۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
 
فرصت سفر رئیس جمهور به نیویورک متعلق به همه ملت است نه گروه و اقلیتی خاص که می‌خواهند ظرفیت ها و فرصت های ملی را به نفع خود مصادره کنند؛ یقین داریم آقای روحانی هوشمندتر از آن هستند که در دام این عده گرفتار شود.
        
 
 

به گزارش جام نیوز به نقل از تسنیم، جبهه پایداری انقلاب اسلامی طی بیانیه‌ای ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، فرصت سفر رئیس‌جمهور به نیویورک را متعلق به همه ملت دانست و تصریح کرد: گروه و اقلیتی خاص می‌خواهند ظرفیت‌ها و فرصت‌های ملی را به نفع خود مصادره کنند اما یقین داریم آقای رئیس‌جمهور هوشمندتر از آن هستند که در دام این عده گرفتار شود.
 

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

بسمه تعالی

سلام و درود بی پایان خداوند متعال بر شهیدان گلگون کفن انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس و رضوان و رحمت بی پایان الهی بر مقتدا و رهبر شهیدان، حضرت امام خمینی (ره).

 

حماسه هشت سال دفاع مقدس به عنوان ودیعه‌ای الهی و سرمایه ارزشمند اجتماعی ملت شریف ایران، همچنان پس از گذشت ۳۴ سال از تهاجم ناجوانمردانه رژیم بعثی عراق و پشتیبانان شرقی و غربی اش، در قله افتخارات تاریخی این مرز و بوم می درخشد و همگان را در داخل و خارج از مرزها به تحسین وامی دارد.

 

در حالی که ابرقدرت ها و امپریالیسم جهانی در آن سال ها، از امریکا و انگلیس و اسرائیل گرفته تا شوروی و ... همگی بر این اصل اتفاق نظر داشتند که نظام جمهوری اسلامی ایران بایستی محو شود، رهبری داهیانه حضرت امام خمینی (ره) و مجاهدت کم نظیر ملت عزیز ایران، تمامی معادلات قدرت های جهانی را در هم ریخت و نتیجه را درست عکس آنچه استکبار جهانی طراحی کرده بود رقم زد.

 

در این میان توجه مجدد به ابعاد گوناگون دفاع مقدس هم برای یادآوری نسل های انقلاب و هم برای آگاهی جوانان کشورمان لازم و ضروری می باشد و نباید از تکرار و بازخوانی مجاهدت های دفاع مقدس غفلت ورزید:

 

۱.ایمان به خدا و اطمینان به وعده های الهی، مرکز ثقل تصمیمات و سیره عملی حضرت امام(ره) در طول هشت سال دفاع مقدس است که مهمترین درس ایشان به مسلمانان و آزادیخواهان جهان به شمار می رود. عناصری همچون ایثار و از خود گذشتگی، تمسک به راه و شیوه ائمه هدی (علیهم السلام) بویژه سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، اعتقاد به حقانیت انقلاب اسلامی و راه حضرت امام (ره) تنها نمونه هایی از این آموزه هاست که ریشه اصلی پیروزی ملت ایران بر دشمنان است.

 

امام راحل برخلاف اصول متعارف حکومت های دنیا که تکیه بر ابزارهای مادی و جنگ افزار و کثرت نیروی نظامی را عامل موفقیت در جنگ می دانند، به تأسی از اجداد طاهرینش (ع) بر قدرت لایزال الهی تکیه زدند و توجه مردم و رزمندگان را هم به همین اصل اساسی جلب نمودند.

 

از نگاه ایشان هدف از دفاع مقدس جلب رضایت خداوند و عمل به تکلیف دینی بود به گونه ای که ادامه جنگ و خاتمه جنگ، تنها در چارچوب این منطق الهی امام راحل قابل تحلیل و فهم است.

 

تاکید حضرت امام(ره) در هشت سال دفاع مقدس بر عنصر معنویت در رزمندگان و جبهه ها و عموم مردم، در عمل به همگان ثابت کرد که اعتقاد و عمل به اسلام ناب، اختصاص به امور فردی و مجالس و مناسبت های مذهبی ندارد، بلکه هرزمان و مکانی عرصه تجلی بعدی از ابعاد آن است و تنها همین مسیر است که انسان را به سلامت به سرمنزل مقصود می رساند.


۲. ایمان صادقانه و غیر تزئینی به مردم و اراده پولادین ملت مسلمان ایران، دومین ویژگی منحصر به فرد هشت سال دفاع مقدس است. تشکیل شجره طیبه بسیج و سپردن امر مهمی مانند جنگ، که مسئله‌ای کاملا حیاتی و پیچیده است، به توده های مردم، نقطه عطفی در تمام جنگ های دنیا به حساب می آید.

 

هشت سال دفاع مقدس در مقابل ابرقدرت ها، به هیچ وجه مبتنی بر جنگ یک ارتش کلاسیک با ارتش های دیگر نبود؛ در غیر این صورت، در همان روزهای ابتدای جنگ، تکلیف یکسره می شد و ارتش تا بن دندان مسلح بعثی با همراهی و حمایت بلوک شرق و غرب به اهداف خود دست می یافت.

 

مردم نیز دفاع مقدس را وظیفه خود می دانستند زیرا دولت و نظام را از خود جدا نمی دیدند، لذا خود به میدان آمدند؛ پیر و جوان منتظر نماندند و همه با هم به صفوف جبهه ها پیوستند و در این مسیر ذره ای توقع از نظام و انقلاب نداشتند.

 

در کنار این همه شور و شعور که مردم و جوانان از خود نشان می دادند، پشتیبانی جبهه ها را هم مردم بر عهده گرفتند و جبهه ها را خود اداره می کردند. ارسال کمک های مالی قابل توجه مردمی توسط اقشار مختلف، حتی آن پیرزن روستایی که برای رزمندگان نان می پخت، همه و همه به کمک رزمندگان و جبهه ها آمد و با این مجاهدت وصف ناپذیر، تمامی معادلات و برنامه‌ریزی های دشمن بهم ریخت.

 

در حقیقت ایمان و اعتماد واقعی حضرت امام(ره) به مردم بود که گره‌های اصلی دفاع مقدس را یکی پس از دیگری گشود و مردم بودند که دفاع از مرزهای اعتقادی و جغرافیایی را بر عهده گرفتند.

 

این ایمان به نقش مردم، درس فراموش نشدنی حضرت امام(ره) است که از آغاز نهضت در سال ۱۳۴۲ شروع شد و امروز هم توسط خلف صالحش امام خامنه ای همچنان ادامه دارد؛ درسی که سایر مسئولین باید سرلوحه کار خویش قرار دهند و بدانند که چنانچه با مردم صادقانه رفتار کنند و اداره کشور را به معنای حقیقی کلمه و نه شعاری و زینتی به مردم بسپارند، بسیاری از مشکلات کشور مرتفع خواهد شد.

 

وقتی مسئله پیچیده ای مانند جنگ که نزاع بر سر بودن و نبودن است، توسط مردم اداره و تبدیل به حماسه می شود، آیا سپردن عرصه اقتصاد و سیاست و فرهنگ و ... به مردم جای هراس و تردید خواهد داشت؟! قطعا این گونه نیست و باید اذعان کرد که بخشی از مشکلات فعلی کشور ریشه در عدم اعتقاد حقیقی برخی مسئولان به نقش و کارآمدی جریانات مردمی دارد؛ موضوعی که بارها امام خامنه ای (دام ظله العالی) به عنوان یک راهکار اساسی بیان نمودند و خود، در عمل آن را به نمایش گذاشتند.

 

۳. توجه به این نکته ضروری است که سرمایه هشت سال دفاع مقدس، صرفا یک تجربه نظامی و امنیتی نیست؛ این اشتباهی راهبردی است که ما هشت سال دفاع مقدس را محدود در فضای نظامی بدانیم و تنها ابعاد نظامی آن را واکاوی و بازگو کنیم. بلکه باید آموزه های دفاع مقدس را در عرصه های مختلف علمی، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و... بکار ببندیم تا از برکات و ثمرات آن بهره مند شویم و بدانیم که این سرمایه عظیم اجتماعی می تواند کشور را در همه عرصه ها متحول نماید.

 

این فرهنگ اصیل دفاع مقدس بود که عرصه علم و فناوری ما را متحول کرد و رشد کشور در این عرصه را شتاب بخشید؛ این فرهنگ دفاع مقدس بود که کشور را از فتنه ها و بحران ها عبور داد؛ این فرهنگ دفاع مقدس بود که نفوذ راهبردی انقلاب اسلامی در کشورهای منطقه را عمق بخشید و امواج بیداری اسلامی را تقویت نمود؛ این فرهنگ غنی دفاع مقدس بود که سازندگی و آبادانی شهرها و روستاها و نقاط محروم را با خود به ارمغان آورد و ...


۴. یکی از عرصه های بسیار مهم که متاسفانه بایستی اذعان داشت که کمتر از سایرحوزه ها خود را با فرهنگ دفاع مقدس وفق داده، عرصه سیاست است. این عرصه به عنوان یکی از ظریف ترین و حساس ترین عرصه های جامعه، بیش از سایر حوزه ها نیازمند فرهنگ غنی ایثار و شهادت و مجاهدت است و این دقیقا همان نقطه اصلی تفاوت سیاست در گفتمان انقلاب اسلامی با سایر مکاتب مادی رایج در دنیاست.

 

سیاستمداران ما با هر نام و نشان و هر گرایشی باید این اصل را درک کنند که خدای سیاست همان خدای جبهه هاست و همانگونه که ما در جنگ با عمل به دستورات الهی و تبعیت از ولایت فقیه توانستیم بر جبهه زر و زور و تزویر پیروز شویم، در سیاست هم همین قاعده حکفرماست. رجال سیاسی به جای پیروی از اصول و مبانی غلط مکاتب سکولار لازم است از این فرهنگ غنی و پر ظرفیت پیروی کنند.

 

۵. شرایط فعلی کشور نیز از جهات مختلف مستلزم بهره برداری و حسن استفاده هرچه بیشتر از ظرفیت های فرهنگی دفاع مقدس است. در حالی که استکبار جهانی با اعمال فشار و تحریم های گسترده قصد به زانو درآوردن ملت ایران و مسئولین را دارد و تلاش می کند با حربه های گوناگون و عملیات روانی، انقلاب اسلامی را از مدار اصلی خارج کند، این فرهنگ دفاع مقدس است که به مدد ملت ایران خواهد آمد؛ فرهنگی که ترجیع بند تمام اصول آن پایداری و استقامت در مقابل زیاده خواهی ها و زورگویی های قدرت های مادی است و سرانجام آن پیروزی خون بر شمشیر است.

 

۶. تقارن سفر ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران به نیویورک جهت شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل متحد با ایام الله هفته دفاع مقدس، فرصت مناسبی برای تبیین حقانیت و مظلومیت ملت ایران در سال های پس از انقلاب در سطح بین المللی و در کنار آن یادآوری ستم های استکبار جهانی و در راس آن امریکا به مردم ایران فراهم ساخته است. در این میان برخی رسانه های خاص و سیاسیون در روزهای اخیر به دنبال تطهیر چهره منفور آمریکا و سیاستمداران جنایتکار ایالات متحده بوده اند. جبهه پایداری انقلاب اسلامی ضمن انتقاد شدید از این مواضع، قویا تاکید می نماید که فرصت سفر رئیس جمهور محترم به نیویورک متعلق به همه ملت است نه گروه و اقلیتی خاص که می خواهند ظرفیت ها و فرصت های ملی را به نفع خود مصادره کنند و البته یقین داریم آقای رئیس جمهور هوشمندتر از آن هستند که در دام این عده گرفتار شوند. از رئیس جمهور محترم انتظار می رود دراستیفای حقوق ملت ایران بویژه حق مسلم هسته‌ای، بدون واهمه از زیاده خواهی های آمریکا، راه پر افتخار شهیدان دفاع مقدس را ادامه دهند و بدانند که در این مسیر از پشتیبانی و همراهی ملت ایران برخوردار خواهند بود.

 

جبهه پایداری انقلاب اسلامی در خاتمه ضمن گرامیداشت مجدد یاد و خاطره شهدای گرانقدر هشت سال دفاع مقدس و امام شهیدان (ره)، احترام و عرض ارادت خود را به محضر خانواده های معظم شهداء و ایثارگران و آزادگان و جانبازان و رزمندگان دفاع مقدس ابرازمی دارد و توفیق و سربلندی همه این عزیزان را در پرتو عنایت خاص حضرت ولی عصر(عج) و رهبری های داهیانه رهبر فرزانه انقلاب از خداوند متعال مسئلت می نماید.


والعاقبه للمتقین

جبهه پایداری انقلاب اسلامی

 

نوع مطلب : بهتربشناسیم(سیاسی)، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دوشنبه 31 شهریور 1393
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات