۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
همایش بانوی قرآنی به مناسبت سالروز میلاد حضرت مریم سلام‌الله‌علیها برگزار شد؛
هیچ پیغمبری بد دیگری را نمی‌گوید، ادیان مکمل یکدیگرند/ بهترین زنان هم نمی‌دانند زنان چه منزلتی نزد خدا دارند
مادر مریم، زن را نشناخته بود؛ کسی که خدا را به خوبی شناخته است، در شناخت زن می‌ماند. چراکه گفته زن به درد هدیه‌کردن به بیت خدا نمی‌خورد. درصورتی‌که اصل تقوی و پاکی است و در این مورد زن و مرد تفاوتی ندارند.

همایش بانوی قرآنی به مناسبت سالروز میلاد حضرت مریم سلام‌الله‌علیها برگزار شد؛

خبرنامه دانشجویان ایران: آیت الله حاثری شیرازی: بهترین زنان هم، گاه نمی‌دانند زنان چه قدر و منزلتی دارند؛ نمونه این مسئله را در جریان ولادت مریم سلام‌الله‌علیها می‌بینیم.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ 17 شهریورماه، مصادف با 8 سپتامبر، سالروز میلاد حضرت مریم سلام‌الله‌علیها است. به همین مناسبت همایش بانوی قرآنی؛ مریم سلام‌الله‌علیها به همت کانون فرهنگی بانو مجتهده امین و همکاری کانون ادیان توحیدی و با حضور آیت‌الله حائری‌شیرازی، آیت‌الله قائم‌مقامی و اسقف رمزی‌گرمو؛ اسقف اعظم کلیسای آشوری، کلدانی، کاتولیک ایران و تنی چند از زنان مسلمان و غیرمسلمان در فرهنگ‌سرای امام خمینی(ره) برگزار شد.

آیت الله حائری شیرازی گفت: مادر مریم، زن را نشناخته بود؛ کسی که خدا را به خوبی شناخته است، در شناخت زن می‌ماند. چراکه گفته زن به درد هدیه‌کردن به بیت خدا نمی‌خورد. درصورتی‌که اصل تقوی و پاکی است و در این مورد زن و مرد تفاوتی ندارند. این‌جاست که خدا می‌گوید او را پذیرفته است و این پذیرش نیکویی است؛ «فَتَقَبَّلَهَا رَبُّهَا بِقَبُولٍ حَسَنٍ». 

گاه بهترین زنان هم نمی‌دانند زنان چه منزلتی نزد خدا دارند

در ابتدای نشست آیت‌الله حائری شیرازی به ایراد سخن پرداخت و گفت: این روز فرصت است برای شناسایی انسان و زنان و مردان و جهان، برای شناسایی راه انتخاب برتر و بهتر و خصوصاً فرصت مناسب و مغتنمی است برای این‌که طائفه زنان به مقام خود نزد خداوند پی ببرد. بهترین زنان هم، گاه نمی‌دانند زنان چه قدر و منزلتی دارند؛ نمونه این مسئله را در جریان ولادت مریم سلام‌الله‌علیها می‌بینیم.

"می‌خواهم به عنوان یک قدیس عمر خود را صرف تربیت مردم و نگهداری خانه خدا کند"

او با اشاره به آیه «إِذْ قَالَتِ امْرَأَةُ عِمْرَانَ رَبِّ إِنِّی نَذَرْتُ لَکَ مَا فِی بَطْنِی مُحَرَّراً فَتَقَبَّلْ مِنِّی إِنَّکَ أَنْتَ السَّمِیعُ الْعَلِیمُ» ادامه داد: مادر مریم در زمان بارداری با خدا عهد و پیمان بست و نذر کرد که این کودک به خدا واگذار کند. «محرر»، یعنی من دیگر تکلیفی از او نمی‌خواهم و آن‌چه همه مادران از فرزندان خود توقع دارند که عصای پیری من باشد و مرا تکفل کند و...، توقع ندارم، بلکه می‌خواهم به عنوان یک قدیس، عمر خود را صرف تربیت مردم و نگهداری خانه خدا کند. او رو به خدا کرده و می‌گوید: خداوندا این نذر مرا قبول کن و اگر کمبودی دارد به بزرگواری خود از من بپذیر؛ «فَتَقَبَّلْ مِنِّی». این تواضع و ادب است.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: وقتی مادر مریم، بار خود را بر زمین گذاشت و دید دختر است، گفت خدایا، دختر زاییدم؛ «فَلَمَّا وَضَعَتْهَا قَالَتْ رَبِّ إِنِّی وَضَعْتُهَا أُنثَى.» این در حالی است که خدایی که او را در رحم پرورده، بهتر می‌داند که دختر است؛ «وَاللّهُ أَعْلَمُ بِمَا وَضَعَتْ»، مادر او حالا فهمیده است و می‌گوید: پسر مثل دختر نیست؛ مرد مثل زن نیست؛ من آن زمان که او را نذر کردم، فکر می‌کردم پسر باشد. پسر را می‌توان نذر کرد، می‌تواند عهده‌دار خانه تو شود، اما زن را باید چند نفر مراقبت و کنترل کنند؛ «وَلَیْسَ الذَّکَرُ کَالأُنثَى».

"من او و ذریه‌اش را به تو می‌سپارم که شیطان در آن‌ها تصرف نکند"

حائری‌شیرازی با اشاره به ادامه این آیه شریفه، اظهار داشت: مادر مریم می‌گوید: نام او را مریم گذاشتم «وَإِنِّی سَمَّیْتُهَا مَرْیَمَ» و ازآن‌جاکه هنر او این است که ذریه داشته باشد، من او و ذریه‌اش را به تو می‌سپارم که شیطان در آن‌ها تصرف نکند و تو آن‌ها را حفظ کنی «وِإِنِّی أُعِیذُهَا بِکَ وَذُرِّیَّتَهَا مِنَ الشَّیْطَانِ الرَّجِیمِ».

مادر مریم؛ کسی که خدا را به خوبی شناخته است، در شناخت زن می‌ماند

او با بیان این‌که گاه زنان نیز جایگاه خود را نمی‌شناسند، گفت: اینجاست که خدا می‌گوید مادر مریم، زن را نشناخته بود؛ کسی که خدا را به خوبی شناخته است، در شناخت زن می‌ماند. چراکه گفته زن به درد هدیه‌کردن به بیت خدا نمی‌خورد. درصورتی‌که اصل تقوی و پاکی است و در این مورد زن و مرد تفاوتی ندارند. این‌جاست که خدا می‌گوید او را پذیرفته است و این پذیرش نیکویی است؛ «فَتَقَبَّلَهَا رَبُّهَا بِقَبُولٍ حَسَنٍ». خداوند می‌گوید وقتی ما چیزی را قبول کردیم، توسعه‌اش می‌دهیم؛ نبات یعنی رویش. خدا می‌گوید که مراتب کمال را در او به عرصه رساندیم، از مراتب مختلف عبورش دادیم و سیر تکاملش را پیش بردیم؛ «وَأَنبَتَهَا نَبَاتًا حَسَنًا.»

عضو مجلس خبرگان رهبری داستان زندگی حضرت مریم را ادامه داد و گفت: مریم را به خانه خدا بردند. طبیعتاً متولیان آن‌جا باید تربیت او را به عهده بگیرند. برای این کار همه داوطلب بودند. قرعه کشیدند و زکریا کفیل مریم شد؛ «وَکَفَّلَهَا زَکَرِیَّا». مرم در آن جایگاه برای خود حجره‌ای داشت و محرابی؛ هر وقت زکریا وارد می‌شد، می‌دید رزقی آن‌جاست؛ «کُلَّمَا دَخَلَ عَلَیْهَا زَکَرِیَّا الْمِحْرَابَ وَجَدَ عِندَهَا رِزْقاً». گفت از کجا آوردی؛ «قَالَ یَا مَرْیَمُ أَنَّى لَکِ هَذَا»؟ گفت خدا فرستاده و خدا به هرکه بخواهد بی‌حساب روزی می‌دهد؛ «قَالَتْ هُوَ مِنْ عِندِ اللّهِ إنَّ اللّهَ یَرْزُقُ مَن یَشَاء بِغَیْرِ حِسَابٍ». زکریا وقتی دید بچه این‌طور عزیز می‌شود، دلش خواست و هوای بچه کرد و به خدا گفت: من وارثی ندارم، به من هم وارثی بده! «هُنَالِکَ دَعَا زَکَرِیَّا رَبَّهُ قَالَ رَبِّ هَبْ لِی مِن لَّدُنْکَ ذُرِّیَّةً طَیِّبَةً إِنَّکَ سَمِیعُ الدُّعَاء.» و خدا یحیی را به زکریا داد؛ «أَنَّ اللّهَ یُبَشِّرُکَ بِیَحْیَـى مُصَدِّقًا بِکَلِمَةٍ مِّنَ اللّهِ». یحیی به معنای بشارت‌دهنده است؛ به کلمه‌ای از جانب خداوند، به عیسی بن مریم، روح الله.

هیچ پیغمبری بد دیگری را نمی‌گوید، ادیان مکمل یکدیگرند

حائری‌شیرازی در پایان اظهار داشت: دین الهی این است. هیچ پیغمبری بد دیگری را نمی‌گوید. ادیان رسمشان این نیست؛ ادیان مکمل یکدیگرند. این‌گونه است که عیسی، در انجیل‌های مختلف می‌گوید فکر نکنید من آمدم تورات را نسخ کنم، من آمدم تا آن را تکمیل کنم. اگر در تورات آمده زناکار مستوجب مجازات است، من می‌گویم اگر نگاه بد کردی، در دل زناکردی و مستوجب مجازات هستی. دیگر پیامبران عالم بیرونی را دیدند و من درون را؛ آن‌ها عالم مُلک را می‌بینند من ملکوت؛ من بازکننده دروازه ملکوتم. عالم مُلک، عالم ظاهر است و عالم ملکوت یعنی حقیقت، پاکی، طهارت درونی و... که بسیار وسیع‌تر از عالم ملک است.

"اینک، باکره حامله شد!"

به گزارش مهرخانه، در ادامه اسقف رمزی‌گرمو به نقل‌قول‌های وارده در اناجیل در مورد حضرت مریم سلام‌الله‌علیها اشاره کرد و گفت: در کتاب اشعیای نبی که 7 قرن قبل از میلاد می‌زیسته، آمده است: «اینک، باکره حامله شد؛ پسری خواهد زایید و نام او را امانوئل خواهد گذاشت.»

اسقف اعظم کلیسای آشوری، کلدانی، کاتولیک ایران با اشاره به کتاب دیگری قبل از اشعیای نبی اظهار داشت: در سفر خلقت اگر نگاه کنیم، آمده است که خدا به مار (که مظهر شرارت و بدی و شیطان است)، می‌گوید از زنی، نسلی خواهد آمد که سر تو خواهد کوبید؛ و اشارات دیگری از این دست، اما بدون ذکر نام.

در هر چهار انجیل، نام حضرت مریم آمده است

او در ادامه با اشاره به کتب جدید گفت: در هر چهار انجیل، نام حضرت مریم آمده و این نشان‌گر اینست که از دیدگاه ما، ایشان جایگاه بسیار بالا و والا دارد. انجیل لوقا می‌گوید: روزی فرشته خدا به نام جبراییل (یعنی قدرت خدا، جبروت) به مری باکره در ناصره (شهری در فلسطین) بشارت می‌دهد سلام بر تو ای مریم! ای کسی که از نعمت خدا پر هستی! آبستن خواهی شد و پسری خواهی زایید اسم او «ایشوع یسوع» است.

رمزی‌گرمو افزود: مریم با شنیدن این خبر مضطرب می‌شود؛ طبیعی است و علامت این‌که این کار امکان‌پذیر نیست. چون به فرشته گفت من باکره هستم، مردی مرا نشناخته، چگونه می‌توانم پسری را حامله باشم؟ فرشته گفت: خدا بر تو نازل خواهد شد، بنابراین کسی که از تو متولد خواهد شد، پسر خدا نامیده می‌شود. مریم گفت: اینک من کنیز خدا هستم، چنان‌چه فرمودید، برای من انجام شود.

مریم مقدس برای ما الگوی یک زن با ایمان است

اسقف اعظم کلیسای آشوری، کلدانی، کاتولیک ایران ادامه داد: به همین خاطر مریم مقدس برای ما الگوی یک زن باایمان است؛ چراکه ایمان باید در اعمال و رفتار مجسم شود و تنها به حرف و زبان نباشد. خصیصه دیگری که انجیل به مریم می‌دهد، فروتنی است. امروزه همه ما بدون استثنا در برابر وسوسه تکبر، غرور، مقام‌پرستی و قدرت‌پرستی قرار می‌گیریم.

مطابق دین مسیحیت خدا مریم را روحاً و جسماً به آسمان و نزد خود منتقل کرد

رمزی‌گرمو با اشاره به باور مسیحیان در مورد رحلت حضرت مریم اظهار داشت: طبق باور ما مسیحیان و مطابق تعالیم کلیسای مقدس، مریم مانند هر انسان، مرگ را شناخت و درگذشت، اما ما باور داریم بعد از پذیرفتن مرگ، خدا مریم را روحاً و جسماً به آسمان و نزد خود منتقل کرد؛ یعنی مریم آنقدر برای خدا عزیز و ارزشمند بود و از گناه مبرا، که شایسته بود بعد از مرگش در جلال و شکوهمندی خدا باشد.

او در پایان با اشاره به جهان امروز گفت: امروز در جهانی پر از جنگ و رنج و بدبختی زندگی می‌کنیم که برخی از این جنگ‌ها به نام دین است. باید ارزش‌های زیبای هر دو دین را نشان دهیم تا جهان ما سراسر صلح و صفا باشد.

میان انبیاء و قدیسان هیچ اختلافی نیست

در پایان نشست، آیت‌الله قائم‌مقامی ‌به جمع‌بندی مباحث پرداخت و خاطرنشان کرد: امیدواریم جهان ما هرچه زودتر به سمتی برود که موحدان عالم، کسانی که وابستگی به پیامبران دارند، اعم از مسیحی، مسلمان، یهودی و...؛ از جمله کسانی باشند که بر جهان حکومت کنند.

او با اشاره به این‌که میان انبیاء و قدیسان هیچ اختلافی نیست، ولی پیروان آن‌ها به دلایل مختلف (غلبه هوای نفس، گناه و...) از یکدیگر جدا می‌شوند، افزود: در زمان ما جریان استکباری و طاغوتی خواهان این است که میان مردم روی زمین جنگ مذهبی درگیرد؛ میان مسیحی و مسلمان، مسیحی و یهودی، شیعه و سنی و...، اما خواسته خدا و انبیاء غیر از این است.

این استاد حوزه اظهار داشت: دو مسئله وجود دارد: یکی وابستگی حقیقی ما به پیامبران و دیگری وابستگی به تصاویری که از پیامبران در مذهب ما گفته شده است. مؤمنین و اهل کتاب نیز دو دسته هستند: برخی وابستگی‌شان به خود پیامبر شدیدتر است و برخی دیگر برعکس؛ و البته شیطان هم این را می‌داند.

نوع مطلب : زن ازدیدگاه اسلام، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 19 شهریور 1394
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات