۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن

ناطق نوری:

حمایت جدی مقام معظم رهبری از مردم سوریه/ ایران در جنگ اخیر مردانه از غزه حمایت کرد

_ ناطق نوری 1عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: زمانی که در سوریه بحران ایجاد شد برخی می‌گفتند این موضوع به ایران ارتباطی ندارد در حالیکه رهبر معظم انقلاب یک تنه در برابر این اظهارنظرها و در کنار مردم سوریه ایستاد.

مرکا:

اقای ناطق رهبرعزیز فقط درجریان سوریه تنها نبودند درجریان فتنه هم یه تنه دربرابر فتنه ایستادند وخواص بی بصیرت بی خاصیت همراه نشدند چرا زمانی که رئیس بزرگت در سوادگواه به دفاع از داعش صحبت کرد نفست در نیامد تازه یادت امد رهبر یه تنه ایستاد بوئی به مشام رسیده  ؟

                    

به گزارش نماینده به نقل از فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین علی‌اکبر ناطق نوری دقایقی پیش در شورای اداری استان اصفهان گفت: زمانی که در کشور سوریه بحران ایجاد شد برخی می‌گفتند این موضوع به ایران ارتباطی ندارد و ورود به مسئله سوریه به صلاح نیست در حالیکه رهبر معظم انقلاب یک تنه در برابر این اظهارنظرها و در کنار مردم سوریه ایستاد و همین امر باعث شد تا ادبیات استکبار و اسرائیل نسبت به سوریه تغییر کند.

وی اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب معتقد بودند که سوریه و غزه خط مقدم ایران برابر اسرائیل است چرا که صهیونیست‌ها برای رسیدن به تفکر پوچ و واهی خود مبنی بر حاکمیت از نیل تا فرات با استفاده از حمایت ابرقدرت‌های دنیا از هیچ کاری دریغ نمی‌کنند و همین امر باعث شد تا خواب‌های آشفته‌ای که جهانخواران برای تصرف سوریه و محدود کردن ایران داده بودند هرگز تعبیر نشود.

رئیس اسبق مجلس شورای اسلامی ایران تصریح کرد: اکنون نگاه مردم غزه به جمهوری اسلامی ایران به‌رغم تمام تبلیغات منفی گروه‌های مختلف تغییر کرده و آنها جمهوری اسلامی و مردم ایران را حامیان واقعی خود می‌دانند چرا که در جنگ اخیر غزه کشورهایی که ادعای حمایت از مردم مظلوم غزه را داشتند هیچ عکس‌العملی نشان نداده و تنها ایران بود که مردانه وارد عمل شد، از غزه حمایت کرد و در برابر استکبار و اسرائیل ایستاد.

ناطق نوری خاطرنشان ساخت: یک روز فلسطینی‌ها با سنگ می‌جنگیدند ولی اکنون آنها با موشک می‌جنگند که این موضوع از برکات اقتدار جمهوری اسلامی ایران است.

وی ادامه داد: مدیریت و رهبری مقام معظم رهبری در منطقه و جهان اسلام مثال‌زدنی است و باید قدر وجود چنین نعمتی را به خوبی دانست و برای طول عمر ایشان به درگاه الهی دعا کرد.

رئیس دفتر بازرسی دفتر مقام معظم رهبری اضافه کرد: در انتخابات اخیر عراق اگر رهبری و مدیریت رهبر معظم انقلاب نبود احتمال درگیری بین سران کشور عراق وجود داشت ولی هدایت ایشان باعث شد هم دولت تشکیل شود و هم حرمت شیعه حفظ گردد.

ناطق‌نوری افزود: تا پیش از پیدایش طالبان اهل سنت در عربستان مباحث سیاسی و ورود به بحث‌های این چنینی را حرام می‌دانستند ولی آمریکا و استکبار جهانی خیلی خوب متوجه شد که تحرکات اسلامی که توسط یک رهبر شیعه صورت گرفته می‌تواند برای آنها خطر بزرگی باشد لذا به منظور ایجاد تفرقه بین اهل سنت و شیعه طالبان را راه‌اندازی کرد.

وی گفت: استکبار بدون در نظر گرفتن خطر گروه‌های تندرو و افراطی آنقدر آنها را تقویت کرد که از دل آنها القاعده و پس از آن جبهه النصره و داعش بیرون آمد و امروز این گروه‌های تندرو گریبان غرب را گرفته است.

رئیس اسبق مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: در حال حاضر در اروپا و آمریکا یک وحشت سراسری از گروه‌های تندرو به وجود آمده است و عربستان هم که تا دیروز از این گروه‌ها حمایت می‌کرد دچار هراس شده است.

ناطق‌نوری اظهار کرد: قدرت منطقه‌ای ایران به حدی است که اکنون آمریکایی‌ها هم می‌دانند که برای مقابله با داعش باید به ایران متوسل شوند و این موضوع در ادبیات اخیر آنها به چشم می‌خورد.

وی تصریح کرد: تا چندی پیش برخی در کشور نگران این موضوع بودند که داعش تا اربیل و پشت مرزهای ایران آمده است اما من می‌گویم هر چند داعش نمی‌فهمد ولی اینقدر می‌داند که نباید با دم شیر بازی کند و این اقتدار و عظمت از اعتقاد به اسلام و میهن‌پرستی ایرانیان ناشی می‌شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: در دوران قاجار بدون آنکه جنگی به ایران تحمیل شود ۱۷ استان از ایران جدا شد؛ در زمان پهلوی نیز بخش‌هایی از ایران جدا شد ولی جنگ تحمیلی در تاریخ ایران سرفصل مهمی است چرا که ایران نوپا به سبب یک انقلاب جدید به رهبری یک فقیه در برابر دنیا ایستاد ولی حتی یک وجب از خاکش را نداد.

* دولت آرامش را در ایران حاکم کرده است

ناطق‌نوری در ادامه به روند فعالیت دولت یازدهم نیز اشاره کرد و افزود: اکنون دولت آرامش را در کشور حاکم کرده و وقتی مسئولان دولت حرف می‌زنند دل آدم نمی‌لرزد که یک موضوعی پیش بیاید و یک چیزی خراب شود.

وی ادامه داد: مسئولان دولت متولیان و دلسوز هستند و به میثاق‌ها پایبندند ولی مشکلات آنقدر زیاد است که شرایط برای بهبود اوضاع کمی سخت و دشوار می‌باشد که مهمترین مشکل فعلی کشور کمبود بودجه است.

ناطق نوری اضافه کرد: همه در شرایط فعلی باید قدر آرامش را بداند و دست به دست هم بدهند تا کشور ملتهب نشود چرا که اکنون در منطقه آشوب و توطئه زیاد است و هدف اصلی توطئه‌گرها نیز ایران اسلامی است.

رئیس دفتر بازرسی دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه امنیت نعمت بزرگی است که در نبودنش قدر آن نعمت مشخص می‌شود گفت: وقتی امام خمینی (ره) از صدور انقلاب صحبت کردند استکبار جهانی به هراس افتاد و تصمیم گرفت اقدامی انجام دهد تا این صدور صورت نگیرد ولی هرچه بیشتر دست و پا زد بیشتر به باتلاقی که خود پدید آورده بود فرو رفت.

نوع مطلب : بهتربشناسیم(سیاسی)، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 20 شهریور 1393
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic