۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
 
توصیه مهاجرانی به امریکا و اعراب درباره داعش
عطاءالله مهاجرانی: در تقابل با اندیشه افراطی و سلفی داعش، ایران می تواند به خوبی از اعتدال اندیشه شیعی دفاع کند/ امریکا و غرب هم به صراحت به این نکته باور دارند که بدون ایران نمی توانند داعش را در عراق مهار و نابود کنند.
 

به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، وب سایت "جرس" (Rahesabz) وابسته به جریان فتنه در خارج از کشور، در گفتگو با "عطاءالله مهاجرانی" وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت اصلاحات، به بررسی نقش "داعش" در منطقه و چگونگی مقابله با این گروه و نقش جمهوری اسلامی ایران، پرداخته است.

 

مهاجرانی درباره شکل گیری، ماهیت و هسته اولیه داعش می‌گوید: «شکل گیری داعش از سه بعد قابل بررسی است: نخست، سازماندهی، دوم ماهیت اعتقادی و سوم بسیج نیرو
 

وی در تشریح شکل گیری تشکیلات تروریستی داعش می‌گوید: «ابو مصعب زرقاوی در واقع بنیانگذار حرکت تروریستی در عراق است. وی پس از اشغال عراق توسط امریکا، گروهی را با عنوان "سازمان التوحید و الجهاد" تاسیس کرد. زرقاوی تنها به خلافت اسلامی باور داشت و با اسامه بن لادن  بیعت کرد و پس از بیعت، نام گروه خود را به القاعده عراق تغییر داد.»


مهاجرانی می‌افزاید: «پس از کشته شدن زرقاوی، جانشینان او از عنوان "دولت اسلامی عراق" استفاده کردند. در این مرحله "ابوعمر بغدادی" و "ابو حمزه مصری" رهبران حرکت بودند. هر دو در سال ۲۰۱۰ در بمبارانی که توسط امریکا انجام شد کشته شدند. ابوبکر بغدادی پس از آنها رهبری حرکت را بر عهده گرفت.»


وی درباره نقاط قوت داعش پس از شکل گیری می گوید: «اشغال مناطقی از سوریه، به ویژه مسلط شدن بر پایگاه های نظامی و مناطق نفت خیز، موجب تقویت حرکت و اعلام داعش-دولت اسلامی عراق و شام- شد.»

 

وزیر کابینه اصلاحات درباره تثبیت جریان تکفیری داعش در عراق می‌افزاید: «عراق به دلایل متعددی زمینه مناسب برای رشد داعش را داشت. ماجرا از تظاهرات "فلوجه" آغاز شد و نهایتا به اشغال موصل انجامید. پس از اشغال "موصل" و پیشروی برق اسای داعش به سوی بغداد، به دلایلی که توضیح خواهم داد این حرکت متوقف شد. اما نام خود را به عنوان "خلافت اسلامی" یا "دولت اسلامی" اعلام کرد.»عطاءالله مهاجرانی آبشخور ماهیت اعتقادی وشعار اصلی داعش را کتاب "یهدی و سیف ینصر" می داند و می‌گوید: «این تئوری تاکید بر کتاب، یعنی قرآن به عنوان راهنما و تاکید بر سلاح به عنوان وسیله تحقق کتاب و تشکیل خلافت اسلامی و تحقق شریعت است. شاید بتوان خطبه‌های کوتاه ابوبکر بغدادی در مسجد جامع موصل و استناد به آیات مشهور قران مجید در باب جهاد و قتال را به عنوان سندی بر مبانی اعتقادی این گروه تلقی کرد.»

 

وی بر این باور است: «تمام تاکید داعش هم بر اجرای شریعت است و قیام دین. از نظر این تفکر، دموکراسی هم بُتی است که بایست شکسته شود. ابوبکر بغدادی که از وی با عنوان خلیفه "ابراهیم ابوبکر الحسینی القرشی البغدادی" نام برده می‌شود در شیوه ادای خطبه و گفتگوی با مردم موصل، کاملا از خطبه خلیفه دوم تبعیت و تقلید کرد.»
 

 

جرس مهاجرانی

 


وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت سید محمد خاتمی در بُعد "بسیج نیرو" توسط داعش می گوید: «داعش در حقیقت متکی بر تجربه و سازمان و شیوه عمل و استراتژی القاعده شکل گرفت که چند شاخصه مهم دارد.

1- اکثریت جوان بودن نیروها

2- وابستگی به کشورها و ملت‌های مختلف

3-  ترویج روحیه جهادی با خشونت

4- بهره‌مندی از رسانه‌های مدرن در ابلاغ پیام.»


مهاجرانی در پاسخ به این سوال که ظهور داعش تا چه حد محصول رقابت‌های ایدئولوژیک و ساختار سنتی سیاسی حاکم در منطقه است، افزود: «واقعیت این است که رقابت های "عربی- ایرانی" و "سنی- شیعی" در منطقه سال‌هاست که دامن زده می شود. صدام جنگ علیه ایران و اشغال بخش از خاک ایران در جنوب و غرب را به عنوان جهاد علیه "مجوس" با عنوان "نبرد قادسیه" شروع کرد. در فرهنگ گفتاری و تبلیغی داعش، لبه تیز تیغ حمله متوجه شیعیان با عنوان "روافض" و نیز ایران است.»


وی بر این باور است که این مساله وقتی ژرفای بیشتری پیدا می‌کند که برخی کشورهای عربی منطقه هم از موضع رقابت با جمهوری اسلامی ایران به این تقابل ها دامن می زنند. مهاجرانی می گوید: «البته به دلیل این که آنان استراتژی روشن و برنامه مشخصی ندارند همواره دچار تغییر موضع می شوند. چنان که حکایت آنان از طالبان و افتتاح سفارت طالبان در پاکستان و برخی کشورهای عربی نتوانست موجب بقای طالبان شود.»


مهاجرانی درباره قلمرو و جغرافیای گروه‌های تکفیری می گوید: «تجربه نشان داده است که گروه‌های افراطی جهادی نمی‌توانند در قلمرو سیاست‌های پشتیبانان خود محصور بمانند. چنان که القاعده که توسط امریکا و عربستان و پاکستان در برابر شوروی ساخته و پرداخته شد، راه دیگری در پیش گرفت و یا "صدام" که در برابر ایران تقویت و تجهیز شد، نهایتا سیاست دیگری اتخاذ کرد. "تونی بلر" در کتاب خاطرات خود، که با عنوان سفر منتشر شده است، از این دو واقعه به عنوان اشتباهات استراتژیک امریکا و غرب به ویژه انگلستان یاد می کند.»  

 

 

خلافت اسلامی

 

 

وی درباره منابع مالی این گروه  و حمایت‌های مالی برخی کشورهای منطقه به عنوان پشتوانه ای در قدرت گیری داعش می گوید: «تردیدی نیست که داعش از امکانات مالی کشورهای عربی منطقه استفاده کرده است؛ منتها اطلاعی از میزان کمک ها در دست نیست. علاوه بر آن داعش مدتهاست که در سوریه نقت فروشی می کند. این نفت را چه کسانی خریداری کرده اند؟ پول نفت را چگونه به داعش داده‌اند. در همان گام نخست اشغال موصل، داعش پانصد میلیون دلار پول نقد از خزانه بانک مرکزی موصل در اختیارش قرار گرفت.»

 

مهاجرانی پیامدها و تاثیرات ظهور گروه تروریستی داعش را در چند حوزه بررسی می‌کند و می‌گوید: «اولین اثر ظهور داعش همبستگی ملی و نیز تشکیل دولت ملی در عراق بود. دوم، نقش تعیین کننده مرجعیت شیعه -آیه الله سیستانی- در دفاع از حاکمیت و استقلال و تمامیت ارضی عراق آشکار تر شد و سوم، دولت اقلیم کردستان به روشنی دیدند که نمی توانند بدون اتکا به دولت عراق و نیز ایران از خویش حمایت کنند. و در آخر می توان گفت، تقریبا همه جهان چهره برهنه افراطی گری را دیدند.»


وی علت انفعال کشورهای منطقه در برابر داعش را مرتبط به رقابت‌های منطقه ای و اعتقادی می‌داند و درباره چگونگی تبدیل این واگرایی سیاسی به یک همگرایی مثبت در منطقه می گوید: «پیدایش گروهی چون داعش، نشانه دیگری است بر درستی تفسیر ایران و استراتژی منطقه ای ایران که از آغاز با تشکیل و سازماندهی و حمایت از گروه های جهادی افراطی در افغانستان و سوریه و عراق مخالف بوده است. دیگران برایشان آسان نیست که به اشتباه در نحوه استراتژی خود و درستی خط مشی ایران اقرار کنند.»
 

 

شورای همکاری خلیج

 

 

مهاجرانی درباره نقش و جایگاه ایران را در مهار بحران داعش بر این باور است که ایران از دو زاویه اعتقادی و سیاسی-اجتماعی نقش مهم و تعیین کننده ای دارد.

 

وی  می‌گوید: «در تقابل با اندیشه افراطی و سلفی داعش، ایران می تواند به خوبی از اعتدال اندیشه شیعی دفاع کند.»

 

وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌افزاید: «در برابر داعش در عراق و سوریه، ایران نقش بسیار مهمی ایفا کرده است. تسلیح پیشمرگه‌های کرد کردستان عراق، نشانه روشنی از سرعت اتخاذ مواضع استراتژیک توسط ایران است؛ سیاستی مبتنی بر اقتدار و اعتماد به نفس.»


مهاجرانی بر این نکته تاکید می‌کند که «امریکا و غرب هم به صراحت به این نکته باور دارند که بدون ایران نمی توانند داعش را در عراق مهار و نابود کنند.»

نوع مطلب : اخبار مهم به روز و به ساعت، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
جمعه 21 شهریور 1393
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات