۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
نماینده مردم قزوین در نطق میان دستور:

مجلس نباید اجازه دهد اتفاقی درمذاکرات هسته ای بیافتد که ننگ آن در تاریخ بماند / باید مانع از قدرت گرفتن قلدران سیاسی شد

حسینی

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از خواص مقاله ای تحت عنوان پایان دلواپسان با رجعت قلندران نوشته است که نشان می دهد آنها برای انتخابات دور آینده مجلس برنامه دارند که من قلندران را قلدران مجلس می دانم.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اصولگرایان ، سید مرتضی حسینی،درنطق میان دستور جلسه علنی امروز یکشنبه ۲۷ اردیبهشت مجلس شورای اسلامی گفت:دو جریان از ابتدای انقلاب با یکدیگر به مبارزه پرداختند که یکی از این دو جریان افرادش وقتی در خط انقلاب بودند مورد فحاشی قرار می گرفتند اما وقتی از اندیشه امام و انقلاب فاصله می گرفتند بیشترین تشویقات نصیب آنها می شد.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در دوران انقلاب اسلامی از این نمونه ها بسیار است، افزود: آقای منتظری در جهت خط امام بود و توهین هایی به ایشان از سوی جبهه مقابل شد و تا ایشان از امام (ره) فاصله گرفت شاهد آغاز تعریف ها از ایشان بودیم.

وی ادامه داد: میر حسین موسوی و کروبی زمانی که در چارچوب هدایت های امام (ره) و رهبری حرکت می کردند شاهد هجمه های مختلف از طرف مقابل به این افراد بودیم اما وقتی از اندیشه های امام فاصله گرفتند تمجید های ضد انقلاب و دیگر اندیشه ها از آنها آغاز شد.

حسینی یادآور شد: به خواصی که هنوز در پست و مسئولیتی هستند و در جایگاه های بلند نظام نشسته اند می گویم که امروز حرکت ها و سخنان شما مورد استقبال ضد انقلاب و دیگر اندیشان است و شما را به انجام ادامه اعمالتان تشویق می کنند و بر عکس نیروهای انقلاب از ما فاصله می گیرند.

وی با اعلام اینکه ضد انقلاب برخی از افراد را به ادامه کارهای خود ترغیب می کند، گفت: با انجام دستورات ضد انقلابیون از انقلاب و نظام فاصله می گیرید و الان حرف هایی عنوان می کنید که در دهه شصت خلاف آنها را عمل می کردید.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: بروید و بار دیگر عدالت اجتماعی را که اعلام می کردید را بخوانید و ببینید چقدر از آن فاصله گرفته اید یادمان نرفته است که شما مواضع تندی علیه آمریکا و غرب و نظام سرمایه داری داشتید و مواضع تند شما در قبال دیگر اندیشه ها و سکولارها چگونه بود و چه شده است که اکنون همه اینها در زیر لوای شما به خوشحالی می پردازند.

نباید کاری کرد که ننگ آن در تاریخ بماند

وی ابراز کرد: ما در پیچ خطرناک تاریخ قرار گرفته ایم و آیندگان در مورد ما چگونه قضاوت خواهند کرد، هم اکنون در مملکت ما دو فکر و اندیشه در مورد این موضوع وجود دارد، یک اندیشه معتقد است که هزینه های فعالیت در عرصه هسته ای بیشتر از منافع آن شده است.

حسینی افزود: نمایندگان این تفکر همان کسانی هستند که قبله آمال آنها غرب است و باید با تاسف گفت این تفکر در میان برخی از دولت مردان و رجال سیاسی رواج دارد و متاسفانه دشمن نیز به خوبی از نقطه ضعف استفاده می کند .

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی گفت: اندیشه نخبگان و فرهیختگان این ملت این است که می گویند انرژی هسته ای از علوم پایه است پیشرفت در هر مملکتی بستگی به دستیابی به این علم است.

وی با اشاره به اینکه غربی ها چون می دانند در دولت مردان ما کسانی هستند که اعتقاد به انر‍ژی هسته ای ندارند می گویند: در سایه تهدید می شود آنها را وادار به عقب نشینی کرد و این مجلس اصولگرا در این پیچ خطرناک نباید سکوت کند و نباید دست روی دست گذاشت که اتفاقی بیافتد که ننگ آن در تاریخ بماند.

وی گفت: در سایت شخصی یکی از خواص مقاله ای تحت عنوان پایان دلواپسان با رجعت قلندران نوشته شده است که نشان می دهد بعضی برای مجلس آینده طرح هایی دارند و می گویند که قلندران سیاسی باید در مجلس حضور پیدا کنند و بنده از این قلندران سیاسی به عنوان قلدران سیاسی تعبیر می کنم.

موسوی با اعلام اینکه نباید به قلدران سیاسی اجازه حضور در سیاست را داد گفت: این افراد همان کسانی هستند که به کنگره آمریکا و بوش نامه نوشتند که ایران در اختیار شما است و کسانی هستند که هرجا فساد هست دست های یکی از آنها نمایان است.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی گفت: قلدران سیاسی کسانی هستند که می خواستند در سال ۸۸ انقلاب اسلامی را از ریشه بخشکانند،- همان کسانی هستند که صدای زندگی اشرافی و تجملاتی آن ها گوش فلک را کر کرد- آنها مسکن مهر را که عده ای فقیر از آن استفاده می کردند را طرحی مزخرف عنوان می کنند و کسانی هستند که می گفتن ما حتی نمی توانیم یک آبگوشت بزباش درست کنیم و می گفتند آمریکا با یک موشک ایران را نابود می کند.

وی افزود: درآمدهای آن ها از صدها میلیارد می گذرد این ها همان کسانی هستند که صاحب میلیارد سرمایه هستند و زمانی که وام می خوغاهند وام یک ضامن هم ندارند

ما جزء قلدران نیستیم، ما میرزا بنویس بیچارگان و فقیران هستیم

حسینی با اشاره به اینکه ما جز قلدران نیستیم ما میرزا بنویس بیچارگان و فقیران هستیم گفت: اکثر بازنشستگان فقیر هستند و کارگران با طراحی شما به عنوان برده در کارخانه ها کار می کنند و صدایی از آنها بلند نمی شود و برخی از آن ها با اینکه چندین ماه است حقوقی دریافت نکرده اند اعتراضی نمی کنند چرا که و در صورت کوچکترین اعتراض اخراج می شوند.

وی ابراز کرد: برخی با اصل ۴۴ و با سمن بخش صاحب کارخانه شدند و ما دلواپس این هستیم که آمریکا کلاه بر سر ما نگذارد و نگران این هستیم که کودتا گران سال ۸۸ دوباره به سرکار نیایند.

وی در تذکر به وزیر نیرو گفت: به داد مردم آبیک برسید چرا که مردم آب آشامیدنی خود را خریداری می کنند.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: چرا فاضلاب شهر شریفیه را اصلاح نمی کنید بوی تعفن این فاضلاب مردم و کشاورزان این منطقه را مورد آزار قرار داده است.

وی در تذکری خطاب به وزیر کشور افزود: چرا در پرداخت وام کشاورزی اینقدر سخت گیری می کنید که کشاورزان و دامداران از اقدام خود پشیمان شوند در حال حاضر همه دامداران و مرغداران در حال ورشکستگی هستند.

حسینی از وزیر نفت نیز در خواست کرد تا اجازه ندهد گاز رسانی به طارم متوقف شود.

وی از وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی نیز در خواست کرد تا نسبت به جابه جایی بیمارستان های بوعلی و رجایی اقدام کند چراکه این دو بیمارستان وضعیت نابسامانی دارند.

وی در تذکر به وزیر اقتصاد یکی از مشکلات رکود در صنایع را کمبود نقدینگی عنوان کرد و گفت: چرا مشکل کمبود نقدینگی را حل نمی کنید با توجه به اینکه مجلس شورای اسلامی دست شما را در این زمینه باز گذاشته است.

 

منبع : خانه ملت

نوع مطلب : هسته ای ومسائل پیرامونی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
سه شنبه 29 اردیبهشت 1394
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات