۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
 
شکست بزرگ اسرائیل این است که فلسطینی‌ها آموخته‌اند چگونه بجنگند،کارشکنی کشور همسایه درباره واردات از ایران،توضیحات جدید درباره ازدواج نوه هاشمی و فرزند نوه امام(ره)،درآمد افسانه ای پلیس از جریمه رانندگی و ...از جمله خبر ویژه های برخی روزنامه های شنبه هستند که میتوانید در این قسمت بخوانید.
 

*کیهان

 عماد بهاور: جوانان اصلاح‌طلب دزد هستند!

ظاهرا ناراحتی پدرخوانده‌های اصلاحات از تشکیل گروه موسوم به نسل دوم اصلاح‌طلبان- ندا- تمامی ندارد و ماموریت حمله به آنها را هر روز کسی از گوشه‌ای عملیاتی می‌کند!در تازه‌ترین حمله اصلاح‌طلبانی که روزگاری شعار زنده‌باد مخالف من سر می‌دادند و امروز حتی یک تشکیلات جدید درون گروهی را هم تحمل نمی‌کنند، ماموریت به عماد بهاور، از محکومان فتنه آمریکایی-اسرائیلی 88 رسیده تا دوستان قدیمش را با نیش و کنایه و تحقیر بنوازد!او در ابتدا درباره نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری یازدهم می‌گوید: «آنچه در خرداد 92 رخ داد و منجر به پیروزی آقای روحانی در انتخابات شد، حاصل فعالیت‌های ستادی چند جوان اصلاح‌طلب نبود» و بعد از این تحقیر می‌گوید؛ «بنابراین برخلاف تصور گروه ندا، اصلاح‌طلبان ناتوان از پیشبرد اهداف خود نبودند و ممانعت حکومت از فعالیت تشکیلاتی، مانعی برای ایفای نقش موثر در عرصه سیاسی از سوی ایشان نبود. ... این موفقیتی بی‌نظیر برای فعالین «اصلاحات-جنبش» بود»!

اما او که خود می‌داند اصلاحات اگر رایی داشت، کاندیدای خود یعنی محمدرضا عارف را در صحنه انتخابات نگه می‌داشت، در تناقض‌گویی آشکار و با تمایز جدی بین رئیس‌جمهور روحانی و اصلاح‌طلبان، خطاب به اعضای ندا می‌گوید: «پیشنهاد نگارنده این است که اعضای ندا به جای آن که خود را نسل دوم اصلاح‌طلبان بخوانند، عنوان «نسل دوم اعتدال‌گرایان» یا «نسل جدید محافظه‌کاران» را برای خود برگزینند و با الگو قرار دادن روحانی با محوریت او فعالیت کنند نه با محوریت خاتمی. از آنجا که روحانی دارای حزب و تشکیلات نیرومندی نیست، تشکیلات ندای ایرانیان می‌تواند تبدیل به بازوی اجتماعی روحانی و دولتش شود. همچنین بهتر است بیش از این از مفهوم اصلاح‌طلبی استفاده نکنند، چنانچه شخص روحانی هم ‌چندان اصراری بر استفاده از این مفهوم ندارد.»

بهاور اندکی بعد پا را فراتر گذاشته و صراحتا و بی‌هیچ شرمی از آن همه شعار آزاداندیشی که تا چندی پیش می‌داده، همفکرانش را به دزدی متهم می‌کند و می‌گوید؛ «ظاهرا در ایران در میان «جوانان سیاسی» رسم است که «تغییر ایدئولوژی» بدهند اما نام و اعتبار تشکیلات پیشین را نیز برای خود حفظ کنند.» وی در ادامه، نسل دوم اصلاح‌طلبان (ندا) را با عصبانیت شدید و آمیخته به بی‌ادبی «دزد»! خطاب کرده و می‌گوید «جوانان نسل دوم اصلاح‌طلبان در حالی که رفقایشان در زندان هستند، لباس آنها (عنوان اصلاح‌طلبی) را دزدیده‌اند»!


شکست بزرگ اسرائیل این است که فلسطینی‌ها آموخته‌اند چگونه بجنگند

«مقاومت حماس در جنگ اخیر و 10 برابر شدن کشته‌های نظامی اسرائیل، مقامات تل‌آویو را غافلگیر و شگفت زده کرد.»روزنامه واشنگتن پست با انتشار این ارزیابی درباره جنگ 50 روزه نوشت: یک فرمانده ارشد در سازمان جاسوسی اسرائیل روزهای گذشته کنفرانس مطبوعاتی با خبرنگاران خارجی در ساختمان وزارت جنگ اسرائیل برگزار کرد که طی آن از اقدامات حیرت‌آور حماس که طی روزهای جنگ اخیر علیه غزه، این رژیم را شگفت‌زده کرده است سخن گفته است.این ژنرال که خواست نامش فاش نشود به تعداد نظامیان کشته شده و همچنین مهندسی تونل‌های زیرزمینی مقاومت، اماکن شلیک موشک‌های جنبش حماس و غیره پرداخته است.روزنامه واشنگتن‌پست به نقل از این ژنرال با اشاره به قدرت نظامی جنبش حماس می‌نویسد: موشک‌اندازهای حماس در جنگ اخیر غزه تقریبا بی‌نظیر بوده است.

این مقام صهیونیست در ادامه اظهارات خود در این کنفرانس اعلام کرده حماس نیروهای هجومی خود را از طریق دریا و خشکی آموزش می‌دهد، و هواپیماهای بدون سرنشین در اختیار دارد و دارای تونل‌هایی با مسافت طولانی است که به تمام نقاط می‌رسد.وی افزود: جنبش حماس در طی عملیات انتقام‌جویانه خود بیش از 10 هزار موشک را به طرف مناطق صهیونیست‌نشین شلیک کرد.روزنامه واشنگتن‌پست در پایان گزارش خود تاکید کرد که میزان محبوبیت جنبش حماس در میان مردم غزه بعد از جنگ اخیر علیه این منطقه افزایش یافته است.
همچنین رابرت فیسک تحلیلگر و روزنامه‌نگار ارشد انگلیس در تحلیلی خاطرنشان کرد: فلسطینی‌ها در جنگ اخیر به پیروزی استراتژیک رسیدند.به گزارش فلسطین‌الیوم، فیسک می‌نویسد: فلسطینیان پیروز شدند؛ چرا که آنها همچنان در نوار غزه هستند و جنبش حماس نیز همچنان در این منطقه حضور دارد.

به ظاهر پیروزی چشم‌گیری نبود ولی فلسطینیان این پیروزی را جشن گرفتند. رسانه‌های بین‌المللی نمی‌توانستند، جشن و شادی و نورافشانی را در بالای آسمان سرزمین ویران شده باور کنند.بدون شک حماس پیروز شده چرا که اسرائیل می‌گفت باید این جنبش را خلع سلاح کرد ولی این اتفاق نیفتاد. اسرائیل می‌گفت که باید حماس را درهم کوبید و نابود و ریشه‌کن کرد ولی این اتفاق نیز نیفتاد.وی افزود: اسرائیل اعلام کرد که باید تمام تونل‌های مقاومت تخریب شوند، ولی این تونل‌ها نیز تخریب نشد، اسرائیل گفت که باید تمام موشک‌های مقاومت را مصادره کرد ولی اینگونه نشد. اگر اینگونه بود پس چرا 65 نظامی اسرائیلی کشته شدند؟ رهبران سیاسی حماس و جهاد اسلامی که برادران آنها در مذاکرات صلح قاهره شرکت می‌کردند، از مخفیگاه‌های زیرزمینی به اهداف خود رسیدند. موضوع جالب توجه اینکه در اسرائیل شاهد هیچگونه جشن و پیروزی نبودیم. دولت راستگرا و تندروی بنیامین نتانیاهو در نهایت مجبور شد با آتش‌بس موافقت کند.

وی در ادامه مقاله خود نوشت: در جنگ 2008 تنها شش نظامی اسرائیل کشته شدند در حالی‌که در جنگ اخیر شاهد کشته شدن ده برابری نظامیان اسرائیلی بودیم، به عبارت دیگر باید گفت حماس و جهاد اسلامی یاد گرفته‌اند چگونه جنگ کنند. موشک‌های مقاومت علی‌رغم سامانه گنبد آهنین هزاران مایل از اراضی اسرائیل را درنوردید. درگذشته باید در سدیروت زندگی می‌کردی تا متوجه خطر شوی اما در حال حاضر باید مسافرت خود را از فرودگاه بن‌گورین لغو کنی.

اسرائیل: جنگ غزه حماس را قدرتمندتر و محبوب‌تر کرد

وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی گفت جنگ 50 روزه در نوار غزه به تقویت سیاسی و نظامی حماس منجر شده است.به گزارش خبرگزاری قدس به نقل از خبرگزاری شین‌هوا، آویگدور لیبرمن اعلام کرد حماس با هر دور از مناقشه مسلحانه با اسرائیل، قدرتمندتر می‌شود.لیبرمن خاطرنشان کرد: عملیات «صخره سخت» مثل سایر جنگ‌های قبلی در غزه، سبب تقویت و قدرتمند شدن نظامی- سیاسی حماس و تضعیف محمود عباس شده است.وی با بیان اینکه هر قدر حماس قدرتمندتر می‌شود، محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین ضعیف‌تر می‌شود، گفت: براساس نظرسنجی‌ها، حماس به محبوب‌ترین گروه در میان فلسطینیان تبدیل شده است. اگر امروز قرار بود انتخابات برگزار شود، اسماعیل هنیه بیشترین آرا را به دست می‌آورد.

هر چند مقاومت پیروز شد ولی نتیجه برد- برد بود!
 
یک ضدانقلاب فراری و پناهنده به دولت آمریکا، در تحلیلی راجع به جنگ غزه علی‌رغم میل باطنی اعتراف کرد مقاومت در جنگ اخیر با رژیم صهیونیستی پیروز شده است ولی از طرف دیگر برای این که به اصطلاح نه سیخ بسوزد و نه کباب از جنگ برد- برد سخن گفته و نتیجه گرفته است که هم اسرائیل و هم مقاومت فلسطین در این جنگ پیروز شده‌اند و حق دارند خود را پیروز بدانند!علی افشاری در مقاله‌ای با عنوان «جنگ غزه و معادله برد- برد» که روز‌آنلاین آن را منتشر ساخته است با اشاره به آمار و ارقام و نیز نتایج نظرسنجی‌های معتبر می‌نویسد: نتایج نظرسنجی نشان می‌دهد که محبوبیت حماس و رهبران آن  بعد از جنگ 50 روزه به نحو چشمگیری در کرانه باختری و غزه افزایش یافته است. نتایج نظرسنجی کاملا موید حمایت اکثریت فلسطینی‌ها از رویکرد حماس است. [اکثر] افرادی که در نظرسنجی شرکت کردند گفته‌اند در صورت برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری به اسماعیل هنیه رهبر حماس رای خواهند داد. در حالی که این رقم برای محمود عباس در حد 32 درصد است.

وی در تشریح جزئیات بیشتری از نتایج نظرسنجی فوق نوشت: طبق این نظرسنجی 71 درصد از پاسخ‌دهندگان از تسلیح کرانه باختری پشتیبانی کرده‌اند. 79 درصد حماس را برنده جنگ دانسته و 86 درصد شروع دوباره پرتاب موشک به داخل خاک اسرائیل را درست دانسته‌اند.
نویسنده با برشمردن همه واقعیت‌های فوق در پایان نتیجه جنگ را به نفع هر دو طرف منازعه دانسته و می‌نویسد: در کل با رویکردی که حماس و دولت اسرائیل دارند، جنگ اخیر به نفع هر دو آنها تمام شد(!) و با اتکاء به پیامدهای آن می‌توانند مواضع خود را توجیه و حفظ نمایند. فرجام گفت‌وگوهای صلح کماکان در پرده ابهام قرار دارد و دو طرف از نتایج جنگ برای ضرورت روابط خصمانه بهره‌برداری می‌نمایند.افشاری در ضمن آن که به همه مولفه‌های پیروزی مقاومت فلسطین اعتراف و اذعان دارد ولی در عین حال دو طرف منازعه را پیروز می‌خواند. این در حالی است که مقامات رژیم کودک‌کش صهیونیستی خود بارها از شکست در جنگ غزه سخن گفته وبه آن اعتراف کرده‌اند.افشاری که نمی‌تواند محبت خود به رژیم کودک‌کش اسرائیل را پنهان کند در عین حال در بخشی از تحلیل خود مدعی می‌شود حماس از تعداد زیاد کشته‌ها برای مظلوم‌نمایی و فربه ساختن ماشین نظامی خود استفاده کرده است!گفتنی است سایت «روزآنلاین» و «گویانیوز» از جمله سایت‌های اینترنتی هستند که به نزدیکی و پیوند آشکار با رژیم صهیونیستی شهرت دارند.

*خراسان

انتقاد یک وزیر از برنامه اقتصاد مقاومتی دولت

بر اساس نامه چندی پیش یکی از وزرای اقتصادی به مسئولان ارشد اجرایی، با اشاره به ابلاغ سیاست ها و برنامه اجرایی اقتصاد مقاومتی در خصوص آن وزارتخانه، تاکید شده که ابلاغ چنین برنامه عملیاتی مستلزم حمایت های خاص از سوی دولت است اما در ابلاغیه مذکور، برنامه ها در چارچوب اعتبارات جاری دستگاهها تعریف شده که بر این اساس، برخی اهداف مذکور دست نیافتنی خواهد بود. این وزیر همچنین در نامه خود از اینکه در برخی برنامه های ابلاغی سایر دستگاهها، نقش این وزارتخانه به عنوان دستگاه همکار نادیده گرفته شده، انتقاد کرده است.

کارشکنی کشور همسایه درباره واردات از ایران

بر اساس نامه یکی از استانداران به محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان، با اشاره به تلاش این استان برای افزایش صادرات کالاهای غیرنفتی و هماهنگی انجام شده با شرکت های هواپیمایی ایرانی برای حمل این کالاها به خارج از کشور، اعلام شده است که یکی از کشورهای همسایه با کارشکنی در این روند، از صدور مجوز برای هواپیماهای مذکور خودداری می کند که لازم است سفارت کشورمان با این رویه نادرست برخورد و آن را پیگیری کند.


*ایران

توضیحات جدید درباره ازدواج نوه هاشمی و فرزند نوه امام(ره)

در پی انتشار برخی اخبار و شایعات حول موضوع ازدواج فرزند نوه امام (نوه دختری آیت‌الله اشراقی) و نوه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی (پسر محسن هاشمی)، مرتضی اشراقی توضیحاتی را جهت تنویر افکار عمومی منتشر کرد. ازدواج زهرا سید روحانی نوه آیت‌الله شیخ شهاب‌الدین اشراقی و عماد هاشمی رفسنجانی فرزند مهندس محسن هاشمی اوایل هفته گذشته در تهران برگزار شده بود. سید کاظم روحانی هفته گذشته اعلام کرد ازدواج دختر وی بدون اذن پدر بوده و غیرقانونی است. به گزارش جماران، مرتضی اشراقی توضیح داده که مادر زهرا سید روحانی سال 74 از کاظم سید روحانی جدا شده و بر اساس حکم دادگاه حضانت دختر به مادر سپرده شده بود. بنابراین توضیحات سید کاظم روحانی در تمام این ایام به دختر خود سر نزده اما از قصد ازدواج او باخبر بوده است «چراکه در دادگاه بدوی از سه محکمه جداگانه‌ای که طی حدود دو سال اخیر تشکیل شده و آخرین آن خردادماه سال جاری بوده؛ آقای سید کاظم روحانی حضور داشته و از حکم این دادگاه‌ها مبنی بر تأیید کفو بودن و تجویز ازدواج این زوج آگاه شده است.» مرتضی اشراقی شهادت داد که موضوع را با سید کاظم روحانی در میان گذاشته و موافقت خود را اعلام کرده است.

تأیید مشکل پرونده هزار و 600 بورسیه در مجلس

رئیس کمیسیون اصل 90 قانون اساسی مجلس خبر داد تا قبل از مهرماه تکلیف بورسیه‌ها مشخص خواهد شد تا وضعیت کسانی که مجاز به ادامه تحصیل هستند، قبل از مهرماه مشخص شود. به گزارش خانه ملت، محمدعلی پورمختار در پاسخ به این سؤال که آیا هر 3 هزار پرونده بورسیه در کمیته تشکیل شده در وزارت علوم مورد بررسی قرار خواهد گرفت، گفت: تعداد بورسیه‌ها 3 هزار و 700 مورد است که 2 هزار و 100 مورد آن بدون اشکال بوده و بورسیه هزار و 600 نفر دارای ایراداتی است که پرونده آن‌ها در حال حاضر در کمیته در دست بررسی قرار دارد.

آغاز فعالیت گروه‌های سیار انصار حزب‌الله

دبیرکل انصار حزب‌الله اعلام کرد فعالیت‌های گروه سیار «انصار» آغاز می‌شود. به گزارش سایت خبری انصار حزب‌الله، «عبدالمجید محتشم» با بیان این که «مفسدان را منکوب و حامیانشان را حذف می‌کنیم» تأکید کرد: گستره عملیات کشوری و حجم آن در تهران بالا خواهد بود.مدیرمسئول هفته‌نامه یالثارات تأکید کرد که به اذن خدا نامعادله غلط جاری که بر اساس آن وزن مفسدین و حامیان آنان در جامعه به ضرر متدینین تغییر یافته را دگرگون خواهیم کرد زیرا اگر ما به مقابله با این جریان برنخیزیم، این جریان مفسد خواهد بود که در برابر حزب‌الله خواهد ایستاد. مدت‌هاست بحث فعالیت گشت‌های ارشاد موتوری از سوی این تشکل مطرح است. به گزارش ایران، وزارت کشور تأکید کرده این فعالیت مجوز قانونی ندارد و در صورت مشاهده با آن برخورد خواهد شد.

اعتراض کاربران یک سایت به یک یادداشت

اغلب کاربران سایت الف به انتشار یادداشتی درباره درخواست رئیس جمهوری از روحانیون و علما برای حمایت از دولت اعتراض کردند. این سایت با انتشار تحلیلی با عنوان «منبرها؛ فراجناحی یا حامی دولت؟»  مدعی شده بود درخواست رئیس جمهوری استقلال حوزه‌های علمیه و منبرهای مذهبی را زیر سؤال می‌برد. کاربران در نظراتی همسو از نویسنده مطلب خواستند تا سری به صدا و سیما، برنامه 20:30 و سایت‌های جبهه پایداری بزند تا مفهوم سخنان رئیس جمهوری را دریابد.

*جمهوری اسلامی

* رئیس‌جمهور اسبق كشورمان، از ارسال نامه مجمع روحانیون مبارز با امضای خود به رهبر انقلاب جهت اعلام خشنودی از موفقیت آمیز بودن عمل جراحی ایشان خبر داد. به گزارش روابط عمومی دفتر حجت الاسلام سید محمد خاتمی، وی در حاشیه سفر به زادگاه خود اردكان و دیدار با تعدادی از مسئولین استان و شهرستان، اعضاء شورای اسلامی شهر و تنی چند از اقشار مختلف مردم، با اشاره به عمل جراحی موفقیت آمیز رهبری، برای سلامتی ایشان دعا كرد. وی همچنین از نگارش و ارسال نامه‌ای از سوی مجمع روحانیون مبارز با امضاء‌ خود به محضر رهبر معظم انقلاب خبر داد كه در آن از موفقیت عمل جراحی اظهار خوشحالی و آرزوی تندرستی هرچه زودتر برای ایشان شده است.
 
* اخوان المسلمین سودان نیز از تصمیم دولت این كشور برای تعطیلی مركز فرهنگی ایران در خارطوم استقبال كرد. به گزارش عصر ایران به نقل از شبكه الجزیره، سخنگوی رسمی اخوان المسلمین سودان با مشكوك نامیدن فعالیت‌های فرهنگی ایران در سودان گفت دولت سودان این فعالیت‌ها را نادیده گرفته بود. ولی سعد الدین افزود: به دلیل بی‌توجهی دولت سودان در برابر فعالیت‌های مشكوك! چند دهه ایران، تفكر شیعی وارد سودان شد. وی ضمن تمجید از تصمیم دولت سودان برای تعطیلی مراكز فرهنگی سفارت ایران و اخراج رایزن فرهنگی ایران، از دولت این كشور خواست با انجام اقدامات لازم برای هدف قرار دادن مراكز شیعیان در سودان، ایمن‌سازی جامعه سودان در برابر تفكر شیعه را محقق كند! دولت سودان در هفته گذشته مركز فرهنگی سفارت ایران در خارطوم را تعطیل و رایزن فرهنگی ایران را اخراج كرد و رسانه‌های سودانی دلیل آن را تبلیغ تشیع اعلام كردند. این اقدام با اعتراض وزارت خارجه ایران رو به رو و سفیر سودان در تهران دو بار به وزارت خارجه ایران احضار شد.

*قدس

درآمد افسانه ای پلیس از جریمه رانندگی 

ایسنا: سردار اسکندر مومنی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کشور از جمع‌آوری سالانه یک‌هزار میلیارد تومان جرایم رانندگی در کشور خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌شود این میزان در سال آینده رشد 40 درصدی داشته باشد.

ممنوعیت نامگذاری مسی در ثبت احوال

باشگاه خبرنگاران: در زادگاه لیونل مسی نامگذاری مسی بر کودکان ممنوع شد. مدیر ثبت احوال شهر روزاریو در این زمینه گفت: به طور متوسط والدین نوزادان پسر نام مسی را روی کودکان خود گذاشته‌اند و حالا بیم آن می‌رود که این ماجرا همچنان ادامه پیدا کرده و زوج‌های جوان اقدام به انتخاب نام مسی برای کودکان خود کنندتوپولوف‌هواپیمای خوبی است، اما...!

خانه ملت: علیرضا خسروی نماینده مجلس با تاکید بر اینکه در خصوص بازگشت مجدد توپولوف‌ها نگرانی نیست، گفت: توپولوف ها هواپیماهای خوبی هستند اما با آب وهوای ایران سازگاری ندارند!.

به پاکستان تذکر می دهیم

فارس: حسینعلی امیری قائم مقام وزیر کشور با اشاره به حمله تروریست‌ها به یک پاسگاه در منطقه سراوان گفت: از طریق دستگاه دیپلماسی تذکرات لازم به کشور پاکستان در این زمینه داده خواهد شد.

آمریکا، یاهو را تهدید کرد

واحد مرکزی خبر: خبرگزاری فرانسه با انتشار خبری اعلام کرد که آمریکا شرکت یاهو را با تهدید به جریمه سنگین وادار به افشای اطلاعات کاربران کرده است.

توقف برنامه شناسنامه

تسنیم: محمدحسین رنجبران سردبیر برنامه شناسنامه با بیان اینکه این هفته و هفته بعد برنامه شناسنامه پخش نمی‌شود، گفت: می‌خواهیم کار جدیدی را برای هفته دفاع مقدس انجام دهیم که من برنامه دقیق آن را بزودی اعلام خواهم کرد.

توصیه روزنامه آمریکایی برای نابودی داعش!


عصرایران: روزنامه آمریکایی شیکاگو تریبیون در جدیدترین مطلب خود نوشت: ایران می تواند تنها همپیمان آمریکا برای نابودی داعش باشد. این روزنامه پیشنهاد داد که در حمله به داعش باید از حملات هوایی آمریکا و نیروهای زمینی ایران استفاده کرد.
نوع مطلب : اخبار مهم به روز و به ساعت، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شنبه 22 شهریور 1393
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات