۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
بزرگترین مانع تشکیل کشور فلسطینی چیست؟ + نقشه و تصاویر
با تداوم شهرک سازی از سوی رژیم صهیونیستی
تداوم شهرک سازی در کرانه غربی رود اردن و بیت المقدس شرقی توام با بی اعتنایی به هشدارهای بین المللی عملا بسان خط بطلانی بر آرمان جریان سازش کار جهت تشکیل کشوری مستقل فلسطینی در کنار رژیم اسرائیل محسوب می شود.
 

گروه بین الملل فرهنگ نیوز، مسئله چالش برانگیز شهرک سازی های رژیم صهیونیستی را می توان یکی از بزرگترین بحران های کنونی جامعه بین المللی دانست. جدای از خواست عمومی فلسطینی ها مبنی بر بازگشت تمامی آوارگان فلسطینی و برپایی حکومتی عربی و اسلامی در تمامی سرزمین های اشغال شده، صهیونیست ها در طول قریب به هفت دهه سپری شده نشان داده اند که کمترین وقعی به قطعنامه ها و قوانین بین المللی نمی نهند.

نمونه بارزی بی تفاوتی صهیونیست ها به قطعنامه های بین المللی را می توان در زمینه شهرک های غیر قانونی اسرائیل مشاهده نمود. به واقع شهرک ها در تمامی سرزمین هایی که بر مبنای قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل متحد متعلق به فلسطینی هاست بنا شده اند و تا کنون هیچ گونه اقدامی جهت ممانعت از تداوم این روند از سوی تل آویو  از طریق جامعه بین المللی اتخاذ نشده است.

برآورد تداوم شهرک سازی های صهیونیست ها در کنار سبک و سیاق این شهرک ها و نحوه برنامه ریزی آن ها به گونه ای است که عملا در آینده هیچ شانسی برای شکل گیری کشوری فلسطینی وجود نخواهد داشت. شهرک ها به گونه ای تعبیه شده اند که بیت المقدس از کرانه باختری جدا و موجب سه پاره شدن سرزمین های فلسطینی خواهد شد و همین امر خط بطلانی بر آرمان ها و آرزوهای فلسطینی ها برای داشتن کشوری مستقل خواهد بود.

در ادامه با نشان دادن نقشه ها و توضیحات ذیل آن به چرایی شهرک سازی ها و تبعات آن اشاره خواهیم کرد.

نقشه فوق نشان می دهد که چگونه از سال 1897 تا به امروز صهیونیست ها توانسته اند بر میزان اراضی فلسطینی استیلا یابند. مناطق سبز رنگ تحت اشغال اسرائیلی ها قرار داشته و به باور آن ها جزئی از خاک اسرائیل محسوب می شود. این در حالی است که صهیونیست ها به مناطق زرد رنگ نیز رحم نکرده و اقدام به شهرک سازی در آن ها نموده است.

 

خطوط سبز رنگ مرزهای 1967 را نشان می دهند، مرزهایی که در این سال توسط شورای امنیت ترسیم شده است. مناطق قرمز رنگ شهرک های ساخته شده در کرانه باختری را نشان می دهد که اسرائیل آن ها را تخلیه نموده است، قریب به 56 هزار خانه در این شهرک ها می باشد. خطوط آبی رنگ نفوذ کرده در کرانه باختری مناطقی است که اسرائیل آن ها را در ازای تخلیه شهرک ها مصادره کرده است. مناطق قهوه ای رنگ مناطقی است که اسرائیل قول داده است که به فلسطینی ها اعطا نماید. گفتنی است که مناطق فوق فاقد اهمیت بالایی می باشد چرا که عمدتا در صحرای بیابانی نقب واقع شده است.  مناطق زرد رنگ بخشی شرقی بیت المقدس را شامل میشود که هم اکنون در اختیار فلسطینی هاست اما اسرائیل طراح هایی برای انضمام آن به اسرائیل در سر می پروراند. مناطق آبی هاشوری شده مناطقی مقدسی است که صهیونیست ها برای خود تعریف نموده اند.

شهرک سازی های پی در پی به مرور بر میزان فلسطینی های آواره افزوده است. هم اکنون قریب به 5 میلیون فلسطینی در سرزمین هایی خارج از فلسطین سکونت دارند، مهاجرینی که بنا بر قطعنامه شورای امنیت می بایست به سرزمین خود بازگردند اما اسرائیل تا کنون مانع از آن شده است.

در این میان شهر بیت المقدس که یهودی ها از آن به عنوان اورشلیم یاد می کنند از اهمیت فوق العاده ای برای تمامی طرف های درگیر برخوردار است تا آن جا که از این شهر به عنوان مهم ترین شهر جهان نام برده می شود. مسیحیان بیت المقدس را زادگاه مسیح دانسته و مسلمین آن را قبله گاه اول خود می نامند، یهودیان نیز از این شهر به عنوان مکانی مقدس برای بنی اسرائیل یاد می کنند.

نقشه فوق دو منطقه کرانه باختری و نوار غزه را نشان می دهد که بنا بر طرح های شورای امنیت می بایست با یکدیگر کشور مستقل فلسطینی را تشکیل دهند. مناطق سبز رنگ تحت کنترل گروه های فلسطینی است،  مناطق کرم رنگ دست نیروهای امنیتی بوده و دیوارهای امنیتی و فنس ها با خطوط قرمز مشخص شده اند.

جمعیت صهیونیست های شهرک نشین مرتبا در حال افزایش می باشد. نمودار فوق رشد آن ها را در حد فاصل 1966 تا 2013 نشان می دهد.

تصویر فوق مکان هایی را نشان می دهد که صهیونیست ها مبادرت به تاسیس شهرک در آن ها نموده اند، برخی از شهرک های فوق در درون کرانه باختری می باشد. مناطق پر رنگ شده مناطقی هستند که صهیونیست ها با ایجاد حصار و موانع امنیتی از آن ها حفاظت می نمایند، مناطق نسبتا پر رنگ مرزهای شهری را نشام داده و مناطق کم رنگ به شوراهای منطق های اختصاص داده شده است.

بنابر آن چه اسرائیل اعلام نموده حتی در صورت تشکیل کشوری به نام فلسطین می بایست قوانین اسرائیلی در شهرک های واقع در کرانه باختری و بیت المقدس اجرا درآید.

با وجود رایزنی های تشکیلات خودگردان فلسطینی در طول سه دهه اخیر تا کنون فلسطینی ها نتوانسته اند امتیاز درخوری را از رژیم اسرائیل دریافت نمایند. تصویر فوق چهره یاسر عرفات (ابوعمار) رهبر فقید فلسطینی ها را بر روی یک دیوار امنیتی اسرائیل نشان می دهد.

حساس ترین و مناقشه انگیزترین شهرک سازی ها در قدس اشغالی صورت می پذیرد. هم اکنون بخش غربی بیت المقدس در اختیار اسرائیل و بخش شرقی آن تحت کنترل فلسطینی هاست، اما شهرک سازی های اسرائیل در مناطق شرقی عملا بیت المقدس را از کرانه باختری در آینده ای نه چندان دور جدا ساخته و فلسطینی ها را سه پاره خواهد نمود. اسرائیل همواره از اورشلیم (بیت المقدس) به عنوان پایتخت خود نام می برد.

نقشه فوق موقعیت ژئوپلتیک شهر کلیدی بیت المقدس را نشان می دهد.

نمایی دیگر از بیت المقدس.

اسرائیل حصارهای امنیتی متعددی در نقاط مختلف فلسطین مستقر نموده که بارها مورد انتقاد مجامع حقوق بشری قرار گرفته است.

شمایی دیگر از شهرک سازی های اسرائیل. مناطق آبی رنگ دایره ای مناطقی است که اسرائیل در آن ها شهرک احداث نموده است. مناطق نارنجی رنگ نیز دارای محدودیت های شدیدی برای رفت و آمد می باشد.

بنیامین نتانیاهو در سخنانش پیش از انتخابات اخیر پارلمانی صراحتا گفت که در صورت رای آوری حزبش مانع از تشکیل کشور مستقل فلسطینی خواهد شد، امری که خط بطلانی برای آرزوهای طرف سازش کار فلسطینی محسوب می شود.

نقشه شهری بیت المقدس.

تصویر فوق بیت المقدس شرقی را که در اختیار فلسطینی هاست نشان می دهد. رنگ آبی شهرک های احداث شده اسرائیل در بیت المقدس شرقی را نشان می دهد، رنگ قرمز برنامه های آتی برای گسترش شهرک ها را مشخص کرده و مناطق دایره ای قرمز رنگ شهرک های صهیونیستی در همسایگی فلسطینی ها را نشان داده است.

نمایی از حصارهای امنیتی احداث شده توسط رژیم صهیونیستی در کرانه باختری رود اردن.

شهرک سازی های اسرائیل تنها محدود به خاک فلسطینی ها نمانده  این رژیم در بلندی های اشغالی جولان سوریه نیز مبادرت به تاسیس شهرک و اسکان صهیونیست ها نموده است. صهیونیست ها در خلال جنگ 67 جولان را اشغال نموده و در اقدامی غیر قابل منتظره آن را ضمیمه خاک خود نموده اند، امری که هیچ گاه مورد تایید جامعه بین المللی قرار نگرفته است. هم اکنون هزاران تن در جولان اشغالی سکونت دارند.

نمودار فوق به میزان اسکان صهیونیست ها در شهرک در خلال سال های 1972 تا 2007 پرداخته است. نمودار آبی میزان سکنه شهرک های موجود در کرانه باختری، قرمز در باریکه غزه، زرد در بیت المقدس شرقی و سبز در جولان اشغالی نشان می دهد. بلندترین نمودار نیز به مجموع جمعیت اسکان داده شده در شهرک های غیر قانونی اشاره دارد.

نقشه بیت المقدس شرقی و جمعیت آن  از برنامه ریزی گسترده اسرائیل برای در اختیار گرفتن کامل این شهر حکایت دارد. صهیونیست ها بدون در پیش داشتن موانع بین المللی و با پشت گرمی متحدین خود هم چون ایالات متحده به اقدامات غیر قانونی خود ادامه می دهند.

اغلب سکنه شهرک های یهودی نشین را عناصر افراطی تشکیل می دهند. ساکنین این شهرک ها با در اختیار داشتن سلاح در هر زمان و مکان می توانند به مقابله با فلسطینی ها بپردازند. عموم این شهرک نشین در انتخابات ها حامی جریان های رادیکال من جمله لیکود (حزب نتانیاهو) و اسرائیل خانه ما و... هستند.

انتهای پیام
نوع مطلب : دانستنیهای مفید، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 31 تیر 1394
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات