۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
در گفتگوی ویژه خبری مطرح شد
"آخرین تحولات" یمن شب گذشته با حضور مسعود اسداللهی کار‌شناس ارشد مسائل غرب آسیا و حسن الصعدی عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن از صعده مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
 
به گزارش خبرنگار سیاست خارجی باشگاه خبرنگاران؛ "آخرین تحولات" یمن شب گذشته با حضور مسعود اسداللهی کار‌شناس ارشد مسائل غرب آسیا و حسن الصعدی عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن از صعده مورد بحث و بررسی قرار گرفت.  
 
حسن الصعدی در ابتدا در پاسخ به سوال اول مجری برنامه پیرامون آخرین تحولات یمن با بیان اینکه رهبر انصارالله از قیام مردمی اعلام حمایت کرده است، گفت:  نیروهای ارتش نفوذ زیادی در دولت داشته و به دنبال خرابکاری هستند؛ اما تیپ زرهی یکم در اختیار مردم قرار گرفته است و محسن احمر فرار کرده و به نقطه نامعلومی رفته است.  
 
وی با اشاره به گفته‌های یکی از افسران تحصن کننده در نزدیک ساختمان نخست وزیری ادامه داد: این افسر تحصن کننده گفته بود که مواظب شیطنت‌ها و خرابکاری‌های نفوذکننده تکفیری- تخریبی باشید که در میان ارتش حضور دارند.  
 
عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن با اشاره به اینکه تکفیری‌ها اعلام ولایت داعشی‌ها را قبول کرده‌اند، تصریح کرد: تکفیری‌های تخریبی نمی‌خواهند جایی آباد باشد، بلکه آن‌ها به دنبال ویرانی و خرابکاری هستند.  
 
الصعدی با اشاره به اینکه آن‌ها فقط به دنبال خرابکاری و مخالف خواسته‌های مشروع و قانونی مردم هستند، ادامه داد: تکفیری‌های تخریبی درصددند تا خودشان زمام امور را بدست بگیرند.  
 
وی با بیان اینکه این گروهک به دنبال اصلاح و آبادانی نیست، اظهار داشت: آن‌ها شعارهای دروغینی را سر می‌دهند.  
 
عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن با بیان اینکه گروه‌های تکفیری- تخریبی داعشی در رادیو و تلویزیون نفوذ پیدا کرده‌اند، گفت: آن‌ها از طریق رادیو و تلویزیون شروع به صحبت‌هایی کردند که درصدد بودند در میان مردم مطالب مورد نظر خود را بگویند.  
 
الصعدی با بیان اینکه انصارالله باید شروع به کار می‌کرد و مانع خرابکاری خرابکاران می‌شد، افزود: ما باید جلوی فتنه‌ها را می‌گرفتیم، بنابراین به ساختمان رادیو رفتیم و آن‌ها را دستگیر کردیم، به گونه‌ای که حتی کوچک‌ترین آسیبی به آن‌ها وارد نکردیم.  
 
وی با اشاره به اینکه این افراد خرابکار را تحویل دولت داده‌ایم، اظهار داشت: کشورهای همسایه فقط درصدد فرافکنی هستند و می‌خواهند انصارالله را به زیر سوال ببرند.  
 
عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن ادامه داد: انصارالله می‌توانست بسیاری از نهاد‌ها و موسسات را به راحتی در اختیار بگیرد اما نخواست این کار را انجام دهد زیرا معقتد بود که باید مردم دست به کار شوند.  
 
الصعدی با اشاره به اینکه برخی از نیروهای ارتش اعلام کردند که با مردم و خواسته‌های مردمی هستند گفت: ما نمی‌توانستیم دست بسته بنشینیم و در برابر فریاد ناله‌های مردمی که از ما کمک می‌خواستند هیچ گونه عکس العملی نداشته باشیم.  
 
وی با اشاره به اینکه مردم از آن‌ها درخواست کمک کردند تا آن‌ها را از دست داعش نجات دهیم، افزود: انصارالله بادولت توافقاتی را انجام داده است.

عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه مهم‌ترین مفاد توافق انصارالله و دولت چیست، گفت: توافقی که میان انصارالله و دولت صورت گرفته است تماما خواسته‌های مردمی بوده است، به گونه‌ای که این خواسته‌های مردمی در قالب سه توافق مطرح شده است.  
 
الصعدی با اشاره به اینکه کاهش قیمت سوخت حامل‌های آن، کنار رفتن و استعفای حکومت ملی و گفتگوی ملی سه خواسته انصارالله از دولت است ادامه داد: این خواسته‌ها باید گام به گام و طبق جدول زمانی خاص اجرا شود.  
 
* ضرورت تشکیل حکومت وحدت ملی
 
وی با بیان اینکه باید حکومت وحدت ملی تشکیل شود، اضافه کرد: باید همه جریان‌ها، موسسات و نهادهای حکومتی در کارهای اجرایی دست به دست هم دهند و  تمام بندهای امضاء شده به درستی به جلو پیش برود.  
 
الصعدی با اشاره به اینکه این توافقنامه باید تضمینی برای خواسته‌های مردمی و قانونی باشد افزود: باید در حکومت جدید افراد شایسته‌ای بر روی کار بیایند نه اینکه براساس فامیل بازی حکومت تشکیل شود.  
 
وی با بیان اینکه باید بر امور به خوبی نظارت کرد، گفت: حکومت فعلی فاسد و همیشه درصدد است تا خواسته‌های مردمی را دور بزند، به گونه‌ای که آن‌ها همیشه درصدد بودند آمپول مسکنی بزنند و سپس شروع به خرابکاری کنند.  
 
* حکومت فعلی باید تغییر یابد
 
عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن با اشاره به اینکه بدون گفتگوی ملی نمی‌توان به سراغ گام دیگر رفت افزود: این حکومت باید تغییر یابد، زیرا حکومت فاسد و نالایق است.  
 
الصعدی با اشاره به کاهش قیمت سوخت به عنوان یکی از مفاد توافقنامه دولت انصارالله افزود: توافق شده است تا شیب قیمت‌ها به صورت نزولی و ملایم در نظر گرفته شود به طوری که باید قیمت سوخت از ۲۵۰۰ ریال کمتر شود تا مردم عادی بتوانند از سوخت استفاده کنند.  
 
وی با تاکید بر اینکه اوضاع اقتصادی بحرانی است، خاطرنشان کرد: بسیاری از خانواده‌ها زیر خط فقر و گرسنگی هستند، به طوری که هیچ کس به فکر آن‌ها نیست.  
 
* نخست وزیر باید فردی شایسته باشد
 
عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه چرا نخست وزیر یمن استعفا داده است، گفت: ما می‌خواستیم این حکومت کنار برود و نخست وزیر هم باید استعفا می‌داد، چرا که شخص رئیس و تابع دستوراتی از آنسوی مرز‌ها بود.  
 
الصعدی با اشاره به اینکه نخست وزیر دستش به فساد اداری و خون مردم بیگناه آغشته بود، گفت: باید فرد شایسته‌ای به عنوان نخست وزیر انتخاب شود، زیرا محمد سالم نمی‌توانست نخست وزیر باشد، به گونه‌ای که این فرد در حکومت هیچ کاره بود.  
 
وی با اشاره به اینکه نخست وزیر باید مسئولیت پذیر باشد ادامه داد: این فرد فقط کسی بود که فرامین را دریافت می‌کرد.  
 
عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن با اشاره به فساد بروکراسی اداری ادامه داد: نخست وزیر همیشه تابع گروهک‌های تروریستی بود به گونه‌ای که هرچه از سوی اربابانش گفته می‌شد را اجرا می‌کرد.  
 
الصعدی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه چرا عده‌ای خرابکار درصدد سرکوب جنبش انصارالله بودند، افزود: ما خداوند را شاکر هستیم که توانستیم تاکنون موفق عمل کنیم.  

* انصارالله از رهنمودهای امام خمینی و انقلاب اسلامی بهره گرفت
 
وی با اشاره به اینکه جنبش انصارالله از رهنمودهای امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی به خوبی استفاده کرده است، اضافه کرد: ما با گزینه مقاومت موافق هستیم.  
 
عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن با تاکید بر اینکه امام خمینی (ره) در کالبد جهان اسلام دمیده است، گفت: جنبش انصارالله از مکتب اهل بیت (ع) بهره می‌برد، زیرا راه قرآن کریم و آموزه‌های اسلام و اهل بیت را باید سرچشمه و الگوی خود قرار دهیم.  
 
الصعدی با اشاره به اینکه ما مخالف سرافکندگی در برابر شرارت و شیطان‌های مادی و معنوی هستیم، گفت: بعضی از گروهک‌ها به ما تهمت خرابکاری می‌زنند، به گونه‌ای که آن‌ها دارای افکار منجمدی هستند که هیچ جایگاهی ندارد.  
 
وی با بیان اینکه ما با ظالم در همه دوره‌ها جنگیده‌ایم گفت: ما طرف مظلوم هستیم و با ظالم مخالفت می‌کنیم به گونه‌ای که با همه ظالمین در دنیا می‌جنگیم.

عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن با تاکید بر اینکه ما باید آزاد باشیم و مستضعفان را از دست استکبار جهانی نجات دهیم، خاطرنشان کرد: متاسفانه یمنی‌ها در کشور خودشان هیچ عزتی نداشتند، به گونه‌ای که رژیم آل سعود هم نمی‌خواست ما سربلند باشیم.  
 
الصعدی با اشاره به اینکه رژیم ال سعود درصدد بود تا بر ما آقایی کند، گفت: آن‌ها ما را به چشم یک مستخدم می‌نگریستند
 
وی با تاکید بر اینکه تاریخ عرب را یمنی‌ها ساخته‌اند، ادامه داد: آل سعود درصدد بود تا به ما مذهب وهابی بدهد، این در حالی است که وهابیت با جهان عرب چکار دارد؟  
 
* آرایش سیاسی و نظامی یمن با ایران، لبنان و فلسطین یکی است
 
عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن با اشاره به اینکه ما مخالف کج فکری‌ها هستیم گفت: آرایش سیاسی نظامی ما با ایران اسلامی، مقاومت اسلامی فلسطین و حزب الله لبنان یکی است.  
 
الصعدی با بیان اینکه ما حامی مقاومت هستیم، گفت: هر ملتی که خواستار زندگی ازادانه باشد ما با آن‌ها موافقت می‌کنیم، زیرا ما به دنبال زندگی ذلت آمیز نیستیم.  
 
وی با اشاره به اینکه رژیم آل سعود و هم پیمانانش درصدد هستند تا ریشه ادبیات ما را بخشکانند ادامه داد: ما مقاوم هستیم و ایستادگی می‌کنیم به طوری که خداوند ما را در این راه کمک خواهد کرد.  
 
عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن با بیان اینکه القاعده، آمریکا و آل سعود دیگر نمی‌توانند بازیگر اصلی در منطقه باشند گفت: ما به اهداف خود می‌رسیم و یا اینکه شهید می‌شویم که این به معنی برد است.  
 
الصعدی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه چه تضمینی وجود دارد پس از توافق شاهد استمرار دیکتاتوری نباشیم افزود: عده‌ای موج سواری کردند و انقلاب یمن را به عقب انداختند.  
 
وی با اشاره به اینکه جنبش انصارالله یمن قیام کرد و مردم نیز به سراغ آن‌ها آمدند افزود: انصارالله توانایی می‌دانی دارد، زیرا دلاورمردانی دارد که می‌توانند حرف خودشان را به راحتی بزنند.  
 
عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن با اشاره به اینکه تضمین خود ما هستیم زیرا ما نمی‌توانیم آن‌ها را قبول کنیم، بیان کرد: این حکومت فاسد به محض اینکه فرصتی پیدا کند کسانی را که وابسته به داعش هستند را بر روی کار می‌آورند.  
 
* طرح خلیج به معنی دور زدن انقلاب یمن و خواسته‌های مردمی است
 
الصعدی طرح خلیجی مطرح شده از سوی حکومت را تماما به معنای دورزدن انقلاب یمن و خواسته‌های مردمی دانست و عنوان کرد: آن‌ها به دنبال باز گرداندن اسدالله صالح و دار و دسته خودشان نیز هستند.  
 
وی با بیان اینکه آن‌ها می‌خواستند انقلاب یمن را به انقلاب مادی تبدیل کنند، افزود: مردم به دنبال پول و مادیات نیستند، بلکه مردم از وضعیتی که عبدالله صالح به وجود آورده است، خسته شده‌اند.  
 
عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن با تاکید بر اینکه همه باید در حکومت آینده مشارکت داشته باشند، ادامه داد: یمن برای همه مردم این کشور است، به طوری که گروهی خاص نمی‌توانند در این کشور تک روی کنند.  
 
الصعدی گفت: ما همیشه اعلام کردیم که به فکر حزب خود نیستیم، بلکه به دنبال کمک به همه مردم یمن هستیم، اما این در حالی است که هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا در آسمان‌های یمن جولان می‌دهد و زن و بچه‌های ما را می‌کشند.  
 
وی با اشاره به اینکه آیا این حکومت ورشکسته و فاسد نیست، گفت: این حکومت نمی‌تواند از ملت خود دفاع کند.  
 
* انصارالله راه انقلابیون را ادامه می‌دهند
 
عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن افزود: ما راه انقلابیون را ادامه خواهیم داد، زیرا ما به دنبال فساد اداری نیستیم، بلکه می‌خواهیم نخبگان آزاد و شایسته بر روی کار بیایند.  
 
الصعدی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه جنابعالی آینده را چگونه ارزیابی می‌کنید، اظهار داشت: انصارالله ثابت کرده است که توانایی کنترل تمامی مراکز دولتی را دارد.  
 
وی با تاکید بر اینکه انقلاب ما واقعی است، افزود: تمامی حکومت‌های برسر کار آمده تاکنون ناکارآمد بوده‌اند، بنابراین دیگر نمی‌توانیم تحمل کنیم.  
 
* انصارالله سوپاپ اطمینانی برای پیروزی انقلاب یمن است
 
عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن گفت: انصارالله با همه مردم می‌تواند سوپاپ اطمینانی برای پیروزی انقلاب یمن باشد.  
 
الصعدی با تاکید بر اینکه دیگر دور زدن خواسته‌های یمن را قبول نخواهیم کرد، ادامه داد: دخالت‌های خارجی را نیز قبول نمی‌کنیم زیرا مردم به این آگاهی رسیده‌اند که باید با عزت زندگی کنند.  
 
وی با اشاره به اینکه ما هیچ خطری برای هیچ کسی نداریم، گفت: آن‌ها درصدد هستند تا حوثی هراسی به راه بیندازند.  
 
مسعود اسداللهی کار‌شناس ارشد مسائل غرب آسیا در پاسخ به سوال اول مجری برنامه مبنی بر اینکه تحولات یمن چه تاثیری بر سایر پرونده‌های منطقه غرب آسیا بر جای خواهد گذاشت، گفت: جنبش انصارالله یمن به موفقیت‌های بسیاری دست یافته است، به گونه‌ای که توانست دولت فاسدی را که نتیجه توافق قطری_ سعودی بود را سرنگون کند.  
 
وی با اشاره به تحولات درونی یمن افزود: جنبش انصارالله ناکامی بزرگی را برای عربستان و قطر رقم زده است.  
 
کار‌شناس ارشد غرب آسیا با اشاره به ناکامی عربستان و قطر در سوریه و عراق ادامه داد: آن‌ها جنگ بسیار ویرانگری را در سوریه به راه انداختند، البته با این هدف که به سرعت نظام سوریه را سرنگون کنند.  
 
مسعود اسداللهی با بیان اینکه قطر، عربستان و ترکیه محور اصلی این جریان هستند، گفت: غربی‌ها هم به آن‌ها کمک کرده‌اند.  
 
وی خاطرنشان کرد: پس از سه، چهارسال مشاهده می‌کنیم که معارضه سوریه به شدت تضعیف شده و نظام سوریه به شدت در حال پیشروی است.

کار‌شناس ارشد غرب آسیا با اشاره به اینکه عربستان و قطر بدنبال سرنگون کردن نظام سیاسی عراق هستند، ادامه داد: آن‌ها در چند ماه اخیر تلاش کردند تا از طریق داعش به اهداف خود برسند.  
 
* وقایع یمن شکست دیگری برای سیاست‌های عربستان و قطر است
 
مسعود اسداللهی با اشاره به اینکه داعش در حال عقب نشینی است، به گونه‌ای که دولت عراق موفق شد بسیاری از مناطق را پس بگیرد، تصریح کرد: عربستان و قطر در یمن این شکست را متحمل شدند و این مسئله نشان می‌دهد که سیاست‌های عربستان و قطر ارتجاعی و عقب مانده است که با منطق بشری و خواسته ملت‌ها تطابق ندارد.  
 
وی با تاکید بر اینکه وقایع یمن شکست دیگری برای عربستان و قطر است افزود: عربستانی‌ها در یمن اولا گروه‌های سلفی ایجاد و ثانیا با پول‌های فراوان تلاش کردند تا مذهب سلفی‌گری و وهابیت را رواج دهند.  
 
کار‌شناس ارشد غرب آسیا با اشاره به اینکه هدف مشترک آن‌ها منزوی و نابودکردن انصارالله بود ادامه داد: حوادث نشان داد که به علت تشکیل جنبش مقاومتی اصیل این هدف محقق نشده است.  
 
مسعود اسداللهی با اشاره به اینکه عربستان و قطر در یمن همانند سوریه کنار یکدیگر قرار گرفتند، گفت: نیرویی در یمن به نام حوثی به وجود آمده که پایگاه قوی دارد، به طوری که این گروه قرابت فکری بسیار زیادی با انقلاب اسلامی ایران دارد.  
 
وی با تاکید بر اینکه حوثی‌ها تحت تاثیر دیدگاه‌های امام (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی هستند، ادامه داد: عربستان و قطر به دنبال منزوی کردن حوثی‌ها بودند.  
 
کار‌شناس ارشد غرب آسیا با اشاره به شعارهای حوثی‌ها ادامه داد: این گروه شعارهای ضد آمریکایی سر می‌دهند، به طوریکه مبارزه با فساد دولت را خواستار هستند.  
 
اسداللهی با اشاره به اینکه، دولت از طریق طرح خلیجی اقدام به تقسیم قدرت میان احزاب سنتی شد گفت: آن‌ها قدرت را مثل یک گوسفند میان خود تقسیم و با وزارتانه‌ها به عنوان غنیمت برخورد کردند.  
 
این کار‌شناس ارشد مسائل غرب آسیا با بیان اینکه، فساد در یمن بسیار گسترش یافته است ادامه داد: قدرت القاعده در یمن روز به روز ییش‌تر می‌شود به طوریکه القاعده در جنوب یمن حاکم شده است.  
 
وی با اشاره به اینکه، القاعده به ارتش یمن حمله کرده است افزود: دولت یمن قادر به دفاع از خود نیست.  

* ارتش یمن از ارتش ملی به ارتش جناحی تبدیل شده است

اسداللهی با بیان اینکه ارتش یمن از ارتش ملی به ارتش جناحی تبدیل شده است، اظهار داشت: لشکر‌ها و تیپ‌ها به جناح‌های مختلفی تبدیل شده است.  
 
این کار‌شناس ارشد مسائل غرب آسیا با تاکید بر اینکه اگر حوثی‌ها اقداماتی را انجام نمی‌دادند یمن از دست رفته بود گفت: ملت یمن در کنار جنبش مقاومت قرار گرفته است.  
 
وی با اشاره به اینکه، حوثی‌ها از درایت بسیار زیادی برخوردار هستند افزود: آن‌ها خواستار مشارکت همه گروه‌ها هستند.  
 
وی با اشاره به اینکه، مردم یمن اتهامات وارد شده به حوثی‌ها را قبول ندارند ادامه داد: امیدواریم تاثیرات پیروزی یمن را در کل منطقه شاهد باشیم زیرا محور ارتجاع در حال محاصره است.  

* خواسته انصارالله خواسته مردم یمن است
 
 اسداللهی با بیان اینکه، انصارالله گروه بسیار پاکی است که هیچ اتهامی به آن وارد نیست افزود: خواسته انصارالله خواسته مردم یمن است.  
 
این کار‌شناس ارشد مسائل غرب آسیا با اشاره به بحران امنیتی، اقتصادی و سیاسی یمن افزود: قرار بود دولت وحدت ملی شکل بگیرد اما این امر با دخالت‌های عربستان و قطرانجام نشد.  
 
* گستره تحولات فرا‌تر از یمن خواهد رفت

اسداللهی وقایع امروز یمن را نقطه عطفی در تاریخ این کشور برشمرد و گفت: گستره این تحولات فرا‌تر از یمن خواهد رفت.  
 
وی با اشاره به ویژگی‌های جغرافیایی-سیاسی و تاریخی یمن افزود: ‌ عربستان نمی‌خواهد تا رقیبی در منطقه اعم از یمن یا اعضای شورای همکاری خلیج فارس داشته باشد.  
 
اسداللهی دولت ساقط شده یمن را برخاسته از توافق‌های قوای سعودی و قطری دانست و گفت: پس از سوریه و عراق، یمن ناکامی بزرگ دیگری برای عربستان و قطر است.  

برای دیدن فیلم و تصاویر اینجا کلیک کنید.
انتهای پیام/
نوع مطلب : اخبار مهم به روز و به ساعت، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دوشنبه 31 شهریور 1393
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic