۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
شرمن:
معاون وزیر امور خارجه آمریکا دیدارهای دوجانبه هیئت آمریکائی با هیئت ایرانی در نیویورک را سازنده و بسیار فنی خواند و گفت: آمریکا و ایران در دو روز گذشته مشاوره های دو جانبه ای در نیویورک داشتند، این دیدارها سازنده بود که باید به عنوان بخشی از توافقات جامع گنجانیده شوند.
 
به گزارش سرویس بین‌‌الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از سایت وزارت خارجه آمریکا، وندی شرمن، معاون وزیر امور خارجه آمریکا در ساختمان نمایندگی این کشور نزد سازمان ملل متحد، در جمع محدودی از رسانه هایی که دعوت شده بودند، درباره مذاکرات ایران و پنج بعلاوه یک، مطالب مشروحی را مطرح کرد. 

شرمن در این نشست با اشاره به اینکه دو طرف قطعاً درک بهتری از یکدیگر را نسبت به ماه می درباره عناصر مورد نیاز، پارامتر ها برای رسیدن به توافق پیدا کرده اند، تاکید می کند: بر این باورم که آقای کری هم با آقای ظریف دیدار خواهد کرد و ما مذاکراتی در ترکیب های گوناگون و کارشناسی بسیاری خواهیم داشت. 

وی می افزاید: درک می کنیم که راه های جداگانه ای برای هدف یکسان وجود دارد، می توانیم درک عمیق تری داشته باشیم و زمانیکه چنین شود، در برخی مواقع درهایی را برای برخی احتمالا می گشاید. 

این مقام دولتی آمریکایی می افزاید: آخرین باری که ما دیداری در سطح مدیران سیاسی گروه پنج بعلاوه یک به رهبریت گروه اتحادیه اروپا داشتیم، در ماه ژوئیه ود، زمانیکه پس از ماه ها مذاکرات فشرده تصمیم گرفتیم طرح مشترک اقدام را تا بیست و چهارم نوامبر تمدید کنیم.  ما تصمیم گرفتیم زیرا به اندازه کافی پیشرفت هایی در مسیری به جلو دیده شده بود؛ زیرا مهم است که همزمان با اینکه برای مذاکرات طرح مشترک اقدام جامع کار می کنیم، برنامه اتمی ایران بر اساس ترم "جی پی او ای" پیشرفت نکند، به دلیل اینکه همه ما می دانیم که دیپلیماسی بهترین و پایدارترین راه برای حل این بزرگترین چالش امنیتی فوری است. 

وی می افزاید: از آن زمان، اعضای گروه پنج بعلاوه یک و اتحادیه اروپا از جمله آمریکا، دیدارهای دو جانبه ای با ایران داشتند. ما دیدارهایی در سطح کارشناسان و جلسات هماهنگی و همچنین تماسهایی با ایرانیان داشتیم، این تماس ها حتی وقتی دیدار نمی کنیم، صورت می گیرد. 

معاون وزیر امور خارجه آمریکا درباره نشست نیویورک که با حضور ظریف و اشتون از ظهر چهارشنبه یعنی یک روز قبل از این نشست محدود مطبوعاتی آغاز شده بود، می گوید: درباره نیویورک، فکر می کنم بسیاری از ما خیلی خوشبین نبودیم ولی مشخص است که طی دیدارهایی که در دو روز گذشته بین ایران و همکاران گروه پنج بعلاوه یک و اتحادیه اروپا صورت گرفت، روشن شد که همه به اینجا آمده اند تا کار کنند.

وی می افزاید: همانطوریکه می دانید آمریکا و ایران در دو روز گذشته مشاوره های دو جانبه ای در نیویورک داشتند، این دیدارها سازنده و توام با کارهای بسیار تکنیکی بودند که باید به عنوان بخشی از توافقات جامع در مذاکراتی که بین همه اعضاء صورت خواهد گرفت، گنجانیده شوند. 

معاون وزیر امور خارجه آمریکا بلافاصله می گوید: جیسون رضائیان باید فورا آزاد شود، دیگر شهروندان آمریکایی زندانی در ایران نیز باید آزاد شوند، علاوه بر آن، بار دیگر کمک ایران در یافتن رابرت لیوینسون و بازگرداندن او را به خانه درخواست می کنیم. 

وی می گوید: ایرانیان در روزها و هفته های گذشته، گفته اند که تا چه اندازه در گفتگوها منطقی و انعطاف پذیرند و اینکه چگونه ظرفیت کنونی آنان، باید قابل قبول باشد. 

این مقام رسمی آمریکائی در عین حال تاکید کرد: ولی وضعیت کنونی برای هیچیک از ما شدنی نیست، برای هیچ طرفی شدنی نیست، جهان بر تعلیق و برداشتن تحریم ها موافقت خواهد کرد ولی این در صورتی است که ایران نیز گام های متقاعد کننده و قابل اثباتی را بردارد و نشان دهد که برنامه اتمی اش الان هست و همچنان منحصرا صلح آمیز باقی می ماند. 

وی می افزاید: با توجه به بیانیه های عمومی ایران که به دنبال سلاح اتمی نیست، این گام های خاص نیز باید شدنی باشند و ما همواره در پی هموار کردن مسیری معقول و منطقی به جلو، توام با هماهنگی نزدیک با شرکای پنج بعلاوه یک و اتحادیه اروپا هستیم. 

وندی شرمن با اشاره به نشست های قبلی ایران و پنج بعلاوه یک می گوید: در گفتگوهای ما با مذاکره کنندگان ایرانی، به دیدگاه های آنان درباره هر آنچه ایران آن را نیازهای عملی مشروع خود می داند، از نزدیک گوش کرده و راه حل های سازنده ای را به آنها پیشنهاد داده ایم. 

وی که تلاش دارد ده روز پیش رو را با تکرار واژه "یک و نیم هفته پیش رو" فرصتی طلائی جلوه دهد، مجدداً خطاب به رسانه های دعوت شده می گوید: یک هفته و نیم آینده، فرصت بی نظیری است، زمانیکه سران دولت ها، وزیران خارجه و بسیاری از دیگر رهبران جهان در نیویورک گردهم می آیند و فرصتی است برای ایجاد پیشرفت در این مذاکرات و دیدن اینکه آیا نتایج و مهم تر از همه، جزئیات برای یک توافق بالقوه، بیش از هر آنچه در گذشته دیده ایم، حاصل خواهد شد؟ 

شرمن می گوید: جان ارنست، سخنگوی کاخ سفید گفته است که در این زمان، هیچ دیداری بین روسای جمهور آمریکا و ایران برنامه ریزی نشده است. 

وی می افزاید: رئیس جمهور آمریکا بسیار مشهور به باز بودن برای یک چنین دیداری است ولی انتخاب واقعا با ایران است، ما به کار ادامه می دهیم و فکر می کنیم کارهای بسیار مهم هست که باید در این هفته انجام شود ولی این کارها به این بستگی ندارد که در این هفته دیداری صورت گیرد یا خیر. 

معاون وزیر امور خارجه آمریکا ادامه داد: ما کاملا آگاهیم که رهایی از تحریم ها، بخش مهمی از هر توافقی است. همانطوریکه می دانید ایران خودش گفته است ما نیز کارهای گسترده ای درباره هر آنچه ضرورت بر تعلیق داشته باشد، انجام داده ایم و سپس نهایتا برداشت آن تحریم ها. 

وی می افزاید: دلیل اینکه فعلا تعلیق و بعداً برداشته می شود این است که نیاز است اطمینان حاصل شود که این یک توافق ماندنی است و گام های بسیار دیگری خواهد بود که ایران تقریباً بلافاصله در صورت توافق برخواهد داشت، برخی بیشتر زمان می برند و سپس باید دید آیا در یک دوره زمانی بادوام است و آن دوره زمانی البته یکی از مواردی است که درباره اش بحث و گفتگو می کنیم. 

شرمن با تاکید بر اینکه ما می دانیم این کار را چگونه انجام دهیم، می افزاید: بر این باوریم که می توانیم رهایی معناداری ارائه کنیم، درک می کنیم و با دقت به هر آنچه ایرانیان در پی آن هستند گوش کرده ایم و امیدواریم ایران هم به هر آنچه لازمه دستیابی به آن رهایی است، گوش کند ولی مطمئنم که به طور تکنیکی می توانیم هر آنچه ضرورت دارد، انجام دهیم و آنان نیز این را می دانند. 

معاون وزیر امور خارجه آمریکا در خصوص رایزنی این کشور با اسرائیل مدعی شد: فقط اسرائیل نیست، بلکه این جهان است که گفته ایران نباید به سلاح اتمی دست یابد.

وی می افزاید: در نتیجه این یک هدف برای همه است ما قطعا مشاورات بسیار نزدیک با اسرائیل داریم همانطوریکه با دیگر شرکای خود در سراسر جهان داریم درباره اینکه آیا قادر خواهیم بود به توافقی دست یابیم و آیا توافق می تواند خوب باشد که باید خوب باشد از نزدیک مشاوره می کنیم. 

این مقام آمریکائی می افزاید: در نتیجه قدردانی می کنیم از اینکه کشورهایی در سراسر جهان هستند که چیزها را کمی متفاوت با هر آنچه می بینیم، می بینند، ما شرکای دیگری در سراسر جهان داریم که نگرانی های دیگری درباره توافق دارند و نگران هستند که این امر در ژئوپولتیک جهان چه معنایی خواهد داشت و چه معنایی در انرژی اتمی صلح آمیز خواهد داشت. 

وی می افزاید: بسیاری از نگرانی ها عنوان شده اند و ما به همه این نگرانی ها گوش داده ایم البته که به نگرانی های اسرائیل گوش می دهیم چون امنیت اسرائیل از دیدگاه آمریکائی ها بسیار مهم است. 

وندی شرمن با قدردانی از اسرائیل می گوید: چیزی که مایه قدردانی است، این است که همه کشورها از جمله اسرائیل که ما از نزدیک با او مشورت می کنیم آگاهی تکنیکی، درک نظریات خود را به اشتراک گذارده اند و همین امر به طور بالقوه ای یک راه حل خوبی را برای این چالش بسیار بسیار مهم که همه ما پیش رو داریم، ایجاد می کند. 

وی می افزاید: در روز آخر اسرائیل مانند بسیاری از کشورهای دیگر در جهان، قضاوت خود را درباره توافق خواهد داشت من این را درک می کنم ولی در عین حال بر این باورم که رئیس جمهور آمریکا، زمانی توافقی را امضاء خواهد کرد که خودش هم باور دارد که این توافق برای امنیت جهان از جمله اسرائیل خوب است. 

شرمن به دیدارهای احتمالی دیگر اعضای گروه پنج بعلاوه یک با رئیس جمهور کشورمان اشاره می کند و می گوید: برخی از شرکاء ما در پنج بعلاوه یک، دیدارهایی با آقای روحانی و آقای ظریف خواهند داشت و بر این باورم که آقای کری هم با آقای ظریف دیدار خواهد کرد و ما مذاکراتی در ترکیب های گوناگون و کارشناسی بسیاری خواهیم داشت. 

وی می افزاید: ما در آغاز مذاکرات هستیم و واقعاً نمی دانیم مذاکرات به کجا می انجامد و آیا به مانعی برخورد خواهیم کرد و یا تغییری در وضعیت پیش خواهد آمد.


معاون وزیر امور خارجه آمریکا در ادامه می گوید: در صورتیکه معامله ای صورت نگیرد، آنها می توانند کنار بکشند، همه ما می توانیم در مذاکرات تعدیل کننده بسیاری درباره اینکه آنها و یا ما در صورت دست نیافتن به توافقی سازنده، چه خواهیم کرد، انجام دهیم . 

وی می افزاید: هر کدام از ما می دانیم که دیگری در صورتیکه معامله ای صورت نگیرد، چه خواهد کرد و من ترجیح می دهم هم اکنون بر هر آنچه که امکان پذیر است، تمرکز کنم. 

جمله پایانی وندی شرمن در این نشست خبری درباره نقش ایران در مبارزه با داعش است که می گوید: بر این باورم که ایران هم فکر می کند داعش نباید هر آنچه الان به آن مبادرت می ورزد انجام دهد.

انتهای پیام/
نوع مطلب : هسته ای ومسائل پیرامونی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شنبه 29 شهریور 1393
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic