۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن

نماینده بررسی کرد؛

آیا اصلاحات زیر بار پدرخواندگی "کارگزاران" خواهد رفت؟

مرعشی و هاشمی

به گزارش نماینده، جلسات هم اندیشی با رویکرد ورود به انتخابات مجلس مدتی است از سوی اصلاح طلبان جدی گرفته شده به طوری که روز گذشته خبر نشست مشترک غلام حسین کرباسچی، حسین مرعشی و عبدالله نوری برای نحوه ورود اصلاح طلبان به انتخابات مجلس دهم رسانه ای شد، براین اساس قرار است هیتی از سوی این افراد تشکیل تا سازوکار و نحوه ظهور و بروز اصلاح طلبان در انتخابات آینده مشخص شود.

 

با توجه به گعدهای انتخاباتی کرباسچی، مرعشی و نوری باید این سوال اساسی را مطرح کرد «آیا قرار است حزب کارگزاران نقشه راه اصلاح طلبان در ایستگاه یازدهم بهارستان را ترسیم کند؟» پیش از این نیز حسین مرعشی از اعضای حزب دولت ساخته کارگزاران سازندگی در گفتگویی به نقش ویژه حزب متبوعش در اردوگاه اصلاح طلبان پرداخته  و گفته بود: «نگاه گردانندگان حزب كارگزاران به جبهه اصلاحات، نگاه پررنگ‌تری شد و در تركیب شورای مركزی به گونه‌ای عمل شد كه حزب بتواند در فعالیت رسمی خود به نوعی نمایندگی اكثریت جبهه اصلاحات را داشته باشد و نماینده جبهه اصلاحات در عرصه رسمی و فعالیت رسمی و سیاسی تلقی شود. در این راستا در تركیب اعضای شورای مركزی افرادی با تخصص‌های مختلف از قشرهای مختلف و از مناطق مختلف كشور قرار داده شدند و این مسئله در تعیین تركیب جدید شورای مركزی مورد توجه بود.»

اما اصلاح طلبان نسب به فعالیت های انتخاباتی حزب کارگزاران واکنش نشان دادند و با بیان اینکه اصلاحات و اصلاح طلبان نیازی به پدرخوانده ندارند، تصریح کردند: پدرخواندگی(محوریت) كارگزاران در انتخابات برای جریان اصلاح‌طلب موضوعیت ندارد.

محمد جواد حق شناس عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در واکنش به فعالیت های انتخاباتی حزب کارگزاران و محوریت این تشکل همسو با هاشمی رفسنجانی در انتخابات آینده مجلس، تاکید کرد: به نظر من خاستگاه فكری در این حوزه خیلی تعیین كننده نیست و من معتقدم كارگزاران یك حزب عملگراست. بنابراین چنین امری موضوعیت ندارد و ما چیزی به اسم پدرخواندگی نداریم. ضمن اینکه این حزب در انتخابات ۸۸ انسجام لازم را نداشت.

البته انتقاد از محوریت و نقش آفرینی حزب کارگزاران سازندگی فقط شامل فعالان سیاسی اصلاح طلب نشد بلکه روزنامه آرمان امروز نزدیک به هاشمی رفسنجانی هم به جرگه مخالفان این حزب دولت ساخته به دبیرکلی غلام حسین کرباسچی پیوست و در گزارشی با عنوان« «پدرخواندگی با كدام پشتوانه؟» آورد: «پربیراه نیست كه كارگزاران بخواهد ایفاگر نقش اصلی برای اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس دهم باشد و كرسی‌های بهارستان را برای خود كند اما این موضع كارگزاران به طور قطع مورد انتقاد برخی اصلاح‌طلبان قرار خواهد گرفت و در گام اول این سؤال از آنها خواهد شد كه در سال‌های گذشته چه فعالیتی داشتند كه اكنون در فضای اعتدال مترصد پدرخواندگی جریان اصلاحات شده‌اند؟ آیا اعضای حزب كارگزاران كه در انتخابات ریاست‌جمهوری۸۸ نشان دادند موضعی متفاوت با هم دارند اكنون می‌توانند در میان چندین حزب اصلاح‌طلب دیگر موضع یكسان ایجاد كنند؟»

«حزب كارگزاران در مدتی كه دولت محمود احمدی‌نژاد و به ویژه دولت دومش بر سر كار بود، موضع سكوت اختیار كرد و كمتر ظهوری در جریان اصلاحات داشت البته از سال۸۸ برخی اعضای آن با مشكلاتی مواجه شدند به نحوی كه برخی حزب كارگزاران را پایان یافته تلقی می‌كردند اما این حزب در انتخابات ریاست‌جمهوری یازدهم بار دیگر حیات یافت چون می‌دانست احزاب اصلاح‌طلب قدرتی مانند سال ۷۶ یا ۸۰ ندارند پس بهترین فرصت برای پررنگ كردن كارگزاران است.»

با توجه به موضع گیری روزنامه منتصب به خانواده هاشمی رفسنجانی باید به این نکته مهم اشاره کرد که حزب کارگزاران سازندگی پس از پیروزی محمود احمدی نژاد در انتخابات سال ۸۴ انفعال و سکوت در عرصه سیاسی کشور را به چراغ روشن و فعالیت فراگیر ترجیح داد و امروز می خواهد نقش اساسی و تاثیر گذاری را در سپهر سیاست و در جریان اصلاح طلبان و اعتدال گرایان ایفاء کند. در صورتی که برخی از اصلاح طلبان معتقدند یک حزب به تنهایی نمی تواند برای احزاب و تشکل های سیاسی دیگر تعیین تکلیف کند، حال این تشکل کارگزاران سازندگی باشد.

سید حسن رسولی رئیس هیئت مدیره بنیاد باران در گفتگو با خبرنگار "نماینده"، حزب کارگزاران را یکی از احزاب عضو در جزیان اصلاحات دانست و در عین حال نسبت به محوریت و فعالیت های انتخاباتی حزب کارگزاران سازندگی واکنش نشان داد و خطاب به چهره ای تاثیر گذار این حزب، گفت: اما زمانی که بخواهند از موضع جریان وبه صورت جبهه ای درباره انتخابات اظهار نظر شود باید مجموعه همه احزاب اصلاح طلب ورود پیدا کنند نه اینکه یکی از احزاب به نمایندگی از کل آنها وارد شود.

از سوی دیگر برخی از چهره های اصلاح طلب از اساس نقش و محوریت احزاب و تشکل های سیاسی در انتخابات را رد می کنند و براین باورند اصلاح طلبان شخصیت های تاثیر گذاری دارند و آنها می توانند برای این جریان تاثیر گذار باشند.

صادق زیبا کلام استاد دانشگاه و فعال سیاسی اصلاح طلب ضمن انتقاد از پدرخواندگی و محوریت کارگزاران در انتخابات از هاشمی رفسنجانی، سید حسن خمینی و خاتمی به عنوان رهبران این جریایان نام برد.

"اصلاح طلبان نمی توانند با کارگزاران اجماع برسند" این مطلب از سوی سید مرتضی سجادیان مطرح شد؛ فردی که مدیر مسئول ارگان رسمی حزب کارگزاران سازندگی بود و به خوبی با مواضع و دیدگاه های سیاسی این حزب آشنایی دارد و می تواند چشم اندازی را از رابطه و تعامل اصلاح طلبان با حزب دولت ساخته کارگزاران ارائه دهد.

سید مرتضی سجادیان مدیرمسئول سابق روزنامه کارگزاران سازندگی در گفتگو با خبرنگار "نماینده" به فعالیت انتخاباتی و محوریت حزب کارگزاران در انتخابات آتی انتقاد کرد و گفت: اعتقاد دارم احزاب همیشه باید فعال باشند اما نه فقط برای بدست آوردن کرسی انتخابات بلکه یک حزب سیاسی باید راهکار اخلاقی، اقتصادی و اجتماعی ارائه بدهد وبشکل موسمی و موردی کار نکند.

وی با اشاره به اینکه اصلاح طلبان محوریت کارگزاران را قبول نخواهند کرد، افزود: بعید می دانم اجماع قطعی صورت بگیردکه همه اصلاح طلبان بخواهنداز کارگزاران حمایت کنندضمن اینکه در انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸  دیدیم تفرقه بین گروه های مختلف غوغا کرد.

این فعال اصلاح طلب خاطرنشان کرد: اگر اجماع در ظاهر هم صورت بگیرد در عمل افتراق هایی صورت می گیرد که افراد را به سمت و سویی جداگانه می کشاند بنابراین با رهبری کارگزاران اجماع صورت نمی گیرد.

با واکنش کنشگران سیاسی اصلاح طلب، فعالیت و محوریت حزب کارگزاران سازندگی در انتخابات آتی مجلس شکست خورده تلقی می شود، با این حال باید منتظر ماند و دید چهره های تاثیر گذار این حزب دولت ساخته همچون کرباسچی و مرعش چه پاسخی نسبت به اعتراض اصلاح طلبان اتخاذ خواهند کرد، آیا با سکوت از این اعتراض عبور می کنند و یا این تکنوکرات ها خواهند بود که برای اصلاح طلبان تصمیم خواهند گرفت، تصمیمی که با «نه» احزاب اصلاح طلب روبه رو خواهد شد.

نوع مطلب : بهتربشناسیم(سیاسی)، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 19 شهریور 1393
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic