۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
حبیب آقاجری مطرح کرد؛

دست دادن ظریف و اوباما “دیپلماسی اتفاقی” برای عادی کردن روابط با دشمن است / ظریف باید جوابگوی کار خود باشد / بندهایی از برجام واقعاً جای نگرانی دارد

آقاجری

نماینده مردم امیدیه و بندر ماهشهر در مجلس معتقد است نمایندگان باید طرحی را دنبال کنند که خلاء های برجام را جبران کند و با یک طرح دو فوریتی دولت را موظف به رعایت موضوعاتی کند که باعث نگرانی در برجام شده است.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اصولگرایان ، حبیب آقاجری، نماینده یکی از گسترده‌ترین حوزه‌های انتخابیه جنوب کشور است. مرد ۶۲ ساله متولد بندر ماهشهر که وکالت مردم زادگاهش و شهرهای امیدیه و هندیجان در مجلس نهم را بر عهده دارد. این نماینده اصولگرای مجلس درگفتگوباسایت «نماینده»از دغدغه‌هایش در حوزه انتخابیه و مسائل روز سیاسی کشور سخن گفته است . وی معتقد است رسیدگی به همه کارهای مردم شهرهایی وسیع و با جمعیت زیاد مانند حوزه انتخابیه وی از عهده یک نفر برنمی‌آید و مجلس می‌بایست تعداد نمایندگان این حوزه را افزایش دهد. وی نسبت به عملکرد دولت در خصوص فاجعه منا انتقاداتی داشت. آقاجری با اینکه عضو کمیسیون برجام نیست، اما در اغلب جلسات این کمیسیون شرکت کرده و درباره دلیل این کارش معتقد است برای رسیدن به تصمیم درست باید شخصاً نظرات کارشناسان را بشنود.

آنچه در ادامه می‌خوانید، مشروح گفتگوی سایت «نماینده» با حبیب آقاجری نماینده مردم امیدیه، بندر ماهشهر و هندیجان و عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی است:

نماینده: تحلیل شما از نحوه و کیفیت بررسی برجام در کمیسیون ویژه چیست؟

اعضای کمیسیون برجام منتخب خودِ نمایندگان مجلس هستند. ترکیب اعضای کمیسیون هم یکدست نیست، از اصولگرایان، رهروان و حتی اصلاح طلبان در این کمیسیون عضویت دارند. اعتقاد دارم که بحث هسته ای موضوعی ملی است، در کمیسیون برجام هم شاهد هستیم که تلاش اعضا بر این بود که بر اساس رهنمودهای مقام معظم رهبری و منافع نظام و مردم کار را دنبال کنند. من معتقدم روند انجام بررسی خوب است. آقای زاکانی بعنوان رئیس و سایر اعضا تلاش خوبی می کنند انشاالله که خروجی خوبی داشته باشند.

بنده البته عضو کمیسیون برجام نیستم اما در جلسات شرکت می کنم تا از نظرات افراد استفاده کنم. دوشنبه نیز با تعدادی از اعضا از فردو دیدن داشتیم. از دیدگاه من بندهایی از برجام واقعا جای نگرانی دارد.

نماینده: درمورد طرح دوفوریت هسته ای که گفته شده همراه با گزارش برجام به مجلس خواهد آمد اطلاعاتی دارید؟

نمایندگان مختلفی طرح هایی را ارائه کرده بودند. قرار است گزارش کمیسیون برجام به صحن بیاید و یک طرح دو فوریتی هم داده شود. تلاشها بر این است که طوری عمل شود که یک طرح به صحن بیاید منتها اختلاف نظرهایی وجود دارد، رایزنی هایی هم برای کنار گذاشتن اختلاف ها انجام می شود تا نهایتا یک طرح ارائه شود.

به نظر بنده آنچه برای ما ملاک است خطوط قرمز است، باید طرحی را دنبال کنیم که خطوط قرمز مشخص شده توسط رهبری در آن رعایت شود. این خطوط قرمز هم براساس منافع جمهوری اسلامی و مردم ترسیم شده است. در این بحث ها، موضوعات مختلفی از قبیل هسته ای، تحریم ها، دفاعی، تحقیق و توسعه و … است. هرجایی دیدیدم که با خطوط قرمز همخوانی ندارد نسبت به آن حتما نظر اصلاحی خواهیم داشت. طرحی که می آید مستقل از برجام است، این طرحی که دنبال می کنیم (از دیدگاه بنده) این است که خلاء های برجام را جبران کند و با یک طرح دو فوریتی دولت را موظف به رعایت موضوعاتی کند که باعث نگرانی در برجام شده است. در رابطه با خود برجام درصورتی امکان رد یا تصویب وجودداشت که دولت لایحه ارائه می کرد، چون دولت لایحه ارائه نکرده است روال اینگونه نخواهد بود.

نماینده: سوال بعدی ما در رابطه با حوزه انتخابیه شماست، در کمیسیون شوراها اقدامی در خصوص افزودن یک نماینده به حوزه انتخابیه جنابعالی صورت گرفته است؟

حبیب آقاجری، نماینده مردم استان خوزستان در حاشیه بازدید از سایت «نماینده»حوزه انتخابیه بنده شامل سه شهرستان بندرماهشهر، امیدیه و هندیجان و شهرهای بزرگی مثل شهرهای بندر امام، چمران، جایزان و زهره می شود. به عنوان مثال شهر بندر امام حدود ۷۵هزار نفر جمعیت دارد، یا شهر چمران بیش از ۴۰هزار نفر جمعیت دارد و سایر شهرها هم به همین صورت است. لذا حوزه ای است که هم از نظر جمعیت، وسعت و هم از نظر شرکت های موجود در آن جا تنوع وجود دارد. به یک روایت ۲۱ شرکت پتروشیمی آنجا وجود دارد، ۲۱ مجتمع پتروشیمی که در برخی استانها یکی از این شرکت ها وجود ندارد. ۳ بندر در این حوزه انتخابیه وجود دارد؛ بندر ماهشهر، امام و هندیجان. دو اداره کل بندر و گمرک دارد. علاوه بر این دو منطقه نفت و گاز امیدیه و آقاجری و میانکوه را داریم. در بحث کشاورزی سه رودخانه در این حوزه قرار دارد؛ رودخانه مارون، جراحی و زهره. مسائل شیلات و بندر و آبزیان و … هم وجود دارد که هرکدام مصائب و مشکلات خاص خود را دارند. جمعیت این حوزه انتخابیه هم حدود ۴۵۰ هزار نفر است که تنها یک نماینده در مجلس شورای اسلامی دارند. با این تفاسیر یک شهری را در نزدیکی حوزه انتخابیه ما درنظر بگیرید که تنها یک شهرستان دارد و یک نماینده دارد. نهایتا این نماینده با مسئولین ادارات آن شهرستان ارتباط داشته باشد. ولی مواردی که من ذکر کردم غیر از مسئولین ادارات شهرستان ها بود، سه شهرستان است با سه مجموعه اداری. ماهشهر به تنهایی جمعیتی بالغ بر ۳۱۰ هزار نفر دارد. مشاهده می کنید که یک حوزه بسیار وسیع با تنوع موضوعات و هم مسائل کارگری، نفت و گاز و پتروشیمی، دریا و بندر و شیلات، کشاورزی و خدمات و غیره. از نظر راه های ارتباطی هم دریایی، جاده ای، هوایی و ریلی داریم. تمامی این موضوعات وجود دارد با یک نماینده. سال ۹۳ بحث اضافه کردن نماینده به مجموعه نمایندگان فعلی در کمیسیون شوراها مطرح بود. ما در آن زمان خیلی پیگیری کردیم که دو حوزه باشیم. مثلا ماهشهر و بندر امام و چمران که تقریبا از نظر جغرافیایی به هم چسبیده هستند یک حوزه باشد و هندیجان و امیدیه و یک شهر دیگر یک حوزه شود. متاسفانه این طرح انجام نشد، کاری که در عمل انجام شد این بودکه هفتکل را از حوزه انتخابیه مسجدسلیمان و باغ ملک را از حوزه انتخابیه ایذه جدا کردند و یک نماینده را برای این حوزه انتخابیه جدید در نظر گرفتند. حداقل این تلاش شد که طرح با فوریت تصویب نشود تا در این مجلس بررسی نشود. اعتقاد من بر این است که در موضوع حوزه های انتخابیه و تعداد نمایندگان کار اساسی و اصولی انجام شود. مثلا در حوزه انتخابیه ای که یک شهرستان با یک شهر است در حالی چندین نماینده دارد که جمعیتی بیشتر از ۲۷۰ هزار نفر ندارد. وقتی اعتراض می شود می گویند چون این از قبل بوده نمی شود تعدادش را کم کرد. واقعا این موضوع قابل قبول نیست. لذا اعتقاد من بر این است که یک بررسی کامل و بر اساس شاخص های عدالت محور باید دنبال شود.

نماینده: اساسنامه شرکت نفت در چه مرحله ای است و کی اجرایی میشود؟

اساسنامه شرکت نفت در کمیسیون در حال سیر مراحل تصویب است. در جلسه قبل کمیسیون هم همین موضوع بررسی شد. صحن هم اینطور تصویب کرد که کمیسیون اساسنامه را تصویب کند و نیازی به ارائه به صحن نخواهد بود. احتمالا در جلسه آینده اساسنامه تصویب شود.

نماینده: دست دادن آقای ظریف و اوباما که گفته می شود اتفاقی بوده حاشیه هایی ایجاد کرده است. در صحن علنی هم واکنشهایی بهمراه داشت. نظر شما چیست؟

این حرکت کاملا محکوم است و کار اشتباهی است. برای ما فرمایشات آقا از نظر اعتقادی حجت است، از نظر قانونی سیاست های کلی نظام را شخص رهبری مشخص می کنند، حداقل در این مقطع که دقیقا فرمایشات آقا مشخص است و همه ملت ایران سخنان رهبری را در این چند روز اخیر شنیدند، اینکه با اوباما دست بدهند هیچ معنایی ندارد. من بعنوان یک نماینده به وظیفه خود عمل خواهم کرد شاید در قالب سوال یا حتی ممکن است اقدام دیگری صورت بگیرد. باید با این چنین اقداماتی بصورت جدی برخورد شود، ‌اینکه گفته می شود بصورت اتفاقی بوده من اصلا اعتقاد ندارم. بصورت اتفاقی تماس تلفنی انجام می گیرد قدم زدن با کری هم اتفاقی، این دست دادن اخیر هم که اتفاقی. به نظر من این “دیپلماسی اتفاقی” در رابطه با عادی کردن روابط با دشمن سرسخت نظام و انقلاب است. از نظر ما آمریکا دشمن است و تا زمانی که خوی استکباری دارد این دشمنی پابرجاست. امام فرمودند: آمریکا شیطان بزرگ است و اینکه رابطه ما با آمریکا رابطه گرگ و میش است. بنابراین کار آقای ظریف صددرصد اشتباه و محکوم است و ایشان باید جوابگوی کار خود باشند.

حبیب آقاجری، نماینده مردم استان خوزستان در حاشیه بازدید از سایت «نماینده»نماینده: چندین سال است که به خاطر گرد غبار، حال جنوب خوب نیست. مسئولین دولتی معمولا بیان می کنند که اقدامات نتایج کوتاه مدت ندارد و در درازمدت نتیجه میدهد. آیا کار اساسی که در درازمدت نتیجه بدهد انجام شده؟

متاسفانه هیچ کاری صورت نگرفته و فقط حرف زده می شود. گرد و غبار خوزستان دو منشا دارد؛ یکی داخلی و یکی خارجی. در حوزه منشا داخلی که راحتر می توان برای آن اقدامی انجام داد، هیچ کاری انجام نشده است. یکی از کانون های اصلی که منشا گردوغبار است در حوزه انتخابیه من است، جایی بین ماهشهر و هندیجان و امیدیه. جغرافیای خوزستان طوری است که قسمت های مختلف آن از حور و تالاب تشکیل شده است. حور و تالاب دو نوع هستند، بعضی فصلی اند و بعضی دائمی. حور یا تالاب شادگان و حورالعظیم دائمی هستند. حورهای فصلی مثل حور ماهشهر و حور هندیجان. حور فصلی اینطور بود که زمانی که رودخانه ها طغیان می کرد آن منطقه را آب می گرفت. این آب حاصل از سیلاب باعث بوجود آمدن پوشش گیاهی و مرتع در آن قسمت می شد. سدهای احداث شده و خشکسالی ها باعث شده رودخانه ها طغیانی نداشته باشند و حورها بی آب شوند و پوشش گیاهی خود را از دست بدهند. در این مناطق با کمترین بادی که وزیدن بگیرد گردوخاک بلند می شود. بخش دیگر در حورهای دائمی است که به دلیل نادیده گرفتن سهم آب این حورها، حداقل دو سوم این حورها خشک شده اند و مجددا به مساحت بیابان ها اضافه شده است که موجب برخاستن گردوخاک می شود. راه حل این است که حورهای دائمی و فصلی سهم آب خود را داشته باشند. هیچ کاری در این زمینه انجام نشده است. حتی درختکاری یا مالچ پاشی هم انجام نشده است. میزان بارش هم کم شده است که خودِ نبود رطوبت هم باعث کاهش بارش می شود. تا زمانی که اقدامی انجام ندهیم با این مشکل گردوغبار مواجهه خواهیم بود.

نماینده: اقدامات و تلاشهای دولت در حوادث عربستان کافی و قانع کننده بود؟

عربستان کشوری نیست که برای ما عددی بحساب بیاید. اما سیاست خارجی ما در رابطه با عربستان طوری بوده که الان حتی حاضر نشده وزیر خارجه ما مذاکره در حد تلفنی با وزیر خارجه عربستان داشته باشد. این ضعف دیپلماسی ما را می رساند. نکته دیگر اینکه زمانی که این اتفاق افتاد رئیس جمهور در مسافرت بودند، ما انتظار داشتیم که رئیس جمهور سفر را ناتمام بگذارد و خود مسئولیت این کار را بعهده بگیرد. انتظار است که دولت بسیار جدی تر از این با عربستان برخورد کند. باید هرچه زودتر افرادی که شناسایی نشده اند تعیین تکلیف شوند و حق و حقوقشان مشخص شود. باید این دو شهر زیارتی از طریق کنفرانس اسلامی مدیریت بشوند نه از طریق حکام عربستان که جز آدمکشی و نوکری آمریکا و سرسپردگی به استکبار کار دیگری انجام نمی دهند.

نماینده: راه جلوگیری از کارشکنی های عربستان چیست؟

من معتقدم اگر ما از موضع اقتدار و عزت عمل کنیم بسیاری از این اتفاقات که پیش آمده تکرار نخواهد شد.

نوع مطلب : بهتربشناسیم(سیاسی)، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شنبه 11 مهر 1394
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic