۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
روش اسلام برای بهتر شناخته شدن زن              

روش اسلام برای بهتر شناخته شدن زن

حجاب، از مهمترین و حساس ترین ارزش های کشور ماست، که سال هاست مورد توجه دشمن قرار گرفته است و بخش عمده ای از تلاش و البته هزینه های خود را صرف از بین بردن این ارزش والای انسانی نموده است و تا پوششی متضاد با جامعه اسلامی را در کشور نهادینه کند.
 • به گزارش فرهنگ نیوز، حجاب، ارزشى است منطبق با طبیعت انسان؛ برهنگى و حركت به سمت اختلاطِ هرچه بیشتر دو جنس با یكدیگر و افشاء شدن اینها در مقابل یكدیگر، یك حركت خلاف طبیعى و خلاف خواست انسانى است. شرع مقدّس اسلام هم براى این حدودى را معیّن و مشخّص كرده است. حال چگونه این منطق را در اذهان عمومی روشن کنیم؟

  یك دشمن و یك جبهه خصم، جهان اسلام و مسلمین را تهدید مى‌كند

  هر زمانى، یك حركت براى جامعه اسلامى تعیین شده است. یك دشمن و یك جبهه خصم، جهان اسلام و مسلمین را تهدید مى‌كند و وظیفه ما آن است که هدف هایی که دشمن نشانه گرفته است را رصد کنیم و بشناسیم. اگر در شناخت دشمن اشتباه كنیم ،اسلام و مسلمین دچار خسارت مى‌شود و این خسارت ؛خسارتى جبران‌ناپذیر است و به دنبال آن فرصت هاى بزرگ نیز بدون تردید از دست خواهد رفت.

  و امروز حجاب، از مهمترین و حساس ترین ارزش های کشور ماست، که متاسفانه سال هاست مورد توجه دشمن قرار گرفته است و بخش عمده ای از تلاش و البته هزینه های خود را  از با فرستادن کانال های جدید ماهواره ای، مدهای نو به نو  و ... صرف از بین بردن این ارزش والای انسانی نموده است و تا پوششی متضاد با جامعه اسلامی را در کشور نهادینه کند.

  ما چگونه برخورد كنیم؟

  تبلیغات اولین و مهمترین حربه‌اى است که دشمن برای مقابله با حجاب از آن بهره می برد و در راه سست كردن اعتقادات و باورهایی که در مورد حجاب وجود دارد، به كار مى‌بندد، بنابراین اولین راه دفاعی ما هم همین مهم است  که باید درباره بحث حجاب به کار ببندیم .یعنى بنشینیم، واقعاً تحقیق و فكر كنیم و از لحاظ دینى درباره‌ پوشش در خور جامعه اسلامی بحث كنیم  و به بررسی مباحثی كه دشمن وارد می شود و آن را دستاویز قرار می دهد،شده  و با منطق و استدلال های قرآنی آن مباحث را به چالش بکشیم و این نیازمند رصد همه روزه تبلیغات و حربه های دشمن است تا بتوانیم با شناخت و تدبیر ، مباحث سؤال برانگیز را مورد پردازش قرار دهیم  و در نهایت در محیط مدرسه، دانشگاه، در نشریات با استدلال و با منطق مباحث و چالش هایی را که دشمن درباره حجاب ایجاد نموده است را به بحث بگذاریم و به مدد تبادل اطلاعات و پاسخ های مستدل و منطقی، اذهان و افکار را با این مسائل درگیر کنیم. در حقیقت بهترین راه تأمین حجاب، هم همین است كه با منطق برخورد شود و در ذهن افراد، استدلال صحیح را در مورد رعایت حجاب راسخ كنیم.

  یک نمونه استدلال قرآنی

  یَا أَیُّهَا النَّبِیُّ قُل لِّأَزْوَاجِكَ وَبَنَاتِكَ وَنِسَاء الْمُؤْمِنِینَ یُدْنِینَ عَلَیْهِنَّ مِن جَلَابِیبِهِنَّ ذَلِكَ أَدْنَى أَن یُعْرَفْنَ فَلَا یُؤْذَیْنَ وَكَانَ اللَّهُ غَفُورًا رَّحِیمًا ﴿۵۹﴾

  اى پیامبر به زنان و دخترانت و به زنان مؤمنان بگو پوششهاى خود را بر خود فروتر گیرند این براى آنكه شناخته شوند و مورد آزار قرار نگیرند [به احتیاط] نزدیكتر است و خدا آمرزنده مهربان است.

  بر اساس این آیه از  قرآن کریم، فلسفه پوشش نه به خاطر مردان بلکه به خاطر بهتر شناخته تر شدن زن است و برای این است که آنان از تعرض هوسرانان آزار نبینند. در واقع نوع لباس مردم در جامعه،  می تواند معرف شخصیت، مکتب و هدف آنها باشد.

  دین مبین اسلام حضور انسانی زن را در جامعه تبلیغ می کند نه حضور جنسیتی او را

  و مهتر از همه اینکه اگر اسلام مخالف حضور اجتماعی  زن بود، هرگز حجاب را بر زنان واجب نمی نمود بنابراین حجاب یعنی اجازه حضور زن در اجتماع؛ یعنی اینکه دین مبین اسلام حضور انسانی زن را در جامعه تبلیغ می کند نه حضور جنسیتی او را.  چرا که آنچه که امروز دنیای غرب، در اثر حضور ابزاری زن در تبلیغات خود بدست آورده آن است که شاهد فروپاشی بنیان های خانواده، فساد و فحشاء، خودکشی و فرار از خانه  و بی مهری زن به مرد و مرد به زن باشد که باعث بالا رفتن آمار طلاق و فروپاشی خانواده ها و بی سرپرست شدن  فرزندان می شود. امروز بر اساس نظریه روانشناسان و متفکران غربی منشاء تمام این ناهنجاری های اجتماعی عدم وجود عفاف و حجاب در میان افراد جامعه است. زیرا در اثر حضور جنسیتی زن در جامعه، اول از همه نجابت و پاکدامنی زن مورد تعرض قرار می گیرد و به دنبال آن مردان نیز به راحتی و بدون هیچ محدودیت و ممنوعیتی به نیازهای خود پاسخ می دهند، بدین ترتیب بیش از همه شخصیت زن است که پایمال می شود و در چنین جامعه ای دیگر افراد، نمی توانند به یکدیگر اعتماد کنند زیرا دیوار حیا فروریخته است. پس اسلام با ایجاد حیا در قالب پوشش زن و نگاه مرد، به شخصیت، انسانیت و هویت زن احترام می گذارد تا بدین ترتیب افراد جامعه هم به این احسن الخالقین با کمال احترام بنگرند و بنابر تدین، توانایی، سواد علمی و اعتقادی او را در جامعه مورد توجه قرار دهند نه به عنوان ابزاری برای تبلیغات.

  اعلاء درجه دشمن‌شناسى و تكلیف‌شناسى در دنیای امروز

  نحوه پوشش برخی زنان، دختران و پسران در سطح شهر، دانشگاه‌ها و مراکز به اصطلاح علمی، بوستان‌ها و... شایسته فرهنگ دینی ما نیست. لباس‌های تنگ،‌ مانتوهای کوتاه، شلوارهایی با رنگ‌هایی عجیب و طرح‌هایی غریب و اخیراً ساپّرت‌های چسبان آن هم با قیمتی بسیار نازل که به راحتی در فروشگاه‌ها و مغازه‌های ام‌القرای جهان اسلام عرضه می‌شود و البته ماهواره؛ این رسانه شیطان صفت در میان افراد جامعه چنان جولان می دهد و ابزار تبلیغ و ترویج سبک زندگی غربی را با رنگ و لعابی فریبکارانه چنان به رخ بینندگانش می کشاند که آدم ها یادشان می رود که از خودشان این سؤال مهم را از بپرسند که آیا این زندگی با هویت، شخصیت و دیانت من هیچ سنخیتی دارد؟

   امروز دشمن با هدف قرار دادن بنیان خانواده های ایرانی و تغییر سبک زندگی آنان ، حجاب و عفاف دختران و پسران میهن عزیزمان را نشانه گرفته است. پس امروز ما در دنیاى اسلام، مكلَّفیم كه هشیارى و توجّه و دشمن‌شناسى و تكلیف‌شناسى و دین شناسی را به اعلا درجه ممكن، براى امّت اسلام و ملت خودمان ایجاد کنیم.

  نوع مطلب : زن ازدیدگاه اسلام، 
  برچسب ها :
  لینک های مرتبط :
  شنبه 3 اسفند 1392
  نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
  موضوعات
  صفحات جانبی
  آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

  لوگوی ما

   کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

  تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

  سفیر هراز

  کد متحرک کردن عنوان وب

  امکانات جانبی
  به سایت ما خوش آمدید
  نام و نام خانوادگی      
  آدرس ایمیل      
  کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
  شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic