۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن

اهمیت جنبش صهیونیسم مسیحی

 

 اهمیت جنبش صهیونیسم مسیحی
نویسنده: استیون آر. سایزر
مترجمان: حمید بخشنده، قدسیه جوانمرد
صهیونیسم مسیحی به عنوان یك جنبش دارای تنوع فراوانی است كه دامنه ی آن از رهبران مسیحی منفرد كه فرقه های آنان موضع صریحی نسبت به صهیونیسم ندارند،
(1) تا سازمان های انجیلی مهم بین المللی كه بی محابا صهیونیست هستند، كشیده می شود، بعضی از این سازمان ها، برنامه ی سیاسی مشخصی دارند، نظیر پل های صلح (2) و سفارت بین المللی مسیحیان در اورشلیم كه از موقعیت دیپلماتیك در چند كشور آمریكای مركزی برخوردار است. (3) این دو سازمان، تبلیغ مسیحیت را یا رد كردند و یا تعریف جدیدی از آن ارائه دادند و با دیدگاه راست گرایان اسرائیل احساس نزدیكی می كنند و بر دولت آمریكا برای تداوم تأمین هزینه ی برنامه ی توسعه طلبانه ی اسرائیل اعمال فشار می كنند.
سازمان های دیگری همچون یهودیان حامی عیسی و سازمان خدمات كشیشی كلیسا در میان قوم یهود ( CMJ ) با وجود این كه عمدتاً تبشیری یا مسیحایی هستند، اما علاوه بر آن، بر اساس دلایل کتاب مقدس از صهیونیسم حمایت می کنند. به عنوان مثال، سازمان های اكسوباس (4) و بنیاد اِبنیزر (5) نماینده سازمان های كوچك تری هستند كه تخصص آنها، تسهیل انتقال یهودیان از روسیه و اروپای شرقی به اسرائیل است، و حال آن كه دوستان مسیحی جوامع اسرائیل (6) كلیساها را تشویق می كنند تا اسكان یهودیان را در سرزمین های اشغالی برگزینند. (7)
رهبران صهیونیست مسیحی معاصر در بریتانیا، شامل دریك پرینس (8)، دیوید پاسون (9)، لانس لامبرت (10) و والتر ریگانز (11) به همراه رهبران آمریكایی همچون جری فال ول (12) پَت رابرتسون (13)، هال لیندزی، (14) مایك ایوانز (15)، چارلز دایر (16)، جان والوورد (17) و دِیْو هانت (18) با ترویج فرجام شناسی مكاشفه ای پیشاهزاره گرا و عمدتاً تدبیرگرا، كه به صهیونیسم در میان مسیحیان غربی مشروعیت می بخشد، به نفوذ قابل ملاحظه ای دست یافته اند. از عناوین تحریك آمیز كتاب هایشان مشهود است كه تعالیم آنان مقتضی بیان « الاهیات آرماگدون » (19) است. (20) عقاید و خط مشی با نفوذترین این سازمان ها و اشخاص در بخش های آینده بررسی خواهد شد.
صهیونیسم مسیحی تدبیرگرا كه شكل بارز صهیونیسم مسیحی در آمریكاست، با آموزش هایی پیرامون « عروج كلیسا » (21) و بازسازی معبد سلیمان و جنگ قریب الوقوع آرماگدون در میان فرقه های عمده ی انجیلی، كرامت گرا و مستقل، از جمله فرقه ی جماعات خدا (22) و فرقه ی باپتیست های پنجاهه گرا (23) و جنوبی [ آمریكا ] و نیز بسیاری از كلان كلیساهای مستقل نفوذ دارد. كرولی ادعا می كند كه این فرقه ها را 80 هزار كشیش بنیادگرا رهبری می كنند و عقاید آنان را 1000 ایستگاه رادیویی مسیحی و 100 ایستگاه تلویزیونی مسیحی پخش می كند. (24) دوگ كریگر (25) هم فهرستی بالغ بر 250 سازمان طرفدار اسرائیل را نام می برد كه فقط در دهه ی 1980 تأسیس شده اند. (26)
در تخمین ها پیرامون وسعت این جنبش به عنوان یك كل به طرز چشمگیری متفاوت است. در حالی كه منتقدانی همانند كرولی ادعا می كنند « از هر ده نفر آمریكایی، حداقل یك نفر هواخواه است »، مدافعان این جنبش مثل رابرتسون و فال ول ادعا می كنند كه هر هفته با صد میلیون آمریكایی حامی صهیونیسم در ارتباط هستند. (27) برآورد خود دیل كرولی آن است كه بین « 25 تا 30 میلیون » مسیحی حامی اسرائیل در آمریكا وجود دارد كه این تعداد، در حال افزایش است. (28) به عنوان مثال، رابرت بوستون در زندگی نامه نویسی خود از پت رابرتسون اظهار می كند كه ائتلاف مسیحی او با بودجه سالانه ی 25 میلیون دلار و بیش از یك میلیون و هفتصد هزار عضو، « محققاً با نفوذترین سازمان سیاسی منحصر به فرد در آمریكاست ». (29) در انتهای دیگر مقیاس، ائتلاف وحدت ملی برای اسرائیل، (30) 200 سازمان مختلف از صهیونیست های مسیحی و یهودی از جمله سفارت بین المللی مسیحیان، دوستان مسیحی اسرائیل (31) و پل های صلح را در بر می گیرد و ادعا می كند كه 40 میلیون عضو فعال پشتیبان آن است. (32) این سازمان ها، به درجات مختلف و به دلایل گوناگون و بعضاً متناقض، ائتلاف بزرگی را تشكیل داده اند كه امروزه دستور كار صهیونیسم مسیحی را ترسیم می كند.

پی‌نوشت‌ها:

1. For example, David Pawson. When Jesus Returns, (London, Hodder. 1998); ‘Israel in the New Testament’ Israel & Christians Today, Summer (2002), p5; John MacArthur, The Future of Israel, (Chicago, Moody Press, 1991); R.T.Kendall. ‘How Literally do you read your Bible?" Israel & Christians Today, Summer (2001), p9.
2. Bridges for Peace
3. ICEJ ( سفارت بین المللی مسیحیان بیت المقدس ) در کشورهای هندوراس و گواتمالا؛ موضع دیپلماتیک دارد و به همکاری در تسهیل بودجه کونتراهای تحت حمایت آمریکا در طول دهه 1980 متهم شده است.
Donald Wagner. Enxious For Armageddon. (Scottdale, Pennsylvania, Herald, 1995), p109.
4. Exobus
5. Ebenezer Trust
6. Christian Friends of Israeli Communities
7. Sarali Hoing, "Adopt-a-Settlement Program’, The Jerusalem Post, 2nd October (1995);
http://www.brigesforpeace.com/publications/dispatch/lifeinisrael/Article-12.html.
8. Derek Prince. The Last Word on the Middle East, (Fort Lauderdale. Derek Prince Ministries International, 1982); The Destiny of Israel and the Church, (Milton Keynes, Word, 1992).
9. David Pawson. Jerusalem-The Next 1,000 Years, audio tape DP.1115. (Ashford, Anchor Recordings, n.d.) Along with Binyamin Netanyahu, David Pawson is a guest speaker at the 2002 Feast of Tabernacles celebration in Israel Organised by the International Christian Zionist Center. http://www.iczc.org.il
10. Lance Lambert, The Battle for Israel (Eastbourne. Kingsway, 1975); The Uniqueness of Israel, (Eastbourne, Kingsway, 1980).
11. Walter Riggans, Israel and Zionism. (London. Handsel). 1998): The Covenant with the Jews: What’s So Unique About the Jewish People? (Tunbridge Wells, Monrach, 1992).
12. Jerry Falwell, Listen, America, (New York, Doubleday, 1980); The Fundamentalist Phenomenon, (New York, Doubleday, 1981): Merrill Simon, Jerry Falwell and the Jews,(Middle Village, New York, Jonathan David,
1984).
13. Pat Robertson, The New Millennium, 10 Trends That will Impact You and Your Family By the year 2000, (Dallas. Word, 1990); The Secret Kingdom: Your Path to Peace, Love and Financial Security, revised edition (Dallas, Word. 1992).
14. Hal Lindey, The Late Great Planet Eart, (London, Lakeland, 1970) The 1980"s Countdown to Armageddon, (new York, Bantam, 1981); Israel and the Last Days, (Eugen, Oregon, Harvest House Publishers, 1983); The Ftoad to Holocaust, (New York, Bantam, 1989); Planet Earth 2000 AD Will Mankind Survive? (Palos Verdes, California. Western Front, 1994); The Final Battle, (Palos Verdes, California, Western Front. 1995).
15. Mike Evans. Israel, America"s Key to Survival, (Plainfield, New Jersey, Haven, n.d.); The Return, (Nashville, Thomas Nelson, 1986); Jerusalem Betrayed, (Dallas, Word, 1997).
16.Charles Dyer, The Rise of Babylon, Signs of the End Times, (Wheaton, Illinois, Tyndale House, 1991); World News and Biblicals Prophecy, (Wheaton, Illinois, Tyndale House, 1993).
17.John Walvoord, Israel in Prophecy, (Grand Rapids, Zondervan, 1962); The Nations in Prophecy, (Grand Rapids, Zondervan, 1967); The Blessed Hope and the Tribulation, (Grand Rapids, Zondervan, 1975); The Rapture Question, revised edition (Grand Rapids, Zondervan, 1979) The Nations, Israel and the Church in Prophecy, (Grand Rapids, Michigan, Zondervan, 1988); Armageddon, Oil and the Middle East Crisis (Grand Rapids, Michigan, Zondervan, 1990); Major Bible Prophecies (New York, Harper Collins, 1991).
18.Dave Hunt, The Cup of Trembling: Jerusalem and Bible Prophecy, (Eugene, Oregon, Harvest House, 1995).
19.Donald Wagner, Anxious, op.cit: see also Gary DeMar, Last Days Madness, Obsession of the Modern Church, (Atlanta, Georgia, American Vision, 1997); Richard Kyle, The Last Days are Here Again, (Grand Rapids, Michigan, Baker, 1998).
20. Notably, Hal Lindsey, The 1980"s Countdown to Armageddon, (New York, Bantam, 1981): The Road to Holocaust, (New York, Bantam 1989); The Final Battle, (palos Verdes, California, Western Front. 1995); Edgar C.Jantes, Arabs, Oil and Armageddon, (Chicago, Moody Press, 1977); Marius Baar, The Unholy War, Oil, Islam and Armageddon (Worthing, Henry E.Walter, 1980): Mike Evans, Israel, America’s Key to Sruvival, (Plainfield, New Jersey.Haven, n.d.); John F.Walvoord. Armageddon, Oil and the Middle East Crisis, (Grand Rapids, Michigan, Zondervan, 1990);
The Final Drama, (Grand Rapids, Kregal, 1993); Moishe Rosen, Beyond the Gulf war, Overture to Armageddon, (San Bernardino Here’s Life Publishers,
1990); Dave Hunt, Peace Prosperity and the Coming Holocaust, (Eugene, Oregon, Harvest House, 1983).
21. Rapture of the Church
22. Assemblies of God
23. Pentecostal
24.Halsell, Forcing, op.cit., p50.
25. Doug Kreiger
26.Grace Halsell. Prophecy and Politics, (Westport, Connecticut, Lawrence Hill, 1986), p178.
27. "Christians Call for a United Jerusalem’ New York Times, 18 April (1997), http://www.cdn-friends-icej,ca/united.html.
28.Halsell, Forcing, op.cit., p50.
29.Robert Boston, The Most Dangerous Man in American? Pat Robertson and the Rise of Christian Coalition, (New York, Prometheus, 1996).
30. National Unity Coalition for Israel
31. Christian Friends of Israel
32.http://www.israelunitycoalition.com

منبع مقاله :
سایزر، استیون آر؛ (1386)، صهیونیسم مسیحی، ترجمه ی حمید بخشنده، قدسیه جوانمرد، قم: نشر کتاب طه، چاپ اول
نوع مطلب : دانستنیهای مفید، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 27 آذر 1393
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic