۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
در گفت و گوی قدس با مسؤول نهاد نمایندگی ولی فقیه در سپاه حفاظت هواپیمایی کشور تبیین شد؛ درسال 93

چرا میلاد امام حسین(ع) روز پاسدار نامگذاری شد؟

ساحل عباسی: سلام بر مولودی که عشق با ولادتش زاده شد، رشادت را رشد داد و به شهادت رنگ و جانی تازه بخشید، ایثار با خون او معنا گرفت و شهادت از فداکاری او قداست یافت، خونش به همه خونهای شهیدان آبرو داد و زلال ترین تقوا از چشمه سار وجودش درخشید، مولود خجسته عشق که در کلاس درس او همه بزرگان و اهل ایثار به شاگردی می‌نشینند، روزی که باآمدنش خانه وحی پر از فرشته می‌شود و خانه زهرای اطهر به نور جمال این نوگل باغ ولایت نورانی تر می‌گردد.
روز ولادت امام حسین را امام خمینی (ره) روز پاسدار نامگذاری کردند و به همه سربازان مخلص اسلام این پیام را گوشزد کردند که شما پیرو راه امام حسینی هستید که در عین حالی که پسر پیامبر و امام زمان عصر خویش است، بالاترین و والاترین سرمایه عصر خود را که جان امام زمان است را در راه خدا و دینش فدا می‌کند تا اسلام را زنده نگاه دارد، با توجه به میلاد فرخنده امام حسین(ع) و روز پاسدار گفت و گوی ما با حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا عباسی مسؤول نهاد نمایندگی ولی فقیه در سپاه حفاظت هواپیمایی کشور در خصوص میلاد امام سوم شیعیان و فلسفه نامگذاری این روز به نام پاسدار در پی می‌آید:
جناب آقای عباسی؛ اگر بخواهیم امام حسین(ع) را از دید پیامبر و معصومین(ع) بشناسیم چه مواردی از قول این بزرگان درباره ایشان گفته شده است که باید مورد توجه قرار بگیرد؟
از رسول خدا نقل شده که فرموده اند: در کانون دلهای مؤمنان معرفت ویژه‌ای نسبت به امام حسین (ع)وجود دارد که خداوند متعال این محبت را در دل آنها قرار داده است و باز هم در جمله مشهور و معروفی از رسول گرامی اسلام داریم که امام حسین (ع)چراغ هدایت و کشتی نجات هستند .با اینکه امام حسین(ع) تنها 6 سال و چند ماه از زمان حیات پیامبر(ص) را درک نموده اند، اما در جملاتی پیامبر(ص) از عظمت شهادت ایشان فرموده اند که برای شهادت حسین حرارت و گرمایی در دل مومنان هست که هرگز سرد و خاموش نمی‌شود و اینکه حسین از من است و من از حسین، که هر کس حسین را دوست بدارد خداوند او را دوست می‌دارد، حسین نوه ای از نوادگان پیامبران است یا امام هادی (ع) که فرموده اند:از روزی که امام حسین در آرامگاهشان دفن شده‌اند باغی از باغهای بهشت در آنجا قرار گرفته است.
فلسفه نامگذاری روز پاسدار همزمان با میلاد امام حسین(ع) چه بوده است؟
امام حسین (ع)دارای ویژگی‌های منحصر به فردی است و این خصایص را فقط از زبان و بیان شیوای ایشان می‌توان شنید، در واقع آنچه امام حسین(ع) برای مسلمانان رقم زدند نشان از تفکر والای ایشان داشته است، امام حسین(ع) می‌فرمایند: من می‌خواهم امر به معروف و نهی از منکر را بر پا دارم و بر سنت جدم و پدرم قدم بردارم،اینکه روز ولادت ایشان به روز پاسدار نامگذاری شده حتماً در ذهن حضرت امام(ره) از عقبه و فلسفه ای برخوردار بوده ،در واقع پاسداران بهترین کسانی هستند که راه امام حسین(ع) را در میدان عمل در امروز دنیا به جهانیان نشان می‌دهند، راهی که امام حسین(ع) به تصویر کشید پاسداران ما در هشت سال دفاع مقدس تداوم بخشیدند، قانون اساسی جمهوری اسلامی وظایف پاسداران را حفاظت از دستاوردهای انقلاب اسلامی بیان می‌کند، یعنی یک پاسدار و مجموعه پاسداران انقلاب باید حافظ انقلاب باشند تا از همه گزندها، آفتها، دسیسه ها و دشمنی دشمنان در امان بماند،در تمامی عرصه ها و صحنه‌ها به خاطر زنده نگاه داشتن دین حضور داشته باشند. سنت نبوی، علوی، فاطمی و دین اسلام را گسترش دهند، بنابراین اگر حرکت آن روز امام حسین(ع) در روز عاشورا نبود از دین، دیگر خبری نبود و بی‌گمان دین از مسیر خود خارج می‌شد و به ورطه نابودی می افتاد.
با توجه به این نامگذاری وظیفه پاسداران در تداوم راه امام حسین(ع) چگونه است وعملکرد یک پاسدار چگونه می‌تواند ادامه دهنده راه امام حسین(ع) در قرنها پس از ولادت و شهادت ایشان باشد؟
امام حسین (ع)با احیای قرآن و زنده کردن مسلمانها انسانیت و در نهایت بشریت را احیا نمودند. امروز پاسداران ما عهده دار تمامی این مسؤولیتها هستند، امام حسین(ع) در سخنان ارزشمندی فرموده اند:همانا سنت پیامبر(ص) مرده و بدعتها زنده شده است، پس اگر گوش به سخن باشید راه هدایت را به شما می‌نمایانم، پاسداران لبیک گوی امام حسین(ع) هستند و سخن ایشان را با دل و جان شنیده و بدان عمل می‌کنند، نه فقط با زبان، بلکه در میدان عمل با تقدیم جان و خونشان نشان دادند مانند امامشان هرگز تن به ذلت و خواری نمی‌دهند و به فرموده امام حسین(ع)مانند بردگان از صحنه جنگ متواری نمی‌شوند، پاسداران ما طلایه دار پرچم حسینی هستند که نقش و ویژگی آن اعلام «هیهات من الذله» بود، پاسداران نشان دادند هرگز زیر بار ذلت کسانی نمی‌روند که می‌خواهند بر دین و انسانیت انسانها تسلط یابند، خوشبختانه با تأسی به راه و اهداف و فلسفه وجودی زندگی امام حسین(ع) توسط پاسداران ما در دنیا از مخاطبانی برخورداریم که با الگوگیری از سربازان امام حسین(ع) ،روح ا... و مقام ولایت فقیه نیز سعی نموده‌اند فرهنگ حسینی را در جامعه اشان ترویج دهند، امام حسین(ع) فرموده‌اند: بار الها من کار خیر و معروف را دوست دارم و از بدی و کار شر بیزارم، از تو می‌خواهم برای من آن را برگزینی که مورد رضایت تو و رسولت باشد، امروز پاسداران ما ادامه دهنده خیراتی هستند که امام حسین(ع) برای مردم خواستند، مانند احیای امر به معروف و نهی از منکر، بنابراین همین حضور حسینی پاسداران ما در میدانهای عمل است که دشمن را علیه ما آشفته کرده که گزینه هایشان را روی میز می‌گذارند،آنها نمی‌دانند با سربازانی مواجه‌اند که مانند امام حسین(ع) پستی و ذلت را نمی‌پذیرند و مانند پیشوایشان مرگ را مانند پلی می‌دانند که آنها را از سختی‌های دنیا نجات داده و به باغهای بهشت رهنمون می‌سازد،این فرهنگ شهادت و تداوم خون و راه امام حسین(ع) اگر در باور و اعتقاد یک پاسدار نهادینه شود می‌تواند در برابر همه ظالمان بایستد.
مقام معظم رهبری به عنوان یک پاسدار نمونه در حراست از ارزشهای اسلام و قرآن با چه بیان و رهنمودهایی سربازان و پاسداران را به سمت توجه به ارزشهای حسینی و دین اسلام سفارش می کنند؟
مقام معظم رهبری جملات بسیار تکان دهنده ای درباره نهضت امام حسین (ع)فرموده اند که پاسداران و همه آزادی‌خواهان با تفکر در این جملات می‌توانند راه را از بیراهه تشخیص دهند و خطای بزرگی که در زمان امام زمانشان امام حسین(ع) به آن مرتکب شدند را هرگز انجام ندهند. مقام عظمای ولایت فرموده اند: «به نظر من این پیام عاشورا از دیگر درسها و پیامهای عاشورا برای ما فوری تر است ما باید بفهمیم چه بلایی بر سر آن جامعه آمد که سر حسین بن علی(ع) آقا زاده اول دنیای اسلام و پسر خلیفه مسلمین را در همان شهری که پدر او در مسند خلافت بود گردانده می‌شود و آب هم از آب تکان نمی‌خورد، باید ببینیم چگونه از همان شهر افرادی به کربلا می آیند و اولاد و اصحابش را با لب تشنه به شهادت می رسانند»، مقام معظم رهبری در ادامه پاسخ سوالات را از دل قرآن می یابند و می‌فرمایند؛ قرآن کریم دو عامل را باعث انحراف مردم می‌داند، ابتدا دور شدن از ذکر خداوند که مظهر آن نماز است و یاد خداوند و روی برگرداندن از معنویات و فراموشی توکل بر خداوند و عامل دوم دنبال شهوترانی و دنیا و عافیت طلبی و جمع ثروت و مال در دنیای فانی.
در بیانات مقام معظم رهبری که تأسی به بیانات امام حسین(ع) است متوجه می‌شویم سر امام حسین زمانی بالای نیزه می‌رود که معنویت فراموش می‌شود، بنابراین مقام معظم رهبری خود به عنوان یک پاسدار دین مبین اسلام از همه پاسداران اسلام می‌خواهند دوست و دشمن را بشناسند و پاسداران باید بدانند با پیروی از ولی فقیه که از اوجب واجبات است می‌توان راه امام حسین(ع) را در عصر حاضر ادامه داد.
توصیه بنیانگذار انقلاب اسلامی به پاسداران در راه حراست از دستاورد حماسه حسینی چه بوده است؟
امام خمینی (ره) فرمودند دشمنان با همه دنیایشان در مقابل دین ما ایستاده‌اند و ما هم در مقابل دنیای آنها خواهیم ایستاد. شما در اعمال پاسداران متوجه کاربردی شدن این خواسته امام راحلمان می‌شوید که فریادشان همواره بر سر دشمن بلند است از دشمن نمی‌هراسند و حاضرند با جان و دل زندگیشان را در راه امام حسین(ع) به خداوند تقدیم کنند زیرا می‌دانند خداوند متعال ضامن شده است اگر شما چنین کنید شما را به پیروزی خواهم رسانید، همانند پیروزی امام حسین(ع) و یارانش در روز عاشورا که تا ابدیت ایثار و شجاعت و انسانیت و دینداری ایشان در قلوب همه مسلمانها و آزاد مردان و زنان عالم از احترام ویژه و جایگاهی رفیع برخوردار خواهد بود.

نوع مطلب : دانستنیهای مفید، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
جمعه 25 اردیبهشت 1394
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات