۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن

سروری در گفتگو با«نماینده»:

جمع بندی احزاب و شخیت های اصولگرا، ارائه لیست واحد در انتخابات شد/ شعار انتخاباتی جمعیت رهپویان/ تبیین مدل انتخاباتی اصولگرایان

پرویز سروری/*قائم مقام جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی: فکر می کنم با رفع اشکالاتی که در شورای هماهنگی وجود داشت می تواند به عنوان یک مدل پویا، موثر، وحدت بخش و ظرفیت افزا در جریان اصولگرا عمل کند.

                   

گروه سیاست«نماینده»- «عملیاتی شدن وحدت اصول‌گرایان» عنوان گزارش تحلیلی پایگاه اطلاع رسانی«نماینده» در هفته گذشته بود. در این گزارش محمد نبی حبیبی"دبیرکل حزب موتلفه اسلامی" و لطف الله فروزنده"سخنگوی جمعیت ایثارگران" به تبیین وحدت و همگرایی در اردوگاه اصولگرایان پرداختند و از انسجام اصولگرایان با وجود اختلاف سلیقه در آوردگاه مهم و حساس مجلس دهم سخن گفتند.

پس از اعلام موضع این دو چهره اصولگرا، پرویز سروری قائم مقام جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی که این روزها در خیابان بهشت و طبقه سوم شورای شهر تهران حضور دارد از جمع بندی انتخاباتی احزاب، شخصیت ها و علمای اصولگرا خبر داد و در عین حال از اصولگرایان دیگر برای پیوستن به این فرآیند دعوت کرد.

وی همچنین در خصوص نحوه نقش آفرینی جمعیت رهپویان در انتخابات و شعار تشکل متبوعش در این دوره توضیح داد، شعاری که پیش از این هم با تاکید اصولگرایان دیگر همچون ایثارگران و موتلفه اسلامی همراه بود.

پرویز سروری"قائم مقام جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی" در گفتگو با «نماینده» در خصوص تلاش اصولگرایان برای دست یابی به سامانه وحدت در انتخابات مجلس و اینکه آیا تاکنون این اقدامات موثر بوده است؟ گفت: بعد از انتخابات سال ۹۲، مهمتر از پیروزی اصولگرایان در انتخابات آسیب شناسی انتخابات، برطرف کردن عوامل اختلاف آفرین و تکیه بر عوامل وحدت بخش و ائتلاف آوری موثر بود، از این نظر تلاش بسیار زیادی صورت گرفت تا رفته، رفته مجموعه های اصولگرا(چه تشکل ها، چه شخصیت ها، چه احزاب و ظرفیت های موثر) به این باور و جمع بندی مشترک برسند که ادامه روند گذشته یعنی حرک بر مدار وحدت براساس «من» جز اختلاف، ایجاد تشتت و از دست دادن ظرفیت های موثر برای خدمت به مردم و انقلاب چیز دیگری نیست.

وی ادامه داد: به همین دلیل رفته، رفته این تحلیل در بین جریانات، احزاب، تشکل ها و شخصیت های اصولگرا پا گرفت ضمن اینکه باید به این نکته توجه کرد "وحدت باید مبتنی بر اشتراکات باشد و قبول کوتاه آمدن از برخی مطالبات و توقف در نقطه اشتراکی با دیگر جریانات موثر در جریان اصولگرا نقطه موثر و مفید برای موفقیت محسوب می شود. "

ما باید به وحدت، ائتلاف و انسجام فصلی یا ائتلافی که صرفا مبتنی بر انتخابات است معترض باشیم باید تلاش کنیم جریان اصولگرا به طور مستمر و در همه عرصه ها موضوع وحدت، انسجام و تکیه بر مشترکات را به عنوان اصل مسلم منظور و براساس آن حرکت کند.

قائم مقام جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی با اشاره به فرآیندی که در جریان اصولگرا در جهت وحدت شکل گرفته است، اظهارداشت: فرآیند نسبتا طولانی برای رسیدن به این موضوع طی شده از این رو زمینه های وحدت بخش در بین اصولگرایان نسبت به گذشته بهتر در حال شکل گیری است. ما باید به وحدت، ائتلاف و انسجام فصلی یا ائتلافی که صرفا مبتنی بر انتخابات است معترض باشیم باید تلاش کنیم جریان اصولگرا به طور مستمر و در همه عرصه ها موضوع وحدت، انسجام و تکیه بر مشترکات را به عنوان اصل مسلم منظور و براساس آن حرکت کند.

**جمع بندی احزاب و شخصیت های اصولگرا بر ارائه لیست واحد

سروری می گوید: من احساسم براین است که در این دوره این تلقی، تحلیل، همگرایی، هم اندیشی و حرکت مبتنی بر گفتمان وحدت در بین نیروهای اصولگرا به شکل بهتری دنبال می شود و ما، هم در عرصه تشکل ها، هم در عرصه شخصیت ها، و هم در عرصه علما تا الان به جمع بندی خوبی دست یافتیم و امیدواریم بتوانیم این فرآیند را ادامه دهیم.

وی اضافه کرد: در حال حاضر جریان اصولگرا به این جمع بندی رسیده که همه همت و خط تلاشش را بر صدور صرفا یک لیست در انتخابات قرار دهد.

قائم مقام جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی به تبیین دو مدل انتخاباتی از سوی اصولگرایان پرداخت و با بیان این مطلب که مدل اول باید مورد توجه قرار گیرد و دوستان هم برآن تاکید دارند، افزود: یک مدل آن است که ما می توانیم یک لیست ارائه دهیم و مدل دیگر اینکه لیست های متعدد بدهیم اما با اشتراکات بالا. اما بنده امیدوار هستم همین جمع بندی که فعلا دوستان به آن دست یافتند لحاظ شود و بتوانیم صرفا به یک لیست برسیم و قبول کنیم اگر ما درصدی از مطلوبمان را از دست بدهیم اما با وحدت ببریم خیلی بهتر از این است"همه مطلوب را در نظر بگیریم اما جریان اصولگرا دچار تشتت شود".

** دعوت از سایر اصولگرایان به فرآیند وحدت

سروری دورنمای وحدت در جریان اصولگرا را مثبت ارزیابی کرد و گفت: من به همین دلیل انسجام خوبی را مشاهده می کنم و امیدوار هستم عوامل ایجاد انشقاق، تشتت و اختلاف نتوانند به این فرآیند طی شده آسیب برساند، امیدوار هستم شخصیت ها و اصولگرایان دیگری که تاکنون به جریان وحدت نپیوستند نیز اضافه شوند تا نهایتا اصولگرایان در انتخابات با ید واحد در قالب یک لیست منسجم وارد عرصه شوند و این هم امکان پذیر نیست مگر اینکه اصولگرایان با ایثار، وحدت، از خود گذشتگی، تنزل از همه مطلوباتشان و پذیرفتن اینکه وحدت مبتنی بر پیروی دیگران از "من" شکل نمی گیرد.

** شعار انتخاباتی جمعیت رهپویان

جمعیت رهپویان از ابتدا این شعار را در انتخابات آتی مطرح کرد" ما باید به یک مدل وحدت آفرین دست یابیم و برای رسیدن به این مدل حاضریم حتی گزینه های مطرح ما در لیست قرار نگیرند" اما وحدت حاصل شود.

وی در ادامه در خصوص طرح جمعیت رهپویان در انتخابات مجلس دهم، پاسخ داد: جمعیت رهپویان از ابتدا این شعار را در انتخابات آتی مطرح کرد" ما باید به یک مدل وحدت آفرین دست یابیم و برای رسیدن به این مدل حاضریم حتی گزینه های مطرح ما در لیست قرار نگیرند" اما وحدت حاصل شود از این رو مجموعه فعالیت و تحرکات جمعیت رهپویان در مجموع حرکتی است که تا الان شکل گرفته است.

قائم مقام جمعیت رهپویان اضافه کرد: مدلی که براساس آن جلو آمده ایم با همکاری، همفکری، هم اندیشی و هم افزایی جریان اصولگرا و تشکل ها شکل گرفته و جمعیت رهپویان هم در این مسیر تلاش خود را معطوف کرده است.

** اشکالات شورای هماهنگی در این دوره از انتخابات باید رفع شود

سروری در رابطه با شکل گیری شورای هماهنگی اصولگرایان در انتخابات مجلس و اینکه آیا این شورا سامانه نهایی این جریان در انتخابات است؟ گفت: نام مهم نیست، نامش می تواند هرچیزی باشدبالاخره در انتخابات گذشته یک عملیات موفقی تحت عنوان شورای هماهنگی داشتیم، این یکی از موفق ترین مدل های انتخاباتی بود که اصولگرایان در طی حرکت های سیاسی داشتند چراکه پیروزی در شورای دوم و مجلس هفتم محصول حرکت براساس همین مدل بود.

وی تاکید کرد: اما آن چیزی که برای ما مهم است اینکه بتوانیم اشکالات در مدل های گذشته را رفع کنیم به هیچ وجه نمی توانیم بگویم آن مدل کامل و تمام بود، اگر بود نباید دچار افت میشد اما با این حال مدل موفقی بود و من فکر می کنم با رفع اشکالات که در آن وجود داشت می تواند به عنوان یک مدل پویا، موثر، وحدت بخش و ظرفیت افزا در جریان اصولگرا عمل کند

نوع مطلب : بهتربشناسیم(سیاسی)، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
یکشنبه 12 مهر 1394
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات