۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
سیاستمداران محجبه اروپا در گفتگو با مشرق:
به بهانه حضور سیاسی زنان مسلمان محجبه در اروپا با "ماهینور اوزدمیر" از بلژیک و "آنا استامو" به گفتگو نشستیم. این دو سیاستمدار اروپایی از نقش حجاب در فعالیت های سیاسی و اسلام هراسی در اروپا سخن می‌گویند.
 

گروه بین‌الملل مشرق- چند وقت پیش بود که انتشار یک مطلب در اینستاگرام "الهام چرخنده" بازتاب زیادی را در رسانه‌های اجتماعی و حتی رسانه‌های رسمی آنلاین به دنبال داشت. الهام چرخنده، بازیگر سینما و تلویزیون که مدتی پیش حجاب چادر را برای خود برگزید و با حاشیه‌سازی‌های انحصارطلبان عرصه هنر مواجه شد، با انتشار تصویری از ماهینور، نماینده محجبه و مسلمان بلژیکی در صفحه اینستاگرام خود، پیروزی اولین زن محجبه را در انتخابات پارلمانی این کشور به وی تبریک گفت.

نماینده محجبه بلژیک
تصویری که الهام چرخنده در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد
و پیروزی
"ماهینور اوزدمیر" را در انتخابات پارلمانی بلژیک تبریک گفت

انتشار این دل‌نوشته، ما را بر آن داشت تا با این خانم محجبه بلژیکی تماس بگیریم و علاوه بر انتقال پیام یک زن محجبه ایرانی به وی، با او و فعالیت‌هایش بیش‌تر آشنا شویم. وقتی پیام خانم چرخنده را برای "ماهینور اوزدمیر" ترجمه کردیم، این‌گونه واکنش نشان داد: "من از خواندن پیام خانم چرخنده بسیار خوشحال شدم. ما هیچ‌گاه هم‌دیگر را ملاقات نکرده‌ایم، اما به لطف حجاب، پیوندی میان ما برقرار شده که نه زبان‌های متفاوت ما و نه فاصله جغرافیایی‌مان در آن خللی وارد نکرده است. زنان محجبه باید در مورد حجاب خود رساتر صحبت کنند و درباره معنای حجاب در دین ما و لزوم مجاز بودن مسلمانان به داشتن حجاب در غرب موضع بگیرند."

خبرنگار مشرق به بهانه حضور سیاسی زنان مسلمان محجبه در اروپا اقدام به گفتگو با "ماهینور اوزدمیر" از بلژیک و "آنا استامو" از یونان کرده است.

"ماهینور اوزدمیر" پیامی ویژه برای زنان محجبه دارد. او خطاب به زنان مسلمان می‌گوید: "حجاب، پیمانی میان شما و خداست و هیچ‌کس اجازه ندارد به این مسئله بی‌احترامی کند. بگذارید مردم نظر خود درباره شما را بر اساس اعمالتان شکل دهند، نه این‌که آیا حجاب دارید یا نه."

ماهینور هم‌چنین صحبتی خطاب به زنانی که تصور می‌کنند حجاب مانعی برای موفقیت آن‌هاست دارد و این‌گونه می‌گوید: "آیا حیف نیست که رؤیاهای خود را رها کنید به خاطر این‌که فکر می‌کنید اگر حجاب داشته باشید دیگر نمی‌توانید مفید باشید؟ من تا به حال به دلیل حجاب داشتنم در بلژیک مشکلات زیادی داشته‌ام، اما دلیلش این بوده که مردمِ این کشور نمی‌دانند حجاب من نشانه چیست. با این حال، باز هم این‌ها دلیل نمی‌شود که من انگیزه‌ام را از دست بدهم یا حجابم را کنار بگذارم. تا جایی که به من مربوط است، باید عزم و اراده و باور قوی درون خودتان داشته باشید تا بتوانید با افتخار به عنوان یک زن مسلمان و موفق زندگی کنید."

"ماهینور اوزدمیر" سال 1982 در بروکسل پایتخت بلژیک متولد شد. علاقه وی به سیاست در سن خیلی پایینی آغاز شد. وی که اصلیت ترکیه‌ای دارد، از همان دوران نوجوانی درباره موضوعاتی نظیر فقر، بی‌کاری و مشکلات مهاجران دغدغه داشت. همین حساسیت ذاتی، نقش بزرگی در تصمیم وی برای انتخاب سیاست به عنوان حوزه مطالعاتی او بود. اوزدمیر در دانشگاه بروکسل، سیاست را دنبال کرد و به سرعت متوجه شد که باید در همین حوزه به کار بپردازد. وی ازدواج کرده است و فرزند دوم ماهینور نیز همین چند روز قبل به دنیا آمد.

نماینده محجبه بلژیک
ماهینور اوزدمیر در انتخابات پارلمان بلژیک به
پیروزی رسید و اولین زن محجبه مجلس این کشور به حساب می آید

ماهینور بر خلاف بسیاری از سیاستمداران و فعالان حقوق زنان در سراسر جهان (که عده‌ای از آن‌ها هم در کشور خود ما حضور دارند) معتقد است که ازدواج و مادر شدن اتفاقاتی کاملاً مثبت در زندگی و کارش بوده است. او می‌گوید: "من 5 سال است که ازدواج کرده‌ام و یک پسر دو ساله به نام یوسف دارم. فرزند دوم من هم به تازگی به دنیا آمده است. ازدواج و داشتن فرزند قطعاً یک منبع بی‌پایانِ قدرت در دنیای سیاست است. وقتی افرادی را در کنارتان داشته باشید که برایتان مهم باشند، متوجه می‌شوید که ساختار خانواده چه‌قدر در یک جامعه اهمیت دارد. این باعث می‌شود حساسیت بیش‌تری نسبت به رفاه شهروندان داشته باشید. درباره محیط اطراف خود آگاه‌تر و باملاحظه‌تر می‌شوید. بنابراین می‌توانم بگویم که ازدواج و مادر شدن، اتفاقاتی کاملاً مثبت برای من و زندگی‌ام به عنوان یک سیاستمدار بوده است."

با وجود تبلیغاتی که در غرب مبنی بر تساوی حقوق زن و مردم وجود دارد. در اروپا، جای زن در محیط کار هنوز هم محل بحث‌های زیادی است. اختلاف مزایا و دستمزد هنوز هم میان مردان و زنان وجود دارد. موضوع آزار و اذیت زنان همیشه وجود داشته و الآن هم هست. ماهینور معتقد است: "در عرصه سیاست که به طور عمده توسط مردان اداره می‌شود، همین که زن باشید به خودی خود یک چالش است. بنابراین من به عنوان یک زن، یک مسلمان و یک فرد محجبه، نماینده سه اقلیت مختلف هستم که در جامعه، مخالفان مختص به خود را دارند؛ یعنی شرایطم آسان نبود. در پارلمان، عده‌ای از نمایندگان، از من و هویتی که دارم از صمیم دل حمایت می‌کنند، اما برخی دیگر نسبت به حجاب من خصمانه‌تر برخورد می‌کنند."

سخت‌گیری‌ها تنها به این زن مسلمان جوان محدود نمی‌شود، بلکه اسلام‌هراسی به دلیل ترس مقامات غربی از رشد اسلام در اروپا و آمریکا در حال گسترش است. جمعیت مسلمانان در غرب، روز به روز در حال افزایش است و طبق نتایج تحقیقات منتشر شده مرکز "پیو"، جمعیت مسلمانان در اروپا از کم‌تر از 6 درصد در سال 2010 میلادی (43 میلیون نفر) به بیش از 10 درصد (71 میلیون نفر) تا سال 2050 خواهد رسید. مرکز "پیو" هم‌چنین پیش‌بینی کرده که تعداد مسلمانان دنیا تا سال 2070 از تعداد مسیحیان بیش‌تر شود. البته انتشار این آمار و ارقام توسط مراکز غربی می‌تواند به نوعی هشداری به سیاستمداران کشورهای اروپایی و آمریکایی باشد تا از رشد جمعیت مسلمانان غافل نشوند. "ماهینور اوزدمیر" درباره اسلام‌هراسی در غرب می‌گوید: "اسلام‌هراسی پدیده‌ای رایج در غرب است و اگر شرایط، تغییری نکند، متأسفانه جا برای بزرگ‌تر شدن هم دارد. انتقاد از اسلام و تعمیم جسورانه این انتقادها به همه مسلمانان به دلیل اعمال غیراسلامی عده‌ای محدود در خاورمیانه، مثال بارزی از عدم صداقت در دنیای آکادمیک و روشن‌فکری غرب است. هیچ دین دیگری تا این اندازه مورد کند و کاو و انتقاد قرار نگرفته است و همین باعث نگرانی من می‌شود."

نماینده محجبه بلژیک
"آنا استامو" زن محجبه مسلمان یونانی است که به
عنوان اولین نامزد محجبه انتخابات پارلمان اروپا معرفی شد

"آنا استامو" زن محجبه مسلمان یونانی است که به عنوان اولین نامزد محجبه انتخابات پارلمان اروپا معرفی شد، آنا در انتخابات گذشته پارلمان اروپا موفق به پیروزی نشد، با این حال معتقد است که حدود 20 میلیون مسلمان هم‌اکنون شهروند اروپا هستند. تصور کنید که نیمی از این افراد زن هستند و چه تعداد از آن‌ها حجاب دارند. باید در این‌باره بحث کرد. آنا معتقد است که اسلام‌هراسی در غرب در حال گسترش است و یکی از راه‌حل‌های آن این است که مسلمانان، خود را به درستی معرفی کنند. استامو می‌گوید: "مسلمانان باید خود را نشان دهند. من تمام تلاش خود را خواهم کرد تا به مردم نشان دهم مسلمانان که هستند، چه می‌کنند و چه نیازهایی دارند. اما آن‌چه از نظر من برای مقابله با اسلام‌هراسی مهم‌تر است، این است که به مسلمانان کشور خودم بیاموزم تا خودشان بیش‌تر فعال شوند. می‌خواهم آن‌ها را بیش‌تر در فعالیت‌های داوطلبانه حاضر ببینم. تا از این طریق علاوه بر کمک به حضور بیش‌تر مسلمانان و زنان محجبه در امور اجتماعی، با اسلام‌هراسی مقابله کنیم."

در بلژیک، از حدود 11 میلیون نفر جمعیت، حدود 650 هزار نفر مسلمان هستند. در بروکسل، 22 درصد از جمعیت، مسلمان هستند. به عبارت دیگر، در پایتخت اروپا، از هر 5 نفر، 1 نفر مسلمان است. آن‌چه ماهینور به عنوان عضوی از پارلمان می‌خواهد انجام بدهد این است که برای تمام شهروندان به شکل یکسان کار کند. او می‌گوید: "جامعه مسلمانان، امروزه به شکلی ناعادلانه متهم می‌شود که به کشور خود وفادار نیست و یا نمی‌تواند خود را با دموکراسی انطباق دهد. این یکی از مضحک‌ترین چیزهایی است که من تا کنون شنیده‌ام. در جامعه ما استانداردهای دوگانه و استثنائاتی به وجود آمده که تنها هدفشان از بین بردن آزادی ما در عمل به دینمان است. حجاب را یک تهدید می‌بینند. بنابراین کار من این است که با این تصورات غلط، مبارزه، و از مردم در مقابل نژادپرستی و خارجی‌ستیزی محافظت کنم، چراکه این یک اصل اساسی در هر جامعه دموکراتیکی است. بسیار مهم است که این کار را به شکل یک آموزگار انجام بدهیم و مردم را با تصورات غلط در مورد اسلام آشنا کنیم."

نوع مطلب : زن ازدیدگاه اسلام، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
یکشنبه 8 شهریور 1394
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic