۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
قربانیان منا بازگشتند؛

خبرنامه دانشجویان ایران: پیکرهای قربانیان فاجعه عمدی منا به ایران بازگشت. در طول این مدت ضعف دستگاه دیپلماسی، قصور روحانی و ظریف و غلط اتفاقی در نیویورک بر آلام خانواده های ایرانی اضافه کرد. نشستن ظریف پای امیر کویت برای وقت گرفتن از وزیر خارجه سعودی هم جواب نداد. دولت آنقدر ضعیف بود که نتواند کاری کند و حالا عذرخواهی سعودی تنها به فاصله چند ساعت از واکنش رهبر انقلاب مبنی بر برخورد «سخت و خشن» ایران اتفاق افتاده است. قربانیان منا بازگشتند و دولت ضعیف هنوز همان رویکرد را در دیپلماسی پیش گرفته است. همان رویکرد ضعیف!

به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ "عکس العمل ما به عربستان خشن و سخت خواهد بود". جمله ای انقلابی از مقام معظم رهبری که سیاست رسمی جمهوری اسلامی ایران را پیرامون قتل عام حزن انگیز منا منتقل کرد. جمله ای که بلافاصله واکنش های بین المللی در پی داشت. اولین واکنش را میتوان پیام تسلیت پادشاه عربستان به مقام معظم رهبری دانست که از نظر کارشناسان غیر قابل پیش بینی بود. خبرگزاری فرانسه در تیتر خبر خود در خصوص سخنرانی مقام معظم رهبری نوشت: ایران هشدار داد در صورتیکه عربستان از بازگرداندن جان باختگان ایرانی خودداری کند، با واکنش سختی مواجه خواهد شد.

 

 خبرگزاری رویترز نیز که ابتدا با انتشار یک خبر فوری و در ادامه با ۲ بار به روز رسانی فرمایشات رهبر انقلاب تلاش کرد تا از رقبای غربی خود در پوشش اخبار مهم و پرطرفدار عقب نیفتد، محکومیت فاجعه هولناک منا و ضرورت بازگشت فوری متوفیان به ایران را در تیتر این خبر قرار داد.

ABC NEWS، بخشی از خبر خود را به هشدار مقام معظم رهبری به عربستان در خصوص اتخاذ تدابیر فوری و عاجل در راستای بازگشت پیکر جانباختگان ایرانی اختصاص داده است که در روز عید سعید قربان، قربانی سوء مدیریت و بی کفایتی عربستان در اداه امور حج ابراهیمی شده اند.

رهبر انقلاب

خبرگزاری شینهوا روایت خود از سخنان صریح رهبر معظم انقلاب را اینگونه منتشر نمود: آیت الله خامنه ای امروز چهارشنبه بی تحرکی مقامات عربستان سعودی در ارتباط با کمک به مجروحین فاجعه غمبار منا را مورد انتقاد قرار داده و هشدار داد که عربستان به وظایف و تعهدات خود در قبال زخمی های حادثه در مراسم حج عمل نکرده است.

این واکنش ها در کنار عقب نشینی سریع مسئولان سعودی در شناسایی و انتقال پیکر مطهر هموطنان عزیز به کشور بیانگر تاثیرگذاری عمیق این سخن انقلابی است. سخنانی که تمام مرزهای تصنعی دیپلماسی را شکست و ثابت کرد انقلابی بودن در دفاع از حیثیت ملی کشور منافع بییشتری دارد تا التماس برای دیدارهای بی حاصل با دشمن.

ملک سلمان

این اقدام را باید مقابله با جریانی دانست که در دوسال گذشته در دستگاه دیپلماسی کشور گفتمان ذلت را نهادینه کرده است. گفتمانی که اوج آن زانو زدن وزیر امور خارجه کشور در مقابل پادشاه کشور حاشیه ای خلیج فارس برای گرفتن ویزا برای سفر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عربستان بود. در کنار این عمل ذلیلانه باید تکبر وزیر خارجه عربستان در مقابل تیم دیپلماسی ایران و تهمت های بی پایان وی علیه ایران را نیز یاداوری کرد. تکبری که اولین نشانه آن بی پاسخ گذاشتن پیام تبریک ظریف برای او بود.

به نظر میرسد ضعف دستگاه دیپلماسی کشور در مقابله با کشوری که دشمنی خود با ایران را رسما اعلام میکند ناشی از نوع نگاه آنان به عرصه بین المللی است. نگاهی که دست دادن با شیطان را افتخار میداند اما توان مقابله با نوکر شیطان را ندارد و آنقدر اقتدار جمهوری اسلامی را زیر سوال برده است که حاکم جزیره بحرین هم کاردار سفارت ایران را اخراج می کند و ظریف و یارانش کاری از پیش نمی برند.

زانو زدم ظریف مقابل امیر کویت

اگر آن زمان که آمریکا اجازه ورود نماینده ایران در سازمان ملل را به خاکش نداد و دولت با انفعال کامل و بدون هیچ واکنشی نماینده خود را تغییر داد، ایستادگی می کرد یا زمانی که کشتی های حامل کمک ایران به یمن تنها با تماس کری با وزیر خارجه مان سر از جیبوتی در آورد؛ یا در مقابل تهدید جنگنده های عربستانی به هواپیماهای حامل کمک های انسانی به یمن واکنشی درخور نشان می دادیم، شاید امروز مجبور نبودیم در مقابل دولت سفاک عربستان کاسه چه کنم چه کنم دست بگیریم و خبر احضار چند باره کاردار سفارت عربستان را به عنوان تنها دستاورد دیپلماسی فعال بشنویم.

ملک سلمان پس از به قدرت رسیدن در عربستان علنا مواضع تندی علیه ایران اتخاذ می کرد؛ به عبارتی عربستانی که در دوره های گذشته با سیاست محافظه کارانه و پشت پرده خباثت هایی را علیه ایران صورت می داد، در زمان حاکمیت سلمان آشکارا موضوعات اختلافی را مطرح می کرد. سلمان در نشست کشورهای حاشیه خلیج فارس که چند ماه گذشته برگزار شده بود در اشاره ای مستقیم به ایران، از ضرورت مقابله با تهدیدی سخن گفت که «قصد توسعه کنترل و نفوذ و هژمونی خود را دارد» که این امنیت منطقه را تهدید می کند.

ملک سلمان

نگاه مطلوب بی شک همین رویکردی است که از سوی رهبر انقلاب اتخاذ شد و سعودی ها را مجبور به عذرخواهی کرد. آیت الله جوادی آملی هفته گذشته در این باره گفت: بیانات مقام معظم رهبری مسیر حادثه را دگرگون ساخت و حکام سعودی را مجبور به تسلیت گفتن کرد و آنها را متعهد ساخت تا همه جانباختگان را شناسایی کند، امیدوارم این قدرت الهی همچنان تداوم داشته باشد.

چندتن از نمایندگان مجلس نیزبا انتقاد از ضعف دیپلماسی به «غلط اتفاقی» ظریف در نیویورک واکنش نشان دادند.

پر واضح است که دستگاه دیپلماسی دولت یازدهم باید تغییراتی را در شیوه تعامل مقتدارنه(!) خود با کشورهای دنیا اتخاذ کند و فاجعه منا نیز ضرورت این تغییر را بیش از پیش نمایان می کند.

نوع مطلب : بهتربشناسیم(سیاسی)، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شنبه 11 مهر 1394
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic