۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
فاطمه رهبر: استیضاح ظریف در دستور کار نمایندگان

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی از جمع آوری امضا توسط تعدادی از نمایندگان جهت طرح استیضاح وزیر امور خارجه خبرداد و گفت: در مواجه با مواضع غربی ها و سیاست هایی که آنان طراحی می کنند نباید از موضع ضعف و زبونی برخورد کنیم.اسنادی که نشان می‌دهد دیدار ظریف و اوباما اتفاقی نبوده است

 

فاطمه رهبر، نایب رئیس کمیسیون اصل نود قانون اساسی مجلس شورای اسلامی با واکنش نسبت به دیپلماسی خنده در رابطه با فاجعه منا، گفت: دیپلماسی نظام جمهوری اسلامی ایران چهارچوب و خطوط قرمز دارد که توسط رهبر انقلاب مشخص می شود از این رو در سخنان ایشان چگونگی برخورد با کشور ها بویژه کشورهای غربی تاکید داشته اند که اگر گامی را به عقب برگردیم( به عبارتی با دیپلماسی خنده) برخورد کنیم قطعا آنان گستاخ تر می شوند و تهاجمی تر برخورد می کنند.

وی با اشاره به اینکه در تاریخ نمونه های متعددی از این نوع رفتار را مشاهده کرده ایم، چنانچه هر وقت با دیپلماسی دور از ماهیت واقعی و خوش بینانه برخورد کرده ایم از طرف مقابل برخوردهای تند و جدی دیده ایم، اظهار کرد: برخورد قاطعانه و دندانشکن مقام معظم رهبری (مدظله العالی) نسبت به کارشکنی سعودی ها در حادثه منا نتیجه بخش بود و در کمتر از چند ساعت انعکاس سخنان ایشان در نحوه عملکرد و برخود سعودی ها با گروه ایرانی را شاهد بودیم.

رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بعد از ۳۷ سال از انقلاب اسلامی باید درک شده باشد که قطعا دشمن به مواضع کشورمان خوش بین نیست و ما هم نباید نسبت به عملکردشان خوش بین باشیم، تصریح کرد: در مواجه با مواضع غربی ها و سیاست هایی که آنان طراحی می کنند نباید از موضع ضعف و زبونی برخورد کنیم.

رهبر با اشاره به اینکه طی هفته گذشته و در صحن علنی مجلس نمایندگان نسبت به عملکرد وزیر امور خارجه کشومان برخورد تند و صریح داشتند و تذکراتی هم در این رابطه دادند، افزود: قطعا با حضور آقای ظریف در مجلس شورای اسلامی، وی شاهد این برخوردها خواهد بود.

نماینده مردم تهران، ری‌، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه بعد از گذشت این چند روز برخورد با وزیر امور خارجه از تذکر فراتر رفته و تعدادی از نمایندگان طرح استیضاح را مطرح کردند، خاطرنشان کرد: تعدادی از نمایندگان اقدام به جمع آوری امضا کرده اند از این رو باید دید این موضوع فردا در صحن علنی مجلس اعلام وصول می شود یا خیر و نسبت به نتیجه آن اعلام رسمی میشود.

زاکانی: ظریف مستحق برخورد جدی است

علیرضا زاکانی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: آنچه در نیویورک اتفاق افتاد از دو حال خارج نیست یا تلاش عامدانه برای عادی‌سازی ارتباط با آمریکاست که پشت پا زدن به آرمان‌های انقلاب اسلامی است یا ناتوانی در پیش‌بینی حرکت دشمن و اتخاذ اقدام مناسب در برابر آن که خلاف هوش دیپلماتیک است.

وی با بیان اینکه دست دادن آقای ظریف با اوباما مصداق بارزی از زمینه سازی عامدانه یا جاهلانه برای نفوذ سیاسی دشمن در شرایط پسابرجام و خطایی نابخشودنی است، تصریح کرد: مایه تأسف است که وزیرخارجه ما که باید نخستین سنگر در برابر نفوذ سیاسی استکبار جهانی باشد خود دست به تابوشکنی بزند و دست شیطان بزرگ را بفشارد.

زاکانی گفت: ظریف مستحق برخورد جدی است و مجلس قطعا در این زمینه کوتاه نخواهد آمد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به ادعای اتفاقی بودن ماجرا گفت: این ادعا در عرف بین‌الملل پذیرفتنی نیست و معمولاً چنین کارهایی با هماهنگی‌های دلالان سیاسی پشت پرده صورت می‌گیرد؛ «دیپلماسی اتفاقی» خود وهن همان دولتی است که با شعار تدبیر رأی مردم را کسب کرده و مدعی صداقت با مردم است.

اگر دستگاه دیپلماسی کشور فعال تر عمل می کند به دلیل فرمایشات اخیر رهبری است

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی علی ایرانپور در گفت و گو با خبرنگار این پایگاه خبری با اشاره به فاجعه منا گفت: شاهده تغییرات رفتاری در دولت عربستان نسبت به برخود بوده ایم که این تغییرات از فرمایشات مقام معظم رهبری است.

وی اضافه کرد: به نوعی رهبری اتمام حجت کردند با با آل سعود که هرگونه بی توجهی و کم توجهی نسبت به اجساد جانباختگان پاسخ کوبنده ای خواهند دریافت کرد.

ایرانپور افزود: اگر امروز شاهد این هستیم که دستگاه دیپلماسی کشور فعال تر عمل می کند به دلیل فرمایشات و سخنرانی های اخیر مقام معظم رهبری است.

وی ادامه داد: سه شنبه در مجلس وزیر را خواسته ایم و پاسخ گوی سوالات نمایندگان هستند که اهم این سوالات از کارهای انجام شده و انجام نشده است.

واکنش وزارت خارجه به فاجعه منا با نظر رهبری زاویه دارد

محمد ابراهیم رضایی، نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی گفت: انتظار مردم و توقع ملت از دولت به ویژه دستگاه دیپلماسی در مورد حوادث اخیر منا بیش از چیزی بود که انجام شد؛ انتظار ما این بود که عکس العمل ها به موقع، جدی و قوی‌تر از این باشد.

رضایی اظهار کرد: در مقابل زیاده خواهی ها، تندگویی ها و حرف های بی حساب، مشی مشاهده می کنیم که با لبخند و کوتاهی و ادبیات محترمانه و نرم همراه است در حالی که سیاستی که رهبری به دولت گوشزد کرد برخورد متقابل و محکم است.

وی افزود: وقتی زبان طرف مقابل زبان تند گویی و درشت گویی است، زبان و برخورد نرم موجب استمرار زیادی خواهی ها می شود. انتظار می رود واکنشی در شأن این ملت و مردم انقلابی انجام شود.

نماینده مردم خمین تصریح کرد: پس از حادثه منا اتفاقی نیفتاد چون روحیه انقلابی کنار گذاشته شد. کل رژیم و مسئولان سعودی در پیشگاه مردم ایران پشیزی به حساب نمی آیند وقتی می بینیم دارند درشت گویی می کنند حتما کوتاهی صورت گرفته است.

رضایی با اشاره به اینکه مسئولان سعودی به دلیل اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران، با نهیب مقام معظم رهبری عقب نشینی کردند، خاطرنشان کرد: اما نباید همیشه منتظر ورود مقام معظم رهبری به صحنه باشیم.

نوع مطلب : بهتربشناسیم(سیاسی)، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دوشنبه 13 مهر 1394
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات