۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
نکاتی درباره اغتشاش دولتی!
آمارهای ضد و نقیض و ناآرامی جامعه؛
تعدادی از اطرافیان رئیس جمهور هر از چند گاهی با انتشار آمارهای
غیرواقعی به طور کامل در مخالفت با این شعار دولت عمل می کنند و بدتر از آن موجی از سیاه نمایی را در جامعه دامن می زنند.        
  

 

به گزارش گروه سیاسی فرهنگ نیوز: دولت تدبیر و امید از ابتدای روی کار آمدن خود شعاری را مطرح کرد و تا حدودی نیز در تحقق آن موفق بود، شعاری که به برقراری آرامش و ثبات سیاسی در فضای عمومی جامعه مربوط می شد.

به همین مناسبت ریاست محترم جمهور و سایر مسئولان دولتی بارها و بارها اعلام کردند که قصد ندارند مجددا پروژه هایی مانند «بگم بگم» را به راه بیندازند تا فضای سیاسی و اقتصادی را ملتهب کنند.

 البته از حق که نگذریم از زمان روی کار آمدن این دولت تنش های ظاهری میان قوا کاسته شده است و بدین ترتیب بسیاری از سوء استفاده گران در ماهی گرفتن از آب گل آلود باز ماندند.

اما در عین حال تعدادی از اطرافیان رئیس جمهور هر از چند گاهی با انتشار آمارهای غیرواقعی به طور کامل در مخالفت با این شعار دولت عمل می کنند و بدتر از آن موجی از سیاه نمایی را در جامعه دامن می زنند.

این روزها در کوچه و خیابان و اتوبوس و مترو، «اختلاس 12 هزار ملیاردی» به نُقل محافل تبئیل شده است و گویی سریال افشاگری از فسادهای دولت قبلی تمامی ندارد و هیچ حساب و کتابی در کار نیست.

اگرچه که این خبر پس از مدت کوتاهی تکذیب شد اما با نگاهی به عملکرد دولتی ها در این زمینه در می یابیم که متاسفانه این موضوع(افشاگری در مورد فساد در دولت قبل) به یک روش برای دولتی ها تبدیل شده است و اینکه این اظهارات(که صحت آن نیز از سوی دستگاه قضایی تایید نشده است) چه تاثیراتی بر جامعه می گذارد، خیلی محل مداقه مسئولان نیست.

دانشگاه ایرانیان؛ نخستین افشاگری کمیسر اقتصادی دولت

اکبر ترکان که برخی از او به عنوان ابوالمشاغل دولت نیز یاد می کنند، از نخستین روزهای تشکیل دولت ماموریت افشاگری را یافت و در نخستین روزهای روی کار آمدن دولت بود که ترکان و تیم دولت سخن از کمک 16 ملیارد تومانی احمدی نژاد را مطرح کردند و به شدت روی آن مانور دادند.

از کمک های متعدد دولت قبلی به دانشگاه های غیر انتفاعی که بگذریم، نهایت امر آن شد که دفتر رئیس جمهور سابق با صدور اطلاعیه ای تصریح کرد کمک انجام شده به دانشگاه از سوی دولت گذشته طبق موازین قانونی و با مصوبه هیئت وزیران و البته امری مرسوم در دولت‌ها بوده و اموال دانشگاه ایرانیان نیز در صورت انحلال متعلق به دولت خواهد بود و این مبلغ نیز به دولت بازگشت.

افشاگری رئیس جمهور در مورد اختلاس 9 هزار میلیارد تومانی

در حالی هنوز تلخی خبر اختلاس 3 هزار ملیارد تومانی در کام مردم مانده بود، رئیس‌جمهور در سخنرانی روز ۲۲ بهمن سال 92(و تنها و پس از چند ماه پس از روی کار آمدن) سخن از فساد ۹ هزار میلیاردی به میان آورد و اکبر ترکان نیز پس از آن در مصاحبه ای گفت:

«بحث اختلاس ۳هزار میلیاردی یا ۹ هزار میلیاردی كه رئیس‌جمهور محترم بدان اشاره داشتند واقعیت تلخی است. فساد اداری و ساختاری جزئی از بدنه دولت‌ها شده است. فساد ۹هزار میلیاردی بخش كوچكی از یك فساد ده‌ها هزار میلیاردی بود كه به زودی از آن پرده‌برداری می‌شود.»

انتشار اسامی بورسیه های دولت قبلی

مسئولان محترم دولت در ایام کشمکش با مجلس بر سر استیضاح فرجی دانا، ناگهان لیستی را منتشر کردند که با حیثیت حدود 3000 نفر بازی کرد و عملا آنها را به جامعه به عنوان ویژه خوار معرفی کرد.

به عبارت بهتر مسئولان وزارت علوم بدون آنکه بگویند چه تعداد از این ۳۰۰۰ نفر دانشجوی بورسیه‌ای، دارای تخلف هستند و برای مقابله با آن چه اقدام حقوقی کرده‌اند؛ به پشتیبانی رسانه‌های زنجیره‌ای و افراطی خود، بر طبل تو خالی افشاگری بی‌هدف کوبیدند تا شاید بتوانند با تخطئه دوران هشت سال گذشته و نسبت داده شده به اصولگرایان، بر عملکرد فرجی‌دانا سرپوش گذاشته و از این رهگذر برای آینده سیاسی افراطیون در بدنه دولت جانمایی بهتری داشته باشند.

همایش ارتقای سلامت اداری و مبارزه با فساد اداری؛ بهترین تریبون مسئولان دولت یازدهم برای افشاگری

اما همه این افشاگری ها مقدمه ای بود برای یک همایش مهم که طی آن مسئولان مختلف دولت در رابطه با فساد دولت قبلی گله گذاری کردند و در اولین اقدام وزیر تعاون، کار و رفاه(در این همایش) با بیان اینکه دولت بنا دارد با اصلاحات ساختاری، نظارت بر خود را افزایش دهد به پرونده‌های متعدد فساد اشاره کرد و گفت: به عنوان مثال زمینی به ارزش 106 میلیارد تومان توسط فردی 30 میلیارد تومان خریداری شده و یا زمینی در شمال کشور در حدود 70 هکتار یک میلیارد و 400 میلیون تومان خریداری شده در حالی که ارزش آن زمین 50 میلیارد تومان بوده است.

ربیعی ادامه داد: 138 شرکت به ارزش 17 میلیارد تومان بدون مصوبه هیئت امنا و هیئت مدیره با تصمیم فردی واگذار شده است یا در همین واگذاری‌ها شرکت آنقدر ذلیل می‌شود که با قیمت بسیار پایین به فروش می‌رسد اما اگر آن شرکت 6 ماه اصلاحات ساختاری صورت می‌گرفت، به 10 برابر ارزش واگذار شده تبدیل می‌رسید.

افشاگری بزرگتر اما مربوط به وزیر اقتصاد بود و بر این اساس طیب نیا در نشست خبری که با موضوع عملکرد وزارت اقتصاد در راستای ارتقای سلامت اداری و مبارزه با فساد روز شنبه ۱۵ آذر در ساختمان وزارت اقتصاد برگزار شد درمورد کشف فساد ۱۲ هزار میلیارد تومانی اظهار داشت: این رقم مربوط به گردش فعالیت در یک دوره مالی است و براین اساس با مدیرعامل بانک ذیربط مذاکراتی انجام دادم و مشخص شد که تمام وجوه به بانک بازگشته است.

این اظهارت طیب نیا موجی از سیاه نمایی را در جامعه ایجاد کرد و پس از انتشار گسترده آن در رسانه با عنوان «افشای فساد 12 هزار ملیاردی»، سیف در خصوص این فساد مالی،‌ اظهار داشت: رقم اعلام شده یک گردش مالی بوده است. در نهایت مبلغ مورد استفاده در طول 4-5سال رقم‌های کوچکی بوده است و در یک مقطع حداکثر دو هفته 70میلیارد تومان در اختیار آن گروه قرار داشته است!»

هم زمان با این اظهارات بود که وزیر اطلاعات نیز اعلام کرد که 20 نفر از مدیران میانی دولت محمود احمدی‌نژاد با این پرونده ارتباط داشته‌اند.

این اظهارات مسئولان دولتی و اظهار نظر آنها قبل از تایید قوه قضاییه، معلوم نیست که با چه هدفی و تا کجا دنبال می شود؛ اما متاسفانه به تعبیر رئیس‌ قوه قضاییه، رفته رفته در دولت یازدهم مبارزه با فساد به یک "ابزاری سیاسی" تبدیل می شود.

حال آنکه مسئولیت این حجم تشویش اذهان عمومی را چه کسی به عهده می گیرد کسی اطلاع ندارد و باید به وقت این سوال را از مسئولان دولتی پرسید.

نوع مطلب : بهتربشناسیم(سیاسی)، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دوشنبه 24 آذر 1393
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات