۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن

نقوی حسینی در سخنرانی پیش از خطبه نمازجمعه تهران:

تیم هسته‌ای سرداری کند نه فرمانبرداری/ طرح مجلس برای حراست از حقوق هسته‌ای

نقوی حسینی/2سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس اظهار داشت: من به عنوان نماینده مجلس اطمینان می دهم که نمایندگان در پی طرحی جامع هستند که حق مردم در مذاکرات ضایع نشود.

                   

به گزارش نماینده به نقل از «نسیم»، سیدحسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس در سخنرانی پیش از خطبه‌های نمازجمعه تهران اظهار داشت: امروز جهان اسلام از دو سو دچار جنایت است. از یک سو رژیم صهیونیستی که ملت مظلوم فلسطین و لبنان را محاصره کرده و مردم آنها را به خاک و خون کشیده و گام به گام به خاک مسلمانان تجاوز می کند. از سوی دیگر رژیم آل سعود در کنار اسرائیل به مسلمانان تجاوز می کند.

وی همچنین افزود: گلوله های عربستان به مسلمانان یمنی رحم نمی کند و آنها را تحت محاصره قرار داده است. امروز آل سعود و اسرائیل در کنار هم در حال تجاوز به دنیای اسلام هستند. سوالی که امروز برای مردم آزاده دنیا این است که گناه مردم یمن چیست؟ مگر در یمن چه اتفاقی افتاده که اینگونه باید به این کشور حمله شود.

نقوی حسینی گفت: این سوالات را باید متجاوزان جواب بدهند. همه می دانیم که یمن نیم قرن حیاط خلوت عربستان بود. عربستان آنجا کودتا می کرد، رهبر عوض می کرد و هر کاری می خواست می کرد.

وی ادامه داد: مردم یمن در چند سال اخیر آرام به سمت انقلاب و حکومت مستقل حرکت کردند. مردم یمن با ارزش های سیاسی و دینی خود حکومت تشکیل دادند. مردم یمن خواهان استقلال بودند. جرم آنها این است که می خواهند خود تصمیم گیر باشند. این حرکت مردم یمن به رژیم آل سعود و آمریکایی ها برخورد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس اظهار داشت: آمریکایی ها خود را کدخدای دنیا می دانند برخورد. به مستکبران دنیا برخورد که حکومتی با پایه مردم سالاری دینی در حال شکل گیری بود. این طور شد که مثلث عربستان- آمریکا- اسرائیل شکل گرفت. تهاجم بر علیه مردمی که علیه یک دیکتاتور خونخوار انقلاب کرده بودند آغاز شد. حدود دو ماه از پیشرفته ترین سلاح ها به همراه غربی ها، یمن به آزمایشگاهی برای سلاح های غیر متعارف آنها تبدیل شد. سلاح هایی به کار برده شد که برای اولین بار در یک جنگ استفاده شده است.

وی ادامه داد: مردم یمن چیزی برای دفاع ندارد. در دو ماه گذشته قریب به ۴  هزار نفر که بیشتر شان کودکان و زنان کشته شدند. ۷ هزار نفر مجروح شدند. مردم یمن هیچ کمک پزشکی و تجهیزات پزشکی ندارند. البته همین مردم شهید داده و زخم داده، با مقاومت خود عصبانیت غربی ها برانگیخته اند. یک خانواده ای که ۵ شهید در یک روز داده صحبت کردم می گفت تا مرگ آل سعود از پای نمی ایستیم.

نقوی حسینی گفت: تا امروز ۹۰۰ مکان عمومی شامل بیمارستان تاسیسات برق و آب و ... با خاک یکسان شده است. ای سازمان بین المللی که برای اعدام قاتل و قاچاقچی بیانیه علیه کشورها صادر می کنی، کجا هستی؟ اتحادیه اروپا کجاست؟ شورای امنیت سازمان ملل کجاست؟ دموکراسی آمریکا کجاست؟ پس تحریم ها چه شد؟ چرا تجاوزات را تأیید می کنید؟

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس ادامه داد: رژیم آل سعود در کنار گوش خود شاهد حرکت انصارالله است. این رژیم یکصد سال است که با رژیم موروثی و پادشاهی بر یک ملت حکومت می کند که نه از آنها رأی می گیرد و نه به آنها اجازه تصمیم اجتماعی می دهد. این حکومت یک حکومت مردمی را تحمل نمی کند. عربستان می داند که اگر در یمن یک حکومت مردمی بر پایه حکومت مردمسالاری دینی تشکیل شود پایه های حکومت عربستان فرو می ریزد.

وی گفت: آمریکایی ها و اسرائیلی ها هم پشت عربستان ایستاده اند چون آنها نیز از این حرکت مردم یمن سیلی خورده اند. آنها تمام توان خود را گذاشته اند و پشتیبانی می کنند.

نقوی حسینی گفت: ملت ایران به عنوان یک ملت انقلابی ایستاده که از یک ملت آزاده حمایت بکند و منتظر اجازه سازمان های بین المللی نمی مانیم. البته دخالت نمی کنیم که اگر دخالت می کردیم همان هفته اول نسخه عربستان پیچیده بود و از حکومت عربستان چیزی باقی نمی ماند. ما کمک می کنیم و کشتی نجات هم به همین خاطر راهی یمن شده است. البته بازی آنها را در قضیه کشتی شاهدیم. البته بدانند که ما این کمک ها را به مردم یمن می رسانیم. به هیچ قدرتی اجازه نمی دهیم که کشتی را بازرسی کند و این کشتی راه خود را ادامه خواهد داد.

وی همچنین گفت: مگر ما در این کشتی چه میبریم. غذا، آب و دارو محتویات این کشتی است. مجروحین منتظر این کمک ها هستند شما که مدعی دموکراسی هستید این جنایت هار ا نمی بینید؟ آیا اینها بشر نیستند؟ فقط شما بشر هستید؟ پس انسانیت کجاست؟ ما راهمون رو ادامه خواهیم داد و معتقدیم جامعه جهانی و سازمان بین المللی مدعی حقوق بشر و بشردوستانه باید برای پایان دادن به ای تجاوزات ناجواندمدانه به میدان بیایند و از این سیاست های دوگانه پرهیز کنند که اگر نکنند ما خودمان به میدان خواهیم آمد و این تجاوز را خاتمه خواهیم داد. پس از پایان تجاوز نیز باید گفتگو های یمنی- یمنی شکل گیرد.

نقوی حسینی گفت: باید بستر کمک رسانی به مردم یمن تشکیل شود. جمهوری اسلامی ایران معتقد است باید نهادهای حقوقی باید بر میزان خسارات متجاوزان کار کنند و میزان خسارات را ارزیابی کنند و زمینه محاکمه رژیم آل سعود را فراهم کنند.

وی گفت: عربستان باید از سرنوشت صدام درس بگیرد. همین غربی‌ها چراغ سبز به صدام نشان داد صدام به ایران حمله کرد، بعد از چند سال خودشان با وضع افتاحی صدام را به خاک نشاندند. عربستان جایگاه خود را در دنیای اسلام از دست داده است.

نقوی حسینی گفت: در مقابل ما دشمن ایستاده است. تیم مذاکره کننده مراقب باشد چون آنها سیاست دوگانه و خصم نسبت به ملت ما دارند. اجازه ندهید به عزت و عظمت ملت ایران جسارت کنند. تیم مذاکره کننده در مذاکرات سرداری کند نه فرمانبرداری. این ملت پشت تیم مذاکره کننده است. ما برای یک توافق خوب به میدان آمده ایم. بازرسی ها باید در چارچوب آژانس باشد نه فرا آژانس. تحریم ها نیز باید یکجا لغو شود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس اظهار داشت: من به عنوان نماینده مجلس اطمینان می دهم که نمایندگان در پی طرحی جامع هستند که حق مردم در این مذاکرات ضایع نشود.

نوع مطلب : بهتربشناسیم(سیاسی)، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
جمعه 25 اردیبهشت 1394
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic