۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن

متن کامل سخنرانی اعلام استراتژی امریکا درباره داعش

استفاده از نیروی نظامی علیه هر کسی که منافع اساسی آمریکا را تهدید کند و در عین حال توان اینکه بر اساس نظم جهانی، متحدانمان را در هر جایی که هستند و میسر است، بسیج کنیم.

 

   

ایران هسته ای- باراک اوباما رییس جمهور امریکا روز چهارشنبه 19 شهریور 1393 (10 سپتامبر 2014) استراتژی جدید خود برای مقابله با داعش را اعلام کرد.

«ایران هسته ای» به سبب اهمیت این سخنرانی، متن کامل آن را منتشر می کند.

***

ایالات متحده دامنه حملات هوایی خود را به مواضع ستیزه جویان «دولت اسلامی» در عراق گسترش خواهد داد و به منظور آموزش نیروهای ارتش عراق، 475 نظامی امریکایی دیگر را نیز به این کشور اعزام خواهد کرد.

ما در راستای کار با دولت عراق، تلاش هایمان را فراتر از صرف محافظت از مردم خودمان و مأموریت های انسان دوستانه گسترش خواهیم داد به نحوی که اکنون درحال ضربه زدن به اهداف داعش هستیم و نیروهای عراقی نیز به تهاجم خود به ستیزه جویان این گروه ادامه می دهند.

این نیروهای کمکی، به صدها نظامی امریکایی دیگر که قبلا به عراق اعزام شده اند و سرگرم بررسی و مطالعه چگونگی کمک به دولت عراق و نیروهای مناطق کردنشین برای مقابله با تهدیدهای «دولت اسلامی» هستند، خواهند پیوست.

اکنون که آن گروهها کارشان را به پایان رسانده اند و دولت جدید در عراق تشکیل شده است، 475 نظامی کمکی به عراق اعزام خواهیم کرد.

همان طور که قبلا هم گفته ام، این نیروهای امریکایی در مأموریت های جنگی شرکت نخواهند کرد.

لازم است که آنها به ارتش عراق و نیروهای کرد، از راه آموزش، اطلاعات و تجهیزات کمک کنند.

*گروه موسوم به دولت اسلامی شام و عراق، نه اسلامی است و نه دولت به شمار می آید و نه کسی آن را به رسمیت می شناسد.

برای همین است که ما باید در برابر تهدیدهایی که ظاهر می شوند، هوشیار باشیم. در حال حاضر، عمده ترین تهدیدها از خاورمیانه و شمال آفریقاست که گروه های افراط گرا از نارضایتی ها به سود خودشان استفاده می کنند. یکی از این گروه ها نیز داعش است که خود را دولت اسلامی می داند.

وی ادامه داد دو مساله را باید روشن کرد، داعش اسلامی نیست. هیچ دینی کشتار بی گناهان را تایید نمی کند. بخش عمده ای از قربانیان داعش نیز مسلمانان هستند. قطعا این گروه دولت نیز به شمار نمی آید. این گروه، پیشتر گروهی همسو با القاعده بود که از نزاع فرقه ای در عراق و جنگ داخلی در سوریه استفاده کرد تا سرزمین هایی در دو سوی مرزهای عراق و سوریه به دست آورد. هیچ کشوری این گروه را به رسمیت نمی شناسد، حتی مردمی که تحت کنترل این گروه در آمده اند نیز آن را قبول ندارند. داعش یک گروه تروریستی است، این مساله ساده است. این گروه هیچ دیدگاهی غیر از کشتار همه کسانی که در برابر راهش قرار می گیرند ندارد.

در منطقه ای که در آن خونریزی های بسیاری روی داده است، این گروه از نظر شقاوت منحصر به فرد است. آنان اسرای خود را اعدام می کنند. کودکان را می کشند، زنان را به بردگی می گیرند، به آنان تجاوز و آنان را به ازدواج مجبور می کنند. آنان اقلیت های دینی را با پاکسازی قومی می کنند و از میان می برند و اقداماتی وحشیانه صورت می دهند. جان دو روزنامه نگار آمریکایی را گرفته اند، جیم فولی و استیون ساتلاف. از این رو، داعش هم تهدیدی برای جان مردم عراق و خاورمیانه به شمار می آید، هم کشورهای دیگر خاورمیانه از جمله کارکنان و تاسیسات آمریکا. شکی نیست که این گروه تهدیدی به شمار می آید که فراتر از آن منطقه از جمله آمریکا را در بر می گیرد. هر چند که ما تاکنون توطئه ای مشخص برای هدف قرار دادن کشورمان را شناسایی نکرده ایم ولی سرکردگان داعش آمریکا و متحدان ما را هدف قرار داده اند.

* دستگاه های اطلاعاتی ما بر این باور هستند که هزاران خارجی از جمله اروپایی ها و برخی آمریکایی ها در عراق و سوریه به داعش پیوسته اند. آموزش دیده اند و ممکن است بخواهند به کشورهای خود بازگردند و دست به حملات مرگبار بزنند. حال بسیاری از آمریکایی ها نگران چنین تهدیدی هستند. امروز می خواهم به شما بگویم که آمریکا با قدرت و عزم با آنان برخورد می کند.

ماه گذشته، من به ارتش دستور دادم حملاتی هدفمند را علیه داعش صورت دهد تا از پیشروی آن جلوگیری شود. از آن زمان به بعد، ما بیش از 150 حمله موفق علیه داعش در عراق انجام داده ایم. این حملات باعث حفظ کارکنان و تاسیسات آمریکا، کشته شدن ستیزه جویان داعش، از بین رفتن تسلیحات این گروه و ایجاد فضایی برای نیروهای عراقی و کرد برای بازپس گیری مناطق حساس شده است. این حملات همچنین باعث شده است جان هزاران مرد، زن و کودک بی گناه نجات یابد.

با این حال، این فقط جنگ ما نیست. قدرت آمریکا می تواند تفاوت عمده ای را ایجاد کند ولی ما نمی توانیم کاری را که عراقی ها باید برای خودشان انجام دهند، برایشان انجام دهیم. همچنین نمی توانیم جای شرکای عرب خود را در تامین امنیت منطقه ای بگیریم. برای همین است که اصرار کرده ام اقدام بیشتر آمریکا بسته به عراقی ها در تشکیل دولتی فراگیر است که در چند روز اخیر انجام داده اند. از این رو، با روی کار آمدن دولت جدید در عراق و رایزنی های مداوم با متحدان خود در خارج از کشور و کنگره در داخل کشور، می توانم اعلام کنم که آمریکا رهبری یک ائتلاف گسترده را برای پس راندن این تهدید تروریستی به عهده می گیرد.

نیروهای بیشتری به عراق اعزام می کنیم ولی وارد جنگ زمینی دیگری در این کشور نخواهیم شد.

هدف های ما روشن هستند، ما داعش را با یک راهبرد جامع و مداوم تضعیف و در نهایت نابود می کنیم. اول اینکه ما حملات سیستماتیک هوایی را علیه این تروریست ها صورت می دهیم، با دولت عراق همکاری می کنیم. ما اقدامات خود را از حفظ جان نیروهای خود و عملیات انساندوستانه گسترده تر می کنیم. از این رو همزمان با افزایش حملات ارتش عراق، ما نیز اهداف این گروه را هدف قرار می دهیم. افزون بر این، این را به روشنی گفته ام که ما تروریست هایی را که کشور ما را تهدید می کنند، در هر کجایی که باشند هدف قرار می دهیم. این بدان معناست که ما، مانند عراق، هیچ تردیدی در هدف قرار دادن داعش در سوریه نیز نخواهیم داشت. این یکی از اصول ریاست جمهوری من است. اگر شما آمریکا را تهدید کنید، هیچ جایی برایتان امن نخواهد بود.

دوم اینکه ما حمایت خود از نیروهایی را که با این تروریست ها مبارزه می کنند افزایش می دهیم. در ماه ژوئن، من دستور استقرار چند صد آمریکایی را در عراق صادر کردم تا کار ارزیابی بهترین حمایت ممکن از نیروهای امنیتی عراق را صورت بدهند. اکنون این گروه ها، کار خود را تکمیل کرده اند و عراق نیز دولت جدید تشکیل داده است. ما 475 نیروی دیگر نیز به این کشور اعزام می کنیم. همانطور که گفتم، این نیروها، ماموریت رزمی نخواهند داشت. ما وارد یک جنگ زمینی دیگر در عراق نمی شویم ولی نیروهای عراقی و کرد نیاز به آموزش، اطلاعات و تجهیزات دارند. ما همچنین از تلاش های عراق برای ایجاد واحد گارد ملی برای کمک به جوامع سنی برای تامین امنیتشان حمایت می کنیم.

در اطراف مرزهای سوریه، ما به کمک های نظامی خود به مخالفان دولت سوریه می افزاییم. امروز من بار دیگر از کنگره خواستم تا اختیارات و منابع بیشتری در اختیار ما قرار دهد تا این جنگجویان را آموزش دهیم و تجهیز کنیم. در مبارزه با داعش، ما نمی توانیم روی رژیم اسد که مردم خود را سرکوب می کند حسابی باز کنیم، رژیمی که دیگر مشروعیتی را که از دست داده است، بازپس نمی گیرد. در ازای آن، ما از مخالفان که بهترین جایگزین برای مقابله با افراط گرایانی مانند داعش به شمار می آیند حمایت می کنیم. در عین حال به دنبال راه حل سیاسی لازم برای حل و فصل بحران سوریه برای همیشه نیز هستیم.

سوم اینکه ما همچنان به تقویت توانمندی ضد تروریسم خود ادامه می دهیم تا از حملات داعش جلوگیری کنیم. با همکاری با شرکای خود، ما تلاش های خود را برای قطع تامین مالی این گروه مضاعف می کنیم. با افزایش توان اطلاعاتی، تقویت قدرت خود و مقابله با ایدئولوژی این گروه می توانیم از سرازیر شدن ستیزه جویان خارجی به خاورمیانه جلوگیری کنیم. تا دو هفته، من میزبان نشست سازمان ملل خواهم بود تا بیش از این، جامعه جهانی را برای این تلاش ها بسیج کنم.

چهارم اینکه، ما همچنان به تامین کمک های انساندوستانه به غیر نظامیان بی گناهی که به خاطر این گروه تروریستی آواره شده اند، ادامه می دهیم. این مساله شامل مسلمانان شیعه و سنی است که در خطری عمده قرار دارند. همچنین دهها هزار مسیحی و دیگر اقلیت دینی نیز از این جمله اند.

نمی توانیم اجازه دهیم این مردم از سرزمین های باستانی خود رانده شوند. این راهبرد ماست و در هر کدام از این چهار مورد، آمریکا با ائتلاف گسترده ای از شرکا همراه است. در حال حاضر، هواپیماهای متحدان ما در آسمان عراق در حال پرواز هستند، به نیروهای امنیتی عراق و نیروهای مخالف دولت سوریه تسلیحات ارسال می کنند. اطلاعات را به هم می رسانند و میلیاردها دلار کمک انساندوستانه ارسال می کنند. جان کری امروز در عراق بود، با دولت جدید دیدار و از تلاش های آنان برای وحدت حمایت کرد.

در روزهای آینده، او در مناطق مختلف خاورمیانه و اروپا تلاش می کند شرکای جدیدی را به این فهرست بیفزاید؛ بخصوص کشورهای عرب که می توانند جوامع سنی در عراق و سوریه را قانع کنند که این تروریست ها را از سرزمین های خود بیرون برانند. این بهترین شکل رهبری آمریکاست، ما در کنار مردمی می ایستیم که برای آزادی خود مبارزه می کنند و دیگر کشورها را نیز برای امنیت مشترک و انسانیت مشترک بسیج می کنیم.

دولت من برای این رویکرد، در داخل نیز از حمایت دو حزبی برخوردار است. من اختیار برخورد با تهدید داعش را دارم ولی باور دارم که به عنوان یک کشور، زمانی در قوی ترین شکل خود هستیم که رئیس جمهور و کنگره با همدیگر همکاری کنند. از این رو، من از حمایت کنگره از این تلاش ها برای نشان دادن به دنیا برای اینکه آمریکایی ها در مقابله با این تهدید متحد هستند، استقبال می کنم. حال، ریشه کن کردن سرطانی مانند داعش زمان بر خواهد بود و هر زمان که ما دست به اقدامی نظامی می زنیم، خطرهایی نیز وجود دارند، بخصوص برای نیروهایی که در چنین عملیاتی حضور دارند.

با این حال می خواهم مردم آمریکا بدانند که این تلاش ها تا چه اندازه با جنگ هایی که در عراق و افغانستان صورت گرفت، متفاوت است. این تلاش ها در برگیرنده نیروهای رزمی آمریکا نخواهد بود که در کشوری خارجی می جنگند. این عملیات ضد تروریستی با تلاش هایی مداوم و تزلزل ناپذیر سنجیده می شود که هدف از آن ریشه کن کردن داعش با قدرت نیروی هوایی و حمایت از نیروهای زمینی متحدانمان در هر نقطه ای هست که این گروه حضور داشته باشد.

این راهبرد، تروریست هایی را که ما را تهدید می کنند از میان برمی دارد و در عین حال از متحدانمان در جبهه مقدم حمایت می کند. این راهبردی است که ما سالهاست در یمن و سومالی اجرا کرده ایم و با راهبردی که اوایل سال جاری بیان کردم، همخوانی دارد، یعنی استفاده از نیروی نظامی علیه هر کسی که منافع اساسی آمریکا را تهدید کند و در عین حال بتوانیم بر اساس نظم جهانی، متحدانمان را در هر جایی که هستند و میسر است، بسیج کنیم.

هموطنان آمریکایی من؛ ما در دوران تغییرات عمده ای زندگی می کنیم. فردا سیزدهمین سالگرد حمله به کشور ماست و هفته آینده ششمین سالگرد روزی است که اقتصاد ما شدیدترین افت اقتصادی خود از زمان بحران بزرگ اقتصادی را شاهد بود. با همه این تکان ها، رنج هایی که متحمل شدیم و کارهای که برای بازگرداندن اوضاع انجام شد، آمریکا امروز در مقایسه با هر کشور دیگری در دنیا برای به دست گرفتن آینده از موقعیت بهتری برخوردار است. شرکت های فناوری و دانشگاه های ما بی همتا هستند، تولیدات کارخانه ای و خودروسازی در حال رشد هستند. استقلال انرژی در دسترس ترین شکل خود در دهه های اخیر است.

برای همه کارهایی که هنوز مانده اند، صنایع ما بیشترین میزان شغل آفرینی در طول تاریخمان را انجام داده اند. با وجود همه اختلاف هایی که در مردمسالاری ما وجود دارد، من شاهد عزم و خیر مشترک مردم آمریکا در هر روز هستم و این باعث می شود من درباره آینده کشورمان، بیش از پیش مطمئن شوم. در دنیای خارج، رهبری آمریکا در دنیایی نامطمئن، همچنان به جای خود باقیست. این آمریکاست که توان بسیج اراده جهانی برای مقابله با تروریسم را داراست. این آمریکاست که دنیا را در برابر تجاوزگری روسیه و حمایت از مردم اوکراین برای حقشان برای تعیین آینده خود بسیج کرد.

این آمریکاست، پزشکان، دانشمندان، و دانش ماست که می تواند شیوع ابولا را مهار کند. این آمریکاست که می تواند به برچیده شدن تسلیحات اعلام شده سوریه کمک کند تا دیگر تهدیدی برای مردم سوریه یا دنیا نباشند. این آمریکاست که می تواند به جوامع مسلمان در سراسر دنیا، نه فقط برای مبارزه با تروریسم بلکه مبارزه برای فرصت، روامداری و آینده ای بهتر کمک کند. آمریکا خیری بی پایان و در عین حال مسئولیتی دائم دارد.

از اروپا تا آسیا، از دورترین نقاط آفریقا تا پایتخت های جنگ زده خاورمیانه، ما در کنار آزادی، عدالت و کرامت هستیم. اینها ارزش هایی هستند که از زمان تاسیس کشورمان، مردم ما را راهنمایی کرده است. امروز من خواستار حمایت شما برای این رهبری هستم. من این کار را به عنوان فرمانده کل قوا انجام می دهم که نمی تواند بیش از این به مردان و زنان نظامی، خلبانانی که با وجود همه تهدیدهای خاورمیانه به پرواز در می آیند و کارکنانی که از متحدان ما در منطقه حمایت می کنند، مفتخر باشم. زمانی که ما به متوقف کردن کشتار بی گناهانی که در کوهستان های دور افتاده کمک کردیم، یکی از آنان گفت فرزندان ما همواره به یاد خواهند داشت که کسی که رنج ما را درک می کرد، تلاش کرد تا از جان مردم بی گناه دفاع کند.

این تفاوتی است که ما در دنیا ایجاد می کنیم. امنیت و ایمنی ما بسته به تمایل ما برای دفاع از این کشور و حفظ ارزش هایی دارد که ما برایشان ایستاده ایم.

نوع مطلب : بهتربشناسیم(سیاسی)، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شنبه 22 شهریور 1393
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic