۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
 
رئیس جمهور آمریکا در دیدار بازدیدکنندگان کاخ سفید ضمن درددل با آن ها، از سیاست هایش در برابر داعش حمایت کرد. اوباما گفت که زمانی که دو خبرنگار آمریکایی کشته شدند، شبح جنگ را احساس کرد.
 

به گزارش سرویس بین الملل جام نیوز، "باراک اوباما" رئیس جمهور آمریکا که به دلیل سیاست های خارجی اش با انتقادهای گسترده مخالفانش مواجه است، در دیدار روز شنبه با گروهی از بازدیدکنندگان از کاخ سفید، با آن ها درددل کرده، با لحنی غمگینانه از سیاست های خود دفاع کرد.

 

 

نکته جالب آن است که این سخنان اوباما پیش از پیام یازده سپتامبر او در توضیح استراتژی آمریکا در برابر داعش و حمله به آن ها ایراد شده است. (تعیین استراتژی اوباما: حمله هوایی استراتژیک آمریکا علیه داعش/ اوباما: داعش، اسلامی نیست)

 

 

منتقدان اوباما می گویند که چرا وی زودتر به داعش حمله نکرده است و چرا اکنون سرباز در عراق پیاده نمی کند. اوباما در این دیدار می گوید که پس از کشته شدن دو خبرنگار آمریکایی، احساس کرده است که شبح جنگ به دنبالش می آید.

 

 

باراک اوباما در طول جنگ سوریه با هدف سرنگونی بشار اسد نه تنها در برابر جنایات داعش سکوت کرد؛ بلکه همچون دیگر کشورهای غربی و برخی کشورهای عربی در کنار دیگر شورشیان در سوریه، از آن ها نیز حمایت های تسلیحاتی و مالی کرده بود.

 

 

اوباما همچنین در میانه بحران سوریه قصد داشت به بهانه استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه، به این کشور حمله کند؛ اما در نهایت نتوانست این حمله را انجام دهد. دولت سوریه نیز با همکاری سازمان ملل سلاح های شیمیایی اش را از بین برد. گزارش های بعدی نشان می داد که شورشیان و تروریست ها بودند که در سوریه از سلاح های شیمیایی استفاده کرده بودند نه دولت بشار اسد.

 

 

 

 

 

درددل های باراک اوباما را سایت وزارت خارجه آمریکا، صدای آمریکا (VOA) به نقل از روزنامه نیویورک تایمز منتشر کرده که با هم می خوانیم:

 نیویورک تایمز (The New York Times) نوشته است: هفته پیش، تنها چند ساعت پیش از اعلام تشدید جنگ علیه افراطگرایان اسلامی، باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا در خلوت به زمان دیگری می‌اندیشید که یک رئیس جمهوری دیگر اقدام نظامی در خاورمیانه را سبک سنگین می‌کرد – هفته‌ها آشفتگی که منجر به حمله آمریکا به عراق در یک دهه پیش شد.

 

 

آقای اوباما روز شنبه پیش از پیام هفتگی‌اش به مردم آمریکا، در دیدار با گروهی از بازدیدکنندگان از کاخ سفید گفت: «من سال ۲۰۰۳ (۱۳۸۲) در جریاناتی که منجر به حمله به عراق شد اینجا نبودم. خیلی جالب بود اگر می‌توانستم جمع شدن شرایطی را که به حمله انجامید از نزدیک دنبال کنم.»

 

 

رئیس جمهوری آمریکا گفت مورد مشابهی را به چشم دیده و آن هنگامی بود که افراطگرایان سنی بخش‌هایی از عراق را تصرف کردند و یک ژورنالیست آمریکایی را گردن زدند.  آن وقت بود که تبِ تعقیب و نابودکردن شورشیان اسلامگرا در واشنگتن بالاگرفت و بر او فشار آورد تا نیروهای مسلح را علیه آن‌ها به عراق بفرستد.

 

 

آقای اوباما می‌گوید به کارمندانش گفته بود که خط‌ مشی خود را براساس وقایعی که در بیرون رخ می‌دهد ارزیابی نکنند. او برای رفتن به جنگ عجله نداشت، و سنجیده عمل می‌کرد:

 

 

«البته می‌دانم که از لحاظ سیاسی بهای زیادی برای این کار خواهم پرداخت.»

 

 

در آن بعد از ظهر، آقای اوباما با این تصمیم از کاندیدایی که قصد داشت بساط جنگ‌های آمریکا در نقاط دوردست را برچیند به فرمانده کل قوایی تبدیل شد که جنگی را از سر گرفت و گسترش داد.

 

 

 

 

برای آقای اوباما، پرزیدنت جورج بوش بهار سال ۲۰۰۳ (۱۳۸۲) که نیروهای نظامی آمریکا را برای سرنگون کردن صدام حسین فرستاد، ریاست جمهوری‌اش را به تصویر کشید. آقای اوباما نزدیک به شش سال تلاش کرد تا از تکرار چنان واقعه‌ای پرهیز کند. اما در نهایت ناگزیر از اعزام نیرو شد.

 

 

آقای اوباما با تدوین طرحی برای از بین بردن «دولت اسلامی عراق و شام» با استفاده از نیروی هوایی و نیروهای محلی، و بدون اعزام سربازان آمریکایی به محل، در پی راهی برای اجتناب از اشتباهات گذشته بود.

 

 

وی به بازدیدکنندگان کاخ سفید گفت که وقتی حمله نیروهای ویژه برای نجات جیمز فولی و استیون ساتلوف از گروگان داعش با شکست روبه‌رو شد، احساس کرد که شبح جنگ سر در پی‌اش گذاشته است [به دنبالش می آید]: «نتوانستیم به موقع به داد آن‌ها برسیم.»

 

 

اما دلیل واقعی تصمیم او به جنگ، قتل‌های بعدی گروه داعش نبود؛ هر چند که ویدیوهای دهشتناک آن گروه موجب حمایت عمومی از جنگ شد.

 

 

 

 

رئیس جمهوری کاملاً آگاه بود که عملیاتی که در صدد آغازش بود، مسائل بزرگتری را که در منطقه وجود دارد تا زمانی که دوره ریاست جمهوری‌اش به پایان می‌رسد، نمی‌تواند حل کند. با اندوه گفت:

 

 

«این مشکل به گردن رئیس‌جمهوری بعدی، و احتمالاً رئیس‌جمهوری بعد از او می‌افتد.»

 

 

اما این موضوع که اگر نیروهای بشار اسد در سوریه جنگنده‌های آمریکا را سرنگون کنند، چگونه از آن‌ها انتقام خواهد گرفت، و انتقاد مخالفان از رویکرد سکوت درباره استفاده از قدرت آمریکا را به شوخی برگزار کرد:

 

 

«مایه شرمساری است که رئیس‌جمهوری شما یک استاد کمرو، کم حرف و خجالتی است که در سیاست خارجی تنها از شیوه "کارهای احمقانه نکنید" پیروی می‌کند. من برای دقت در این زمینه‌ها معذرت‌خواهی نمی‌کنم، حتی اگر نمایش جالبی از کار درنیاید.»

 

 

وی سپس درباره چالش‌های مبارزه با تهدید داعش سخن گفت. وی از این که فرانسه برای آزادی گروگان‌هایش به تروریست‌ها پول می‌دهد ابراز دلسردی کرد و گفت شمار کمتری از آمریکایی‌ها ربوده می‌شوند، چون آمریکا با ایده جدایی کردستان از عراق مخالفت کرده و حتی راجع به اینکه به داعش نصیحت کند که چه کار کند تا آمریکا را از جنگ در منطقه دور نگه‌دارد، پیش‌بینی‌هایی کرد.

 

 

به نوشته نیویورک تایمز، این گفته‌ها درباره نحوه تفکر آقای اوباما در روزهایی که به سخنرانی چهارشنبه شب وی منتهی شد، از قول ده خبرنگاری نقل شده که با او مصاحبه کرده بودند.

 

 

حضور جان کری در منطقه برای آماده کردن مقدمات جنگی دیگر

 

 

رئیس‌جمهوری که آنها توصیف می‌کنند، آرام و با اعتماد به نفس بود، درباره تهدیدهای داعش با بیانی بسیار دقیق و سنجیده صحبت می کرد و هیچ به نظر نمی رسید که عجله‌ای برای تمام کردن صحبت دارد. کتاب یادداشت پیش رویش باز بود ولی برای اصلاً به آن نگاه نکرد تا به یاد بیاورد که چه باید بگوید. جوزف بایدن، معاون رئیس جمهوری، جان کری وزیر خارجه و دنیس مک دانو، رئیس تشکیلات کاخ سفید هم برای شام به او پیوستند.

 

 

اوباما در جریان شام درباره موضوعات روز سیاست خارجی -از اوکراین تا خاورمیانه- گفتگو کرد، و همراهانش بیشتر ساکت بودند و گوش می‌دادند. آقای اوباما در بخشی از صحبت‌هایش استدلال پرزیدنت پوتین را به سخره گرفت که گفته بود برای حفظ روس‌زبانان اوکراین به آن کشور حمله کرده؛ و به آمریکا هم توصیه کرده بود برای حفظ منافع آمریکا به مکزیک حمله کند.

وی در پاسخ به یکی از مهمانان که به شوخی پرسید قصد دارد به مکزیک حمله کند خندید و گفت: «نه، به کانادا حمله می‌کنیم چون نفت بیشتری دارد.»

 

 

آقای اوباما قبول ندارد که درباره مسائلی که تغییر نظر داده، اشتباه کرده است. هرچند که بعضی از منتقدانش، و حتی رقیب انتخاباتی و وزیر خارجه پیشین او، هیلاری کلینتون، از او برای تجهیز نکردن شورشیان میانه‌روتر سوریه در سال‌های گذشته انتقاد کرده‌اند، او قبول ندارد که با این کار زمینه را برای ظهور داعش فراهم کرده است.

 

 

وی در دفاع از تصمیمش برای صبر کردن تا زمانی که کنگره طرح حمله به عراق -و سوریه در هفته گذشته- را تصویب کرد، می‌گوید قصد داشت اول عراق را به تغییر دولت و روی کار آوردن دولتی فراگیر وادارد که بتواند سنی‌هایی را که به دولت مالکی علاقه‌ای نداشتند، از حمایت از داعش منصرف کند، و سپس حمله به آن گروه پیکارجو را آغاز کند.

 

 

آقای اوباما در عین حال گفت پیش از اینکه دو گروگان‌ آمریکایی توسط داعش به قتل برسند، وی قصد واکنش نظامی به آن گروه را داشت. وی افزود داعش با کشتن این افراد یک اشتباه استراتژیک بزرگ مرتکب شد؛ چون خشمی که از این کار در مردم آمریکا برانگیخت موجب شد افکار عمومی آمریکا به سرعت از حمله به آن گروه حمایت کند.

 

 

رئیس جمهوری آمریکا گفت: اگر من مشاور داعش بودم، آن ها گروگان‌ها را نمی‌کشتند، بلکه آزادشان می‌کردند و یادداشتی به سینه لباس‌شان سنجاق می‌کردند که: :از اینجا بیرون بروید، وضع اینجا به شما ربطی ندارد."

به نظر اوباما چنین اقدامی جلوی حمایت از اقدام نظامی علیه گروه را می‌گرفت.

 

 

زبیگنیو برژینسکی، مشاور امنیت ملی پرزیدنت کارتر که در میهمانی شام هفته گذشته اوباما حضور داشت، گفت او «فرد ضعیف و سست عنصری نیست. به نظر من بخشی از مشکل منتقدان او این است که فکر می‌کنند او آدم ضعیفی است. ولی آقای اوباما شخصی است که سعی می‌کند به عمق مسائل فکر کند تا بتوانید نتیجه‌گیری‌هایی برای درازمدت بکنید.»

 

 

 


 

نوع مطلب : اخبار مهم به روز و به ساعت، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دوشنبه 24 شهریور 1393
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic