و تامین اجتماعی، پولشویی، جعل 24 فقره اسناد بانکی و صورت حساب‌های بانکی، جعل حواله‌های ارزی، جعل دستور انتقال بین بانک‌ها.

پس از641 روز از بازداشت متهم نفتی، بابک زنجانی صبح شنبه 11 مهر ماه در شعبه 15دادگاه عمومی و انقلاب تهران حضور یافت و تاکنون سه جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده وی برگزار شده و در این جلسات علاوه بر بابک زنجانی کیفرخواست دو متهم دیگر یعنی «م.ش» و «ح.ف.ه » نیز قرائت شد.

قرائت کیفرخواست مربوط به متهم ردیف اول این پرونده با نام اختصاری«بابک زنجانی» را اینگونه آغاز کرد:

بابک زنجانی فرزند مرتضی متولد سال 1352 صادره از تهران، مدیر عامل شرکت هولدینگ کیش که طبق کیفرخواست به افساد فی الارض و رهبری شبکه سازمان یافته از طریق جعل،پولشویی و با علم به موثر بودن به ضربه زدن به نظام،کلاهبرداری از شرکت ملی نفت، سازمان تامین اجتماعی،بانک مسکن متهم است.جعل اسناد بانکی ای .اف .بی،واریز 300میلیون یورو بابت پرداخت پول نفت،جعل اسناد و پیام های سوئیفتی در این بانک،جعل حواله به نام بانک اسلام و واریز به بانک اف.ای.بی،جعل حوالی ارزی به بانک«ک» و ارائه وام ساختگی،جعل قرارداد و مهر برای شخصی با نام«ی». (مشروح خبر)

***
بازگشت وزیر راه از میانه راه استیضاح/ ناگفته‌های نامه وزرا به رئیس‌جمهور از زبان نعمت‌زاده/ دست چپ و راست «ب.ز» چه کسانی هستند؟/ ۱۹ ایراد بزرگ برجام در حوزه رفع تحریم‌ها/ از آدرس خانه آخوندی تا آسفالت جاده ویلای جهانگیریروز یکشنبه گزارش کمیسیون ویژه برجام در صحن مجلس قرائت شد. بلافاصله بعد از قرائت گزارش، طرح دو فوریتی با هدف اصلاح ایرادات و ابهامات برجام ارایه شد که نمایندگان به دو فوریت آن رای نداده و یک فوریت آن تصویب شد. روز گذشته این طرح در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بررسی و کلیات و جزییات آن تصویب شد. قرار است یکشنبه آینده طرح برای رای‌گیری به صحن مجلس بیاید و نمایندگان به آن رای دهند.

مردم ایران از مجلس انتظار دارند تا طرحی تصویب کند که ایرادات و ابهامات برجام را برطرف کند تا از طریق آن منافع و امنیت ملی کشور تامین شود. حال که گزارشی از سوی کمیسیون ویژه مجلس وجود دارد، حداقل انتظار تطابق طرح ارایه شده با گزارش تهیه شده است.

در این یادداشت به موضوع مهم تحریم‌ها توجه شده است. بر اساس بررسی صورت گرفته 19 ایراد مهم در بخش تحریم‌ها به برجام وارد است. گزارش کمیسیون ویژه به 8 مورد از این 19 مورد اشاره کرده است. اما طرح پیشنهادی تنها به یکی از 19 مورد ایراد به صورت غیرمستقیم اشاره کرده است. جدول مقایسه‌ای در انتهای یادداشت آمده است.

در نتیجه این بررسی مشخص شده است که طرح مجلس برای رفع نگرانی‌های تحریمی که نسبت به برجام وجود دارد، کارآمد نیست و حتی 8 ابهام و ایراد مطرح شده از سوی کمیسیون ویژه را برطرف نمی‌کند. (مشروح خبر)

***

بازگشت وزیر راه از میانه راه استیضاح/ ناگفته‌های نامه وزرا به رئیس‌جمهور از زبان نعمت‌زاده/ دست چپ و راست «ب.ز» چه کسانی هستند؟/ ۱۹ ایراد بزرگ برجام در حوزه رفع تحریم‌ها/ از آدرس خانه آخوندی تا آسفالت جاده ویلای جهانگیریزنگ آغاز جلسه علنی امروز مجلس دقایقی بعد از ساعت 8 به صدا درآمد تا سومین نشست پارلمان نهم برای استیضاح یک عضو کابینه یازدهم آغاز شود.

پیشتر نمایندگان به استیضاح وزیر علوم رای مثبت داده بودند و با استیضاح دیگر وزیر آموزشی دولت یعنی علی اصغر فانی مخالفت کرده بودند.

آخوندی همراه با جهانگیری به صحن آمد تا استیضاح وزیر که به نظر می‌آید باز هم بر صندلی وزارت تکیه خواهد زد آغاز شود. در این روزها نمایندگان درگیر «برجام» و «فاجعه منا» هستند و همین باعش شده تا وزیر دولت با خنده و آرام وارد صحن مجلس شود. شاید رئیس جمهور هم این تصور را داشت که عضو کابینه‌اش را برای حضور در جمع نمایندگان همراهی نکرد.

البته هنوز پای آخوندی و جهانگیری به صحن باز نشده که نمایندگان با کاغذهایی در دست به سراغشان می‌روند. در همان ابتدا وزیر را دوره می‌کنند و کار به جایی می‌رسد که لاریجانی رئیس مجلس چندین بار تذکر می‌دهد که «نمایندگان سرجای خود بنشینند»؛ البته این بار تذکر رئیس مجلس به دولتی‌ها هم می‌رسد و از آنها هم می‌خواهد که در صندلی خود حضور یابند.

مخالفان، گام نخست استیضاح را برمی‌دارند و به پشت تریبون می‌روند و یک به یک حرف‌هایشان را می‌زنند.

نوبت به رسایی که می‌رسد خود وارد عمل شده و از نمایندگان می‌خواهد که حلقه دور جهانگیری و آخوندی را شکسته و سرجایشان بنشینند.

وی که مدتی از حضورش در جایگاه ناطق می‌گذرد سخنش آغاز نکرده تا مطمئن شود نمایندگان به دور دولتی‌ها جمع نشده‌اند؛ وقتی رسایی می‌بیند که نمایندگان همچنان به گرد وزیر جمعند، اینبار از نمایندگان نام می‌برد و می‌گوید «مخالفان که حرف می‌زنند، برخی شلوغ می‌کنند»، کار به اینجا که می‌رسد لاریجانی واکنش نشان می‌دهد «آقای رسایی! متهم نکنید که باز بحث درست شود.»

رسایی در میانه موافقتش با خداحافظی آخوندی از وزارت راه می‌‌خواهد فیلمی که در اختیار مجلس گذاشته در صحن به نمایش درآید.

فیلم مستندی است درباره مشکلات مردمی که برای مسکن مهر ثبت‌نام کرده‌اند و امروز مسکن مهر با آنها بی‌مهری می‌کند.

گویا به این بخش فیلم که می‌رسیم، وزیر خنده‌اش می‌گیرد زیرا رسایی می‌گوید‌: «آقای آخوندی! میخنده.... آقایان این فیلم مشکلات مردم حوزه انتخابیه شماست... آقای آخوندی! از اینها قسط می‌گیرد اما کاری نمی‌کند... اینها هر روز مقابل مجلس تجمع می‌کنند و جلوی ما را می‌گیرند و تاکید دارند که مشکل هست....»

رسایی که این حرف‌ها را می‌زند فیلم هم به داخل خانه نیم ساخته رسیده که یک مرد میانسال که چهره‌اش شطرنجیست گلایه می‌کند از پولی که برای مسکن مهر داده اما خانه‌ای تحویل نگرفته!

فیلم قطع می‌شود، رسایی باز هم دلیل می‌آورد که وزیر باید استیضاح شود... مجددا می‌خواهد که فیم را پخش کنند، اینبار فیلم صدا ندارد، همین کافیست تا نماینده تهران بگوید «مجلس دچار مریضی شده»

البته «مسکن مهر مزخرف است»، رسایی این را می‌گوید و از وزیر راه و شهرسازی که دیگر نمایندگان کمتری در اطرافش هستند، می‌پرسد آیا این حرف درست است!؟ رسایی می‌گوید شما مگر قول نداده‌اید که مسکن مهر را تمام کنید، پس چه شد قولتان؟!‍

رسایی به انتها که می‌رسد آدرس خانه‌اش را می‌دهد و می‌گوید «بعنوان یک نماینده یک واحد 140 متری در خیابان مجاهدین اسلام دارم»، آنگاه از وزیر می‌خواهد که بگوید خانه‌اش کجاست؛ آخوندی دست روی صورتش می‌گذارد تا نشان دهد آدرس خانه‌اش را خواهد گفت اما وقتی پشت تریبون رفت دیگر حرفی از خانه‌ به میان نیاورد. (مشروح خبر)

نوع مطلب : اخبار مهم به روز و به ساعت، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
سه شنبه 14 مهر 1394
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic