۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن

زنانی که با ظهور امام زمان(عج) رجعت می‌کنند

همان‌طور که روایاتی داریم که مردانی برای یاری حضرت حجت(عج) زنده می‌شوند، روایتی هم داریم که نشان می‌دهد زنانی از طول تاریخ، برای یاری ایشان زنده می‌شوند.

 
 به گزارش فرهنگ نیوز ، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین جواد جعفری، عضو هیئت‌ علمی پژوهشکده مهدویت گفت: ما معتقدیم که در رابطه با بحث ظهور، یکی از اساسی‌ترین شرایط، آمادگی مردم است و مردم نقش اساسی در تعجیل یا تأخیر ظهور دارند؛ لذا کسانی که در تربیت افراد جامعه مؤثرند، به مقدار تأثیرشان، نقش‌شان در زمینه‌سازی ظهور، پررنگ‌تر یا کم‌رنگ‌ترتعریف می‌شود. 
 
نقش زنان در هدایت و پرورش نسل منتظر
وی درخصوص نقش زنان در زمینه‌سازی ظهور، با اشاره به چند نکته اظهار داشت: زنان نیمی از جشامعه را تشکیل می‌دهند و در نتیجه همان‌مقدار که مردان جامعه باید برای ظهور آماده باشند، زنان هم باید آمادگی برای ظهور داشته باشند، اما از این گذشته، بانوان جامعه در تربیت فرزندان نقش اساسی دارند؛ لذا اگر بخواهیم نسل منتظری داشته باشیم و فرزندانی را تربیت کنیم که توان ‌همراهی و یاری امام زمان (عج) را داشته باشند، یکی از اساسی‌ترین پایه‌های آن، مادران جامعه است و ازاین‌جهت نیز می‌توان گفت که نقش زنان در هدایت و پرورش نسل منتظر، مهم است.
 
عضو هیئت‌مدیره انجمن علمی مهدویت افزود: بحث دیگر غیر از پرورش فرزندان، بحث خانواده به معنای یاری‌کردن یکدیگر به‌عنوان شریک زندگی است؛ چراکه فضای داخل خانه تحت اشراف و تأثیر بانوان جامعه است و ازاین‌جهت هم می‌توانیم بگوییم که بانوان نقش اساسی در زمینه‌سازی ظهور دارند؛ زیرا آن‌ها هستند که می‌توانند فضای مناسبی را برای پرورش فرزندان و همسرشان فراهم سازند و کانونی پاک، معنوی و مهدوی تشکیل دهند. البته جنبه‌های متعدد دیگری را نیز می‌توان شمرد که بیان‌گر آن است که زنان جامعه نقش مهمی در زمینه‌سازی ظهور دارند. 
 
حضور ۵۰ زن در میان یاران خاص حضرت ولی‌عصر (عج) که در همان ساعات اولیه با ایشان بیعت می‌کنند
جعفری درخصوص نقش زنان در زمان ظهور امام زمان (عج) توضیح داد: فارغ از بحث سندی و روایی روایات موجود و تنها با نگاهی به مجموعه روایات، می‌توان گفت در رابطه با نقش زنان روایات محدودی داریم. یکی از بحث‌های روایی که در این رابطه وجود دارد، حضور ۵۰ بانو در اولین ساعات ظهور است؛ این‌که در میان یاران خاص و اولیه حضرت ولی‌عصر (عج) که در همان ساعات اولیه با او بیعت می‌کنند، ۵۰ بانو وجود دارد اولاً، نقش پیش‌رو زنان در بحث ظهور را نشان می‌دهد و ثانیاً، این‌که این‌طور نیست که کار را مردان شروع کنند و در حاشیه به زنان برسد، بلکه در همان ساعات اولیه و در کنار کعبه که اولین کلید ظهور خورده می‌شود و امام زمان (عج) خود را به عالم معرفی می‌کنند، شاهد تعداد زیادی از زنان هستیم که به یاری امام (عج) می‌شتابند. 
 
زنانی که با ظهور امام زمان (عج) رجعت می‌کنند
عضو هیئت‌علمی پژوهشکده مهدویت با اشاره به روایات مربوط به رجعت زنان برای یاری امام زمان (عج) اظهار داشت: همان‌طور که روایاتی داریم که مردانی برای یاری حضرت (عج) زنده می‌شوند، روایتی هم داریم که نشان می‌دهد زنانی از طول تاریخ، برای یاری ایشان زنده می‌شوند؛ مثلاً آرایشگر خانواده فرعون که در دوران بنی‌اسراییل است یا زنانی مانند نسیبه، ام‌ایمن، دختر رشید قجری؛ یعنی بانوانی که در طول تاریخ مجاهدت‌های عجیبی داشته‌اند، در روایات آمده است که زنده می‌شوند و رجعت می‌کنند.
 
روایاتی که به کار فرهنگی زنان در عصر ظهور اشاره دارد
وی ادامه داد: البته روایت دیگری هم وجود دارد که مشخصاً به کار فرهنگی زنان در عصر ظهور می‌پردازد. در این روایت آمده است که دجال به هر شهر و روستایی برای اغفال مردم می‌رود، می‌شنود که قبل از او بانویی در آن‌جا فعالیت کرده و زمینه فریب‌کاری دجال را از بین برده است؛ این روایت بسیار عجیب و جالب است. 
 
جعفری یکی دیگر از نکاتی که در رابطه با زنان وجود دارد را مربوط به صیحه آسمانی که از علایم حتمی ظهور است، دانست و گفت: در روایات داریم که وقتی ندای آسمانی شنیده می‌شود و گفته می‌شود که حضرت مهدی (عج) حق است و به او بپیوندید، زنان، همسران و پدران و برادران خودشان را وادار می‌کنند و برمی‌انگیزانند که به این ندا گوش کنند و به حضرت بپیوندند. این مطلب هم آمادگی زنان برای ظهور را می‌رساند و این‌که ایشان بیشتر از برخی افراد و مردان آمادگی دارند و این زنان هستند که مردانی را که در یاری حضرت تردید دارند برمی‌انگیزند و زمینه‌های یاری ایشان را فراهم می‌کنند.
 
یاوران امام زمان(عج) لزوماً قرار نیست امروز مسئولیت سیاسی و اجتماعی خاصی داشته باشند
عضو هیئت‌ مدیره انجمن علمی مهدویت با بیان اینکه زنانی که به در روزگار ظهور به یاری امام زمان(عج) برمی‌خیزند و در رکاب ایشان قرار می‌گیرند و یا رجعت می‌کنند، لزوماً امروز مسئولیت سیاسی و اجتماعی خاصی ندارند و وزیر، وکیل، مسئول نهاد و یا... نیستند، ادامه داد: در روایات بر این امر قرینه‌ای وجود ندارد، بلکه بیشتر کسانی که در عصر ظهور نقش‌آفرینی می‌کنند کسانی هستند که به این توان روحی و معرفتی دست یافته‌اند؛ یعنی ممکن است زن خانه‌داری باشد، ولی به لحاظ مطالعاتی که انجام داده و آمادگی، صداقت و قداست روحی که برای تبعیت از امام زمان (عج) دارد، از یاران اصلی ایشان باشد.
 
وی تشریح کرد: هر انسان گم‌نامی که این توانایی را دارد، در عصر ظهور به حضرت مهدی (عج) خواهد رسید و ممکن است بسیاری از کسانی که امروز مدعی هستند و دم از ظهور می‌زنند، واقعاً چنین توانایی را نداشته باشند. مطالبی که در روایات برای زنان ذکر شده است، غیر از این‌که نقش آن‌ها را بیان می‌کند، وظیفه مهمی را هم بر دوش زنان جامعه می‌گذارد. در حقیقت زنان هم در تربیت فرزندان و هم تربیت همسران و آماده‌کردن مردان جامعه برای یاری‌ حضرت مهدی (عج)، نقش مهمی دارند که امیدواریم توجه به این نقش، روزبه‌روز قوی‌تر شود و بانوان بتوانند بیش از پیش خود را برای یاری حضرت (عج) آماده کنند.
نوع مطلب : زن ازدیدگاه اسلام، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شنبه 16 خرداد 1394
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic