۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
 
دولت آمریکا به همراه همپیمانان غربی و عربی خود تلاش می‌کند با ائتلاف بین المللی علیه داعش به منافع مداخله جویانه خود در سوریه و منطقه دست یابد و افکار عمومی را فریب دهد.
 

 

به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، در روزهای اخیر شکل‌گیری ائتلاف غربی-عربی ضدداعش به رهبری آمریکا و موضوع حضور ایران در این نشست، با آب و تاب بیشتری از سوی رسانه‌ها مطرح می‌شود. آمریکا گفته است که حضور ایران در کنفرانس بین‌المللی مبارزه با داعش در پاریس مناسب نیست، این در شرایطی است که فرانسه احتمال دعوت ایران به این کنفرانس را رد نکرده و بحرین هم گفته است که حضور ایران می‌تواند مفید و مثبت باشد.

 

در این میان مقامات تهران نسبت به اقدام نظامی كشورهای ائتلاف علیه داعش واكنشی منفی نشان داده‌اند.

 

این در حالی است که دولت آمریکا به همراه همپیمانان غربی و عربی خود تلاش می‌کند با ائتلاف بین المللی علیه داعش به منافع مداخله جویانه خود در سوریه و منطقه دست یابد و افکار عمومی را فریب دهد.

 

بی بی فارسی (BBC) درگزارشی به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس عنوان کرده یک مقام فرانسوی دست‌اندرکار برگزاری نشست پاریس که نامش پنهان مانده است، گفته که تنها مانع در زمینه دعوت از ایران، موافقت هم‌پیمانان فرانسه است ولی "اجماع در این باره، دور نیست".

 

 

وب سایت شبکه خاندان سلطنتی انگلیس در ادامه آورده است: «آمریکا بار دیگر گفته است ایران در ائتلاف بین‌المللی مبارزه با گروه تروریستی داعش جایی ندارد. ایران هم گفته که چنین همکاری‌ای امکان‌پذیر نیست.»

 

 

 

 

وب سایت دویچه وله (DW) با پوشش خبری این ائتلاف با بیان مخالفت ایران با ائتلاف آمریکا و کشورهای منطقه علیه داعش نوشته است: «گرچه هنوز عدم شرکت ایران در اجلاس پاریس به طور قطعی اعلام نشده، ولی بعید است که با موضع مخالف آمریکا و برخی از کشورهای عربی این شرکت عملی شود. می‌توان انتظار داشت که این رویداد نیز بر شدت حملات و انتقادهای جمهوری اسلامی علیه آمریکا و متحدان آن بیافزاید و هماهنگی‌های دو کشور در مقابله با گروه داعش را بیش از پیش با مشکل مواجه سازد.»

 

در ادامه رسانه برون مرزی آلمان اینطور ادعا کرده است که «ایران نگران است استراتژی جدید آمریکا و ائتلاف منطقه‌ای آن برای مقابله با گروه "دولت اسلامی" علیه حکومت سوریه نیز سمت‌گیری کند.»

 

 

 

 

 

وب سایت العربیه در گزارشی بدون اشاره به نقش اساسی ایران در تحولات منطقه بخصوص در مبارزه با تروریسم بین المللی با انتخاب تیتر "کارشکنی ایران در روند تشکیل ائتلاف بین المللی علیه داعش" نوشت:

«در حالی که در این روزها از جده تا پاریس و از پایتخت های عربی شمال آفریقا تا واشینگتن همه برای تشکیل یک اتحاد بین المللی گسترده با هدف از بین بردن سازمان تروریستی داعش در عراق و سوریه و خاورمیانه تلاش می کنند، موضعگیری ایران درست برخلاف این روند بوده است.»

 

 

 

 

صدای آمریکا (voa) در تحلیلی با اشاره به سخنان رئیس جمهور آمریکا نوشته: «ساعاتی پس از آن که باراک اوباما رئیس جمهوری ایالات متحده، راهبرد دولت خود علیه گروه داعش را طی یک پیام تلویزیونی برای مردم آمریکا تسریح کرد، مقام‌های ایران و سوریه از این که در میان ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا نامی از آن کشورها برده نشد، انتقاد کردند.

 

در ادامه این وب سایت افزوده است: سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در واکنش به تصمیم دولت آمریکا برای تشکیل ائتلاف بین‌المللی مبارزه با گروه داعش که پس از اجلاس هفته گذشته سران ناتو در ولز بریتانیا اعلام موجودیت کرد، گفت این ائتلاف با «ابهامات جدی» مواجه است و افزود در جدیت آن برای مبارزه ریشه‌ای و صادقانه با تروریسم «تردید اساسی» وجود دارد.

 

 

 

 

* رویکرد ایران به ائتلاف ضدداعش

سردرگمی غرب برای دعوت ایران به نشست پاریس موضع‌گیری مقامات ارشد ایران را به دنبال داشته است. در این ارتباط دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران تلاش آمریکا را برای ایجاد ائتلاف ضدتروریسم با همراهی برخی کشورهایی که خود از تامین کنندگان اصلی تروریست‌ها بوده‌اند مشکوک و غیر شفاف دانست و گفت که آمریکا به بهانه مبارزه با تروریسم به دنبال تداوم یکجانبه‌گرایی و نقض حاکمیت کشورها است.

 

 

علی شمخانی، در جلسه شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: «اقدام آمریکا در مسیر منحرف کردن افکار عمومی جهانی نسبت به نقش محوری این کشور و حامیان آن در ایجاد، تجهیز و توسعه گروه‌های تروریستی به بهانه سرنگونی حکومت قانونی سوریه است.»

 

 

او ادامه داد: «آمریکا با هدف نقض حاکمیت کشورها ضمن فرار به جلو، تداوم یکجانبه‌گرایی و دور زدن نهادهای بین‌المللی را در دستور کار خود قرار داده و به دنبال قهرمان سازی از این کشور به سبک فیلم‌های هالیوودی برای از بین بردن بحران خود ساخته است.»

 

 

همزمان رئیس مجلس شورای اسلامی نیز گفت که آمریکا ائتلافی برای برخورد با داعش درست کرده که این ائتلاف هیچ عقلانیتی را برای انجام اصلاحات و رفع مشکلات منطقه در پی ندارد. به گزارش «ایرنا»، علی لاریجانی روز شنبه در مشهد افزود: «عقلانیت آمریکا برای از بین بردن گروه داعش در منطقه نه تنها به اصلاحات در خاورمیانه نمی‌انجامد و داعش را از بین نمی‌برد بلکه آتش نفرتی فراگیر را در این منطقه می‌افروزد.»

 


او ادامه داد: «آمریکا وقتی می‌بیند از طریق سازمان ملل و شورای امنیت نمی‌تواند به اهدافش برسد ائتلاف درست می‌کند، همان ائتلافی که علیه ایران درست کرد و اکنون همان ائتلاف را می‌خواهد علیه سوریه انجام دهد.» لاریجانی افزود: «آمریکا تصور نکند به بهانه بمباران داعش می‌تواند سوریه را برهم زند زیرا روشن کردن فتیله نفرت در منطقه دامن خود آمریکا را خواهد گرفت.» روز جمعه هم مرضیه افخم، سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص تشکیل ائتلاف بین‌المللی علیه داعش تاکید کرد که ائتلاف موسوم به ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش که پس از اجلاس سران ناتو در ولز اعلام موجودیت کرده و در حال شکل‌گیری است، با ابهامات جدی مواجه بوده و در جدیت آن برای مبارزه ریشه‌ای و صادقانه با تروریسم تردید اساسی وجود دارد.

 

 

این در حالی است که معاون عربی و آفریقایی وزارت امور خارجه ایران با «نمایشی و گزینشی» توصیف کردن نشست بین‌المللی پاریس درخصوص مقابله با گروه «حکومت اسلامی»، گفته است که جمهوری اسلامی در این نشست شرکت نخواهد کرد.

 

 

حسین امیرعبداللهیان، شنبه ۲۲ شهریور، در مصاحبه با واحد مرکزی خبر، جمهوری اسلامی ایران را «نخستین کشوری که در مبارزه با تروریسم به کمک عراق شتافت» دانسته و افزوده که برای ایران «مبارزه واقعی و غیرگزینشی با تروریسم در منطقه و جهان مورد توجه است.»

 

نوع مطلب : اخبار مهم به روز و به ساعت، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دوشنبه 24 شهریور 1393
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات