۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
خواب پریشان فتنه گران در انتخابات مجلس و خبرگان / رمزگشایی از کدهای آیت الله جنتی
بررسی تحرکات انتخاباتی افراطیون؛
اخیرا آیت الله احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان، از افزایش فعالیت مسئولینی برای انتخابات پرده برداشته که چشم دیدن ولایت فقیه را ندارند و برای کاهش اقتدار آن در تلاشند.
 

به گزارش گروه سیاسی فرهنگ نیوز، دبیر شورای نگهبان در دیدار اعضای "مرکز موضوع‌شناسی احکام فقهی" با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی در اسفند امسال گفت: باید با حساسیت از مسائل مربوط به انتخابات و کیفیت فعالیت افراد در آن مطلع باشید. الان افرادی در این انتخابات فعال شده اند که مسئولیت‌های بالایی هم دارند، اما اساساً چشم دیدن ولایت فقیه را ندارند و همه هَمِّشان افزایش قدرت خودشان و کاهش اقتدار ولایت است. البته تا الآن خدا لطف کرده و مانع تحقق اهداف آنان شده است. از کارشناسان مطمئن بخواهید جریان‌ها و اوضاع سیاسی را برای شما تشریح کنند. از استادان حوزه و دانشگاه تا دانشجو و طلبه و عموم مردم باید با مسائل سیاسی روز آشنا باشند و بتوانند افراد صالح و فاسد را بشناسند و از مسئولیت سنگین انتخاب افراد صالح غافل نگردند.

هشدار دبیر شورای نگهبان در هشت ماه مانده به شروع فعالیت های انتخاباتی بسیار حائز اهمیت است. با رصد اقدامات و فعالیت های برخی از گروه ها وشخصیت ها این هشدار بعد جدی تری به خود می گیرد که همانطور که آیت الله جنتی عنوان کردند نیاز به هوشیاری و آگاهی افکار عمومی در مقابل هجمه های است که در آستانه انتخابات شدت خواهد گرفت.

در چند وقت اخیر تحولات اساسی در عرصه سیاست داخلی کشور در حال روی دادن است و افرادی در این حوزه ورد پیدا کرده اند که تا چندسال قبل فعالیت چندانی نداشتند و به دنبال فتنه 88 و شکست در پروژه های خود در کنجی خزیده بودند. با روی کار آمدن دولت یازدهم زمینه های فعالیت برای این افراد در رسانه ها، احزاب و حتی مدیریت اجرایی مهیا شد و شکست خوردگان سیاسی برای به دست آوردن قدرت دست به کار شده اند.

همه چیز از انتخابات ریاست جمهوری 92 شروع شد. کسانی که در گذشته و در برهه های حساس در نظام مردود شده بودند، عزم خود را جزم کردند که بار دیگر از روزنه انتخابات وارد ساختار قدرت شوند. با منتفی شدن نامزدی حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی و عدم احراز صلاحیت وی، نگاه ها به یار همیشگی او، یعنی حسن روحانی دوخته شد تا رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت را به پاستور بفرستند. با ائتلاف اصلاح طلبان و اعتدالیون، کلید پاستور در دستان روحانی قرار گرفت. هرچند تشتت و عدم معرفی نامزد واحد از سوی اصولگریان در وقوع این پیروزی بی تاثیر نبود.

تجربه دیگر که امیدها را برای اصلاح طلبان و فتنه گران زنده کرده، شورای شهر تهران بود. در این انتخابات نیز اصلاح طلبان منسجم تر پیش آمدند و توانستند نیمی از کرسی ها شورای شهر را به خود اختصاص دهند که در اولین اقدام خود قصد برکناری قالیباف و جایگزینی وی با محسن هاشمی را داشتند.

به هر روی، هشداری که آیت الله جنتی داده است به دور از واقعیت نیست و نظاره اقدامات و فعالیت ها ی برخی از گروه ها موضوع را مشخص تر می کند. در ماه های اخیر درخواست های متعددی از سوی نیروهای اصلاح طلب برای صدور مجوز حزب، نشریه و روزنامه ارسال شده و علی رغم مخالفت های این طیف با عبدالرضا رحمانی فضلی، این وزرات خانه، بیشتر درخواست ها را اجابت کرده، به طوری که محمدعلی عطریانفر از محکومان فتنه و فعال اصلاح طلب در مصاحبه با روزنامه آرمان به این امر در روز یکشنبه اذعان کرده است:

"اطلاعاتی كه از وزارت كشور به ما می‌رسد این است كه آقای رحمانی فضلی به بیش از 70 -80 درصد توقعات اصلاح‌طلبان پاسخ مثبت داده است. البته مواردی هم وجود داشته كه صورت نگرفته بنابراین فكر می ‌كنم كسانی كه در مقوله اصلاح‌ طلبی وزارت كشور را خوب بشناسند حتی در این نقطه هم ایراد چندانی نمی‌گیرند. ضمن اینكه باید این تفكر ایجاد شود كه كسی كه انتصاب می‌شود حتما نباید دوست و آشنا باشد، باید واجد صلاحیت باشد. برخی می‌گویند انتخاب بخشداران و فرمانداران با نمایندگان مجلس با هماهنگی  وزیر كشور صورت می‌گیرد و این می‌تواند منجر به این شود كه در انتخابات آینده مجلس كارآمدی مجلس قبل را نداشته باشد. كسی كه فضای اصلاح‌ طلبان را درك می ‌كند می ‌داند كه تكیه گاه اصلاحات، تكیه گاه بزرگی است و در كنار او آقای هاشمی قرار گرفته است."

این اظهار نظر عطریانفر در حالی است که روزنامه های زنجیره ای اصلاح طلبان در چند وقت اخیر و به صورت روزانه مطالبی را از لزوم تغییر در وزارت کشور در صفحات خود درج می کنند و در حالیکه به گفته عطریانفر بیشتر درخواست های اصلاح طلبان مورد موافقت قرار گرفته اما طمع قدرت در این جریان به حدی افزایش یافته که به این درصدها نیز راضی نیستند. حال با کنار هم قرار دادن این اظهارات در کنار سخنان حسن رسولی عضو هیات مدیره بنیاد باران و امید ایرانیان در نشست حزب جوانان ایران اسلامی با موضوع "اصلاح طلبان و انتخابات مجلس دهم" در آذرماه 1393، برنامه اصلاح طلبان برای انتخابات مجلس آشکارتر می شود:

"هم در استان ها و هم در تهران اصلاح طلبان جلسات خود را برای هماهنگی در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی آغاز کرده اند و یقینا مشارکت حداکثری مردم٬ مجلس اصلاح طلب یا نزدیک به اصلاح طلبان را شکل خواهد داد. هدف گذاری اصلاح طلبان کسب 200 کرسی مجلس دهم است. شاخص٬ محور و رهبری جبهه اصلاحطلبان با سیدمحمد خاتمی است و همه اصلاحطلبان پذیرفته اند که با محوریت خاتمی در عرصه سیاسی شرکت کنند و خاتمی فصل الخطاب باشد."

به طور مشخص خود نیروهای اصلاح طلب به این امر آگاهند که احتمال رد صلاحیت بیشتر افردای که در فتنه حضور داشتند بسیار زیاد است و در نتیجه همانطور که فعالین این جریان نیز به آن اشاره کرده اند، در ائتلاف با نیروهای معتدل که شامل مدیران میانه رو دوران هاشمی و خاتمی و در کنار نیروهای کنونی دولت، وارد انتخابات خواهند شد. چنین راهبردی چند حسن دارد، از یک سو ائتلاف با نیروهای دولتی، قدرت مالی و اجرایی را در اختیار اصلاح طلبان قرار خواهد داد و از سوی دیگر، در صورت عدم کسب اکثریت مجلس، می توانند اقلیت قدرتمندی در مجلس دهم تشکیل دهند. تجربه موفق انتخابات 92 نیز خود محرکی برای این امر است.

ورای فعالیت های انتخاباتی، باید به چینش احزاب جدید در عرصه سیاسی کشور نیز توجه شود. احزاب جدیدی که از وزارت کشور مجوز گرفته اند بیشتر اصلاح طلب هستند و حتی در برخی از آنها اعضای احزاب منحله مشارکت و مجاهدین انقلاب اسلامی نیز حضور دارند. آنچه مشخص است کارویژه اصلی هر حزبی، حضور در ارکان قدرت از طریق انتخابات است. در این میان تاسیس حزب اتحاد ملت ایران با سر و صدا و واکنش های متعددی روبه رو بود. در میان کسانی که در هیات موسس این حزب حضور داشتند نام کسانی به چشم می خورد که در حزب منحله مشارکت حضور داشتند. حضور چنین افرادی در نگاه اول بازگشت مجدد حزب مشارکت به عرصه سیاسی را تداعی می کرد.

اما در کنار انتخابات مجلس شورای اسلامی، انتخابات مهم مجلس خبرگان نیز در اسفندماه برگزار خواهد شد و برای این مجلس نیز اصلاح طلبان برنامه های ویژه ای دارد. در ماه های اخیر نیروهای اصلاح طلب و حامی دولت در تلاش اند تا با شناسایی و ترغیب نامزدهای بالقوه و همسو با اصلاح طلبان، آنها را راهی مجلس خبرگان کنند. انتخابات خبرگان در تهران از اهمیت فزاینده ای برخوردار است؛ در همین رابطه، جریان اصلاح طلب در حال زمینه چینی برای حضور حجت الاسلام سید حسن خمینی به عنوان یکی از سرلیست های خبرگان در تهران است.

هرچند حجت الاسلام سید حسن خمینی به طور صریح حضور خود در انتخابات را تایید نکرده است اما تلاش جریانات حامی وی این است که حضور وی در انتخابات را به مطالبه و خواست عمومی تبدیل کنند. در کنار وی حجج الاسلام هاشمی رفسنجانی و حسن روحانی نیز به عنوان نامزدهای شاخص این جریان در انتخابات خبرگان حضور خواهند یافت.

 یکی از وظایف مجلس خبرگان تعیین رهبر و وظایف رهبری است. اما آنچه که در سال های اخیر بارها از سمت یک جریان خاص و به ویژه لیدر آن تکرار شده، موضوع شواریی شدن رهبری است. هاشمی رفسنجانی در مصاحبه با شرق در اسفند 93 پیرامون این موضوع گفته بود:

" این مطالب در قانون اساسی آمده است. هم قبل از بازنگری و هم بعد از بازنگری به آن توجه شده است. قبل از بازنگری آمده بود «فعلا که کسی مثل امام(ره) مورد قبول اکثریت قاطع مردم نیست، همان می‌ماند، ولی اگر مثل امام(ره) و رهبری فعلی نباشد، شورایی می‌شود و شورایی پنج‌نفره از علما جای رهبری را می‌گیرند، در بازنگری هم همین آمده است که هم می‌تواند فرد و هم می‌تواند شورا باشد. این در قانون اساسی هست و لازم نیست روی آن بحث کنیم. چون بحث شده و مردم هم به آن رای داد‌ه‌اند و تمام شد. در اولین جلسه‌ای که بعد از رحلت امام(ره) برای تعیین جانشینی ایشان داشتیم، اولین بحث ما این بود که شورا باشد یا فرد. ما که جزو هیات‌رییسه خبرگان بودیم و باید برنامه‌ها را تنظیم می‌کردیم، نظر ما این بود که شورایی باشد... این با رای خود خبرگان است و اگر احساس شود که فردی آن برجستگی‌ها را ندارد و آماده نیست، می‌توانیم تبدیل به شورا کنیم."

برنامه های مشخص جریان اصلاح طلب در انتخابات مجلس دهم و خبرگان، زمینه هایی را نیز می طلبد که دولت در حال مهیا کردن این زیرساخت هاست. تغییرات گسترده ای که در ابتدای دولت در راس مدیران دولتی صورت گرفت و در حال حاضر نیز زمزمه های تغییرات بیشتر به گوش می رسد در همین راستا قرار می گیرند. انتصاب استانداران و فرمانداران جدید و برکناری کسانی که همراهی کمتری با دولت دارند در دستور کار است تا حوزه های انتخابیه با کمترین چالشی برای دولت، انتخابات همسو با اهداف این جریان را به جلو ببرند. هشداری که دبیر شورای نگهبان داده خود گویای برنامه ریزی گسترده جریانات مساله دار در عرصه سیاسی است که حامیان عمده و اصلی آنها برخی مسئولین رده بالا نیز هستند.

اما تاکتیک جدید اصلاح طلبان برای عبور از شورای نگهبان نیز توسط این جریان مشخص شده و حسین مرعشی، عضو حزب گارگزاران در مصاحبه با روزنامه اعتماد در 23 اردیبهشت عنوان کرده است: 

"اصلا قرار نیست این‌بار بحث رد صلاحیت‌ها دغدغه ما باشد. اینقدر در بدنه اصلاح‌طلبی و نیروهای اجتماعی حوزه‌های انتخابیه داوطلبان صاحب صلاحیت داریم كه اصلا از رد صلاحیت دغدغه‌ای نداریم. موضوع دوم كه اهمیت دارد این است كه در استراتژی‌های ملی‌مان ما اصلاح‌طلبان پذیرفته‌ایم در همان زمینی دست به بازی بزنیم كه شورای نگهبان به صورت محدود برای مانور سیاسی تشخیص می‌دهند، كافی است. این تجربه را از سال ٩٢ به دست آورده‌ایم. در آن سال اولویت ما رییس دولت اصلاحات بود. ایشان به دلایلی كه معلوم بود نیامد، آقای هاشمی هم كه آمد به دلایلی كه معلوم بود، رد صلاحیت شد و مردم هم به دلایلی كه معلوم بود، دست به بازی در همان زمین محدود زدند. به نظر من امروز آقای جنتی از آن رفتار پشیمان است. البته من ایشان را ندیده‌ام كه از خودشان بپرسم اما به نظرم كسانی كه تصمیم گرفتند رییس دولت اصلاحات نیاید و آقای هاشمی هم اگر آمد رد صلاحیت شود آنها امروز خیلی دستاوردی نصیب‌شان نشده است. آقای روحانی سیاست‌های همان دو نفر را پیگیری می‌كند، تازه‌نفس هم هست در خیلی از موارد نرمش آن دو بزرگوار را هم نشان نمی‌دهد. این یك تجربه ملی بود كه به ما نشان می‌دهد به عنوان اصلاح‌طلبان اولا با چهره‌هایی به میدان خواهیم رفت كه دلیلی ندارد رد صلاحیت شود."

نوع مطلب : بهتربشناسیم(سیاسی)، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 30 اردیبهشت 1394
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات