۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
پاسخی متفاوت به دو پرسش؛
چرا امام حسین(ع) نام فرزندان خود را «علی» انتخاب کرد؟! منظور از «علی بن الحسین» در زیارت عاشورا کیست؟
شاید بتوان گفت یکی از علت های دیگر شهادت طفل رضیع امام حسین(ع) نام ایشان بوده است و اینکه دشمن به تردید افتاد که مبادا نسل امام آخر الزمان در صلب طفل شیرخواره باشد. و از این جهت حتی به وی نیز رحم نمی کند.
پاسخی متفاوت به دو پرسش؛

 

خبرنامه دانشجویان ایران: چرا امام حسین(ع) نام فرزندان خود را «علی» انتخاب کرد؟! منظور از «علی بن الحسین» در زیارت عاشورا کدام یک از فرزندان اباعبدالله(ع) است؟ این ها سوالاتی است که شاید قدری تامل در آن، حقایقی بیش از آنچه تاکنون گفته شده است را آشکار سازد.

به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ در پاسخ به سوالات فوق چند جواب ذکر شده است که البته به نظر می رسد پاسخ دقیقی نباشد؛ هرچند که برای اثبات آن نیز شاید نتوان روایت یا حدیثی یافت.

در پاسخ به این که چرا امام حسین(ع) در نام‌گذاری فرزندانش از علی استفاده کرده است؟ گفته اند: هر مقدار علاقه و محبت انسان به شخصی بیشتر باشد، اشتیاق بیشتری دارد که همیشه یاد و خاطرات او زنده بماند؛ بنابراین، طبیعی است که انسان نام پدرش را بر فرزندانش بگذارد، تا علاوه بر ابراز کردن شدت علاقه خود به پدر، نام او را در خاطره‌ها زنده نگه‌دارد. بویژه اگر پدر، پدری مانند امام علی(ع) باشد.

در واقع در پاسخ به این سوال، میزان و شدت علاقه اباعبدالله به حضرت علی(ع) را ذکر کرده و در ادامه روایتی نقل می شود که حضرت اباعبدالله(ع) فرموده اند: اگر براى من صد پسر متولد شود دوست دارم نام آنان را على بگذارم!

اما آیا تنها میزان علاقه حضرت علت این نام گذاری ها بوده است؟! و در این صورت آیا می توان گفت که امام حسن مجتبی(ع) و سایر فرزندان حضرت علی(ع) علاقه ای (نعوذبالله) کمتر از امام حسین به پدرشان داشته اند که نام فرزندان خود را علی نگذاشته اند؟! نستجیربالله.

«علی بن الحسین» در زیارت عاشورا کیست که شیعیان در زیارت عاشورا به ایشان سلام می کنند؟

در پاسخ به این پرسش نیز گفته اند: «از آن‌‌جا که ما در زیارت عاشورا، به اصحاب کربلا سلام و درود می‌فرستیم و از فرزندان امام حسین(علیه السلام) تنها علی اکبر(علیه السلام) در کربلا به شهادت رسیدند، از این رو،‌ منظور از السلام علی علی بن الحسین(علیه السلام) در زیارت عاشورا «علی اکبر» است»

پاسخ دهنده اما از آنجایی که در تناقضی به شهادت علی اصغر(ع) طفل شیرخوار امام حسین(ع) می رسد این گونه توجیه می کند که «البته، علی اصغر دیگر فرزند آن حضرت نیز در کربلا شهید شده است که نام وی در مقتل‌هایی که نوشته شده است، عبدالله رضیع (شیرخوار) است، نه علی اصغر»(!)

و برای این که بگویند امام سجاد(ع) نیز مراد این سلام نیست به روایت صحیحی اشاره می شود که «وقتی ابن‌زیاد در دارالاماره چشمش به امام سجاد(علیه السلام) افتاد، پرسید ایشان چه نام دارند؟ حضرت پاسخ داد: علی‌ابن الحسین (علیه السلام). ابن زیاد گفت: مگر خدا علی بن الحسین(علیه السلام) را نکشت؟‌ امام پاسخ داد: برادر بزرگ‌تری داشتم که اسم او علی بود و مردم او را کشتند.» و این را دلیلی ذکر می کنند بر این‌که منظور از «علی بن الحسین(علیه السلام)» در زیارت عاشورا، علی اکبر است، نه امام سجاد(علیه السلام).

اما حجت الاسلام رحمانی پاسخ قابل تامل دیگری برای سوالات فوق دارد.

وی می گوید: تدارک دهندگان اصلی و صحنه گردانان واقعی عاشورا به دنبال براندازی خط امامت بوده اند و از آنجایی که در احادیثی از رسول خدا(ص) نام 12 امام بعد ایشان و نام امام آخرالزمان ذکر شده بود، جریان مخالف خط امامت به دنبال قطع جریان امامت در کربلا بوده اند.

آری! جریان ضدشیعی می دانست مهدی(عج) امام آخر الزمان از نسل علی بن الحسین(ع) است و از همین جهت حتی به علی اصغر(ع) نیز رحم نمی کند.

در این صورت آیا می توان گفت حضرت اباعبدالله حسین(ع) با علم به این موضوع و نام گذاری همه فرزندان پسر خود به نام علی، جریان ضد امامت را به اشتباه انداخت؟! این پاسخ در ماجرای کربلا نزدیک به واقعیت می شود.

در روایات ذکر شده است که علی اکبر(ع) از جهت سیما، رفتار و منطق شبیه ترین مردم به رسول خدا(ص) بود و در مقاتل نیز ذکر شده است که شهادت ایشان بسیار سنگین بوده است و دشمن تا اطمینان از شهادت ایشان دست از قتال برنداشته است از این جهت هنگامی که وی برای جهاد عازم میدان شد، دشمن مطمئن می بود که با شهادت وی، نسل امام آخرالزمان را نیز قطع کرده است.

شاید بتوان گفت یکی از علت های دیگر شهادت طفل رضیع امام حسین(ع) نام ایشان بوده است و اینکه دشمن به تردید افتاد که مبادا نسل امام آخر الزمان در صلب طفل شیرخواره باشد. و از این جهت حتی به وی نیز رحم نمی کند.

در پاسخ به اینکه چرا امام سجاد دیگر فرزند امام حسین مورد توجه دشمن قرار نمی گیرد می توان گفت که تدبیر امام حسین(ع) در نام گذاری فرزندان پسر کاردگر افتاد چرا که اولا ایشان به بیماری مصلحتی گرفتار شد و عازم نبرد جهاد نشدند و از سویی در بحبوحه میدان دشمن گمان کرد به هدف اصلی یعنی قتل علی بن الحسین و حسین بن علی دست یافته است. علت تعجب ابن زیاد نیز در این واقعه از همین مسئله نشئت می گیرد که وی با دیدن امام سجاد و با خبر شدن از نام وی با تعجب می پرسد مگر علی بن الحسین در کربلا کشته نشد؟!

در تواریخ ذکر شده است که پس از واقعه عاشورا عملا چند تعداد انگشت شماری اثری از شیعه و معتقدان به جریان امامت باقی نماند و مسئولیت سنگین امام سجاد بر این بود که همه چیز را می بایست از ابتدا آغاز می کرد.

خفقان سیاسی ضدجریان امامت به زمان حیات ایشان به قدری سنگین است که ایشان متوسل به روضه اباعبدالله و زبان دعا می شوند و اینگونه باید ظرافت عمل ایشان و حضرت اباعبدالله موشکافانه بررسی گردد.

نوع مطلب : اهلبیت عصمت وطهارت (ع)و....، امام حسین ع، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دوشنبه 12 آبان 1393
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic