۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
شاهین محمدصادقی در کشتی نجات :

امیدوارم بتوانیم در یمن پیاده شویم / ۴ هدف از حضور در کاروان کشتی نجات

000

نماینده کازرون در مجلس که در کسوت یک پزشک در کشتی نجات حضور دارد، ابراز امیدواری کرد که بتوانند در یمن پیاده شوند و سپس به تشریح ۴ هدف از حضور در کاروان کشتی نجات پرداخت.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اصولگرایان ، در میان کاروان کشتی نجات ایرانی که از عصر روز دوشنبه اسکله شهد رجایی در بندرعباس را به سمت بندر حدیده یمن ترک کرد، یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایران هم حضور دارد: دکتر شاهین محمدصادقی. او که نمایندگی مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی را بر عهده دارد، این بار نه به عنوان یک رجل سیاسی، بلکه به عنوان پزشک فوق‌تخصص پلاستیک و ترمیمی به این سفر آمده است: «درست است که من نماینده مجلس هستم اما قبل از آن یک پزشکم و وظیفه انسانی و حرفه‌ای و قسمی که خوردم، ایجاب می‌کند تا به کمک مردم بی‌پناهی برویم که اکنون زیر بمباران‌های شدید قرار دارند.»

او در خصوص سوابق گذشته‌اش در مأموریت‌های امدادی می‌گوید: «هفته دوم دفاع مقدس وقتی هنوز دانشجو نبودم، به عنوان یک بسیجی در جبهه‌های هویزه و سوسنگرد حاضر شدم و پس از ورود به دانشگاه هم به عنوان امدادگر و پزشکیار در جبهه‌های مختلف از فاو و شلمچه تا جوانرود و بیمارستان شهید بقایی خدمت کردم.»

از او درباره مأموریت‌های امدادرسانی در کشورهای دیگر هم پرسیدیم که گفت: «در سال ۲۰۰۲ در بیمارستان کربلا در عراق حاضر شدم و بعدها پس از جنگ ۳۳ روزه لبنان هم به این کشور رفتم.»

دکتر محمدصادقی به همراه کاروان نجات، حالا در میانه مسیر حرکت به سمت یمن است و اگر مشکل خاصی پیش نیاید، کشتی نجات ایرانی در عصر روز سی‌ام اردیبهشت‌ماه در بندر حدیده یمن در دریای سرخ پهلو خواهد گرفت: «یمن یکی از فقیرترین کشورهای عربی است و حتی بدون جنگ هم با مشکلاتی نظیر بهداشت و درمان و تغذیه مواجه بود و حالا باید مصیبت جنگ و بمباران‌های گسترده شهرهای یمن توسط مزدوران آل‌سعود را هم اضافه کنیم که عرصه را بر مردم بی‌پناه این کشور خصوصاً زنان و کودکان تنگ کرده است و هر کس با کمترین تعهدات اخلاقی و پزشکی این صحنه را می‌بیند باید وظیفه خود بداند که به کمک این مردم بشتابد.»

وی در خصوص نحوه ثبت‌نام برای حضور در این مأموریت نیز خاطرنشان کرد: «من خودم برای این حضور ثبت‌نام کردم و چون با مراکزی نظیر هلال‌احمر و ارگان‌های دیگر که مسئول اینگونه اعزام‌ها هستند، ارتباط دارم، متوجه شدم و ثبت‌نام کردم که خوشبختانه موافقت شد.»

او در پرواز اول هواپیمای امدادرسان ایران به یمن هم حضور داشته و در این باره می‌گوید: «بر اساس توافقی که صورت گرفته بود، علاوه بر محموله‌های غذایی و دارویی، ما هم همراه تعدادی از مجروحین یمنی که در ایران بودند، سوار هواپیما شدیم. من در کابین خلبان بودم که متوجه شدم خلبان و کمک خلبان در حال برقراری تماس‌های غیرعادی با بیرون هواپیما هستند و در همین حین خلبان از من خواست تا کابین را ترک کنم. بعد از حدود یک ساعت معطلی در آسمان، هواپیما دور زد. وقتی علت را سؤال کردیم گفتند که هواپیماهای جنگی عربستان اخطار داده‌اند که اگر برنگردید، هواپیما مورد اصابت قرار خواهد رفت. در میانه مرز عمان و یمن بودیم که هواپیما بعد از چند بار تغییر مسیر، به سمت کشور بازگشت و در بندرعباس به زمین نشست. فردا صبح مجدداً هواپیما بارگیری و مسافرین و مجروحین مجدداً برای اعزام به یمن سوار شدند که این بار قبل از پرواز، تعدادی از افراد را پیاده کردند که یکی از آنها بنده بودم و متأسفانه اصرار کردن‌هایمان هم جواب نداد.»

نماینده مردم کازرون معتقد است: «ما در مجلس هم که هستیم با نگاه دفاع از انقلاب اسلامی و عزت مردم ایران حضور داریم اما حس می‌کنم که امروز این کار بزرگ یعنی امدادرسانی به مردم مظلوم یمن بر زمین مانده و هر کس که می‌تواند باید برای انجام این کار پیشقدم شود.»

محمدصادقی تصریح کرد: «من در میان دوستان و همکارانم در مجلس، تنها این موضوع را با ۴-۵ نفر در میان گذاشتم و وقتی به بندرعباس رسیدم خیلی‌ها تماس گفتند تا اگر امکان دارد، آنها هم همراه این کشتی باشند. برخی از این همکاران پزشک هستند و تعدادی هم غیر پزشک و معتقدم اگر این موضوع در مجلس مطرح می‌شد، تعداد خیلی زیادی از نمایندگان آمادگی را دارند.»

او همچنین جامعه پزشکان را جزو خدوم‌ترین افراد می‌داند و به نقش آنها در دفاع مقدس اشاره کرده و می‌گوید: «این صحنه یعنی کمک‌رسانی به مظلومان عالم صحنه خوبی برای خدمت به اسلام است چون ما این موقعیت را صحنه نبرد اسلام و کفر می‌دانیم و حتی اگر اینها هم نبود، به عنوان دفاع از انسان‌های مظلوم وظیفه خودمان می‌دانستیم که در این مأموریت حضور داشته باشیم.»

درباره سختی مأموریت و مخالفت‌های احتمالی نزدیکان برای حضور در این کشتی پرسیدیم که جواب داد: «خانم بنده خیلی مانع نشد، ولی برخی نزدیکان توصیه‌هایی می‌کردند که مثلاً الان نرو که البته آن هم از سر دلسوزی و بر پایه احساسات و عواطف بود ولی ما باید به تکلیفمان عمل کنیم، تکلیفی که البته ممکن است چندان هم راحت و بی‌دردسر نباشد اما اینجا دوستان بسیار خوبی داریم که سختی این سفر را قابل تحمل می‌کنند. پزشکانی که هر کدام در رشته‌های مختلف متخصص هستند اما همه چیز خود را کنار گذاشتند و بدون هیچ چشم‌داشتی در این مأموریت حاضر شدند.»

سپس او به دستاوردهای این سفر می‌پردازد و می‌گوید: «به نظر بنده دستاوردهای این مأموریت در ۴ محور قابل تبیین است، اول اینکه به واسطه حضور تعدادی از افراد خارجی ضدجنگ در این کاروان، ما به دنیا می‌گوییم که جنگ، مقوله خوبی نیست و نمی‌تواند راه حلی برای برطرف کردن مشکلات باشد.

دوم به مردم مظلوم یمن می‌گوییم که در دنیا تنها نیستند و فراوان هستند افرادی که دلشان با آنهاست و اگر فرصتی دست بدهد، حاضرند برای کمک‌رسانی به زنان و کودکان یمین هر خطری را تحمل کنند.

سوم این سفر با حضور خبرنگاران رسانه‌های مختلف، افکار عمومی را به سمت خود جلب خواهد کرد تا نگاه‌ها به سمت یمن برگردد و همه بدانند که اوضاع در این کشور مسلمان چقدر وخیم است.

و چهارم اینکه همه اینها موجب خواهد شد تا رژیم آل‌سعود زیر فشار قرار گیرد تا شاید مجبور شود راه را برای کمک‌رسانی به مردم یمن باز کند.»

محمدصادقی در خصوص اینکه چقدر به نتیجه رسیدن این مأموریت امیدوار است، اظهار داشت: «ما موظف به انجام تکلیف هستیم چه به نتیجه مطلوب برسد و چه نرسد. البته ما امیدورایم بتوانیم طبق برنامه به همه اهداف خود که پهلوگیری در یمن و امدادرسانی دارویی و غذایی به مردم این کشور است موفق شویم تا از این طریق جامعه پزشکی یمن هم متوجه شود که در آن سوی مرزها افراد زیادی به فکر آنها هستند.»

وی افزود: «در این کشتی علاوه بر حدود ۲۴۰۰ تن مواد غذایی، بیش از ۵۰ تن هم داروهای مختلف مانند سرم و آنتی‌بیوتیک و لوازم پانسمان و بخیه و اکسیژن و غیره وجود دارد که امیدورایم به مقصد برسند.»

این نماینده مجلس در پایان به حضور خبرنگاران در این مأموریت اشاره می‌کند و می‌گوید: «اینکه این تعداد خبرنگار از رسانه‌های تصویری و مکتوب و خبرگزاری‌ها با این شور و شوق و علاقه در چنین مأموریت خطیری حضور می‌یابند جای تشکر و قدردانی دارد و عملکرد آنهاست که موجب خواهد شد تا افکار عمومی در ایران و دیگر نقاط جهان به سمت موضوع یمن و گرفتاری‌های امروز مردم این کشور جلب شود.»

 

منبع : فارس

نوع مطلب : اخبار مهم به روز و به ساعت، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
جمعه 25 اردیبهشت 1394
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات