۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
وال استریت ژورنال؛
 
«آن چه کنگره در حال حاضر می تواند انجام دهد، طرح گزاره ای سیاسی برای رد توافق توسط رئیس جمهور آینده است.»

به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، با قرائت بیانیه برنامه جامع اقدام مشترک، هریک از طرفین، تحلیل های خود را در خصوص تاثیر مثبت توافق به دست آمده ارائه دادند که ثبات منطقه در پی این همکاری، از مواردی بود که بر آن تاکید می شود.

 

روزنامه آمریکایی "وال استریت ژورنال" (WSJ) در گزارشی تحت عنوان "فروپاشی منطق توافق هسته ای" به نقد توافق صورت گرفته میان ایران و غرب پرداخته و از شکست اهداف اصلی پیگیری توافق هسته ای سخن به میان آورده است.

 

 

در این گزارش آمده است: «قرار بر این بود که توافق هسته ای ایران، از مسابقه تسلیحات هسته ای در خاورمیانه جلوگیری کند. اما برای راه انداختن مسابقه تسلیحاتی در خاورمیانه، چه چیز بهتر از این است که متحدان منطقه‌ایمان را تا دندان مسلح کنیم؟

 

 

بر اساس گزارشات منتشر شده در روز دوشنبه، ایالات متحده به طور خاص به دنبال راه هایی برای سرعت بخشیدن به انتقال تسلیحات به دولت های عربی در خلیج فارس است. آمریکا همچنین در حال شتاب بخشیدن به برنامه این کشورها برای راه اندازی قابلیت دفاع موشکی بالستیک یکپارچه منطقه ای است. هدف از این اقدامات، بازداشتن سعودی از تلاش برای مطابقت با قابلیت های هسته ای ایران است.»

 

 

این روزنامه آمریکایی در ادامه نوشت: «بیایید این منطق را دنبال کنیم. اگر همانگونه که پرزیدنت اوباما مدعی است، توافق ایران قطعا موفقیت آمیز بوده [و از دستیابی به تسلیحات هسته ای جلوگیری می کند] چرا آن را با دادن حقوق مشابه هسته ای به عربستان سعودی اثبات نکنیم؟ چرا تلاش می کنیم متحدانمان را از دستیابی به آنچه ما به دشمنمان واگذار کرده ایم، بازداریم؟ دلیل تجهیز سعودی به این سیستم دفاعی چیست؟

 

 

شخصی که مالیخولیایی [خود بیمارانگار] است و متقاعد شده که سرطان دارد را که تحت یک دوره شیمی درمانی قرار نمی دهند. آنچه اکنون ما می بینیم، تلاش شدید اوباما برای مراقبت از عربستان است.

 

 

این توافق همچنین قرار است گزینه های تحت اختیار رئیس جمهور آینده آمریکا در صورت حرکت ایران به سوی ساخت بمب را حفظ کند. پرزیدنت اوباما در این مورد با صراحت گفته است: در بدترین حالت و در صورتی که ایران توافق را نقض نماید، همان گزینه هایی که امروز در اختیار من است، در دسترس هر کدام از رئیس جمهور های آینده آمریکا خواهد بود.

 

 

اما این ادعا، بر اساس اعتراف شخص رئیس جمهور، نادرست است. وعده توافق هسته ای این است که در صورت پیگیری ایران برای دستیابی به بمب هسته ای، جهان یک سال وقت خواهد داشت تا با آن مقابله کند [یعنی بر اساس تمهیدات در نظر گرفته شده در این توافق، زمان گریز هسته ای ایران یک سال است]. اما زمانی که زمان اعتبار برخی از بندهای توافق به پایان رسد، زمان گریز هسته ای نیز کاهش خواهد یافت. همانطور که آقای اوباما در مصاحبه با شبکه "ان پی آر" اذعان کرده اند، در آن نقطه، زمان گریز هسته ای ایران به زیر صفر خواهد رسید. پس اینکه رئیس جمهور آمریکا در آن زمان نیز گزینه های اوباما را در اختیار دارد، ناصحیح است.»

 

 

بر اساس ادعای "وال استریت ژورنال"، رئیس جمهور آینده آمریکا گزینه حمله هوایی به ایران را نیز در اختیار نخواهد داشت چرا که از هم اکنون زمزمه فروش سامانه دفاعی مدرن S-300 توسط روسیه به ایران مطرح شده و کاخ سفید نیز هیچ گونه انتقادی نکرده است.

 


نویسنده این گزارش در نقد "بازگشت پذیری تحریم ها" نیز مدعی است، در زمینه تشخیص سریع نقض توافق توسط ایران و مقابله با آن بوسیله رای اکثریت در کمیته ویژه چند جانبه و بازگشت فوری تمامی تحریم ها نیز "باید به تاریخ نگاه کرد که چگونه کمیته های چند جانبه کار کرده اند و تا چه میزان موثر بوده و ملاحظات سیاسی یا تجاری را در نظر نگرفته اند".

 


در ادامه این گزارش آمده است: «چیز دیگری را نیز درباره توافق به خاطر داشته باشید؛ همانطور که آمریکا می تواند مدعی شود که توافق نقض شده است، ایران نیز توان این کار را دارد. اگر غرب تحریم ها را به جای خود بازگرداند، ایران نیز فعالیت های هسته ای خود را سریعا به جای خود بازخواهد گرداند. و در عمل تهدید شروع مجدد فعالیت های هسته ای توسط ایران، از اعمال مجدد تحریم ها جلوگیری خواهد کرد و برای حفظ توافق، نقض آن توسط ایران خصوصا در موارد فنی و تدریجی، تحمل خواهد شد.

 

 

نقض توافق، به حساب اختلاف در تفسیر گذاشته خواهد شد و یا به عنوان اختلافات محرمانه در موضوعات فنی و یا واکنش به اقدامات تحریک آمیز غرب محاسبه خواهد شد. بهانه ها فراهم خواهد شد تا توافق بازبینی شده و خواسته های جدید و گسترده تر ایرانیان را در بر بگیرد. سرمقاله نویس ها، تمام احزاب را به عقل و خویشتن داری سفارش خواهند کرد.»

 

 

این روزنامه آمریکایی ضمن ادعای دریافت مبلغی 150 میلیارد دلاری از درآمدهای بلوکه شده ایران پس از توافق و استفاده از آن برای اهداف تروریستی در خاورمیانه، منطق آمریکا در این توافق را به این صورت توصیف می کند: «توافق بر اساس این منطق فریبنده بنا شده است که برای جلوگیری از تبدیل خاورمیانه به مکانی بسیار خطرناک در آینده، ضروری است که اجازه دهیم اکنون به مکانی بسیار خطرناک تبدیل شود. به عبارت دیگر دولت آمریکا اعتقاد دارد که باید برای حفظ یک منطقه آن را نابود کند.»

 

 

در انتهای این گزارش آمده است: «ایران پول خود را دریافت خواهد کرد، رفتار بد خود را تشدید می کند و در آینده زود یا دیر به بمب خود دست خواهد یافت. آن چه کنگره در حال حاضر می تواند انجام دهد، طرح گزاره ای سیاسی برای رد توافق توسط رئیس جمهور آینده است.»

 

نوع مطلب : هسته ای ومسائل پیرامونی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 31 تیر 1394
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات