۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
مردی برای فصول انقلاب‌های رنگی؛
جان کری می‌گوید: «با پایان یافتن مهلت 60 روزه کنگره برای بررسی توافق هسته‌ای، حیاتی است که اکنون تیم درست را با رئیسی درست منصوب کنیم تا از اجرای موفق برجام مطمئن باشیم.» یک دیپلمات سابق که درباره تحریم با مول همکاری کرده است هم می‌گوید: «مول با سابقه مأموریت‌های حساس سیاسی و مسائل سازمانی، اطلاعات بسیار خوبی درباره ایران دارد.»
سوابق مرموز رئیس آمریکایی تیم برجام چیست؟ +عکس
 

گروه بین‌الملل مشرق- جان کری وزیر خارجه آمریکا روز پنج‌شنبه (26 شهریور) اعلام کرد "استیون مول" سفیر سابق آمریکا در لهستان که دارای تجربه کار در مسائل هسته‌ای و تحریم‌های ایران است، هماهنگ‌کننده ارشد آمریکا برای اجرای توافق هسته‌ای با ایران خواهد بود. به گزارش خبرگزاری رویترز، کری طی بیانیه‌ای گفت: "استیو هدایت تلاش‌های بین‌سازمانی را برعهده خواهد داشت تا اطمینان حاصل شود از این‌که ایران تعهدات هسته‌ای خود بر اساس برجام را کامل اجرا می‌کند و راستی‌آزمایی در این مورد صورت می‌گیرد و هم‌چنین ما و شرکایمان بعد از اقدامات هسته‌ای ایران، اقدامات متقابل را در مورد تحریم‌ها اتخاذ می‌کنیم.""استیون مول" که توسط دولت آمریکا به عنوان هماهنگ‌کننده ارشد برای اجرای توافق هسته‌ای با ایران انتخاب شده است[1]، نه تنها شناخت بسیار خوبی از ایران دارد[2]، بلکه سابقه همکاری با هیأت آمریکایی در سازمان ملل و به ویژه "ویلیام برنز" سرپرست سابق تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای این کشور برای افزایش فشار به ایران و تصویب تحریم‌های بین‌المللی علیه کشورمان را در پرونده خود دارد[3]. با این حال، تلاش برای فشار به ایران در سازمان ملل و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تنها مأموریت "مول" نیست که ابعاد بین‌المللی داشته است. وی سال 1986 زمانی که معاون سفیر آمریکا در ورشو بود، به خاطر دخالت‌هایش در امور داخلی لهستان و همکاری با مخالفان دولت این کشور، از لهستان اخراج شد[4]. "مول" بعد از این مأموریت موفقیت‌آمیز، سال 1986 برای مشارکت در سرنگونی حکومت آفریقای جنوبی راهی پرتوریا شد. علاوه بر همه این‌ها، نکته این است که لینک صفحه بیوگرافی این دیپلمات مرموز آمریکایی در سایت وزارت خارجه این کشور، اکنون پیغام "صفحه، پیدا نشد" می‌دهد[5].

سوابق مرموز رئیس آمریکایی تیم برجام چیست؟ +عکس
"استیون مول" هماهنگ‌کننده ارشد آمریکا برای اجرای توافق هسته‌ای

"استیون مول" که بیش از 30 سال تجربه کار در دولت آمریکا را دارد، سفیر سابق آمریکا در لیتوانی (2003 تا 2006) و لهستان (2012 تا 2015)، و مشاور ارشد "ویلیام برنز" سرپرست سابق تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای این کشور و دست راست برنز در تیم مذاکرات آمریکا برای تدوین قطع‌نامه 1929 شورای امنیت مبنی بر اعمال تحریم‌های هسته‌ای بیش‌تر علیه ایران بوده است. وی هم‌چنین با هیأت آمریکایی در سازمان انرژی اتمی همکاری کرده تا بر ایران فشار بیاورد تا به مسئولیت‌های هسته‌ای خود به طور کامل عمل کند. "مول" تحت امر برنز مدیریت بحران‌های مهمی را نیز به عهده داشت، از جمله پاسخ فوری آمریکا به جنگ گرجستان-روسیه در آگوست سال 2008 و مذاکره درباره برخی مسائل امنیت ملی آمریکا نظیر توافق با روسیه برای استفاده از حریم هوایی این کشور به منظور پروازهای تدارکاتی ارتش آمریکا به افغانستان.

سوابق مرموز رئیس آمریکایی تیم برجام چیست؟ +عکس

در کارنامه وی معاونت امور سیاسی-نظامی وزیر امور خارجه نیز دیده می‌شود و جان کری معتقد است: "با پایان یافتن مهلت 60 روزه کنگره برای بررسی توافق هسته‌ای، حیاتی است که اکنون تیم درست را با رئیسی درست منصوب کنیم تا از اجرای موفق برجام مطمئن باشیم... این تیم، آمریکا، دوستان و متحدان ما در خاورمیانه، و تمام دنیا را امن‌تر خواهد کرد."

انتصاب "مول" بسیاری از کارشناسان هسته‌ای در آمریکا را هم خوشحال و هم ناامید کرده است. تعیین یک رهبر واحد برای تیم هماهنگ‌کننده اجرای برجام، کاری است که کارشناسان آمریکایی بسیار مایل بودند انجام شود. در عین حال، همین کارشناسان معتقدند "مول" چهره‌ای نیست که برای این سِمت، به اندازه کافی شناخته‌شده باشد.

این دیپلمات آمریکایی که 30 آوریل سال 1958 در "ریدینگ" ایالت پنسیلوانیا متولد شد و می‌گوید از مقطع ابتدایی می‌دانسته که در آینده می‌خواهد دیپلمات شود، واقعاً ناشناخته است؟ آیا سیاستمداران آمریکایی فرد بهتری را نداشته‌اند تا مسئول اجرای یکی از مهم‌ترین توافق‌های کشورشان در تاریخ کنند؟

گزارش معرفی استیون مول
استیون مول در توئیتر صفحه بسیار فعالی دارد
#متحد برای اوکراین

شاید اولین مأموریت خارجی و دو ساله "مول" به عنوان مأمور کنسولی در باهاما از سال 1982 (کم‌تر از یک دهه بعد از استقلال این کشور از انگلیس) جنبه تمرینی داشت و تنها دستاوردی که "مول" از باهاما با خود به آمریکا برد، همسرش بود، اما کار اصلی وی با لهستان آغاز شد. "مول" سال 2012 رسماً سفیر آمریکا در لهستان شد، اما اولین بار نبود که به لهستان می‌رفت. اولین سفر کاری مول به لهستان در دهه 1980 بود. با این حال، وی سال 1986 زمانی که به عنوان افسر سرویس خارجی آمریکا و معاون سفیر این کشور در لهستان بود، توسط دولت این کشور اخراج شد؛ آن هم به جرم جاسوسی.

سوابق مرموز رئیس آمریکایی تیم برجام چیست؟ +عکس

ماجرا از زمانی شروع شد که "مول" سال 1984 تحت عنوان معاون سفیر آمریکا به لهستان رفت. آن زمان، جنبش "اتحادیه مستقل خودگردان اتحادیه‌های کارگری" موسوم به "هم‌بستگی" مخالفت با دولت لهستان را آغاز کرده بود و به خاطر هم‌جهت بودن دولت وقت لهستان با شوروی، تحت حمایت کشورهای غربی نیز بود. نهایتاً آشوب‌های خیابانی در لهستان تا جایی پیش رفت که دولت این کشور مجبور شد حکومت نظامی اعلام کند. رفته‏‌رفته معارضان دولت لهستان گرد جنبش هم‌بستگی جمع شدند و این جنبش که خود بر پایه فعالیت کمیته‌ها و شوراهای اعتصابگر تشکیل شده بود، به اصلی‌ترین جنبش مخالفان دولت لهستان تبدیل شد. حمایت‌های غرب از این جنبش به حدی بود که "لخ والسا" رئیس جنبش، سال 1981 شخصیت سال مجله تایم شد، سال 1983 جایزه صلح نوبل را دریافت کرد، و بعدها (1990 تا 1995) رئیس‌جمهور لهستان نیز شد.

سوابق مرموز رئیس آمریکایی تیم برجام چیست؟ +عکس

در همین شرایط و سال 1984 بود که دولت لهستان، "مول" را به خاطر همکاری با جنبش هم‌بستگی به جاسوسی برای آمریکا متهم و در حالی که تنها سه هفته تا پایان دوره مأموریتش باقی مانده بود، از لهستان اخراج کرد. با این حال، به نظر می‌رسید که "مول" در همان مدت هم کار خود را کرده است، چون دفعه بعد که به عنوان مشاور سیاسی به سفارت آمریکا در ورشو رفت (1993 تا 1997)، همان معارضانی که به خاطر آن‌ها از لهستان اخراج شده بود، این‌بار دولت را در دست داشتند. مول در فاصله دو مأموریتش در لهستان هم بی‌کار نماند، بلکه ابتدا در سال‌های 1986 تا 1990 برای انجام مأموریتی مشابه و سرنگونی حکومت آفریقای جنوبی به عنوان مأمور سیاسی آمریکا در "واحد سیاست‌های سیاهان" به سفارت واشنگتن در پرتوریا رفت. سپس از سال 1991 تا سال 1993 در آمریکا نایب‌رئیس مرکز عملیات‌های وزارت خارجه بود.

سوابق مرموز رئیس آمریکایی تیم برجام چیست؟ +عکس

"مول" پس از بازگشت از دومین مأموریت خود در لهستان (1997 تا 1998) دوباره به واشنگتن برگشت و احتمالاً به خاطر موفقیتش در لهستان، این‌بار مدیر "دفتر امور جنوب اروپا" (Office of Southern European Affairs) شد. نامی که یادآور دفتر مشابهی در وزارت خارجه آمریکا با نام "دفتر امور ایران" (Office of Iranian Affairs) است. وی سال‌های 1998 تا 2000 نیز معاون اجرایی وزیر خارجه آمریکا بود.

گزارش معرفی استیون مول
تصویر استیون مول و خانواده‌اش در روزنامه محلی "ریدینگ"
خبر انتخاب مول به عنوان سفیر آمریکا در لیتوانی توسط جورج بوش

هماهنگ‌کننده ارشد آمریکا برای اجرای توافق هسته‌ای با ایران، اولین سفر کاری خود به آسیا را در سال‌های 2000 تا 2003 تجربه کرد، زمانی که برای اولین بار به یک کشور اسلامی اعزام می‌شد. "مول" طی این سال‌ها، نایب‌رئیس تیم آمریکا در سفارت اندونزی بود. بالأخره بعد از این همه سال، نوبت به خود "مول" رسید تا رسماً در جایگاه سفیر آمریکا قرار بگیرد. لیتوانی اولین کشور بالتیک که سال 1990 از شوروی اعلام استقلال کرد و از همان زمان تحت حمایت‌های شدید آمریکا قرار داشت، بین سال‌های 2003 تا 2006 میزبان "مول" بود.

سوابق مرموز رئیس آمریکایی تیم برجام چیست؟ +عکس

مأموریت‌های خارجی "مول" سال 2003 موقتاً به پایان رسید. وی به آمریکا بازگشت و از ژانویه سال 2007 تا آگوست سال 2008 دستیار موقت وزیر خارجه در امور سیاسی-نظامی، از آگوست 2008 تا ژوئن 2010 مشاور ارشد ویلیام برنز معاون وزیر خارجه، و از ژوئن 2010 تا آگوست 2012 معاون اجرایی وزارت خارجه (سِمتی شبیه به مأمور ارشد عملیاتی) بود. وی در این سِمت آخر، وظیفه هماهنگی "افراد زیادی" را داشت که باید در خدمت هیلاری کلینتون، وزیر خارجه وقت آمریکا می‌بودند. "مول" هم‌چنین در ابتدای دولت اوباما، مسئول موقت دفتر معاون امور امنیت بین‌الملل و کنترل تسلیحاتی بود. این دیپلمات پرکار و باسابقه آمریکایی که لینک صفحه بیوگرافی‌اش در سایت وزارت خارجه آمریکا اکنون پیغام "صفحه، پیدا نشد" را به شما نشان می‌دهد، در حال حاضر عضو شورای سیاست‌گذاری بنیاد "اونا چاپمن کاکس" است، سازمان خصوصی و غیرانتفاعی‌ای که روی کاغذ، در جهت تقویت خدمات خارجی آمریکا تلاش می‌کند.

سوابق مرموز رئیس آمریکایی تیم برجام چیست؟ +عکس

"ریچارد نفیو" مقام سابق وزارت خارجه که درباره مسائل تحریمی با "مول" همکاری کرده است، در خصوص انتخاب او به عنوان هماهنگ‌کننده ارشد آمریکا درباره اجرای برجام، توضیح می‌دهد: "مول سابقه‌ای طولانی در وزارت خارجه دارد، از مأموریت‌های حساس سیاسی تا مسائل سازمانی. اطلاعات بسیار خوبی هم درباره ایران دارد." "مول" قرار است در وزارت خارجه آمریکا مستقر شود، اما سایر نهادها و وزارت‌خانه‌های آمریکا از جمله کاخ سفید، وزارت امنیت ملی، وزارت اقتصاد، وزارت دادگستری، وزارت دفاع، وزارت خارجه، وزارت خزانه‌داری و وزارت انرژی که در اجرای توافق هسته‌ای دخیل هستند، هر کدام نمایندگانی دارند که موظف هستند به "مول" گزارش بدهند. گفته می‌شود تعداد این نمایندگان به هفت نفر برسد. نهادهای اطلاعاتی و قانونی آمریکا نیز در این زمینه دخیل هستند.

سوابق مرموز رئیس آمریکایی تیم برجام چیست؟ +عکس

اهمیت انتصاب کسی مانند "مول" و دلیل استقبال کارشناسان هسته‌ای آمریکا از این اقدام دولت، این است که گفته می‌شود در توافق هسته‌ای آمریکا با کره شمالی در سال 1994، که نهایتاً در هم شکسته شد، جای منصبی مانند همین "هماهنگ‌کننده ارشد آمریکا" خالی بوده است. پیچیدگی توافق هسته‌ای با ایران، که از نظر کارشناسان آمریکایی با توافق کره شمالی قابل مقایسه هم نیست، دلیل دیگری است که نشان می‌دهد "مول" مرد آزمایش‌های بزرگ وزارت خارجه آمریکا و به قول ریچارد نفیو "انتخابی هوشمندانه" است. برخی متخصصین آمریکایی می‌گویند هماهنگ‌کننده ارشد هسته‌ای باید فردی گردن‌کلفت باشد که خط تماس مستقیم با رئیس‌جمهور آمریکا دارد و کنگره هم با انتصاب او موافق است، یعنی حمایت دولت و کنگره را با هم دارد.

گزارش معرفی استیون مول
استیون مول در کنار هیلاری کلینتون در سفارت آمریکا در لندن

"مول" قرار است تیمی را تحت نظر داشته باشد، متشکل از معاونین مختلفی که مسئول گزارش به کنگره، راستی‌آزمایی توافق هسته‌ای و  رفع تحریم‌ها هستند. خود "مول" هم مستقیماً به جان کری وزیر خارجه و "تونی بلینکن" معاون وی گزارش می‌دهد.[1] "Appointment of Ambassador Stephen D. Mull as Lead Coordinator for Iran Nuclear Implementation" Link

[2] "U.S. picks ambassador to oversee Iran deal" Link

[3] " US to name coordinator for implementing Iran nuclear deal" Link

[4] "Ambassador to Poland: Who Is Stephen Mull?" Link

[5] "Official Biography" Link

نوع مطلب : هسته ای ومسائل پیرامونی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دوشنبه 13 مهر 1394
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات