۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
فرمان هاشمی برای آغاز حمله رسانه‌ای!
فعالیت های رسانه‌ای جریان کارگزاران؛
هاشمی رفسناجانی در دیدار با نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی گفته است که یکی از اصلی‌ترین مأموریت‌های جریان نزدیک به وی این است که رسانه راه بیندازند.
 

به گزارش گروه سیاسی-فرهنگ نیوز، فتنه سال ۸۸ می تواند نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی باشد و از رهگذر آن عیار انقلابی بودن بسیاری از افراد مشخص شود، چرا که در این فتنه یکی مهم ترین پایه های نظام که همان جمهوریت بود از سوی بازندگان یک رقابت مورد هجمه قرار گرفت.

اثرات آن فتنه آن چنان عمیق بود که همچنان رهبر معظم انقلاب اسلامی بر آن تاکید می ورزند و در دیدار اخیر خود با اعضای مجلس شورای اسلامی از فتنه ۸۸ و نحوه مواجهه افراد با آن به عنوان یکی از خطوط قرمز نظام یاد می کنند و از همه مسئولان نظام می خواهند که در انتصاب های خود به این معیار توجه جدی داشته باشند.

اما انتصاب اخیر ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام در نقطه مقابل این توصیه رهبری قرار دارد و هاشمی رفسنجانی اوایل این ماه فواد صادقی را به عنوان مشاور رسانه ای خود منصوب کرد.

تنها دو رروز پس از این انتصاب بود که هاشمی روز چهارشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۳ در دیدار با نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی گفته است که یکی از اصلی‌ترین مأموریت‌های جریان نزدیک به وی این است که رسانه راه بیندازد. وی گفته است: «باید رسانه داشته باشید. در مسائل کشور نظر بدهید. اگر ساکت باشید مردم یادشان می‌رود. روزنامه راه بیندازید. سایت داشته باشید. الآن زمان ایستادن نیست. کارهای رسانه‌ای را جدی بگیرید». 

فرمان رسانه ای هاشمی به چه کسانی و با چه هدفی؟

هاشمی رفسنجانی در حالی فرمان ایجاد رسانه های جدید را صادر می کند که هم اکنون فضای رسانه ای کشور به خصوص در بخش رسانه های مکتوب در قبضه جریان اصلاح طلب قرار دارد و بخش عمده از گیشه روزنامه فروشی ها، روزنامه و مجلات منتسب به این جریان به خود اختصاص داده اند.

به نظر می رسد که مواضع و تحلیل های فعلی این رسانه ها نتوانسته است نظر هاشمی را تامین نماید و هاشمی با انتصاب جدید خود(مضاف بر تیم رسانه ای دانشگاه آزاد اسلامی و روزنامه فرهیختگان) خواهان ایجاد فضای رسانه ای بیشتر و حتی رادیکال تر باشد، چرا که بسیاری از این افراد(از فواد صادقی تا تحریریه فرهختگان و...) از جمله متهمان فتنه ۸۸ هستند.

تیم جدید رسانه ای نزدیک به هاشمی از فعالان و حتی متهمان فتنه هستند و انتصاب صادقی با توجه به سوابق رسانه ای وی نشان از گرایش خاص هاشمی به این جریان رسانه ای دارد.

نگاهی به مواضع فواد صادقی در ایام فتنه و پس از آن

مشاور رسانه ای هاشمی که به فعالیت ها و انتشار خبرهای افشاگرانه شهرت دارد، در ایام فتنه ۸۸ از جمله حامیان فتنه گران به حساب می آمد و با انتشار اخبار خاص در رسانه های تحت مدیریت خود و قلم فرسایی در سایت های ضد جمهوری اسلامی همچون جرس، مواضع خود را به طور صریح اعلام داشت.

صادقی در مقاله ای در سایت جرس در تاریخ ۳۰ دی ماه ۸۸، ضمن ابراز تردید نسبت به نتایج انتخابات و همچنین مقصر دانستن نظام در القای حس تقلب به مردم، نظر خود را در مورد چگونگی پذیرش یا عدم پذیرش تقلب در انتخابات سال ۸۸ توسط مردم اینچنین شرح می‏دهد:

«اما به نظر می‌رسد فارغ از بحث وجود یا عدم تقلب، که در جای خود اهمیت دارد، مسأله ذهنیت جامعه از بی‌طرفی نظام در انتخابات اهمیتی فراتر دارد، و این ذهنیت نیز یک شبه و با یک مصاحبه و بیانیه قابل تزریق به جامعه نیست. بلکه بر اساس عملکرد دراز مدت و مشاهده رفتار مسئولان متفاوت و متعدد پدید می‌آید. اگر به هر دلیلی از جمله سوء استفاده برخی دستگاه‏ها و نهاد ها از اعتبار و نفوذ رهبر انقلاب برای افزایش آرای یک کاندیدا و عدم روشنگری به‌موقع، این تصور عمومی در جامعه بوجود آید که نظر نظام و رهبری حمایت از یک کاندیدای خاص بوده است و باید به جای نادیده گرفتن آن به اصلاح این تصور از روشهای کارآمد، نه صرفا دستوری یا دفعی اقدام کرد.»


ر
ونمایی از کتاب فواد صادقی با نام «پایان تک صدایی» با حمایت تیم رسانه ای نزدیک به هاشمی و حضور مشاور فرهنگی دولت تدبیر و امید

خبر ترور شهید علی محمدی نیز از دیگر مواقعی بود که سایت منتسب به جناب مشاور موضعی عجیب گرفت و در مساله‌ای که دخالت سرویس های جاسوسی غرب در آن مشهود بود، با انتشار نامه‌ای که نام شهید علی‌محمدی پیش از انتخابات در ذیل آن به عنوان حمایت از یکی از کاندیداهای انتخابات ۸۸ درج شده بود، این ترور را به جمهوری اسلامی نسبت داد!

اما این تمام ماجرا نبود و جای دیگری که صادقی مواضعی نزدیک به هاشمی اتخاذ کرد در ماجرای بحران سوریه بود که سایت بازتاب امروز(در تاریخ ۱۲ مرداد ماه سال ۹۱ ) در خبری با عنوان "حفظ اسد به قیمت نابودی سوریه" همسو با تکفیری ها، محور ارتجاع عربی، دولت های غربی و رژیم صهیونیستی ناراحتی خود را از مقاومت ارتش سوریه در برابر تروریست ها و پیروزی در برابر آنها ابراز کرد.

صادقی تا همین اواخر نیز با دیده تردید به نتایج انتخابات سال ۸۸ می نگریست و سایت بازتاب امروز در اردیبهشت ماه ۱۳۹۲ در خبری جنجالی اعلام کرد که بر مبنای شنیده هایی از اطرافیان مشایی، احمدی نژاد نواری در دست دارد که اثبات می کند ۸ میلیون رای در انتخابات سال ۸۸ به نفع او جابجا شده است! که در صورت رد صلاحیت مشایی از سوی شوران نگهبان به عنوان سند تقلب در انتخاباتی که خود برای بار دوم به عنوان رییس دولت در آن انتخاب شده بود را افشا خواهد کرد! که البته دفتر احمدی نژاد این خبر را تکذیب کرد.

مجلاتی با یک سردبیر در خدمت کارگزاران، اصلاحاتی ها و ملی ها

لازم به ذکر است در همین راستا، محمد قوچانی همکار نشریات زنجیره ای و لغو مجوز شده اصلاح طلب، با به عضویت درآمدن در شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی، سردبیری نشریات مهرنامه و صدا را از گروه مجلات «هم میهن» با رویکردی تحلیلی-انتقادی بر عهده گرفته است. نشریاتی که می کوشند مطالب خاص و جهت داری را در راستای اهداف اصلاحات و حزب کارگزاران منتشر نمایند، مطالبی که بعضاً مورد استقبال گسترده رسانه های خارجی ضد جمهوری اسلامی واقع شده اند.

همچنین روزنامه اعتمادملی به سردبیری محمد قوچانی، مطالب حاشیه ساز و فتنه‌گرانه ای را در وقایع فتنه ۸۸ منتشر نمود که منجر به توقیف آن روزنامه و بازداشت قوچانی شد.

آیا صادقی هم به سرنوشت هراتی دچار خواهد شد؟

انتساب مشاور توسط هر شخصی به طور طبیعی پذیرش مواضع مشاور را به دنبال خواهد داشت و به خصوص پس از این انتساب فعالیت های فواد صادقی به نام رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز ثبت می شود و این سوال پیش می آید که آیا صادقی نیز به سرنوشت هراتی دچار خواهد شد؟

چندی پیش نیز فردی به نام عبدالحسین هراتی با توصیه آقای هاشمی در دانشگاه آزاد منصوب شد که پس از افشا شدن مواضع وی نسبت به بنیانگذار انقلاب اسلامی عزل شد و با توجه به آن حادثه عجیب بیم آن می رود که انتساب جدید نیز بدون اطلاع رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام از مواضع فواد صادقی باشد!

به هر ترتیب رسیدن عوامل فتنه به سطوح بالای سیاسی تا کنون عواقب وخیمی داشته است که از جمله آنها انتشار لیست بورسیه های تحصیلی وزارت علوم در سایت های معاند بود که حساسیت مجمع تشخیص مصلت نظام و اسناد موجود در آن به مراتب از اسناد موجود در وزارت علوم بیشتر است.

نوع مطلب : بهتربشناسیم(سیاسی)، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شنبه 29 شهریور 1393
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic