۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
خضری به باشگاه خبرنگاران خبر داد
عضو فراکسیون حمایت از حقوق معلولان و جانبازان گفت: ما از کم کاری نهادهای ذیربط در خصوص رسیدگی به وضعیت مصدومان شیمیایی سردشت گلایه جدی داریم و حتی یکی از محورهای تحقیق و تفحص از بنیاد شهید و امور ایثارگران مربوط به همین موضوع است چرا که فلسفه این بنیاد دفاع از شهداست.
 
 
رسول خضری نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در گفتگو با خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران، از همت جدی مسئولان برای رسیدگی به وضعیت مصدومان شیمیایی سردشت پس از 27 سال خبر داد و گفت: تشکیل کمیسیون پزشکی و فعالیت جدی آن یکی از مهمترین برنامه‌ها برای رسیدگی به وضعیت مصدومان شیمیایی سردشت است.

وی افزود: اخیرا 53 نفر از پزشکان و فوق تخصصان از بیمارستان‌های خاتم الانبیا، بقیه الله و ساسان به سردشت دعوت شدند و 700 نفر از مصدومین شیمیایی که درصد جانبازی آن‌ها بالاتر از 25 درصد بود را مورد آزمایش قرار دادند. 
عضو هیئت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تصریح کرد: در این آزمایش 8 نمونه خون گرفته شد و قرار است روی هر کدام از این نمونه خون‌ها حدود 15 نوع آزمایش در داخل و خارج از کشور انجام شود.

وی ادامه داد: اوایل آبان ماه امسال نیز کمیسیون پزشکی مجددا برای مجروحان شیمیایی در سردشت تشکیل خواهد شد، در این رابطه اعلام کرده بودیم تا 20 شهریور عزیزان فرصت دارند با حضور در بنیاد شهید سردشت ثبت نام کنند تا در مورد احراز جانبازی آن‌ها اقدامات لازم انجام شود.

عضو ناظر مجلس در شورای عالی سلامت اظهار داشت: البته این آزمایش به منظور تعیین سلامتی مصدومان شیمیایی نیز هست تا میزان تاثیر مواد شیمیایی بر روی ژن این عزیزان بررسی شود که آیا اثر گذاشته و آیا از نسلی به نسل دیگر انتقال یافته است.

خضری در ادامه به یک مورد اشاره کرد و گفت: به خاطر دارم سالی که به مجلس آمدم یک خانمی یک جنین ناقص الخلقه در رحم داشت و بعد از تحقیق مشخص شد این خانم در زمان بمباران شیمایی حلبچه در رحم مادرش جنین بوده است، این موضوع تلنگری به ما زد و شم پزشکی ما باعث شد تا موضوع را به صورت دقیق بررسی کنیم.

وی تصریح کرد: مواد شیمیایی استفاده شده در سردشت متفاوت بود و اثر آن‌ها بین 70 تا 100 سال در بدن افراد و محیط زیست باقی می‌ماند و ما در مورد اثرات ژنتیکی و انتقال به نسل این عزیزان حساسیت ویژه داریم.عضو فراکسیون سلامت مجلس خاطرنشان کرد: اولین سالی است که می‌خواهیم به صورت دقیق، علمی و کارشناسی از 700 نفر از مصدومان شیمیایی که بالای 25 درصد جانبازی دارند، آزمایش بگیریم که این آزمایش‌ها شامل آزمایش‌های مولکولی، DNA و RNA خواهد بود.

خضری ادامه داد: ایجاد شعبه‌ای از بیمارستان ساسان در سردشت یکی دیگر از این اقدامات است و در این رابطه وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سالگرد حادثه شیمیایی حلبچه که تیر ماه امسال در این شهرستان برگزار شد حضور یافته و با این موضوع موافقت کردند و بلافاصله پس از حضور در این شهرستان دستور پیگیری داده و عنایت ویژه‌ای به این شهرستان دارند.

وی تاکید کرد: همچنین درمانگاه جانبازان و مصدومان شیمیایی سردشت احیا شده، داروخانه، پزشکان و امکانات برگشته به همان وضعیت قبلی است این در حالی بود که در طول پنج شش سال گذشته این درمانگاه تعطیل بود.

نماینده سردشت و پیرانشهر اظهار داشت: ما درخواست داریم یک مرکز تحقیقاتی از دانشگاه علوم پزشکی در سردشت مستقر شود و ما انتظار داریم تصمیمات کمیسیون پزشکی صرفا تصویبی نباشد بلکه باید تشخیصی باشد چرا که مصدومان شیمیایی نیاز به دقت نظر خاصی دارند.عضو هیئت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس همچنین اظهار داشت: مرکز تحقیقات و پژوهش دانشگاهی مختص به مجروحان شیمایی نیز می‌تواند در سردشت ایجاد شود تا این شهرستان‌ را به عنوان نماد صلح جهانی معرفی کند.

وی در ادامه گفت: موضوع احراز جانبازی بارها مورد انتقاد ما قرار گرفته و معتقدیم در این رابطه اقدامات قابل قبولی صورت نگرفته است.

عضو فراکسیون حمایت از حقوق معلولان و جانبازان گفت: ما از کم کاری نهادهای ذیربط در خصوص رسیدگی به وضعیت مصدومان شیمیایی سردشت گلایه جدی داریم و حتی یکی از محورهای تحقیق و تفحص از بنیاد شهید و امور ایثارگران مربوط به همین موضوع است چرا که فلسفه این بنیاد دفاع از شهداست و نباید در این رابطه کوتاهی کنیم.

خضری خاطرنشان کرد: یکی از مشکلاتی که داشتیم عدم توجه به جایگاه مصدومان شیمیایی بود به طوری که پیش از این کمیسیون‌های پزشکی به جای تشکیل در شهر حادثه دیده سردشت در مرکز استان آذربایجان غربی تشکیل می‌شد و حدود 700 نفر از مصدومان را با اتوبوس به مرکز استان منتقل می‌کردند تا دو نفر از پزشکانی که از تهران آمده بودند، آن‌ها را معاینه کنند.

وی ادامه داد: هنگامی که نسبت به این امر معترض می‌شدند و می‌گفتند چرا پزشکان به سردشت نمی‌آیند؟ می‌گفتند پزشکان وقت ندارند!
 
عضو ناظر مجلس در شوالی عالی پزشکی کشور با بیان اینکه در مورد احراز جانبازی مصدومین شیمیایی سردشت تلاش زیادی کردیم، گفت: ما به درصدهای تعیین شده اعتراض داریم چرا که خیلی از آن‌ها درصدشان بالاتر است و کمیسیون پزشکی باید در این زمینه دقت بیشتری داشته باشد.وی تصریح کرد: ما باید اول برادری‌مان را ثابت کنیم بعد به دنبال ارث باشیم، ما می‌خواهیم از طریق مجامع جهانی و دادگاه لاهه حقوق مصدومان شیمیایی سردشت را پیگیری کنیم و انتظار داریم وزارت خارجه، مجلس مستقیم دخالت کنند و بنیاد شهید، معاونت اجرایی و معاونت حقوقی رئیس‌جمهور نیز به این موضوع ورود کنند.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: از موضوع بمباران شیمیایی سردشت می‌توان به عنوان وسیله مناسب در دیپلماسی خارجی استفاده کرد چرا که ما به جرم نکرده و نشناخته مورد تحریم ظالمانه قرار گرفتیم و حتی کسانی که امروزه در 1+5 هستند در بحث فروش مواد شیمیایی به عراق دست داشتند و جالب این که این کشورها الان قاضی شده و ما را محکوم می‌کنند!

وی با اشاره به آمار مجروحان شیمیایی سردشت اظهار داشت: مجموع مصدومین شیمیایی سردشت که روز اول حادثه از طرف بیمارستان بقیه الله و خطیب وقت نماز جمعه تهران اعلام شد 8 هزار و 24 نفر هستند که جانبازی هزار و 400 نفراز آن‌ها احراز شده است.

خضری ادامه داد: حدود 116 نفر از مردم بی دفاع سردشت در ساعات اولیه عملیات شیمیایی این شهرستان توسط رژیم بعثی عراق به شهادت رسیدند و طی دو هفته این تعداد به 140 نفر رسید که غیرنظامی بودند و کمتر ماهی است که ما شهید یا جانبازی از مجروحان شیمایی در سردشت نداشته باشیم.نماینده مردم پیرانشهر و سردشت تاکید کرد: به مصدومانی که درصد جانبازی آن‌ها بالای 25 درصد است مستمری ناچیزی داده می‌شود.

وی با اشاره به تحمل سختی مصدومان شیمیایی سردشت گفت: روزهای مصدومین شیمیایی سردشت به سختی سپری می‌شود، مشکلات تنفسی، چشمی و پوستی سه مشکل اصلی آن‌هاست.

عضو فراکسیون محیط زیست مجلس اظهار داشت: با توجه به این که ریزگردها از غرب وارد کشور می‌شوند شاید در سال 120 روز به دلیل پدیده ریزگردها این عزیزان مجبور هستند خودشان را در خانه محبوس کنند و پنجره‌ها را ببندند، البته ما یک بودجه‌ای را به عمران شهری تخصیص دادیم تا مبلمان شهری را تمیز کنند و ریزگردها را کنترل کنند.

وی در ادامه به ضرورت آبادانی سردشت اشاره کرد و گفت: ما پیشنهاد دادیم سردشت به عنوان منطقه آزاد گردشگری صلح مطرح شد که این موضوع نیازمند فراهم آوری زیرساخت‌ها از جمله جاده، هتل و... است.

وی با یادآوری حمله شیمیایی صدام به سردشت گفت: 4 بمب شیمیایی در تاریخ 7 تیر 66 به سردشت اصابت کرد، در آن موقع این شهر 17 هزار نفر جمعیت داشت.

خضری تصریح کرد: سردشت اولین شهر قربانی سلاح شیمیایی ایران است ولی در مورد شیمیایی شدن این شهر مجامع جهانی سکوت کرده‌اند و اگر مجامع جهانی سکوت نمی‌کردند، قطعا حلبچه شیمیایی نمی‌شد.وی در ادامه به ذکر خاطره‌ای از عملیلات شیمیایی سردشت پرداخت و اظهار داشت: من اهل پیرانشهر هستم ولی ما هم به خاطر شیمیایی شدن حلبچه از شهر فرار کردیم، آن سال، سال قبولی من در دانشگاه شهید بهشتی تهران با رتبه 18بود، شهرهای پیرانشهر و سردشت مرزی هستند و به دلیل جنگ مجبور بودیم عموما خارج از شهر زندگی کنیم و حتی امکان برگزاری کنکور در این شهرها وجود نداشت بنابراین به مهاباد رفتیم و عملا این شهرستان‌ها به عنوان جبهه تلقی می‌شدند.

خضری در پایان گفت: سردشت حدود 65 هزار نفر جمعیت دارد و فاصله این شهرستان با مرز رسمی عراق 25 کیلومتر است.

انتهای پیام/
نوع مطلب : قربانیان شیمیایی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دوشنبه 31 شهریور 1393
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic