۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
فولادگر در نطق میان دستور:

تفاهم‌نامه لوزان نه خیانت ترکمانچای است نه فتح الفتوح قابل تقدیر

فولادگر

تفاهم نامه لوزان را نمی توان خیانت یا امضای توافق‌نامه ترکمنچای نامید ولی با توجه به زور گویی ها و سلطه گری های طرف مقابل ، همچین عهدشکنی‌ها و غیرقابل اعتماد بودن آنها فتح الفتوحی صورت نگرفته که مستلزم برگزاری جشن و پایکوبی یا تبردیک گفتن‌ها باشد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اصولگرایان ، حمیدرضافولادگر در نشست علنی امروز (چهارشنبه ۳۰ اردیبهشت‌ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود ضمن تبریک حلول ماه شعبان ، اعیاد شعبانیه گفت : سعادت دنیا و آخرت ما در پیروی از دین خدا و راه‌نمودن در صراط مستقیم ولی خداوند است. همان‌گونه که در ذکر صلوات ماه شعبان مشاهده می‌شود ائمه معصومین (ع) کشتی نجات امت در حوادث و گردآب‌های دنیا است. هرکه سوار شود ایمنی خواهد یافت و هرکه آن‌را ترک کرد ، غرق خواهد شد. هرآنکس که از امام فاصله گیرد از دین خارج می‌شود و هرآنکس که عقب افتد نابود خواهد شد و کسی که ملازم رهبری حرکت کند به آنها ملحق خواهد شد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: آن کس که جلوتر از مقام معظم رهبری حرکت کند نهایتا از دین خارج شده است و کسی که عقب تر از رهبری باشد به تعبیر امام معصوم نابود خواهد شد. مصادیق این گروه‌ها را در طول تاریخ اسلام و انقلاب نیز مشاهده کرده‌ایم. انشاالله ملت ، دولت و مجلس، دستگاه قضا و همه ارگان ها و نهادهای نظام با تبعیت از رهبری و حرکت ملازم با ایشان در جهت تحقق آرمان های انقلاب اسلامی کوشش نموده و در این راستا نام‌گذاری سال ۱۳۹۴ توسط مقام معظم رهبر محقق شده و همدلی و همزمانی ایجاد شود. اگر قرار باشد هر فرد ، هر دستگاه اجرایی یا هر قوه در حوزه خود پافشاری کرده و دیگران را به همزبانی دعوت کند ، همدلی محقق نخواهد شد.

وی گفت:‌آنچه که این روزها از مذاکرات هسته‌ای خبر می‌رسد، احتمال نرسیدن به یک توافق خوب را در مذاکرات افزایش داده است. پافشاری اعضای گروه۵+۱ و خصوصا آمریکا بر مواضع خویش و حتی زیرپا گذاشتن برخی موارد مفاد تفاهم نامه لوزان یا اصطلاحا دبه کردن در بیانیه سوئیس را شاهد می‌باشیم. این اخبار غیرقابل اعتماد بودن آمریکا و زیاده‌خواهی های سلطه گران را اثبات می‌کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: مذاکرات هسته ای تا اینجا از جهت شکستن فضای منفی بین‌المللی علیه ایران و تبلیغ اهل گفت و گو نبودن ایران و غیر منطقی بودن جمهوری اسلامی از یک سو و از بعد پذیرش استقلال و عزت جمهوری اسلامی تا آنجایی که کشورهای ۵+۱ نظامی را که به دنبال براندازی آن بودند ، در مذاکرات به رسمیت شناختند و حتی به عدم توفیق تهدیدات نظامی و تداوم تحریم ها موفقیت بزرگی برای ملت ایران محسوب می‌شود و لذا نمی توان آن را نمی توان خیانت یا امضای توافق‌نامه ترکمنچای نامید ولی با توجه به زور گویی ها و سلطه گری های طرف مقابل ، همچین عهدشکنی‌ها و غیرقابل اعتماد بودن آنها فتح الفتوحی صورت نگرفته که مستلزم برگزاری جشن و پایکوبی یا تبردیک گفتن‌ها باشد.

وی در ادامه افزود: امروز که در حساس‌ترین موقعیت مذاکرات‌ هسته ای قرار گرفته‌ایم ، از تیم مذاکره کننده به جهت زحمات و تلاش‌ها در جهت پافشاری بر حقوق ملت ایران تشکر می‌کنیم و برای آنها در جهت رسیدن به تفاهم خوب آرزوی موفقیت می کنیم و به دنیا اعلام می کنیم که در صورتی که راه مذاکره بسته شود راه تدوام فعالیت‌های صلح آمیز هسته‌ای را دنبال خواهیم کرد. اجرای توسعه تحقیقات هسته‌ای و البته اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی موضوعاتی است که جدی تر از گذشته پیگیری می کنیم. گزینه ای دیگر پیش روی نیست ، ملت ایران آزمون خویش را در شکست تحریم‌های خصمانه اقتصادی با موفقیت از سرگذرانده است.

فولادگر با تاکید بر لزوم توجه بیشتر به اقتصاد مقاومتی در سطوح خرد و کلان گفت: مقام معظم رهبری از ابتدا تاکید داشتند که حل مشکلات اقتصادی کشور به مذاکرات نباید گره بخورد و امروز حجت بر همه تمام شده است. برخی از مسئولین اقتصادی دولت اذعان نموده‌اند که در صورت رسیدن به توافق هسته‌ای هم مشکلات اقتصادی حل نخواهد شد. حل مشکلات اقتصادی در گرو اصلاح ساختار دولت محور و نفت محور در اقتصاد کشور ، اصلاح سیاست ها و روش های اجرایی و تقویت مدیریت اقتصادی و اجرای صحیح سیاست های اجرایی در راستا کاهش آسیب‌ها و تکان‌های خارجی بر اقتصاد داخلی در گرو حمایت از تولید داخلی می‌باشد.

وی همچنین گفت: در مسائل و حوادث منطقه خوشبختانه شاهد تحقق اهداف و آرمان‌های امام راحل در صدور انقلاب اسلامی از طریق قلوب مردم با گرایش آنها به نهضت‌های بیداری اسلامی هستیم. آنچه که دشمنان ایران اسلامی را در میزمذاکره کشانده است همین موفقیت بی‌نظیر نظام، ثبات و امنیت ایران اسلامی در منطقه می‌باشد. نهضت مقاومت حزب الله و فلسطین در مقابل رژیم صهیونیستی ، همچنین ایستادگی ملت سوریه در مقابل هجمه نظام سلطه و تروریسم ، هوشیاری ملت عراق و دولت این کشور در مقابل توطئه های تجزیه این کشور با همراهی تروریسم پرورش یافته و در نهایت مقاومت جانانه مردم مظلوم یمن در مقابل تجاوز و نسل کشی رژیم سعودی عربستان همگی شاهد ظهور آثار پیروزی اسلام است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس در رابطه با مسائل این استان گفت: از وزارت نیرو و مسئولین استان به جهت اختصاص سهمیه آب زاینده رود در فصل کشت غله کشاورزان تشکر کرده و باردیگر دستور رئیس جمهوری و توصیه رئیس مجلس برای جریان حداقلی آب زاینده رود به جهت حفظ محیط زیست و اکوسیستم طبیعی منطقه ، همچنین گردشگری تاکید نموده و خواهان اجرای مصوبا ۹گانه شورای عالی آب در حفظ رژیم حقوق زاینده رود در اولویت های این منطقه هستم.

وی در انتها از طرف مجمع نمایندگان استان اصفهان گفت: خواهان رسیدگی دولت به مسائل ورزشگاه تبریز در جریان مسابقه فوتبال هستیم . همچنین با تاکید بر ارزش‌های ۳تیم فوتبال تراکتورسازی ، نفت تهران و سپاهان ؛ قهرمانی تیم سپاهان را تبریک می گوییم.

پایان پیام/

نوع مطلب : هسته ای ومسائل پیرامونی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 30 اردیبهشت 1394
شنبه 18 شهریور 1396 ساعت 04 و 22 دقیقه و 29 ثانیه
It is the best time to make a few plans for the future
and it's time to be happy. I've learn this submit and if I could I wish to recommend you some
attention-grabbing things or tips. Perhaps you can write subsequent articles
regarding this article. I desire to read even more things about it!
شنبه 14 مرداد 1396 ساعت 08 و 09 دقیقه و 23 ثانیه
Hello there, I discovered your site by the use of Google
even as searching for a comparable matter, your site got here up, it appears
great. I've bookmarked it in my google bookmarks.


Hi there, simply turned into alert to your weblog
via Google, and found that it's truly informative.
I'm going to watch out for brussels. I will be grateful when you proceed this in future.
Numerous other people will likely be benefited out of your writing.

Cheers!
شنبه 12 فروردین 1396 ساعت 21 و 46 دقیقه و 32 ثانیه
I visited various websites but the audio feature for
audio songs current at this web site is genuinely wonderful.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو