۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
 
امام‌خمینی (ره) درباره اهمیت انتخابات و برگزاری آن رهنمودهای مهمی از معیار انتخاب تا رعایت اخلاق داشته‌اند كه...
به گزارش حوزه احزاب باشگاه خبرنگاران، انتخابات بستر حضور گسترده مردم و تجلی‌گاه خلق حماسه سیاسی است كه رهبر معظم انقلاب به منظور تاكید بر این مهم، امسال را سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی نام نهاده‌اند.

 ملت ایران با درایت و فهم خود همانند گذشته در این عرصه حاضر خواهد شد و در این مسیر از رهنمودهای امام راحل درباره انتخابات استفاده خواهد كرد، كه مهمترین موارد این مهم در زیر آمده است:  
 
*اگر یك نفر آدمی باشد كه فیلسوف باشد یك آدمی باشد كه تمام عالم را در تحت سیطره علمی خودش برده باشد لكن جمهوری‌اسلامی را نمی‌خواهد این را تعیین نكنید.

*آن چیزی كه الان لازم است بر همه آقایان بر همه شما جوانان بزرگان و بر همه قشرهای ملت این است كه چشمهایشان را باز كنند با مطالعه، با دقت افرادی كه تعیین می‌كنند صفات خاصی را داشته باشند: اول اینكه مومن باشند، مومن به این نهضت باشند، جمهوری‌اسلامی را بخواهند طرفدار مردم باشند، امین باشند اسلامی باشند شرقی و غربی نباشند انحرافات مكتبی نداشته باشند.

*عزیزان من كه امید نهضت اسلامی به شماست در روز تعیین سرنوشت كشور بپاخیزید و به صندوق‌ها هجوم آورید و آرای خود را در آن‌ها بریزید، باید ملت شریف بدانند كه انحراف از این امر مهم اسلامی خیانت به اسلام و كشور است و موجب مسئولیت عظیم امت.
 
*همه مسئول سرنوشت كشور و اسلام می‌باشند چه در نسل حاضر و چه در نسل‌های آینده، روز سرنوشت‌سازی است می‌خواهید زمام كشور را به یك كسی بدهید كه موثر در مقدرات كشور شما باشد سهل‌انگاری نكنید و به پای صندوق‌ها بروید.

*انتخاب‌كنندگان قبل از رفتن به سر صندوق انتخابات، منتخبین خود را با تحقیق و دقت كامل روی یك ورقه بنویسند كه در وقت رای دادن با ذهن حاضر رای بدهند و لازم است كه خودشان مستقیما رای خود را به صندوق بیندازند و به احدی اطمینان نكنند كه فرصت‌طلبان در كمینند.

*اشخاص بی‌سواد قبلا با مشورت اشخاص مطمئن متدین كاندیداهای خود رالله به وسیله شخص متدینی بنویسند و باز به شخص دیگری كه مطمئن است بدهند بخواند و خودشان با دست خودشان رای خود را به صندوق بیاندازند و اختیار نوشتن رای یا به صندوق انداختن را به هیچ كس ندهند.
 
*باید اخلاق همه در انتخابات هم اخلاق اسلامی باشد. حیثیت و آبروی مومن در اسلام از بالاترین و والاترین مقام برخوردار است و هتك مومن چه رسد به مومن عالم از بزرگترین گناهان است و موجب سلب عدالت است.
 
*باید مردم را برای انتخابات آزاد گذاریم و نباید كاری بكنیم كه فردی بر مردم تحمیل شود و هیچ كاندیدایی نباید از سهم مبارك امام علیه‌السلام، اموال دولت و اموال دفاتر، سازمان‌ها و مجامع و اموال عمومی خرج انتخابات كند.
 
*من متواضعانه از شما می‌خواهم كه حتی‌الامكان در انتخاب اشخاص با هم موافقت نمایید اشخاصی اسلامی متعهد غیرمنحرف از صراط مستقیم الهی را درنظر بگیرید، افرادی را انتخاب كنید كه متعهد به اسلام شرقی و غربی نباشند بر صراط مستقیم انسانیت و اسلامیت باشند.

*امید است ملت مبارز متعهد به مطالعه دقیق در سوابق اشخاص و گروه‌ها آرا خود را به اشخاصی دهندكه به اسلام عزیز و قانون اساسی وفادار باشند و از تمایلات چپ و راست مبرا باشند و به حسن سابقه، تعهد به قوانین اسلام، خیرخواهی امت معروف و موصوف باشند.
 
*دنبال این باشید كه یك نفر صددرصد مكتبی اسلامی در خط اسلام برای ریاست جمهوری انتخاب كنید، تعیین رئیس‌جمهور یكی از چیزهایی است كه بر همه مسلمان‌های ایران بر همه مكلف‌های ایران واجب است كه در این امر دخالت داشته باشند. اگر دخالت نكنند و یك صدمه‌ای به اسلام برسد هر یك یك ما در محكمه عدل الهی مسئول هستیم.
 
*این تكلیف آقایان است كه راجع به مسائل اسلامی كه پیش می‌آید چه وكیل بخواهید تعیین بكنید و چه ... رئیس جمهور بخواهید تعیین كنید باید در صحنه باشید عذری ندارید كه بروید و كنار بنشینید، نگویید كه دیگران رای می‌دهند، من هم باید رای بدهم. تو هم باید رای بدهی آن روستایی هم كه در كنار مزرعه خودش كار می‌كند باید رای بدهد. تكلیف است.
 
*شما همه ما زن و مرد هر مكلف همانطور كه باید نماز بخواند همانطور باید سرنوشت خودش را تعیین كند. مردم با شركتشان در انتخابات ثابت كنند كه از اسلام رویگردان نیستند.
 
*آزاد هستید و رضای خدا را درنظر بگیرید و توجه به خدا داشته باشید و پای صندوق‌ها بعد از اینكه اعلام كردند،تشریف ببرید و رای خودتان را بدهید. این رای به اسلام است.
 
*من امیدوارم كه ملت شریف ایران در این امر مهم الهی ـ كه منحرفان از هر چیزی بیشتر با آن مخالفت كرده و می‌كنند و این نیز از اهمیت آن است ـ یكدل و یك جهت در روز انتخابات به سوی صندوق‌ها هجوم برند و آرای خود را به صندوق‌ها بریزند.

*كسانی را انتخاب كنید كه مسائل را تشخیص دهند نه از افرادی باشند كه اگر روسیه یا آمریكا یا قدرت دیگری تشری زد، بترسند باید بایستند و مقابله كنند.
 
*مردم شجاع ایران افرادی را كه طرفدار اسلام سرمایه‌داری، اسلام مستكبرین، اسلام مرفهین بی‌درد، اسلام منافقین، اسلام راحت‌طلبان،  اسلام فرصت‌طلبان و در یك كلمه اسلام امریكایی هستند طرد نموده و به مردم معرفی نمایند.
 
*من از همه قشرها از همه ملت می‌خواهم كه آداب اسلامی خودشان را نسبت به همه امور خصوصا در انتخابات حفظ كنند و مبادا خیال كنند كه مبارزات انتخاباتی عبارت از این است كه به دیگران بد بگویند و كارشكنی كنند.نوع مطلب : تاانتخابات، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 15 خرداد 1392
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic