۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن

وحدت اصولگرایان؛ مصلحت یا ضرورت؟

به هر روی برخی تغییر و تحولات نشان می‌دهد که اصولگرایان به وحدت نزدیک تر شده‌ و لزوم این مساله را درک کرده‌اند. اولین مصداق آن را می‌توان در جریان انتخاب شهردار تهران جست.

به گزارش فرهنگ نیوز ، بازه زمانی ۱۳۸۰-۱۳۹۰ اوج و دوران طلایی سیاست ورزی اصولگرایان بود؛ آنان مجلس هفتم را در دست داشتند، شورای شهر تهران را به دست گرفتند، انتخابات ریاست‌جمهوری نهم، مجلس هشتم، شورای شهر سوم، ریاست‌جمهوری دهم  و مجلس نهم خاکریزهایی بودند که یکی پس از دیگری توسط آنان فتح شد. همین پیروزی های پی در پی آنان را به ورطه‌ای انداخت که تصورش را نه خودشان و نه رقیب دیرینه‌شان (اصلاح‌طلبان) نمی کردند.
 
ماجرا به انتخابات مجلس نهم بازمی‌گردد که به ناگاه در چند ماه به برگزاری انتخابات مجلس،در صحن خانه ملت، برخی نمایندگان از تشکیل جریان جدیدی در دل اصولگریان خبر دادند و کمی بعد هم در ششم مرداد مجموعه‌ای تحت عنوان «جبهه پایداری انقلاب اسلامی» اعلام موجودیت کرد. این جبهه تاکید داشت که در حوزه سیاست باید از دل اصولگریان کسانی بر صندلی قدرت تکیه بزنند که "بصیرت" داشته باشند. اشاره آنان نیز به فتنه سال ۸۸ بود. آنان بخشی از اصولگریان را دارای خطا در فتنه می‌دانستند و بر همین اساس نیز حاضر نشدند در انتخاب مجلس نهم با طیف‌های دیگر، که به اعتقاد آنان ساکتیتن فتنه در آن حضور داشتند، متحد شوند.« وحدت اصولگرایان برای انتخابات مجلس نهم باید به شکلی تحقق یابد که بدنه جریان اصولگرایی یعنی مردمی که قرار است به نیروهای اصولگرا رای دهند نیز به وحدت برسند!»
 
اظهار نظرهای مشابه از این دست، اصولگرایان را به وحدت نرساند و انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی با چند لیست متفاوت اصولگرایان برگزار شد. وجود چهره‌های شاخص در این لیست‌ها و عدم وحدت، باعث شد که در دور اول در تهران تنها چند نفر به مجلس راه پیدا کنند و انتخابات به دور دوم کشیده شد. هر چند این انتخابات هم با پیروزی اصولگرایان به پایان رسید اما سنگ بنای چند دستگی گذاشته شد و کم کم این انشعاب به اصولگرایان آسیب زد.
 
اوج آسیب به اصولگرایان را می‌توان در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم یافت. در آن زمان اصولگرایان بدون توجه به اصلاح طلبان، دوباره ساز چند دستی شان را کوک کردند. در یک طرف قالیباف،‌ولایتی و حدادعادل ائتلاف سه گانه پیشرفت را به راه انداختند. جبهه پایداری در ابتدا لنکرانی را به میدان آورد و بعد بر روی جلیلی تمرکز کرد. محسن رضایی مستقل به میدان آمد. در آن سوی میدان از اصلاح‌طلبان تنها محمدرضا عارف بود. حسن روحانی نیز که گرایشات اصلاح‌طلبی داشت در صحنه حضور داشت. در آن دوران اصولگریان چنان به جان هم افتاده بودند که باور آن غیر قابل تصور بود. در نهایت نیز اصلاح‌طلبان در چرخشی عاقلانه و با علم به رای کم عارف، او را مجبور کردند که پا از میدان برون گذارد و حسن روحانی کاندیدای اصلاح طلبان شد و در رقابت با اصلگرایان چند پاره، پیروز میدان شد.
 
صبح فردای انتخابات که وزارت کشور مرحله به مرحله آرا را اعلام می کرد، اصولگریان بیشتر به فکر می‌رفتند که چرا وحدت نکردند؟ چرا ائتلاف سه گانه به تعهدات و میثاق نامه‌شان عمل نکردند و هزاران چرای دیگر
 
اما این چراهای پس از شکست برای آنان هیچ فایده‌ای نداشت و آنان را به سر منزل مقصود نمی‌رساند. اصولگرایان شکست خورده از آن روز تا به امروز تنها نظاره‌گر بودند و تنها از آخرین سنگر اصولگرایان که مجلس شورای اسلامی است، گاه گاهی برخی اقدامات دولت را به تیغ نقد می‌کشند.
 
به هر روی برخی تغییر و تحولات نشان می‌دهد که اصولگرایان به وحدت نزدیک تر شده‌ و لزوم این مساله را درک کرده‌اند. اولین مصداق آن را می‌توان در جریان انتخاب شهردار تهران جست. برخی اصولگرایانی که حاضر نبودند از قالیباف در انتخابات ریاست‌جمهوری حمایت کنند، در شهردار شدن وی نقش ایفا کردند و از او حمایت کردند. پس از آن در انتخابات ریاست شورای شهر تهران نیز عملکرد خوبی داشتند و مهدی چمران را به ریاست شورای شهر تهران بازگرداندند.
 
اصولگرایان امروز به خود آمده اند و سخن از وحدت می‌گویند. این روزها خبرها از برگزاری همایش سراسری وحدت اصولگرایان با سخنرانی حضرت آیت الله مصباح یزدی حکایت دارد. اصولگریان دیگر متوجه شده‌اند که باید به وحدت برسند و با تجربه گذشتگان و فعالیت جوانان، مجلس دهم را به دست بگیرند. بی شک رقابت دولت، اصلاح طلبان و اصولگریان در انتخابات آتی بسیار حائز اهمیت است و وزن هر یک از این سه جریان را مشخص خواهد کرد. این احتمال نیز هست که رئیس‌جمهور بعدی نیز از دل جریان پیروز انخابات مجلس دهم بیرون بیاید.
 
هر چند که امروز آیت الله مهدوی‌کنی به علت مشکلات جسمانی چند ماهی است بر تخت بیمارستان خوابیده و مرحوم عسگراولای  نیز دار فانی را وداع گفته است و اصولگرایان دو رکن اساسی همسوشان را در دسترس ندارند ولیکن آنان اگر می‌خواهند پی در پی خاکریزها را به اصلاح‌طلبان جریان فتنه واگذار نکنند، باید به وحدت جامع و غیرشکننده‌ای برسند و مانع از تشتت دوباره اعضایشان بشوند و الا این مسیر ادامه خواهد داشت و در آینده جز یک تابوت خالی، از اصولگریان چیزی باقی نخواهد ماند.
نوع مطلب : بهتربشناسیم(سیاسی)، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
جمعه 21 شهریور 1393
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic